Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
 1121/1151 anonim ***** válasza:
74%
Az előző hozzászóló nem magával beszélgetett. Én küldtem a linkeket,azért,hogy lássa mindenki,hogy mennyire semmiség ez az egész amin a hisztéria megy,hogy le kell vetkőzni.Hozzáteszem nem az érintettektől,mert ők általában röhögnek az egészen egy jót,hanem totál kívülállóktól. Sorozás a video,nem suliorvis, de pl.Oroszországban,ahol ez készült 18 alattiaknak is van már egy orvosi vizsgálat a sorozó irodákban,ott már a folyosón egy szál alsógatyában kell várakozni.Számtalan videon szerepel ez, de nem linkelem,mert le leszek betegezve,ahogy az egyik hozzászóló tette.Tanusítóm neki,hogy nem vagyok beteg ember,és nem kutakodok ilyen videok után (és ha valaki kutakszik mégis kinek árt és kit érdekel?).Egyszerűen a videok is egyértelmű bizonyítékok rá,hogy a vetkőzésre való itteni reakciók egy része feltupírozott és céltalan.
2016. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 1122/1151 anonim ***** válasza:
36%

ne viccelj, náluk a tusolás is úgy megy, h az egyik házakból a tusolóba egy szál semmibe mennek végig az udvaron, aztán kint szépen elcigizgetnek, amolyan közösségi program, és semmit nem visznek magukkal. csak nálunk megy a cirkusz ezerrel, de kiakasztó komolyan. én meg továbbra se linkelek, pedig tudnék ...

teljesen abszurd de ez a magyar valóság h jogszabályba kell foglalni azt h 2+2=4, azaz tételesen akkor kell rá § hogy is kell az iskolaorvosit végezni. úgy látszik, csak úgy tanulják meg egyesek. valahogy így:

865. §

1. mindenki levetkőzik a tornaöltözőben

2, várnak sorban a folyosón

3, maximáljuk 10-ben az egyszerre behívható fiúk számát akkor

4, a vizsgálat után 10-esével visszamehetnek az öltözőbe és felöltözhetnek

5, közben kuss van, a vizsgálat alatt végig szó se lehet ruháról (azért gondoljunk bele, még egy testsúlymérést is befolyásol és a statisztikát is rontja, emberenként csak 200 g, na de egy osztálynál az már több kilo többlet!!)


Persze ez csak fiúkra vonatkozik, társadalmi érdek, hogy ne viselkedjenek már kislányokként, a lányoknál nem játszik, rájuk másik § kell. De ne játsszuk már azt hogy egy állítólagos fiú pszichésen beteg lesz mert valaki meglátja a szerszámát, mert kiakasztó.


tényleg ez hiányzik ahhoz h minden rendben menjen?

2016. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 1123/1151 anonim ***** válasza:
17%

47-es te nagyon beteg vagy!Senki nem mászkál iskola udvaron meztelenül,még cigizget.Jó a fantáziát.



55-ös! A sorozáson boxerban vannak a fiatalok(nem gyerekekről beszélünk),azzal nincs is semmi baj hogy alsóban várakoznak és kb semmit nem lát a másik vizsgálatra varó személy,mert amikor az orvos elé áll és lehúzta a boxert picit elől ebből a másik semmit nem lát,Ez úgy van megoldva hogy semmi olyat ne lásson a másik,de tempósan menjen minden.Ez itt a lényeg.


A másik meg nem gyerekekről beszélgetünk itt.És persze hogy nevetnek,mért amikor picit cikis helyzetben vagy mindenki így oldja a feszültséget,nem azért mert az hű de jó lenne,még vicces.

2016. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 1124/1151 anonim ***** válasza:
83%
Köszönöm szépen!
2017. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 1125/1151 anonim ***** válasza:
78%
Jézus ez még mindig él
2017. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 1126/1151 anonim ***** válasza:
83%
ez kérlek szépen, örök sláger. a defektesek nem fogynak el, ne feledd, sőt ... én azóta is egyre cifrábbakat hallok csak, szóval még 10 év múlva is jó téma lesz ez, figyeld meg. néha nézz be röhögni :)
2017. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 1127/1151 anonim ***** válasza:
100%
sorozásnál: katona, forduljon meg és hajoljon be...dohányzik???.... Miért, kormos??.. :D
2017. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 1128/1151 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem semmi, hogy még közel 7 év után is jönnek hozzászólások egyetlen kérdésre, ráadásul ennyi.

Akkor én is reagálnék 1-2 dologra.

Amikor belefutottam ebbe a kérdésbe egyszerűen nem akartam hinni a szememnek, hogy ilyen tényleg létezhet a 21. Században.

Amikor én jártam suliba még az un. "átkos" rendszerben még annó a 70-es, 80-as években, ilyen jellegű vizsgálatokról még csak hírből se hallottunk, sem általános, sem középiskolában. Kivétel talán 1 alkalom volt középiskolában kb. 17 évesen, akkor is a sorozás miatt kellett (akkor még volt kötelező sorkatonai szolgálat), ez 87-ben lehetett (ha jól emlékszem).

De akkor is csak alsóra kellett vetkőzni, És akkor is csak 1-2 intimebb jellegű kérdést tettek fel, ráadásul előre szóltak, hogy "kínos" kérdések fognak következni, hogy előre felkészülhessünk rá lelkileg. Sőt a doktornő, de a védőnő is szemmel láthatóan nagyobb zavarban volt mint mi, hogy ezeket meg kellett kérdezniük.És természetesen nem volt bent a fél osztály, csak az a néhány emberke, akiknek abban az évben kellett menni sorozásra. Bár így utólag belegondolva rájuk se éppen tartoztak volna ezek a dolgok, elvégre orvosi titoktartás is van a világon, vagy mi.

Természetesen megadta a választási lehetőséget a dokinéni, hogy aki nem akar válaszolni, az le is tolhatja, És ő nagyon szívesen megnézi, hogy meg van-e minden,de ezt a megoldást természetesen senki sem választotta. Mondjuk azt nem értem, hogy ezeket akkor már miért nem a sorozáson kérdezték meg, de végül is mindegy is. De ilyen, hogy meztelenül mustrálgassanak, meg taperoljanak, meg húzódhassák, meg mit tom én még mi, ráadásul mások előtt, na ilyen szóba se került.

Egész egyszerűen nem is értem kinek és mikor pattanhatott ki a fejéből ez az agyament beteg ötlet, hogy fiatalokat ilyen módon "vizsgálgasson" egy mezei iskolaorvos akinek feltehetően sem kellő szakképesítése, se megfelelő szaktudása sincs meg az ilyen típusú vizsgálatok elvégzéséhez. Arról már nem is beszélve, hogy ha még levetkőzni-felöltözni sincs idő egyesével,habár ez elvárható lenne, pláne ilyen típusú vizsgálatoknál akkor hogy lenne idő egy alapos átvizsgálásra, ami akkor már indokolt lenne ilyen vizsgálatoknál. Nem gondolnám, hogy épp csak egy ránézésből, vagy egy kis tipi-tapi-ból bármi megállapítható lenne, főleg nem kellő szaktudás nélkül.

Ráadásul ami ilyen módon megállapítható, azt a fiatal is el tudja magának végezni otthon önvizsgálattal. Alaposabb kivizsgáláshoz pedig szakorvos, szakrendelő, megfelelő felszereltség stb. kell. De legfőképpen nem csoportos vizsgáltatás!!! Hát mėgis hol ėlünk emberek??? A sötét középkorban??? Vagy mi?

2017. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 1129/1151 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi hozzászóló kommentjére is reagálnék, ha már senki nem tette meg eddig.

Még is mi az hogy itt nincsenek melegek??? Kedves korábbi hozzászóló?

Ezt mégis honnan a rákból veszed, hogy ez a téma nem érint melegeket is?

Akkor felvilágosítanálak, hogy melegek mindig is voltak, vannak és lesznek is, méghozzá mindenhol, És képzeld el, hogy még itt is.

Csak mert te nem tudsz róla, attól még nagyon is vannak.

Vagy szerinted nekik külön iskolákat, munkahelyeket stb. tartanak fenn, vagy mégis hogy képzelted el?

Vagy szerinted ők egy külön lakatlan szigeten élnek, vagy mi?

Sőt a statisztikák szerint nem is annyira kevesen vannak, mint azt sokan gondolnák, csak érthető okoknál fogva nyilván nem verik nagydobra.

Na most, ha hinni lehet a statisztikáknak, akkor ez osztályonként akár 1-2 emberkét is érinthet, egy 20-30 fős osztályban. (És ez még egy szerény becslés.)

Na már most, ha még a magukat heterónak valló emberkék is cikinek érzik az ilyen csoportos egymás előtti vizsgálgatásokat, akkor gondoljunk már bele, milyen megalázó lehet egy ilyen vizsgálat egy meleg srácnak, még akkor is, ha a többiek nem is tudják róla. (Bár ebben a korban még lehet, ő maga sem). Azért ezen is érdemes lenne elgondolkodni.

2017. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 1130/1151 anonim ***** válasza:
100%

Most pedig itt korábban "nyuszi doki" néven futó álpszhiológus (Bár inkább pszichopata) korábbi hozzászólására reagálnék, aki szerint már csak azért is teljesen rendben vannak az ilyen csoportos egymás szeme láttára történő intim vizsgálgatások, merthogy szerinte a fiatalok nemcsak hogy úgy is látják egymást meztelenül, hanem ráadásul még szerinte ki is verik egymásnak.

Na ettől aztán tényleg totál lehidaltam.

Ezek szerint szerinted kedves pszichopata úr minden fiatal srác meleg, vagy mi? De még ha így is lenne, ez akkor is az ő magánügyük lenne, amihez senkinek az ég egy adta világon semmi köze. Azért tartsuk már egy kicsit tiszteletben egymás intim szféráját könyörgöm.

Vagy szerinted ez feljogosít bárkit is arra, hogy akkor egymás előtt meztelenül vizsgáltassa őket, meg huzkodja nekik a többiek szeme láttára, meg taperolja a golyóikat, vagy hogy gondoltad el mégis?

És tudod mit? Szerintem te nem csak komplett pszichopata vagy aki sürgős kezelésre szorulna, hanem látens meleg is némi pedo hajlammal fűszerezve. Na erre varrj gombot ha tudsz, te nemlétező sportpszcihológus.

2017. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!