Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vajon beáll a jojó-effektus...

Vajon beáll a jojó-effektus nálam?

Figyelt kérdés

Találtam ezen az oldalon egy természetgyógyász által megírt diétát, miszerint ahány kilót le szeretnénk adni, annyi napig csak főtt rizst ehetünk (mindegy, milyen fajta) bármilyen párolt zöldséggel. A sót a diéta alatt teljes mértékben mellőzni kell, emellett pedig csak 100%-os gyümölcslé és ásványvíz iható, naponta minél nagyobb mennyiségben. Nyers zöldséget is lehet enni, de gyümölcsöt csak gyümölcslé formájában.


El is kezdtem ezt a diétát, hatalmas öröm számomra, hogy minden reggel 1 kilóval könnyebb vagyok. Rengeteget iszom és nagyon jól érzem magam.


A diéta után a Norbi Update életmód szerint élek majd, de nem szeretném, ha a rizsdiétával leadott kilók visszajönnének.


Kérdésem az lenne, hogy ezután a diéta után beállhat nálam a jojó-effektus, vagy nem?

Köszönöm a segítséget! :)


2010. júl. 19. 12:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:

na hát most eszem az első adag rizs-sárgarépa kombót...

nem akaroom:D nagyon íztelen...nem lehet valamivel ízesíteni??:D

2010. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 A kérdező kommentje:

elismerésem, én gyűlölöm a főtt répa ízét. az a 2 zöldség, amit főve is meg tudok enni hányinger nélkül, a karfiol és a borsó. ha nem csak 1-2napig akarod csinálni a diétát, érdemes elmenni a boltba és bevásárolni fini zöldségeket, mert ha csak répát eszel majd mellé, rá se tudsz majd nézni :) mondjuk én már a rizzsel is úgy vagyok, hogy bármit ennék, csak azt nem, úgyhogy a szervezetem már inkább nem is éhes :)

amúgy lehet még enni sztem főtt krumplit is, csak mivel elég furi a rizs-krumpli párosítás, sztem edd meg pl. a rizst magában, aztán a krumplit. nyers zöldségeket is ehetsz, hogy több vitaminhoz juss, én kaliforniai paprikát és parit eszek. ha mindenféleképpen maradsz a rizs-répa kombinál, szerintem a répát fűszeres vízben párold (pl. wokfűszer, gyrosfűszer).

sok kitartást neked :)

2010. júl. 20. 13:09
 23/84 anonim ***** válasza:

Hmm okéé :)

Ma csak répa volt itthon,de holnap megyek bevásárolok majd zöldségeket:)Jól hangzanak a fűszerkeverékes dolgok,csak ugye,hogy nem lehet sózni,ezért gondoltam :)

De akkor kipróbálom :)

Köszönöm:)

Neked is :)

2010. júl. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/84 A kérdező kommentje:

ma reggel 68 kiló voltam :)


éljen! :)

amúgy nem közvetlenül az ébredés után kell mérlegre állni, hanem kb. 1 óra múlva, nem tudom mért, én akkor könnyebb vagyok :)


ja és ajánlanék még valamit: napi 1-2 óra mozgást. most nem Rubint Rékára gondolok (itt most nem a tornáját szólom le, mert az isteni, olyan izomlázam van akár 20 perc után is, hogy csak na! kis súlyfeleslegnél MINDENKINEK ajánlom figyelmébe!), hanem egy HOSSZÚ sétára. egyrészt azért, mert (nekem legalábbis) lelkiismeret-furdalásom van, ha nem tudom végigtornázni a Réka-DVD-t addig, amig akartam, ami azért az én súlyfeleslegemmel minden nap megtörtént, egy séta viszont sokkal könnyebb, sőt, ha gyorsabban sétálsz, zsírégető! és nem szédülsz utána ebben a melegben, mint egy kemény torna után :)

MP4 a fülbe, póráz a kutyira, sportcipő a lábra és hajrá! :)

2010. júl. 21. 07:55
 25/84 A kérdező kommentje:

egy barátnőm erre esküszik: [link]


ezzel asszem 7 kilót fogyott egy hét alatt, aztán szünetet tartott, újrakezdte és lement még 6 kiló. így összesen 13 kilót fogyott (szünettel együtt) 3 hét alatt.

azért kezdem ezt holnaptól, mert már unom a rizst :)

2010. júl. 21. 18:33
 26/84 anonim ***** válasza:

MA kipróbáltam, de a sótlan rizst alig birom lenyelni, és hiába teszek hozzá párolt zöldségeket, só nélkül azoknak sincs annyi ize, hogy a rizst meg birjam enni.

Van valami tippje valakinek, hogy mivel izesitsem a só helyett? (Normál esetben sem használok sok sót, de igy nem megy)


Köszi a válaszokat.

2010. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 anonim ***** válasza:

ez a leveses jobban hangzik :DDD

Holnaptól inkább én is belekezdek abba :DDD nem bírtam a rizst már :D

2010. júl. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/84 anonim ***** válasza:

Most megyek megfőzni a levest:)

Te hogy vagy kérdező?:)

2010. júl. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 A kérdező kommentje:

jól vagyok, köszi :) kíváncsi vagyok, mennyit sikerül ezzel lefogynom. Ha lefogyok 5 kilót, megismétlem, és nagyon durván jó alakkal megyek majd suliba :P

nektek hány kilót kellene fogyni? magasságotok, súlyotok? :)

2010. júl. 23. 12:05
 30/84 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én is azt a kúrát csinálom, amit a barátnőd:) a 4. napnál járok, és lement 3-4 kg.:D Megcsinálom ezt a hetet, aztán utána szünetet tartok. Remélem sikerül, és utána megcsinálom ezt a rizsest is:D
2010. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!