Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kaptatok lakást a szüleitek...

Ti kaptatok lakást a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Én elég szerencsés vagyok, meg húgom is. Mindkettőnknek meg van már a lakásunk, amiért nagyon hálás(ak) is vagyok/vagyunk a szüleinknek. Én 18 éves vagyok, húgom 16.

Nektek vettek a szüleitek lakást? Ez mennyire gyakori?

Köszi a válaszokat.



2016. szept. 25. 21:53
 81/95 anonim ***** válasza:
95%
Csúnya dolog at irigység, Utolsó. :)
2016. szept. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 SzMHZs ***** válasza:
97%
Nyilván fenntartani is ingyen van, és szalmaszálat nem tettem érte keresztbe :) De megsúgom, én személy szerint, ha választhattam volna, inkább élne az apám, mint hogy így jussak lakáshoz. Csak az élet nem kívánságműsor, abból kell kihozni a legjobbat, amit kapunk.
2016. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
97%
Bárcsak kaptam volna. Jelentősen megkönnyítette volna az életemet. De nem hogy lakást, de még egy boldog gyermekkort sem kaptam. Viszont rengeteg pofont, verést kaptam amikor olyan részegek voltak, hogy rajtam kellett levezetni az alkoholos agressziót.
2016. szept. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:
1%

Aki ezt a rovatot szokta olvasni pontosan tudja, hogy az oldalnak van egy állandó létszámú törzsközönsége.

Az ide írogatók nagyobbik része többnyire anyagiakra visszavezethető okokról panaszkodik, és ezért kényszerből lakik:

- koleszban,

- a szüleivel,

- az anyósánál,

- az apósánál,

- avagy albérletben

- stb...


Mivel -gondolom- nem lettek lecserélve az oldal "törzs írogatói", mégis ugyanezeknek a kb. kétharmada hirtelen lakástulajdonos lett. Sőt még néhány kiskorúnak is kiosztottak a szüleik pár lakást mert annyira felhalmozódtak otthon a felesleges többletingatlanok.

Annak ellenére, hogy eddig többnyire olyanok írtak ide, akik spóroltak még a wc lehúzáson is, sőt egyeseknek még wc papírra sem tellett, hanem trikóba törülték az altestüket...

Csak gratulálni tudok a sok új lakástulajdonosnak!


(Lehet lepontozni.)

2016. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó, csak a kategória toplistában 500 felhasználó van.:-) Lehet, hogy ezek egy része anyagi gondokkal küzd, de nem mind az 500, bármilyen nehéz ezt neked elfogadni.
2016. szept. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:
97%
Ha az irigység fájna akkor az itteni emberek ordításától már megsüketültünk volna. és igen, tényleg nem fogom vinni semmire se önerőből, vissza is adom a két diplomámat amit munka mellett végeztem el, nehogy még ne legyen igazatok:-) De nem kell elhinni, nekem nem lesz attól se jobb, se rosszabb, keseregjetek csak.
2016. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
93%
90! Vigyázz, a végén kitalálják, hogy a diplomád is csak azért van, mert a szüleid vették :D
2016. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
97%
Igazad van utolsó.. egyébkén nem, én piszok mázlista a diploma lottón nyertem:-D Hát ilyen az ha az ember szerencsés csillagzat alatt születik és minden csak úgy az ölébe hullik:-D
2016. szept. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
97%

sokan itt irigykednek másokra, de le merem fogadni nem fognak tenni érte,hogy a saját gyereküknek megadhassák .. pedig mindenki tudja milyen nagy előny.

sokan leírták már, hogy nem kell milliomos szülőknek lenni, hanem elég,hogyha a gyerek első 20 évében havi szinten kicsit teszünk félre. nem kell sokat, elég havi pár ezer. sok kicsi sokra megy.. +valamennyi kamat is rájön,ha jó helyre tesszük.

én annyi gyereket tervezek vállalni, amennyit rendesen fel tudok nevelni, meg tudok neki adni mindent.ez eddig úgy néz ki 1 gyerek..

persze mostanában nagyon nyomatják,hogy vállaljunk legalább 3 gyereket és akkor milyen jó lesz,adnak egy csomó támogatást.

de én tudom magamról,hogy nem tudnék mind a 3-nak maximális figyelmet,törődést adni és anyagilag sem bírnám. ezért inkább marad az 1 gyerek. de neki igyekszünk mindent megadni. és igen, cél ,hogy mire végez az iskolával legyen saját lakása. ez nem olyan elérthetetlen cél egyszerű emberként sem. csak gondolni kell a gyerekre is ,nem magunkra költeni minden forintot.

2016. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
0%

"csak a kategória toplistában 500 felhasználó van"


Régebben valóban nagyon sok új kérdés volt pl. ebben a rovatban is, és minden nap oldalakat ugrott előre egy-egy előzőnapi kérdés, de mostanában alig megy előrébb pár hellyel másnapra. Vagyis jóval kevesebb a látogató.

De mesélhetsz még a statisztikáról ha akarsz...


(A sok újdonsült lakástulajdonosnak meg üzenem, hogy ébresztő(!) mert holnap vége a hónapnak, és jön a tulaj az októberi albérleti díjért...)

2016. szept. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!