Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nőknek miért olyan fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek miért olyan fontos az esküvő?

Figyelt kérdés
Vagy csak én gondolom rosszul, hogy egy átlag nő küzd az esküvőért, egy átlag férfi küzd ellene? Sosem értettem igazán miért van ekkora lelkesedés bennük. Persze szép ruhába öltöznek, azt tudom h szeretik, de ez minden? Vagy ennek valami kulturális okai vannak, vagy genetikus okai, vagy mi? Tényleg nem igazán tudom. Úgy értem van külön kategória az esküvőnek, a gyakorikerdesek.hu-n!

2012. máj. 9. 07:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
61%

Ez hasonló ahhoz, amikor az autópályára felhajtó autós nem érti miért jön szembe vele mindenki...

Mert a világ talán 80%-án ez a természetes, mert már ősidőkben rájöttek a házasság előnyére.

Ha valaki nem rendezett családi körülmények között nőtt fel, akkor ezt valószínű nem érti és nem is igényli.

2012. máj. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
65%

ma 08:29


Minősíteni valakinek a családi körülményeit azért, mert nincsen oda a felhajtásért, eléggé primitív dolog.


Nekem csodálatos gyerekkorom, szerető szüleim voltak, mégsem igényeltem habos-babos álomnapot.

2012. máj. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
68%

"Ha csak jól megvagyunk egymással,majd csak lesz valami a kapcsolatunkból,akkor a nő előbb-utóbb szeretne szeretőből feleség lenni. A férfinek ez nem fontos,mert így is meg kap mindent,amit férjként megkapna"


Miért, a nő mit nem kap meg nem-feleségként?

2012. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
73%
Esmént helyére tenném a dolgot. Egy kapcsolat fejlődésének nem az utolsó állomása az esküvő, hanem az első. Hogy mennyit érünk egymásnak azt csak a rózsaszínű ködök elmúltával lehet megállapítani,amikor szerelmespárból átalakulunk igavonó barmokká és hirtelen megérezzük a másik szükségszerűségét az életünkben. A nők a lelkük mélyén tudják, hogy egészséges utód felneveléséhez kell egy egészséges férfi aki felelősnek érzi magát az asszonyért akit párnak választott és a gyermekekért, akiket együtt vállaltak. Lehet, hogy ódivatú vagyok, de igenis kell az esküvő. Igenis, a férfi akit szeretek vigyen el a hivatalba és jelentse ki, hogy mi ketten egy pár vagyunk és vállalja fel az egész világ előtt.
2012. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
61%

Jaj de sokan buták...buták...

A 8-as hozzászóló tökéletesen megfogalmazta a házasság lényegét...így is van.

Ez a minek a papír-szövegtől feláll a szőr a hátamon...annyira ostoba szemlélet az ilyen és nagyon sajnálom, hogy az ilyenek sosem értik meg ennek a gyönyörű kifejezésnek az értelmét.

Valószínüleg fogalmuk sincs, az értékrendről, az összetartozásról, a kitartásról a megbecsülésről. Csak az olyanok írnak ilyen negatív válaszokat, akik valószínüleg szintén nem becsülik túl sokra egy párkapcsolatban. Még egy feleség sem írta, hogy minek a papír....

2012. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
68%
Az udvarlás, a szerelem egy kapcsolat kezdete. Az esküvő pedig az út végállomása, a vágyak beteljesülése, a hivatalos, közös élet kezdete. Éppen úgy, mint mikor elkezdesz egy középiskolát. Ha végzel, érettségi vizsgát teszel. /lsd. esküvő/, ha pedig nem érettségizel le, megelégszel az osztályvizsgával /lsd. együttélés/. Utóbbival nem sokra mész, mint ahogy az együttélők sem élveznek azonos jogokat a házasokkal. A "nem fontos az esküvő, csak a szerelem" üres duma, mellébeszélés, a másik fel nem vállalása, a menekülésre vágyók kiskapuja.
2012. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
38%
Mert a nők többnyire romantikusak, ezért "KELL" az esküvő és a csinnadratta nekik. A férfiak pedig többnyire nem szeretik a nagy felhajtást. Kb. ennyivel lehet magyarázni.
2012. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
67%
Feleség vagyok, de nekem ez soha nem volt fontos. Ha nem lett volna esküvő (két tanús, 10 perces volt egyébként, az én kérésemre), akkor is boldog lennék. Nem hiszem, hogy a partnert, legyen az bármilyen státuszban hivatalosan, pont ezzel tudom megtartani.
2012. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
76%

Én már nem hiszek a házasságban. Félek is tőle. Sokáig szerettem volna esküvőt fehér ruhával, apukámmal aki az oltár elé vezet, tánccal, barátokkal, nászúttal.

De a szüleim elváltak, 10 percet nem bírnak ki együtt. A ballagásomon anyám és apukám épp aktuális barátnője egymás haját tépték. Milyen esküvőm lehetne?

Eljött az az idő, amikor a barátaim házasodnak. Most éppen az az idő van, amikor felváltva hallatom a panaszkodásukat a válás alatt.


15 éve vagyok együtt a párommal, 13 éve együtt élünk, 2 gyerekünk van. 3 éve voltunk együtt, amikor szervezett egy párizsi hosszú hétvégét a húgommal és a barátjával. A húgom be volt avatva, eljátszotta hogy megfeküdte valami a gyomrát így kettesben mentünk az Eiffel-toronyhoz, ahol megkérte a kezem. Azóta is csak ezt a gyűrűt hordom.


Amikor fontosnak éreztem az esküvőt, akkor a rózsaszín köt, a lakodalom miatt éreztem. Azt hittem, ha nem vesz feleségül a párom ország-világ előtt, akkor nem szeret. Most már nem így látom.


36/N

2012. máj. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
63%
nálunk a páromnak fontosabb. ô volt az, aki akarta, én sokáig hárítottam, pedig én vagyok a nô.
2012. máj. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!