Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Igaz hogy a feministák szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz hogy a feministák szeretnek mindenen megsértődni? És hogy sokszor szándékosan keresik az alkalmat a vitatkozásra?

Figyelt kérdés

Egy jó barátom azt a tanácsot adta nekem, hogy kerüljem el a feminista nőket. Sőt ismerkedéskor is ha kiderül hogy valaki feminista, akkor azt kezeljem súlyos red flagként. Ugyanis rengeteg felesleges vita, sértődés, önérzeteskedés lesz később, és hogy készüljek nekem férfiként sose lehet majd igazam, mindenért engem fog hibáztatni férfiként, azért is amit ő követett el nőként ellenem.

És akkor nem is olyan régen megismertem egy feminista nőt. Egyelőre nem tudom mit higgyek vagy gondoljak, nem szeretnék senkit kukázni azért hogy miben hisz. De tényleg ennyire problémás lenne velük a későbbiekben az ismerkedés, esetleg a kapcsolat?



2023. nov. 16. 13:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/151 anonim ***** válasza:
67%
A barátod maga red flag és másra fogja, megszabadulnék tőle helyedben. :D
2023. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/151 A kérdező kommentje:

na 8-as ez nagyon jó tanács, köszönöm neked :)

Barátom nem házas, kapcsolata meg volt már mindenféle, futó egyéjszakástól kezdve a sok éves sülve főve együtt vannak kapcsolatig. Olyan is volt amikor egyedül volt, de az idő nagyobb részében kapcsolatban volt szerintem. Panaszkodni ritkán szokott, ő inkább ilyen cinikus bölcs dolgokat mond. De amikor jó minden akkor nagyon boldog, teljesen más ember lesz egy jó kapcsolatban. Ezért is hiszem hogy jól ismerheti a nőket, az évek és a rutin. Nekem pl csak pár kapcsolatom volt eddig, hozzá képest rutintalan vagyok teljesen.

2023. nov. 16. 13:49
 13/151 A kérdező kommentje:
11-es ő gyerekkori jó barátom. Azért mert neki problémája van a feminista nőkkel, még nem értem miért kellene megszakítanom vele a kapcsolatot. Kifejtenéd miért red flag?
2023. nov. 16. 13:57
 14/151 anonim ***** válasza:
82%
Mert avatkozni fog az életedbe. Mert befolyásolni fog és ha te gyenge vagy rá hallgatsz aztán oda a nő pl.
2023. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/151 anonim ***** válasza:
39%

attól függ, hogyan derült ki, hogy feminista, és mit ért alatta (amúgy kábé mindenki mást ért alatta).

én támogatom a jelenlegi feminista célkitűzések többségét, de aki azzal indít, hogy ő feminista, azt még én is elkerülném. egyszerűen azért, mert idehaza végtelenül negatív jelentése lett a szónak, és tényleg csak az élet minden dolgából ügyet és harcot csináló, semmiben kompromisszumot nem ismerő, legvégletesebben elszánt nagyon szűk réteg meri kerek-perec hangoztatni magáról az ismerkedés során, hogy ő bizony feminista.

2023. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/151 anonim ***** válasza:
0%
eközben nyugaton meg szinte egy elcsépelt divatszó lett a feminizmus, boldog-boldogtalan, a legkülönfélébb emberek vallják feministának magukat.
2023. nov. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/151 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg mindenféle ideológiákra azok buknak, akik lelki sérültek. Aki ki van békülve magával és a világgal, az se nem kommunista, se nem kapitalista, se nem náci, se nem feminista, ő úgy él hogy szimbiózisban van mindennel és mindenkivel.


Az összes ideológia pont azokra épít, akiknek majd ő nyújt megoldást. Ezzel csak az a baj, hogy úgy kínál megoldást hogy megoszt és szembeállít. Kb. olyan mint az elefánt a porcelánboltban.


Mik a hátulütői? Az hogy általánosít! Az ember nem jó, hanem sunyi. Nem azok lesznek a haszonélvezői akik rászorulnak a támogatásra, hanem azok, akik az eszmei támogatás mögé bújva sütögetik a pecsenyéjüket.


Eleve a feminizmus is egy populista és általánosító képződmény! Miért? Mert kijelenti hogy a NŐK jogai. Kijelenti hogy a FÉRFIAK az elnyomók.


Tehát minden nő elnyomásban él. Kik ugranak erre a szlogenre? Na ki? Pl. azok akik rongy családban éltek, élnek, akiknek az apja egy utolsó tróger, vagy éppen a szívük választottja egy agresszív tahó. Nekik az a világképük hogy a FÉRFIAK mind ilyenek, majd akár itt a gyk-n csoportokba verődve osszák az észt. Van ilyen? Naná, ez a jellemző szinte minden ideológiára.


Aztán ezt ráhúzzák mindenre, és bizonyítva érzik a létjogosultságát. Sajnálattal közlöm, hogy régen is a nők többsége boldog volt, az egy dolog hogy te ebben a modern világban már nem úgy látod a múltat. Pl. a nagyapám nem volt alkesz, egyik sem. Nem verték a nagymamáimat, nem a szülők adták össze őket, egymást segítve éltek és nevelték a szüleimet és a testvéreiket. Sőőőőt, a településen névről ismerték a részeg asszonyverő bunkókat, és mindenki el is ítélte őket. Hoppácska.


Sebaj, aki valamely ideológiába látja a szerencsétlen életének magyarázatát, én úgy vagyok vele hogy akkor hajrá, a boldogságukat nem veszem el! :)

2023. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/151 anonim ***** válasza:
85%

Én is feminista vagyok, viszont én se hangoztatom, ugyanúgy mint azt se, hogy szeretem a vajas kenyeret ha nem kérdeznek rá. Bár nem szokták megkérdezni hogy feminista vagyok-e egyáltalán.


Mondjuk ha csak úgy kijelentette hogy az az valahol furcsa valljuk be, de ha te érdeklődtél akkor nem lehet fura.


Figyelj oda hogyan viselkedik, mit mondogat bárkinek bármiről és észreveszed remélhetőleg, hogy mániákus módon "feminista" (= femináci) vagy egészséges módon.


Ne a barát irányítson meg se ő hanem te saját magadat, legyen kiforrott személyiséged, véleményed, mert ha nincs ha femi ha nem kidob.

2023. nov. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/151 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes mert nekem ő emlékeim szerint önként hozta fel. Akkor kezdhetek gyanakodni? Viszont nekem teljesen normálisnak, kedvesnek és intelligensnek tűnt. Mondta is nekem hogy az egyenlőségben hisz, ami számomra is szimpatikus. Remélem akkor ez nem csak valami beetető szöveg volt, figyelni fogom a jeleket a jövőben is. Egyébként kedves és közvetlen, és nagyon okos is, szeretem a meglátásait. Remélem ez a feminista vonal sem fog eldurvulni nála, hogy sötét titkokat rejteget és majd kirobban a hatása.
2023. nov. 16. 14:12
 20/151 anonim ***** válasza:
58%
Adnék neki esélyt, de te tudod.
2023. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!