Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik az abortusz?

Hogyan történik az abortusz?

Figyelt kérdés
2007. aug. 1. 20:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
48%
szia.az attól függ.mert lehet vákuummal és anélkül is.Felülsz a szülőszékre tágító pálcákat helyeznek fel és egy műszer segítségével kikaparják a magzatot előbb persze megrepesztik a burkot amiben a baba van és elroppantják a magzat fejét.szörnyű ezt még leírni is.ennek az a veszélye hogy többet nem lehet gyereked bár nem minden esetben igaz de előfordul sajnos.a vákuum biztonságosabb mert ott a magzatot csak egyszerűen kiszippantják.én még nem éltem át ilyet az iskolában volt ez régen oktató film a fiataloknak de szőrnyű volt ezt látni.azt tudom mindenkinek ajánlani aki nem szeretne babát védekezzen hogy ne kelljen ilyen tortúrát végigszenvednie.ez lelkileg is megterhelő.remélem tudtam segíteni.
2007. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy gondolom, hogy az előző válasz igen dúrva. Mert lehet, hogy valakinek becsúszik a baba, akár még védekezés mellett is. A lényeg, hogy abortusz előtti este kapsz egy tágítót, amit a méhedbe feltesznek (nem fáj, csak kellemetlen).Másnap elaltatnak és vákummal kiszívják a nem kíván gyermeket. Fizikailag túlélhető, de lelkileg nehéz feldolgozni.Ezért mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy nem kívánt terhesség legyen.
2007. aug. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
68%

Szia.

Én meg az utolsó válaszolóval nem értek egyet.

Oké hogy becsúszhat védekezés mellett is a gyermek.Sőt én még azt is megértem ha valaki elveteti a picit(bár ellenzem) de igenis legyen tisztában azzal hogy mit tesz azzal a kicsivel.Nekem volt részem abortuszban bár nekem muszály volt mert 9 hetesen leállt a baba szíve.Jah és az hogy nem fáj?Hmm hát nekem amikor felrakták a tágítót akkor kb úgy éreztem szét tép a doki és rettentően fájt.

Lelkiekben...Ahhoz csak annyit tudnék mondani hogy rettentő érzés,bár aki önszántából válik meg a gyermekétől annak biztos elviselhetőbb.De nem hinném hogy szép emlék maradna.

2008. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
2009. jan. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
81%
Hát én ettől a videótól sokkot kaptam...ma csinálok tesztet, mert lehet terhes lettem. Nem volt betervezve. Ha pozitív lesz a teszt el akartam vetetni...de ezek után nem akarom. Ez nagyon durva...
2009. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
70%
Tegnap volt abortuszom... Ez egy úgynevezett egynapos sebészet keretében történt. Először is, regel feltette a nőgyógyász a méhszáj tágítót (laminária), ami maximum 1 percbe telt. Én sem mondom hogy kellemes volt, amíg ott matatott, de ezek szerint az én dokim finomabban csinálta mert nagy fájdalomnak nem mondanám, inkább kellemetlen érzés. Ahogy meg tágul lassan, szerintem nem lehet érezni. Majdnem 2 órát feküdtem ezzel és irány a műtő. Ott meg altatásban ment az egész így már a következő kép hogy a kórtermi ágyamon ébredezek. Onnantól meg az volt a legnagyobb bajom hogy nem ehettem még 4 órán át, pedig be tudtam volna nyomni egy fél lovat. A további mellékhatások meg minimális vérzés és állítólag görcsök (ami nálam még nem jelentkezett). Ezt azért írtam le mert szerintem az egész esemény elviselése nagyban függ attól, hogy az ember hogy fogja fel. Mi védekeztünk hüvelykúppal(pharmatex), amire az volt írva hogy totál megbízható, de ezek után sosem fogom használni, mert mégis becsúszott mellette, és azt mondom aki eddig használta, az se tegye ha nem akar babát!! Tehát sajnos betalált, de nem tudom még vállani, 19 évesen állás nélkül plusz szellemileg sem vagyok felkészülve, (és szerntem ritka ha valaki ennyi idősen fel van). Ha ez lett a döntése valakinek (hogy nem tartja/tarthatja meg semmiképpen) akkor szerintem totál felesleges gyötrődni, a kezét vagdosni és kikészíteni magát hogy úristen mit tett, hanem megpróbálni felfogni/elfogadni, és annál könnyebb túlesni rajta. Ja hozzáteszem, 2 hetesen észrevettem és 4 hetesen lett kivéve, tehát nem volt keze meg lába...!!! Épp emiatt akinek már 1 kicsit is késik vagy kevesebb van mint szokott, vagy valami furcsa.. vegyen tesztet! Minél előbb észreveszi, annál könnyebb...remélem segítettem a hasonló cipőben járóknak..Sziasztok!
2009. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
60%
Nagy szerencséje van az elöttem válaszolónak... nekem 8 hete volt mikor kiderült...hallottam a szívhangot is...mire pedig eljutottam magáig az abortuszig 12 hetes lettem... sokat szívtak a családvédelmiben... nekem feltették kedd délben és másnap FÉL NÉGYKOR! mentem a műtőbe...reggel ugye se enni,se inni,se semmi...a laminária jó esetben 5-6 órát van fenn...nekem közel 28 órát volt fenn...mikor felkeltem azt hittem belehalok...szóval számomra testileg és lelkileg is eléggé megrázó volt. Ja,és utána derűlt ki,hogy nem 12 hete volt,hanem 13... csak műtét közben vette észre az orvos :S
2009. júl. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
90%
amúgy pedig vákuummal szippantják ki...régen még szó szerint kikaparták,ma már vákuummal
2009. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom minek akarsz ilyen szörnyű dolgokról tudni, örülj neki,h. te nem vagy ilyen helyzetben....
2009. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
35%

En nem voltam es remelhetoleg nem is leszek ilyen helyzetben.Az elso remelhetoleg teljesen egszseges babamat varom.A csaladomban tortent tobb sajnalatos spontan veteles is es utanna neztem, hogyan is tortenik az abortusz.

En nem tudom elkepzelni, hogy mi okom lehetne arra, hogy ilyet tegyek a gyermekemmel.

Ez borzaszto, mert szegeny pici baba nem tehet semmirol.

Elhiszem, hogy becsuszik....nalam is ez tortent.De SOHA SOHA NEM KINOZNAM HALALRA A GYEREKEMET.

Lehet akar ki is az apja....tortenhetett akar, hogy is az az aktus.

Ha ezt megnezed es elolvasod, hogyan is csinaljak akkor tudni fogod mirol is irok.

[link]

2009. szept. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!