Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nőknek miért olyan fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek miért olyan fontos az esküvő?

Figyelt kérdés
Vagy csak én gondolom rosszul, hogy egy átlag nő küzd az esküvőért, egy átlag férfi küzd ellene? Sosem értettem igazán miért van ekkora lelkesedés bennük. Persze szép ruhába öltöznek, azt tudom h szeretik, de ez minden? Vagy ennek valami kulturális okai vannak, vagy genetikus okai, vagy mi? Tényleg nem igazán tudom. Úgy értem van külön kategória az esküvőnek, a gyakorikerdesek.hu-n!

2012. máj. 9. 07:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes azok vannak felháborodva, akik nem házasok. A házasságpártiak meg próbálják ennek a lényegét megfogalmazni, de is igaz, hogy aki nem egy rendes családmodellben élt, az sosem fogja megérteni. Szívük joga így élni, de azt ne akarják megmagyarázni, hogy ez a természetes, mert nem fog menni. :))

Valószínüleg, ha ennyire jó a kapcsolatotok valami biztos hibádzik, hogy egy nyavajás gyűrűt képtelen voltál venni a párodnak...ez a másik fel nem vállalása, egyértelmű. Ilyen kapcsolatra nem is vágyom, ha megbocsájtasz.

Nem vagyok sem aluliskolázott (van diplomám) sem nagy esküvőnk sem volt, csinnadrattával, mert összesen négyen voltunk. Tehát ezeket a hülye érveket elfelejtheted, ha vádaskodsz.

2012. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
38%

"Nekem meg nagyon nem úgy tűnsz, mintha boldog lennél. Egy boldog feleség nem mond ilyen baromságot. Egy házasság ugyanis nem egy emberről szól, hanem kettőről. Valószínüleg nem vagy túl büszke a párodra, ha ilyeneket mondasz. Minek is házasodtatok akkor össze? Én igenis büszke vagyok rá, hogy férjemnek mondhatom a páromat, hogy megtisztelt azzal, hogy feleségül vett és nyíltan felvállalt mindenki előtt ezzel a döntésével. Tehát én egy boldog feleség vagyok, ez a különbség."


.

.

.


"Érdekes azok vannak felháborodva, akik nem házasok. A házasságpártiak meg próbálják ennek a lényegét megfogalmazni, de is igaz, hogy aki nem egy rendes családmodellben élt, az sosem fogja megérteni. Szívük joga így élni, de azt ne akarják megmagyarázni, hogy ez a természetes, mert nem fog menni. :))

Valószínüleg, ha ennyire jó a kapcsolatotok valami biztos hibádzik, hogy egy nyavajás gyűrűt képtelen voltál venni a párodnak...ez a másik fel nem vállalása, egyértelmű. Ilyen kapcsolatra nem is vágyom, ha megbocsájtasz.

Nem vagyok sem aluliskolázott (van diplomám) sem nagy esküvőnk sem volt, csinnadrattával, mert összesen négyen voltunk. Tehát ezeket a hülye érveket elfelejtheted, ha vádaskodsz."

2012. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
56%

Még annyit hozzátennék a társadalmi elvárásos gondolatomhoz, hogy ha egy nő dacol a társadalmi elvárásokkal (tehát azt mondja, hogy nem akar férjhez menni, mert anélkül is teljes értékű párja a barátjának), akkor az azért csinálja, hogy bevágódjon a párjánál, hogy "lásd, én papír nélkül is ugyanúgy szerelek". De ez nem jelenti azt, hogy feltett kézzel tiltakozna egy gyűrű láttán... :D Biztos van, aki nem akar házasodni, mert fél, hogy mi lesz, de a házasság egy komoly védőháló a nőnek és a közös gyerekeknek.


Az, hogy mennyibe kerül egy esküvő, részletkérdés. Aki erre képes hitelt felvenni, megérdemli. De pár 10 ezer Ft-ból is egybe lehet kelni, főleg ha valaki olyan városban lakik, ahol ingyenes az anyakönyvvezető. Az esküvő egy nőnek nem a ruháról szól, hanem arról, hogy elköteleződik. Hisz ruhát bármelyik sarkon tudunk próbálgatni, és a lányok nagy részének volt szalagavató bálja, ahol kiöltözhetett és még le is fényképezték. Szóval, akinek úgy tűnik, hogy egy nőnek csak a ruha a fontos, nagyon téved. Mi csak azért akarunk káprázatosan kinézni, hogy a párunk még egyszer belénk essen az esküvő napján, nehogy meggondolja magát a lámpaláz miatt. ;)

2012. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
94%

Én nem nem akarok esküvőt hanem nem számít, ha megkér megkér ha nem nem, nem fogom kidobni mert gyökér eszmék miatt úgy gondoljam ezzel nem vállal fel,holott a kapcsolatunk ennél jobb nem lehet, , régen nem a középkorban vagyunk hogy holmi emberek rosszindulatúsága miatt házasodjanak az emberek, mert aki így tesz lám, megy is a süllyesztőbe.


Ui: alul iskolázott diplomás is lehet...az se ér semmit, nem nagy kunszt.

2012. máj. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
56%
Képzeld, tényleg négyen voltunk, nem volt habos babos ruhám, pár ezer ftból kihoztuk az esküvőt. Ha annyira értenéd a lényegét, akkor teljesen érthetetlen miért tiltakozol ellene. Aki érti a lényegét, az megházasodik. Ez kicsit ellentmondó, nem gondolod? Én idáig azt hittem, hogy pasi vagy, de mostmár értem, miért tiltakozol ennyire. Valószínüleg eszedbe sem jut elvennie a párodnak. Ez biztosan rosszulesik, de hiszen ti összetartoztok, ezért kampányolsz mellette. Kit akarsz meggyőzni, magadat? sok sikert.
2012. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
29%

Akkor en meg kiirok egy olyan kerdest, hogy a tobbseg miert nem szereti a gombat mikor en imadom?

Ez is kb ilyen.

2012. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
61%
10 éve élek élettársi kapcsolatban, 6 éve menyasszony vagyok, és egyikünk sem erőlteti az esküvőt. Azért érdekes dolgok ezek: amikor megtetszik valaki, arra vágyunk hogy a barátnője lehessünk, hogy úgy mutasson be. Aztán arra hogy a menyasszanyént, majd végül a feleségeként. Mi megálltunk a menyasszonyságnál, és mint írtam 10 éve élettársak vagyunk, nem vágyunk esküvőre. Sokan írták hogy mert ne a barátnőjeként hanem a feleségeként mutassa be őket a társuk. Komolyan kérdem, egy idegennek mi köze van ahhoz hogy milyen kapcsolatban álltok a társatokkal? Mesélhettek, meg önmagatok előtt is tagadhatjátok, de a házasság az részben birtoklás, részben igenis érdek, valamint részben önzőség. Ezt persze tagadhatjátok, és leginkább azok fojgák, akik magukra veszik amit írtam. Tehát mégis van benne némi igazság.
2012. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom (30F) jobban akarja az esküvőt, mint én.

Én is szeretném,de nem 21 éves fejjel... az élettársam meg már holnap elvenne, ha lehetne.

21L

2012. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
5%
Az eljegyzésnek mi értelme volt akkor?
2012. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
70%

Akkor en megmondom en hogy elem meg.

Nekem menekulesi utvonal.Ez az igazsag.

Lattam, hogy kozeli ismeroseim hogyan fordultak ki magukbol valaskor.A ferfi beleoszult, a baratnom szabalyosan megorult.

Nekem erre nincs szuksegem.Ha en menni akarok akkor azonnal.Mindkettonk neven kulon lakas van, egymaseba nem fizettunk, nem lehet vita.

Imadom a parom, de barmikor lehet valami.Van vegrendeletunk, mindketto a masikunkra szol, de csak is a gyerek miatt.


Megkerte a kezem, de nincs szuksegem hazassagra.Lehet lepontozni.

2012. máj. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!