Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Igaz hogy a feministák szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz hogy a feministák szeretnek mindenen megsértődni? És hogy sokszor szándékosan keresik az alkalmat a vitatkozásra?

Figyelt kérdés

Egy jó barátom azt a tanácsot adta nekem, hogy kerüljem el a feminista nőket. Sőt ismerkedéskor is ha kiderül hogy valaki feminista, akkor azt kezeljem súlyos red flagként. Ugyanis rengeteg felesleges vita, sértődés, önérzeteskedés lesz később, és hogy készüljek nekem férfiként sose lehet majd igazam, mindenért engem fog hibáztatni férfiként, azért is amit ő követett el nőként ellenem.

És akkor nem is olyan régen megismertem egy feminista nőt. Egyelőre nem tudom mit higgyek vagy gondoljak, nem szeretnék senkit kukázni azért hogy miben hisz. De tényleg ennyire problémás lenne velük a későbbiekben az ismerkedés, esetleg a kapcsolat?



2023. nov. 16. 13:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/151 anonim ***** válasza:
54%

" Ez sajnálatos, és ha ezek a haragok nincsenek elengedve, az megmérgezi a későbbi kapcsolatokat is."


Én nem mérgezek semmit, nekem van kapcsolatom normális férfival, ahol semmi ilyen téma nincs, hogy férfiak vs nők, feminizmus, stb.


"Az ezzel a hozzáállásal a baj, hogy mindenki tévedhet. Én is, te is, hiszen emberek vagyunk. De ha valaki ennyire túlzottan is biztos magában, hogy nemi alapon nem fogadja el amit a másik mond, az nagyon rossz helyzeteket eredményezhet. "


Úgy látom, nem volt világos, amit írtam (legalábbis remélem).

Nem arról van szó, hogy valami vitás témában nem fogadom el a másik véleményét nemi alapon.

Arról beszélek, amikor pl. kimondom, hogy nem akarok ismerkedni, vagy x dolgot y okból csináltam, nem kérek több italt, vagy hozok bármilyen egyéb döntést a SAJÁT életemmel kapcsolatban, és abba kötnek bele, mert a nők maguk sem tudják biztosra úgysem. Erről beszéltem és nem másról. Itt nem nekem kell elfogadni, hogy a másik valami más sorsot szán nekem, hanem neki kell elfogadni az én döntésem.

Igen, biztos vagyok abban, hogy mit szeretnék csinálni a saját életemmel, nincs semmilyen túlzás, egyedül az én tisztem döntést hozni ebben.


"Pl a férfi odamegy a te oldaladra és kinyitja neked a kocsiajtót. Ez egy figyelmes, romantikus tett. Viszont ha a másik fél nem értékeli, sőt esetleg még bunkózik hogy mi van, ennyire buta nőnek nézel hogy nem tudom kinyitni a kocsiajtót/ennyire félted az autódat tőlem és társai, az visszatetszést szül."


Nem ilyen baromságokról beszéltem, megint csak te találod ki.

Konkrétan én senkinek nem szólnék egy rossz szót sem, hogy udvariaskodik nekem, és kinyitja mondjuk a kocsiajtót.

Sokkal súlyosabb témákra gondoltam.


" Az lenne az egyenlőség, hogy jár az ártatlanság védelme, nem pedig előítéletesen a férfit kiáltani ki erőszakolónak. "


Az ártatlanság vélelmét megkapja a bíróságon, mint bármilyen más vádlott. Én nem venném ezt el senkitől. De az nem tartozik ebbe a témába, hogy én magánszemélyként mit gondolok. Én pedig alapjáraton a nőnek hiszek ebben.


"Manapság sok nő megvádolja a férfit ártatlanul"


Nem, nem vádolja meg sok nő a férfit ártatlanul.

Leírtam, mik a rendőrségi statisztikák. Ráadásul amerikai és ausztrál statisztikák eredményeit írtam, mivel magyar nincs. De ismerve a társadalmi különbségeket, itt vszeg még kevesebb a hamis vádak és a bejelentett esetek aránya is.

Nemi erőszaknál ugyanolyan kb. a hamis vádak aránya, mint bármilyen más bűncselekmények esetén. 10% alatti.

A médiában sincs sok ilyen eset, csak ami van, azt felkapják. De ott is jóval több az olyan eset, ahol a vád nagyon is igaznak bizonyult.

De egyébként én nem vagyok médiaszereplő, és nem is mozgok ilyen emberek körében, így az én hozzáállásomat illetően ez irreleváns alapból. A hozzáállásomnak annyi valós következménye van, hogy ha egy ismerősöm azt mondja, megerőszakolták, el fogom hinni neki, és felajánlom, hogy elkísérem a rendőrségre feljelentést tenni. Ha tudok bámilyen módon segíteni, tanuskodni, akkor megteszem. Ha idegen nő jönne oda az utcán mondjuk futva, és kérne segítséget, mert pl. üldözi a pasija vagy egy idegen (valós eset, egyik ismerősömmel megtörtént), akkor hívom a rendőrséget, akkor is, ha előkerül a pasi, és jól szituált módon elődadja magát, hogy nincs itt semmi probléma.



" hanem sokkal inkább a női oldal felé lejt a mérce."


Igen, oda lejt a mérce ebben a témában és eszem ágában nincs ezen változtatni.

Nos, akkor még egyszer:

- A nemi erőszak vádak kevesebb, mint 10%-a hamis.

- A nemi erőszak elkövetőinek 99%-a férfi.

- A felnőtt áldozatok 90%-a nő.

- A kiskorú sérelmére elkövetett szexuális bűncselekményeinek elkövetőinek 98%-a férfi.

- Minden 6. nő elszenvedett már nemi erőszakot, vagy legalább megkísérelték rajta. Tehát random kiválasztasz az utcán 20 nőt, akkor lesz közülök jó eséllyel 3, akit megerőszakoltak.


Ezek száraz számadatok, és nem kedvezőek, de a matematika nem ismer szexizmust. A nemi erőszak egy olyan bűncselekmény, amit általában férfi követ el nő sérelmére, de ha férfi az áldozat, akkor is áltában férfi az elkövető. Lehet ágálni ellene, lehet hisztériázni, hazudozni, mutatni a médiafelhangot kapott hamis vádakat, ettől nem változik semmi.


És ettől még személy szerint én nem félek a férfiaktól, nem tekintek rájuk potenciális erőszaktevőként, mert ezek a statisztikák nem ezt mondják. Hanem azt, hogy a megtörtént és jelentett esetek több, mint 90%-a valós, és 99%-ban férfi követte el.

A férfiak nagyobbik része nem követ el nemi erőszakot, így nem érinti őket a kérdés. Ha te nem követnél el ilyesmit soha és nem is szolidarítasz az elkövetőkkel attól, hogy ők is férfiak, neked ezekkel a statisztikákkal semmi dolgod azon kívül, hogy tudomásul veszed őket. Ha érted az alapvető logikát és a szimpla matematikát, akkor megérted, miért érdemes a nőnek hinni alapvetően.

ha elhatárolódsz az ilyen bűncselekményektől, akkor inkább az áldozatokat segíted, legyen az férfi vagy nő. De te ezt nem fogod megérteni soha, mert ha megértednéd, nem írnál le olyan hazugságot, hogy rengeteg nő vádol hamisan ilyesmivel férfiakat.



" Végső soron az elmúlt pár évtizedig le voltak fektetve a teljesen érthető szabályok, és a nemi vágyat is ez indította be sok esetben. "


Ez annyira magas labda, hogy sajnálnék belekötni. De nem baj, szabad így gondolkodni. Meg máshogy is.

2023. nov. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/151 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező nem fogják itt belátni a feminácik feminizmus mögé bújva, hogy a nő nem tökéletes, hogy nem hibázik.


Írhatod te meg más férfi is, mint a 32, hogy tudja nem az összes nő egyforma, vagy hogy a 31-es megszívta és most akkor a férfiak amblokk a gonoszak akkor se lesz igazad, se nekem még részben se!


A 31 megjárta rendesen ki tudja ki(k) miatt és most ha a férfi csak egy mondatot szól, ami neki nem fér bele már nőgyűlölő, már nárcisztikus.


Dominálásról írt holott alapesetben a férfi a dominánsabb egy icipicit míg a nő nőiesebb és hagyja magát hajszálvékonyan vezetni, de ugyanúgy fordul is a kocka ha a helyzet megköveteli egyenrangú kapcsolatban.

50-50%-re törekedik mindkettő fél, de hol 40-60% hol 70-30% az egyik, másik javára legtöbbször. Ez így jó, ennek így kell lennie, azért kötsz kompromisszumot, azért csiszolódik össze a két fél, jobban, mélyebben megismerik egymást.

Aki abból nagy ügyet csinál, hogy a férfi utál mosogatni, de kivasalni cserébe kivasal, mert azt a nő gyűlöl az nem normális.


Ma volt itt kérdés egy nőről, aki irigy a férjére és hisztis picha, mindenki azt írta, hogy változtasson. De e kérdés alatt fel van pontozva az önértékelési zavarokkal küzdő 31-es csak azért, mert a feminizmus a téma és provokációként élik meg a kérdést, mert a férfiak egy része kijelenti itt az oldalon, hogy a nők egy tábora alibiként használják a mozgalmat a férfiak ellen.

Ez is azt mutatja, hogy nem tudnak objektív módon választ adni.

2023. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/151 A kérdező kommentje:

Nahát 41-es, pedig ha nem mondanád hogy van kapcsolatod normális férfival, akkor én pont úgy érezném az enyhén sértődött stílusodból hogy nincs, és hogy valaki nemrég talán csúnyán az orrodra is koppintott valamivel. Talán pont egy másik normális vagy kevésbé normális férfi, ki tudja :)


Viszont akkor meg kell kérdezzem, nálatok hogy működik a kompromisszum és felelősségvállalás mint olyan a kapcsolatotokban? Vannak súrlódások abból, hogy neked senki nem mondhatja meg mit higgy, gondolj és érezz? A barátod ezt nem szokta zokon venni, hogy semmilyen hatással nem tud lenni rád, mert nem engeded neki? Amikor valami probléma van, milyen arányban hozzátok ki végül hogy az ő hibája, és milyen arányban ismered be te a saját tévedésed? És a legfontosabb, szoktál ilyenkor valóban változni és idomulni a barátodhoz? Nem célom az életedbe vájkálni, csak mivel elegánsan kikerülted a bizonyítást ezzel hogy van barátod, így a legjobb hozzáállásbeli példákat ezen át tudnád megmutatni, hogy valóban problémás-e a feminizmusod mértéke, vagy sem.


"Ha érted az alapvető logikát és a szimpla matematikát, akkor megérted, miért érdemes a nőnek hinni alapvetően.


ha elhatárolódsz az ilyen bűncselekményektől, akkor inkább az áldozatokat segíted, legyen az férfi vagy nő. De te ezt nem fogod megérteni soha, mert ha megértednéd, nem írnál le olyan hazugságot, hogy rengeteg nő vádol hamisan ilyesmivel férfiakat."


Kicsit ezt most támadónak érzem. Holott szimpla logika, ha rengeteg nemi erőszak történik (és manapság sokszor már 1-1 rossz szó is ide tartozik ezt se felejtsük, mert ennyire megváltozott a világ), akkor a hamisan megvádolt férfiak is rengetegen vannak, mert nagy számok törvénye uralkodik ebben is. Több a valós eset, de ugyanerre a sok vádra is fog ugyanúgy sok hamis vád is jutni. Főleg manapság, hogy ennyire a nők felé lejt a pálya, és ezzel sokan megpróbálnak visszaélni a nők közül. Ami sajnálatos, hiszen ezzel is rombolják a bizalmat, amikor tényleg valódi erőszak történik. Sokan ezért nem hiszik el másoknak se, ami elég káros és rossz következmény.


"" Végső soron az elmúlt pár évtizedig le voltak fektetve a teljesen érthető szabályok, és a nemi vágyat is ez indította be sok esetben. "



Ez annyira magas labda, hogy sajnálnék belekötni. De nem baj, szabad így gondolkodni. Meg máshogy is."


Szabadni szabad, de amit mondtam hogy súrlódás lesz belőle és sok csalódás, félreértés, egymás egójába taposás, az pontosan ebből a fajta új, és sokszor nem kellően letisztázott helyzetből táplálkozik.

2023. nov. 16. 18:26
 44/151 anonim ***** válasza:
41%

"Végső soron az elmúlt pár évtizedig le voltak fektetve a teljesen érthető szabályok, és a nemi vágyat is ez indította be sok esetben."


Ezt már leírtad sokszor, tudom, melyik incel vagy.


Igaza volt valamelyik válaszolónak, csak kötekedni fog. Írd le neki, hogy kék az ég

2023. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/151 anonim ***** válasza:
58%

"- A nemi erőszak vádak keveseb, mint 10%-a hamis.

- A nemi erőszak elkövetőinek 99%-a férfi.

- A felnőtt áldozatok 90%-a nő"


Így van. És csak a jéghegy csúcsa az, ami kiderül. A legtöbben szégyellik, félnek, nincs erejük szembeszállni az agresszív párjukkal, mert kiszolgáltatott helyzetben vannak, nem akarják, hogy mindenki arról beszéljen, hogy megerőszakolta a főnöke, akárki.

2023. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/151 anonim ***** válasza:
40%

" Vannak súrlódások abból, hogy neked senki nem mondhatja meg mit higgy, gondolj és érezz? A barátod ezt nem szokta zokon venni, hogy semmilyen hatással nem tud lenni rád, mert nem engeded neki? Amikor valami probléma van, milyen arányban hozzátok ki végül hogy az ő hibája, és milyen arányban ismered be te a saját tévedésed? És a legfontosabb, szoktál ilyenkor valóban változni és idomulni a barátodhoz?"


Már az első válaszomban ezt írtam:


"Természetesen ez nem arra vonatkozik, ha kritikát fogalmaz meg felém olyan ember, akit már a bizalmamba fogadtam és jól ismerjük egymást."


Egy szóval sem azt mondtam, hogy én nem kötök kompromisszumot kapcsolatban és nem idomulok másokhoz.

Nem is hozzám közel álló személyekről volt szó, hanem olyanokról, akik ismerkedni akarnának velem, kezdeményeznek, vagy akikkel régebben kezdetleges ismerkedésbe kezdtem. Írtam példákat, hogy mire gondolok. Mondjuk annak a nem elfogadása, hogy valamiből nem kérek, valamit nem szeretnék, valahol nem akarok lenni. Ez nem véleménykülönbség. Azt mondom, hogy nem akarom folytatni az ismerkedést xy-al. Akkor annak szerinted helye van, hogy neki az a véleménye, hogy márpedig folytatni kell, és legbelül én is azt akarom?

Vagy azt mondom, hogy nem kérek több italt, akkor helye van annak, hogy erőszakosan töltögetik nekem, mert "ugyan márm nyugodtan szabad még egyet", vagy kitalálja, hogy csak visszafogottságból nem kérek, mert nő vagyok?


"Nem célom az életedbe vájkálni, csak mivel elegánsan kikerülted a bizonyítást "


Milyen bizonyítást? :D


" Holott szimpla logika, ha rengeteg nemi erőszak történik (és manapság sokszor már 1-1 rossz szó is ide tartozik ezt se felejtsük, mert ennyire megváltozott a világ), akkor a hamisan megvádolt férfiak is rengetegen vannak, mert nagy számok törvénye uralkodik ebben is. "


A statisztikák, amiket említettem, rendőrségen jelentett és kinyomozott esetekről szólnak. Nem tartozik a nemi erőszak kategóriába 1-1 rossz szó.

Nemi erőszaknak azt nevezzük, amikor valakivel akarata ellenére közösülnek.

A számok, amiket írtam, erről szólnak és nem másról.

2023. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/151 anonim ***** válasza:
47%

A nemi erőszak/gyilkosság a férfiak által van jóval inkább elkövetve. Ez így igaz.


De miért van szóba hozva, amikor feminista a kérdező is?

Egyenrangú kapcsolat híve annak ellenére, hogy csalódott.


Arról nem beszélve, hogy attól hogy egy nő feminista még kedvelheti a szexben az szub szerepet lightosan, durván.


Miért kell végletekig elmenni, hogy bebizonyítsa valaki,hogy feminista?


De ha már egyszer az, akkor miért nem kezeli mindkettő nemet egyenlően?


Én csak ezt nem értem.


Igen, sok a mocskos férfi, de sok a mocskos nő is.


Azt kérdezte, hogy milyenek a feminizmus nők, erre fel olyan válaszok születtek, hogy a férfiak egytől egyig kivétel nélkül szolgát akarnak és szexbabát.


Abnormális hozzáállás egy kérdés miatt.

2023. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/151 A kérdező kommentje:
Közben én rájöttem hogy tévedtem egy kifejezésben. Szóval én nem a nemi erőszakról beszéltem, hanem a szexuális zaklatásról. Utóbbit már tényleg szinte bármire rásütik, akár egy rossz szóra is, a nemi erőszak pedig valóban egy borzasztó dolog. Ezeket ne keverjük össze, én is csak hirtelen jött fogalomzavarba kerültem szóval mea culpa.
2023. nov. 16. 18:46
 49/151 anonim ***** válasza:
42%

"Igen, sok a mocskos férfi, de sok a mocskos nő is."


Nem mindegy, mik az arányok.


Egy férfinak nagyobb esélye van arra, hogy egy másik férfi megerőszakolja, mint hogy egy nő hamisan megvádolja erőszakkal.


A nem szexuális indíttatású és komponensű bűncselekmények áldozatai többségében férfiak. Az elkövetőik szintén.


A férfiak is veszélyben vannak más férfiak miatt, mégis tövig szopjátok egymást. Ebben semmi logika, ez valami érzelmi alapú dolog lehet.

2023. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/151 anonim ***** válasza:
60%

Zaklatás terén kevésbé egyértelmű a dolog, azt én is látom. Eltérő lehet az ingerküszöb.

Alapszabály, hogy onnantól biztosan zaklatás bármi, ha a nő megfogalmazza, hogy ne csináld, hagyd abba, hagyd békén, vagy bármi, ami ezzel egyenértékű.

Vannak kivételek is, amikor nem kell a nőnek közölnie semmmit, de máris zaklatás, pl. orvul taperolás, vagy utcai catcalling.


Randira hívni valakit, kezdeményezni vagy bókolni nem zaklatás. Ha a nő lehűt, elutasít, akkor onnantól viszont ezek is annak számítanak.

2023. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!