Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Igaz hogy a feministák szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz hogy a feministák szeretnek mindenen megsértődni? És hogy sokszor szándékosan keresik az alkalmat a vitatkozásra?

Figyelt kérdés

Egy jó barátom azt a tanácsot adta nekem, hogy kerüljem el a feminista nőket. Sőt ismerkedéskor is ha kiderül hogy valaki feminista, akkor azt kezeljem súlyos red flagként. Ugyanis rengeteg felesleges vita, sértődés, önérzeteskedés lesz később, és hogy készüljek nekem férfiként sose lehet majd igazam, mindenért engem fog hibáztatni férfiként, azért is amit ő követett el nőként ellenem.

És akkor nem is olyan régen megismertem egy feminista nőt. Egyelőre nem tudom mit higgyek vagy gondoljak, nem szeretnék senkit kukázni azért hogy miben hisz. De tényleg ennyire problémás lenne velük a későbbiekben az ismerkedés, esetleg a kapcsolat?



2023. nov. 16. 13:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/151 anonim ***** válasza:
45%
Eldöntöttem, én is troll leszek. Kiírok kérdéseket, hogy """barátnőim""" miket mondanak a férfiakról. Ártatlanul előadom, hogy dehogy gondolom ezt, tudjátok, a barátnőm, az ő fejéből jött az ötlet, nem az enyémből, de igaz ez???
2023. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/151 anonim ***** válasza:
39%

49


Nő vagyok nagyon sajnálom és a két nemet egyenlően kezelem.


Oda írtam, olvasd már el meg a többi is, hogy a férfiak követik el a gusztustalan bűncselekményet a nők ellen (is).


Aki ezt tagadja az idióta, vagy képes erőszakra ugyanúgy.


De az is igaz, hogy a férfiakat is éri nemi erőszak nők által is. Őket is éri szexuális zaklatás, őket is kinyírják, ők is vannak vádolva igazságtalanul.

És ez le van tudva annyival, hogy nem annyi az arány pedig ember életéről van szó.


A férfi ugyanúgy belefut mentális esetű nőbe, aki tönkreteszi ha nem lép ki, nárcisztikusba, hazugba stb. és ez egyáltalán nincs megemlítve.


Pedig azt kérdezte milyen egy feminista nő, gondolom különbséget szeretett volna tenni közöttük és azok között akik túlzásokba estek.


De mégis az van írva túlnyomórészt, hogy a férfiak semmit se csinálnak a szexen kívül és még az is erőszakos.


Mióta tanács az, hogy a férfiak a rosszak egyedül?

2023. nov. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/151 A kérdező kommentje:
52-es igen, és részben ezért is fura nekem az egész. Sokszor itt az oldalon is láttam hogy vérremenő harcok és viták alakulnak ki. És általában mindig ez a vége hogy el kellene fogadni hogy mindig mindenben a nőknek van igaza (már ez is nagyon abszurd és szexista), és aki mást mer állítani az nőgyűlölő (ez pedig kifejezetten sértő és toxikus). Meg ugye a válaszok lepontozása, hiába vagy te is nő de látom mi folyik itt pár ember által. Ez eléggé tiszteletlen szerintem, mindenkinek joga van szabadon a véleményéhez. És merem remélni hogy amit egyre többször látok máshol is felbukkanni megnyilvánulások, azok inkább csak egy szélsőséges körhöz tartoznak, és nem pedig a valódi feminizmus jutott el oda manapság. Mert az már valóban nem az egyenlőségről szólna, hanem az elnyomásról. Csak ellentétes előjellel, a férfiak róvására.
2023. nov. 16. 19:19
 54/151 A kérdező kommentje:

46-os, rólad pedig egyre inkább úgy érzem nagyon jó lehetsz a kibúvók találásában. Mert végső soron megint nem sikerült választ kapnunk az ellentmondásokra :D De akkor megpróbálom másképp.


"Már az első válaszomban ezt írtam:



"Természetesen ez nem arra vonatkozik, ha kritikát fogalmaz meg felém olyan ember, akit már a bizalmamba fogadtam és jól ismerjük egymást.""


A mostani barátod is egykor még csak egy random ismeretlen volt. Kérdezem én, ha ennyire nem számít az átlagos férfiak véleménye, ha ennyire nem tekinted őket partnernek, és ennyire nem törekszel velük a kompromisszumra, akkor vele hogy sikerült mégis összejönni? Ugye nem arról volt szó, hogy mindenben ő tűrt és alkalmazkodott hozzád? Mert akkor kezdeném érteni miről szólt az egész red flag-es óva intés.

2023. nov. 16. 19:38
 55/151 anonim ***** válasza:
39%
Ki írta, és hol, hogy a nők nem tévedhetnek? Persze, hogy tévedhet mindenki, hiszen emberek vagyunk. De vannak előítéletek, és vannak generációs “szokások” amik bizony az egyik nem alárendelődését tekintik normálisnak. Vannak statisztikák, amik ezt alátámasztják, miről beszélünk?
2023. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/151 anonim ***** válasza:
40%

Hol írt a 46-os olyat, hogy ő nem törekedik kompromisszumra??

"Természetesen ez nem arra vonatkozik, ha kritikát fogalmaz meg felém olyan ember, akit már a bizalmamba fogadtam és jól ismerjük egymást."

ÉS

"Egy szóval sem azt mondtam, hogy én nem kötök kompromisszumot kapcsolatban és nem idomulok másokhoz."

Mi is a probléma? Olyanokat látsz a mondanivalójába, ami nincs ott.

Miért kéne bárkit is érdekeljen minden egyes átlagos férfi véleménye és főleg miért kéne mindegyikre partnerként tekinteni??

Abszolút egyetértek az eredeti 31-essel, felnőtt önálló ember vagyok, önálló akarattal és gondolatokkal, ezáltal nincs szükségem arra, hogy random pasik megmondják helyettem, hogy NEKEM mi a jó. Nem, még mindig nem arról van szó, amivel a 31-est is vádolod, hogy egy vitás helyzetben ne fogadnám el a másik véleményét és csak nekem lehet igazam, nem vagyok hajlandó kompromisszumot kötni. Szó nincs hasonlóról.

Arról már annál inkább mikor világosan közlöm, hogy nem akarom folytatni tovább az ismerkedést, de az "átlagos pasik" jobban tudják, hogy nekem igen is folytatnom kéne, mert biztos jól fog alakulni és különben is hülyeség ez meg az miatt nem ismerkedni tovább. Vagy pl elmondom, hogy fáradt vagyok, nem érzem jól magam, ezért hazamegyek, ő meg csak azért is erősködik, hogy de maradjak már és igyak még egy kicsit, attól jobb lesz higgyem el, ő már csak tudja. És ezek megtörténtek! Na ilyenekről van szó.

2023. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/151 anonim ***** válasza:
42%

". Kérdezem én, ha ennyire nem számít az átlagos férfiak véleménye, ha ennyire nem tekinted őket partnernek, és ennyire nem törekszel velük a kompromisszumra, akkor vele hogy sikerült mégis összejönni?"


Te amúgy miről beszélsz? :D

Írtam példákat, hogy miben nem vagyok hajlandó "kompromisszumra". Pl. ha valakiből nem kérek, nem akarok ismerkedni, dolgok amik a saját testem/életem érintik. Nem vagyok hajlandó "kompromisszumra", ha a másik akar ismerkedni, én pedig nem akarok vele. Nem vagyok hajlandó kompromisszumra, ha valaki etetni/itatni akar olyan dolgokkal, amiket nem kívánok, nem vagyok hajlandó kompromisszumra, ha valahol nem érzem jól magam és haza szeretnék menni (pláne ha nem kötelező program). Már vagy 3x leírtam, hogy ilyenekre gondolok. Ha valakivel akarok ismerkedni, érdeklődöm felőle, jól érzem magam, és ez kölcsönös is, és partnernek tekintem (és nyilván a saját párom ilyen, hisz ezért a párom), az hogy jön egyáltalán ide? Egy kapcsolatban nyilván vannak súrlódások, ahol az egyik vagy épp mindkettő félnek engednie kell, megbeszélni a dolgokat, stb. Csak épp már többször leírtam, hogy nem ezekről a dolgokról beszéltem.

A párommal soha nem volt olyan problémám, hogy átlépte volna az akaratom olyan indokkal, hogy szerinte én mást akarok valójában, mint amit mondok, vagy épp "magam sem tudom mit akarok". Erről volt szó, nem másról.

2023. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/151 anonim ***** válasza:
37%

De a feminizmusnak nincs köze a gyilkossághoz alapjáraton, mert az is elköveti, aki pszichopata és nem biztos hogy csak nők az áldozatai. Részben na kapcsolódik a témához, de nem a gyilkosság, nemi erőszak a kérdés lényege.


Hogyan lehet az oké egy munkatársi/szülői/baráti kapcsolatban is a párkapcsolaton kívül, hogy csakis a nőnek lehet igaza, de ha nincs is a férfinak akkor is qss van, mert bunkó paraszt, dühös barom azért mert kinyitotta a száját és megvédte magát?


Nem pont arról van szó, hogy milyen kapcsolatban vagy valakivel hanem ahogy kezeled az ellenkező nemet.


Majdnem mindenki tisztában van mindazzal amit be lett potyogve. Akkor minek kell szóba hozni?


Hogyha egyszer valaki feministának vallja magát, akkor tisztában van mindkettő nem ellen elkövetett bűnökkel és feltünteti. Tök mindegy milyen az arány.


A feminista nő/férfi mindkettő oldalt feljegyzi, figyelembe veszi.


Nem azzal takarózik, hogy a nem feminista férfiak hogyan viselkednek a nőkkel.


Annak a feminista nőnek hol volt az esze amikor használnia kellett volna? Feltételezhetően szerelmes, naiv volt és ráfázott.

De a szerelmes, hiszékeny férfi is ráfizet szintén ha nem hozzávaló nővel teszi magát.


Semmibe van véve a férfi oldal teljes mértékben és amikor én vagy más, mint a 15,32 leírja hogy nem ért egyet akkor pirosban villogunk.


Pedig véleményt kért és hiába van felpontontozva a 31 még mindig nem ért vele egyet.


Nem is lehet, mert az egyáltalán nem feminista attitűd, hogy a férfi számára semmit se ér se munkahelyen, se ismerős szinten. Egyedül a párja akit ő dominált le több mint valószínű.


A feminizmus még egy kicsit se egyenlő azzal, hogy az ellenkező nem levegőnek van nézve problémákat nézve, de amúgy egy kalap alá veszik a gyilkosokkal.


Hihetetlen, hogy egyetértően bólogatottok egymásnak csak azért, hogy még véletlenül se legyen igaza rajtatok a férfigyűlölőkön kívül.

2023. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/151 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon tipikus. Amikor nem megy az egyenes válasz adás mert lelepleződne belőle az ellentmondás, akkor jön a kiforgatás és az összekavarás mindent mindennel. És persze még neked áll feljebb 56-os, bizonyára én értettem félre mindent is. Akkor vegyük úgy nem érdekel ez a válasz, és levontam a következtetéseket belőle. Köszönöm én ebből így nem kérek.


És értem már miért red flag az átlagos "feminista" manapság. És őszintén remélem hogy a kiszemeltem inkább hasonlóan visszafogott és értelmes nő ebben is, mint pl az 52-es válaszoló. Alig pár komment volt női oldalról akikben éreztem a valódi egyenrangúságra törekvést, és ő volt az egyik. Irónikus hogy őt, és mellette a férfi válaszolókat is teljesen lepontoztátok.


De most már legalább sejtem mire kell ügyeljek, és mire figyeljek oda, mi lehet a red flag ebben az egészben. Ez a fajta nagyképű és tiszteletlen, mindent is kiforgatós hozzáállás.

2023. nov. 16. 20:05
 60/151 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, te beszélsz egyenes válaszadásról meg lelepződésről, miközben többen többször is leírtuk konkrét példákkal, hogy milyen esetekben nem vagyunk hajlandóak ún. kompromisszumra? De semmi, mintha a falnak írnánk, meg se hallod, fújod a magadét, miközben alapvető szövegértési problémáid vannak és olyanokat hánysz ide, amikről szó nem volt.

Te ugyanaz a troll vagy, aki a "hogy várják el a nők h egy férfi ne legyen manapság agresszív" (vagy vmi ilyesmi) kérdést kiírta. Annyira levágós, hogy az valami hihetetlen. Ott is nyomtad ezt a mindent kiforgatok, kicsavarok, csak nekem lehet igazam, meg sem hallom a másik oldalt stílust. Nagyon szemet szúró ez a "mindenkire rásütik" jelző is. Ott is végig ezt toltad, míg ki nem törölték. Próbálkozhatsz hülyének nézni az embereket, csak felesleges.

Itt még mindig kizárólag te térsz ki a válasz elől, forgatsz ki mindent és néhány mondatot sem vagy képes összefüggésében értelmezni.

Hányszor kell még leírni: nem vagyunk hajlandóak semmiféle kompromisszumra, amikor arról van szó h nem akarunk valakivel tovább ismerkedni, de az átlagos pasik szerint igen is kéne, mert ők jobban tudják mi nekünk a jó? Hm? Válaszolj már, sokadjára lett feltéve a kérdés, mégis kitérsz előle. Miért is kéne a saját akaratom ellenére tovább ismerkednem az illetővel?

Vagy ha valahol nem akarok tovább maradni, nem akarok többet inni, de a pasi csak azért is erősködik, hogy de-de, jó lesz az. Mégis mi lenne a megoldás? Hogy felnőtt nőként nem hozhatok egy önálló döntést sem, mert a pasi majd eldönti helyettem, hisz ő a férfi és amúgy sem tudom mit akarok?

Viccelsz, ugye? Bár ez annak is rossz.

Szegény lány, előre sajnálom.

2023. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!