Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nőknek miért olyan fontos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek miért olyan fontos az esküvő?

Figyelt kérdés
Vagy csak én gondolom rosszul, hogy egy átlag nő küzd az esküvőért, egy átlag férfi küzd ellene? Sosem értettem igazán miért van ekkora lelkesedés bennük. Persze szép ruhába öltöznek, azt tudom h szeretik, de ez minden? Vagy ennek valami kulturális okai vannak, vagy genetikus okai, vagy mi? Tényleg nem igazán tudom. Úgy értem van külön kategória az esküvőnek, a gyakorikerdesek.hu-n!

2012. máj. 9. 07:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
59%

Annyira szomorú olvasni, hogy valaki a családja miatt nem akar házasodni...

"Anyám 2 szer ment féjhez..." - Te talán ugyan az az ember vagy???

"Anyám meg Apám új nője tépték egymást a ballagásomon..." - ők primitív emberek sajnos...ettől még jók lehetnek, mint szülő vagy pár, de ott alpári módon viselkedtek. De Neked nem kell ilyen szintre süllyedned. Ez nem jelent semmit.

Nekem is elváltak a szüleim, de soha nem mondták és én sem éreztem, hogy emiatt homokba dugom a fejem és nem házasodom. Az Ő HÁZASSÁGUK nem működött...ehhez az én kapcsolatomnak semmi köze. Mondjuk nálunk sosem volt konfliktus az új párok és a szüleim közt. Sőt!

Ha nem házasodtok, NE más hülyesége miatt ne tegyétek!


Válasz: Nem csak a nőknek fontos! Mi a Párommal közösen tervezzük ezt a döntést. Ez így a normális.


23N

2012. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
70%

Látom itt már parázshangulat alakult ki.


A kérdésre válaszolva:

Nem gondolom, hogy a nőknek fontos az esküvő, legalábbis abban a formában nem, hogy az átlag nő már-már küzd érte. Azt sem gondolom, hogy az átlag férfi küzd ellene.


Ill. tisztázzunk még egy dolgot. Az esküvő nem egyenlő a habos-babos ruhával. Az esküvő azt jelenti, hogy két ember összeköti az életét, ezt simán meg lehet tenni 2 tanúval is, kosztümben vagy bármi másban, nem kell ehhez habos-babos ruha, az hogy ki-milyen feneket kerít az egésznek, az már más kérdés.


Én nem szeretnék vitatkozni senkivel, mindenki máshogy boldog, máshogy teljes az élete. Nem szép dolog leszólni azokat sem, akik nem házasságpártiak és a fordítottját sem szeretem, amikor olyan próbál meggyőzni mást a házasság jelentéktelenségéről, aki nem házas és teljesen máshogy értékeli a házasságot. Egyik fél sem fogja tudni meggyőzni a másikat, mert totál különböző nézetekről van szó. Ezt fogadjátok el!

2012. máj. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a házasság fontossága egyéni döntés. Van, akinek nagyonf ontos, van akinek egyáltalán nem.

Páran említették a "nekem ízlik, neked nem" témát. Ez hasonló valóban. Nem jobb vagy rosszabb valaki attól, hogy máshogy áll hozzá.


Viszont azt fontosnak tartom, hogy a saját elképzeléseivel ne menjen szembe senki, mert az később okozhat problémát. Akinek fontos, az házasodjon, aki ellenzi, az ne, mert saját maguk fognak meghasonlani az elveik elleni döntés miatt.


Illetve van sok középutas is, aki billeg.


Amúgy az egész téma kísértetiesen emlékeztet a választásokra. Vannak a jobbosok, a balosok és a billegők, mindenki vérre menően próbálja meggyőzni a vele egyet nem értőeket, hogy csakis az ő nézete jó, mindenki más gyagyás :)

2012. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, semmi értelme ilyenekről vitatkozni!
2012. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
Valaki kérdezte hogy az eljegyzésnek mi értelme volt? Én nem tudtam róla hogy el szeretne jegyezni, hanem a születésnapomon kérte meg a kezem a családi összejövetel alkalmával. Viszont se ő sem a család sőt senki sem cseszeget minket azzal hogy mikor lesz az esküvő, gyerek stb.
2012. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
59%
Igen, emlékszem nem régen olvastam ilyen vitafórumon pont erről, mármint a hosszú jegyességről. Abban az volt, hogy ha valaki gyorsan megkéri a párja kezét és utána 1 éven belül nem lesz esküvő, ott már sose lesz.
2012. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
14%
Én sem értem mi értelme , felesleges pénzkidobásnak tartom az egészet.
2012. máj. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
79%

"felesleges pénzkidobásnak tartom az egészet..."

Még jó, hogy amúgy ingyen van!! :D

Legalább butaságot ne írj!

2012. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
77%

A házasság ingyenes, csak akkor kerül pénzbe, ha akarsz szép ruhát meg lagzit, stb, stb.

Gyűrű sem kötelező, farmerban, pólóban is be lehet vonulni, ha van időpont.


Én sokáig nem akartam esküvőt, utáltam, de valahogy az évek múlásával egyre szebb dologgá vált számomra. Igen, tényleg csak egy papír fizikailag, de lelkileg ennél jóval többet ad(hat). Tudom, így is félre mehet a párom, de ettől független valami láthatatlan plusz lesz köztünk.

Aki akar az házasodjon, aki nem nem, kár véresen habzó szájjal egymásnak esni...

(Szüleim se házasodtak, csak úgy voltak, bár már csak miattam nem mentek szét, megjegyzésképp.)

2012. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
65%
Én nem akarok veszekedni. Úgy emlékszem, önszántából vett el a férjem, és nagyon szeretjük egymást. Idáig is férjhez mehettem volna párszor, ha annyira házasságmániás lennék, de nem tettem, mert nemrégen találtam meg azt akivel le akarom élni az életem. Ezt koronáztuk meg a házassággal. Ennyi. Légy nagyon boldog továbbra is, ezt kívánom! Amúgy mi a baj a diplomámmal?
2012. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!