Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Igaz hogy a feministák szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz hogy a feministák szeretnek mindenen megsértődni? És hogy sokszor szándékosan keresik az alkalmat a vitatkozásra?

Figyelt kérdés

Egy jó barátom azt a tanácsot adta nekem, hogy kerüljem el a feminista nőket. Sőt ismerkedéskor is ha kiderül hogy valaki feminista, akkor azt kezeljem súlyos red flagként. Ugyanis rengeteg felesleges vita, sértődés, önérzeteskedés lesz később, és hogy készüljek nekem férfiként sose lehet majd igazam, mindenért engem fog hibáztatni férfiként, azért is amit ő követett el nőként ellenem.

És akkor nem is olyan régen megismertem egy feminista nőt. Egyelőre nem tudom mit higgyek vagy gondoljak, nem szeretnék senkit kukázni azért hogy miben hisz. De tényleg ennyire problémás lenne velük a későbbiekben az ismerkedés, esetleg a kapcsolat?



2023. nov. 16. 13:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/151 A kérdező kommentje:
Ez nem szimpla esély adás kérdése, már most jóval többről van szó :) Megmondom őszintén kifejezetten vonzódom hozzá, ilyen rövid idő alatt is elérte a személyiségével, mert nagyon szimpatikus külsőleg és belsőleg is. És van benne valami különleges és extra, amit más nőkben nagyon rég nem éreztem. Nyilván nem vagyok hülye, nem vallottam neki szerelmet pár hét alatt :D Viszont nem is akarok csalódni vagy kiégni, és időről időre beugrik a jóbarátom tanácsa is. Lehet az lesz hogy szóba hozom neki a témát mire is gondolt akkoriban, hogy mesélje el részletesen miért red flag, vagy hogy ő miket tapasztalt feminista beállítottságú nőktől.
2023. nov. 16. 14:39
 22/151 anonim ***** válasza:
40%
A feminista nő ugyanúgy egyenlőségpárti, mint régen volt. Mint minden csoportban, ebben is van egy hangos szélsőséges kisebbség, akiket femináciknak szoktak hívni. Mint mondtam, ez csak a kisebbség a feministákon belül. Csak ostoba emberek gondolják, hogy látnak valamit a neten, akkor az csak úgy lehet, és egy kisebbség alapján megítélni a nagyobb csoportot. Arról nem is beszélve, hogy sokan azt hiszik, hogy már az is femináci, aki nem akarja kiszolgálni mindenben a pasit. Vagy ha fel mer hozni egy párkapcsolati problémát. Nyilván mindkét nemben vannak olyanok, akik alapból alkalmatlanok kapcsolatra. Inkább ezeket kell elkerülni, és nem címkék alapján és mások véleménye alapján tenni ezt.
2023. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/151 anonim ***** válasza:
23%
Fura, hogy nem emlékszel, hogy megkérdezted-e, hogy feminista.
2023. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/151 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szenilis, természetesen emlékszem hogy nem kérdeztem meg erről :D A bizonytalanságom csupán arra vonatkozik, hogy arra nem emlékszem hogy önként hozta-e fel, úgymond megemlítve, vagy esetleg valami indirekt kérdés kapcsán derült-e ki, ahol jobbnak látta közölni. Amit a 18-as ír, ebből a szempontból szerintem ez fontos lehet. Főleg az első esetben. És tényleg nem emlékszem hogy volt, csak arra hogy viszonylag korán kiderült ez is, mint egyfajta tény.
2023. nov. 16. 15:12
 25/151 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom de hogy ennek a kérdésnek kizárólag vitaszítás az értelme, az 100%😅
2023. nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/151 anonim ***** válasza:
31%
Barátod igazat beszélt, nagyon vigyázni kell. Csomó nő feministának mondja magát, de valójában már rég átlendültek a ló túloldalára, és gyakorlatilag femináci férfigyűlölet amit művelnek. Elvárnak dolgokat túlzásba víve, de cserébe az rendben van hogy a töredékét se kapod vissza a nagy egyenlősdi nevében. Kettős mérce, ha ő hazudik az jó és nemes cselekedet, önvédelem, ha te hazudsz utolsó toxikus megtévesztő nőgyűlölő vagy. De nézz körül az oldalon, vagy itt a kérdésben is hogy a férfiválaszt mennyire lepontozták, pedig igazat mondott. De ez a másik dolog, a legkisebb nőket ért valós kritika esetén is neked fognak esni, nőgyűlöletet kiáltva. Abban az esetben is ez lesz, amikor ellened tesz majd valamit és te kikéred magadnak, vagy számonkéred. Nehéz jól kijönni az ilyen esetekből, és addig lesz minden szép és jó amíg nem lesz meg az első konfliktusotok. Mert azt nem tudják normálisan kezelni.
2023. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/151 anonim ***** válasza:
64%

#26-nak, #17-nek és #15-nek is valahol igaza van.


Oda kell figyelni, hogy kivel teszed magad, lehet nem feminista igazából, mert a ló túloldalára esett. Talán feminista, de közben önbizalomhiányos nagyon. Úgyhogy nem árt nyitott szemmel járni...

2023. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/151 anonim ***** válasza:
53%

A feminista megnevezés mára túlzottan tág fogalom lett. Amikor valaki önmagát feministának vallja, jellemzően az egyenjogúságot, egyenlő esélyeket emeli ki és neked kell kiderítened, hogy valóban erről van szó, vagy ez alatt azt is érti, hogy a nők mindenben egy kicsit több lehetőséget, extra jogokat kapjanak, jellemzően "anyáink és nagyanyáink" által elszenvedett elnyomás miatt? Szerintük ugyanis teljesen rendben van, ha a mérleg nyelve "átmenetileg" kicsit a másik oldalra leng ki (pl. kvótások) és nyugodtan higgyük el, hogy amikor beáll a "tökéletes egyensúly", akkor önként, örömmel fognak lemondani minden ilyen extra dologról. Mintha a történelemben bármikor is történt volna ilyen. Illetve vannak a tényleg szélsőségesek, akik már-már betegesen elnyomást látnak mindenben.

Szóval annyit tudok tanácsolni, hogy elsősorban vele beszélgess és próbáld kideríteni, hogy ő melyiket érti alatta? Gyakorlati tapasztalat, hogy ma már aki az eredeti célokat érti alatta, nem szokta kiemelni, hogy ő feminista. Azokkal a nézetekkel én is egyetértek, mégsem vallom magam feministának, ahogy egy állásinterjún sem emelem ki, hogy tudok írni és olvasni, mert 100-150 évvel ezelőtt még említésre méltó lett volna, de ma már ez a természetes.

2023. nov. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/151 anonim ***** válasza:
5%
És mi az a feminista, Bogarka?
2023. nov. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/151 anonim ***** válasza:
41%
Ezeknek már az is femináci aki nem akar a férje után elmosogatni. :D
2023. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!