Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nőknek miért olyan fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek miért olyan fontos az esküvő?

Figyelt kérdés
Vagy csak én gondolom rosszul, hogy egy átlag nő küzd az esküvőért, egy átlag férfi küzd ellene? Sosem értettem igazán miért van ekkora lelkesedés bennük. Persze szép ruhába öltöznek, azt tudom h szeretik, de ez minden? Vagy ennek valami kulturális okai vannak, vagy genetikus okai, vagy mi? Tényleg nem igazán tudom. Úgy értem van külön kategória az esküvőnek, a gyakorikerdesek.hu-n!

2012. máj. 9. 07:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:
53%
nekem nem fontos... :)
2012. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
93%
Jó kis indulatok szítódtak fel a kérdés kapcsán. Érdekes hogy nem volt elég sokaknak hogy a véleményüket nyilvánítsák, hanem foggal körömmel védik is azt mintha ezen múlna valami egy anoním oldalon. Valami lehet a felvetésben. Olyan helyen dolgoztam ahol sok nő volt együtt. HÁt bizony sokat eljegyzett már a párja, de esküvő még a láthatáron sem volt. Sok csaj bevallotta hogy otthon nem szól, de bent magunk között bizony elsírták hogy milyen rosszul esik nekik hogy a pasi nem akar esküvőt. Valamiért azt gondolták ezek a lányok, hogy nem biztos hogy igazán szereti őket a pasijuk mert nem akar esküvőt. Ez viszont rávilágít, hogy ők az igaz szeretet egy esküvőben látják bizonyítottnak. Tehát ezek a kapcsolatok egytől egyig nem voltak igazán jólműködők? Ebből ez következik, de ez meg olyan hülyén hangzik. Lehet hogy mégis igaz? Én voltam már házas, váltam is. Most van egy tartós kapcsolatom. Az elején álmodoztam házasságról, de mostanra(7 éve vagyunk együtt) lenyugodtam, és nagyon örülök, hogy jól vagyunk ketten, és ha belegondolok nem tudom mennyit tenne a boldogságomhoz ha elvenne a párom. Szerintem semmit. De ha még nem lettem volna házas tuti hogy szeretnék esküvőt, méghozzá habosat mert romantikus alkat vagyok.
2012. máj. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. MOst ugrik be hogy a párom megkérdezte a múlt héten hogy hozzá megyek e. Én meg csak nevettem, és ráztam a fejem. Ennyire fontos ez, hogy ki is ment a fejemből. Enélkül is nagyon boldogok vagyunk.
2012. máj. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz. Nem csak a nők szeretnének esküvőt, hanem a férfiak is. Számomra azért volt fontos, mert én ezt egy gesztusnak tartom a másik felé: kifejezem, hogy életem végéig hajlandó vagyok vele elköteleződni. Nincs játszmázás, nincs bizonytalanság, csak a tudat, hogy támogatom, és szeretem.

Nálunk a férjem siettette az esküvőt, és én meg utáltam a ruhám, a tortánk borzadály volt, és táncolni sem tudok, szóval szép látvány lehettem.

2012. máj. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
85%

69-esemhez folytatom:

Szóval a nővérem ez a küzdős típus. A szeme előtt folyamatosan esküvői ruhák, dekorok, és torták lebegnek. Viszont a párja sehol nem szerepel az elképzelései között! Végtelenül sajnálom azt a fiút, mert még meg sem kérte a tesóm kezét, de már nem is meri, mert elszabadulna a menyasszörny! Szerintem ezeket a férfiakat az zavarja, hogy 1. a nő terveiben nem a férjével kötendő házasság szerepel, hanem a fehér ruha, 2. a sürgetéssel elveszti a varázsát a megkérés csodás gesztusa, az a formaiság, amikor a férfi kinyilvánítja, hogy neki csak az az egy nő kell, 3. a sürgetéssel a nő válik irányítóvá, pedig a legtöbb esetben a férfi vágyik erre a szerepre.

2012. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
A férjemet azóta sem láttam annyira boldognak és felszabadultnak, mint az esküvőnk napján. Ragyogott, mint a napfény. Jól esett érezni, hogy semmiféle kényszer nem hajtja, ő valóban meg akart házasodni.
2012. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben a szocializációt tartom az esküvő okának, és annak is hogy a nők ennyire szeretnék. Képzeljünk el egy társadalmat ahol nem ismerik az esküvő fogalmát, ahol nem abban nőnek fel a gyerekek hogy a házasság szent és sérthetetlen ha egyszer kimondtad a boldogító!? igent. Ilyen társadalomban melyik nőnek, embernek jutna eszébe házasodni. Ez egy szokás, amit még megspékel az, hogy bizonyos előnyök járnak hivatalosan ezzel a formációval. Ha nem lenne ez a közeg, akkor mindenki választana párt magának, azzal élne, gyereket csinálna, pont úgy mint most, aztán vagy maradna vagy szétválnának az útjaik, pontosan úgy mint most. Akár van papír, akár nincs, ez a menet. Egyébként nem hibáztatom azt aki házasságot akar így felnőve. A nők még fokozottabban hallják ezt szerintem otthon, meg a családban, ehhez jön még a romantikus fehér ruha, és az hogy aznap ő a legszebb nő a környéken(jó esetben így érzi) és kész az esküvőszindróma. Ezen nincs mit csodálkozni. Ha meg valaki ezen túllép, akkor már jönnek a savanyú a szőlő megjegyzések, meg hogy nem is igazán szeret a pasid ha nem vesz el, nem is igazán szereted ha nem akarsz esküvőt. Szomorú, hogy ez bizony sokakat kellemetlen helyzetbe hoz, mint ahogy itt is dúl a harc az igazságért. Pedig az a túloldalon van...
2012. máj. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
100%

Én a valóságban nem ismerek olyan nőt, aki ölne az esküvőért, csak itt a GYIKen van naponta olyan kérdés, hogy "miért nem kéri már meg a kezem". Igaz, az ismeretségi körömben általában értelmes emberek vannak, nem olyanok, akik elvégezték a sulit és azóta nem tudnak mit csinálni, és mennének már gyesre, mert dolgozni nincs kedvük. (ezt nem a házasokra mondom általában, hanem az eljegyzésért nyivákolókra.)


Nekem tökmindegy, összeházasodunk-e a párommal, így is megkapok tőle mindent. Eltartania nem kell, együtt élni házasság nélkül is lehet, a papír inkább az ő érdekeit védi, mert ha gyerekünk lesz, annak én automatikusan az anyja vagyok, neki meg rohangálnia kell nyilatkozatot tenni, hogy hivatalosan is apa lehessen. Amíg felvállaljuk egymást a szüleink, rokonaink, barátaink, kollégáink, ismerőseink előtt, addig engem hidegen hagy, hogy felvállal-e Kovács Aranka anyakönyvvezető előtt is.


Az esküvőket egyébként szépnek tartom, de csak amíg nem én vagyok a középpontban (lámpalázas típus vagyok). Ha a mostani párom szeretné, összeházasodhatunk (az előző kettőnek nemet mondtam), de minél kisebb felhajtással.

2012. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
78%

van egy barátnőm, ismerem a párját is, már 6 éve együtt vannak, a csajszi folyamatosan esküvőt akar, folyton arról beszél (ha szóba kerül) hogy milyen ruhája lesz, milyen kaját készít majd, hol lesz, hogy lesz.

mondtam a srácnak, hogy vedd már el ezt a kedves lányt, minden vágya ez lenne. erre a srác: de hát a "Mari" nem házasságot akar, hanem esküvőmániás!


az én történetem: 4 éve vagyunk együtt a párommal. volt eljegyzés, de még előtte mondtam neki, hogy ez egy szép gesztus, viseljünk mindketten gyűrűt, de én szeretnék örök menyasszony maradni. bízom benne, szeretjük egymást, itt igazán ő az, aki forszírozza a papírt.

én az aláírása nélkül is elhiszem, hogy szeret, és a leendő gyermekünket együtt fogjuk felnevelni. ha mégsem így lenne, akkor legalább nem tettünk egymásnak olyan ígéretet, amit utána megszegtünk. nem tartanám szép dolognak. a másik meg, hogy a házasság hivatalosan nem az érzelmekről szól, hanem tulképp egy vagyoni és jogi szerződés.

az érzelmeim papír nélkül is megvannak, jogilag pedig szeretnék független maradni.


még egy sztori így a végére: ismerős lánynak 2 éve volt a világraszóló lagzija, a családja az összes pénzt beleölte boldog-boldogtalant meghívtak. pár hete mondták ki a válást, a lány 26 éves...

2012. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:

Miért, fontos? Nekem nem az.

(nem olvastam el a válaszokat)

2012. máj. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!