Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik az abortusz?

Hogyan történik az abortusz?

Figyelt kérdés
2007. aug. 1. 20:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
94%
meg nincs higiénia, meg mellesleg nincs fogamzásgátlási lehetőség... Hanem azt, hogy pl. a mi nagyanyáink, dédanyáink szegényebb körülmények között nevelték fel a szüleinket és nagyszüleinket, és mégis élhető élet az övék. Akkor természetes volt, hogy nem ettél minden nap húst meg nem volt csoki cukorka- nem mondom, hogy ez jó volt, de csak az anyagiak miatt hülyeség megölni egy gyereket szerintem.
2010. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
100%
(bocsánat, két részletben küldte el)
2010. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
62%
Hát nem tudom, én nem tudnám örökbe adni a gyerekemet... Semmiképpen... Erre jön most a kérdés, hogy "De megölni, azt meg tudnád?" Hát ha nincs már választásom, akkor muszáj, nem tudnék azzal élni, hogy nem nevelhetem a saját kisbabámat, akit 9 hónapig magamban hordtam, akkor inkább várok pár évet, és ha akkor lesz gyerekem, őt az elvetetett baba helyett is fogom szeretni. Egyszer volt ilyen műtétem, de kívánom, hogy soha többet ne legyen. Úgy vagyok vele, hogy nem lett volna teljes élete, mert nem tudtam volna neki rendes gyerekkort biztosítani (anyagiak, apuka, stb), és azt gondolom, hogy ő ne szenvedjen az én ballépésem miatt, inkább szenvedjek én, és bűnhődjek érte sokáig, hogy elvetettem őt.
2010. jún. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
60%

gondolom, már kicsit eltávolodtunk a fő kérdéstől, erre szerintem, a kérdező bőven megkapta a választ! Viszont ez egy kiváló helynek minősül a számomra hogy leírhatom az én véleményemet, hiszen itt összecsaptak a lángok az elítélni az a abortuszt, ill. a nem oldal között. Ahogy a végére értem a válaszoknak, úgy gondoltam múszály válaszolnom olyan tudatlan személyeknek, akik nem tudják mi az hogy anyaság. egy kis kitérő:(arról nem tehet az orvostudomány, hogy egyes esetekben, még csak ilyen módon tudja eltávolítani az egyedet)Inkább csak az anyaságot fejteném ki a saját szavaimmal! Bár felkészülni nem lehet rá tökéletesen, ált. magától jön hogy mit kell tenni a születés után. Mégis vannak feltételek, amik engedik hogy a gyerek felnőjön, és vannak amik nem engedik!

csak gondoljátok át kedves 14 - 18 éves anyukák, munkanélküliek, apuci nem akarja és lelép, megerőszakoltak, anyuci éretlen a gyerekhez, ám mégis megpróbálja..... hogy ezeknek milyen következményei lehetnek? Nem gondoljátok hogy a gyerek egész életét végig szenvedheti majd? Biztosak vagytok benne, hogy 18 éves koráig a megfelelő gondoskodást mind érzelmi és szellemi téren biztosítjátok majd neki? Amikor vacsora helyett kiflit kap a gyerek, gondolkoztok mi van azon, ha érettségi után, a gyereketek tovább szeretne majd tanulni, és pontosan tudjátok, hogy ezt a lehetőséget ti már nem tudjátok majd neki segíteni? Mostanában nincs szükség apára? Egy gyerek életében pl. nagyon sokat számít az apa jelenléte az egész életére kiterjedve!vagy szívesen belekezdenék azokba a dolgokba amikor, megerőszakolási utáni állapotban az anyuka depressziójában, azt hiszi hogy nem fogja majd a gyereke megérezni rajta? és amikor megkérdezi, hogy ki volt az apukája mi lesz majd a válasz gondolkodtál már rajta kedves anyuka? Vagy gondolok arra a szerencsétlen lányra, aki 18 évesen szerintem jó döntést hozott, mivel ideggörcsösnek érezte magát a saját külvilágától, ideggörcsös szülőktől kellett volna felnőnie a gyereknek?A legelején volt egy 19 éves lány akit 45re pontoztak le,hosszú történetből csak ennyit: állás nélkül vagyok, és nem érzem magam érettnek"nekem ennyi elég ahhoz hogy megértsem. Akik úgy gondolkoznak hogy felelősség nélkül, anyagi hátterek nélkül, szellemi/testi rákészültség nélkül, meg kell szülniük a gyereket, és ezzel gyarapítani azoknak az embereknek a számát, akiknél igenis van okunk félni attól, hogy 18 évesen a saját gyerekük lehetséges hogy szellemileg visszafejlődve,meggyötörve és a saját jövőjét a 0-val egyenlőnek látva, érzelmileg megkínlódva a felnövést odajön hozzájuk és megkérdezi majd tőlünk: Anyu te annak idején miért vállaltál be? És erre tessék azt mondani a szemébe: azért mert önző voltam, és valamilyen feltételben felkészületlen! Aztán ha ezek közül a feltételek közül valaki nem érzi valamelyiknek a súlyát, az majd a gyereke felcseperedésével végig követheti. Bár a tapasztalat, hogy ilyen esetben majd a gyerek lesz a hibás mindenért...Esetleg az alkesz apa aki felcsinált, Vagy a szerencsétlenül járt gyerek a kottonnal, aki nem akart gyereket, döntése mégsem lehetett már neki, mert nem az ő hasában van a gyerek. Gyerektartást meg valamikor képtelen fizetni, mert még ő nem elkötelezett, és az iskolába jár (jogosan!) minthogy nem kívánt apukáskodással vágja haza a jövőjét! Persze az ilyen önző nőneműeknek, ez ilyenkor nem fontos annyira...

Én az ilyeneknek még valamit kívánok: Hogy amikor megszületik a gyerek, akkor valamilyen hasonló gondolkozású orvos odamenjen hozzá és azt mondja: Gratulálok ön ANYA lett!

2010. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászóló mindent elmondott, és egyetértek. Köszönöm.
2010. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad általánosítani.Minden ember, minden helyzet más. El tudom képzelni, hogy egy váratlanul jött terhességét, egy bizonytalan kismama a fenti sorok olvasása után, -mivel felelősen akar dönteni- megszakíttatja. Aztán, ha nem lehet később gyermeke, (vagy akár, ha lehet is, egy másik gyermeke), nem tudja lelkileg feldolgozni.Bántja a lelkiismeret, és az önvád.

A másik oldal, akik egy évben többször is járnak rendszeresen abortuszra.(Sokan vannak). Egyszóval ez nem ilyen egyszerű.

2010. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
10%

557 Amint az ondó és a petesejt egyesültek, egy végtelenül szép fénysugár képződik. Ez

a fény olyan, mint egy nap, az Úristen és végtelen szeretetének ragyogásából fakad.


558 Ebben a pillanatban az Isten által alkotott lélek már érett és felnőtt, ez egy képmás,

és Istenhez hasonló. Ez a fiatal élet belemerül a Szentlélekbe, mely Isten szívéből ered.


559 A megtermékenyített nő öle megtelik ezzel a fénnyel, az Úr és az általa újonnan

alkotott lélek egyesülésének ragyogásával. És ha ők (a gyilkos nő és az abortuszt végző)

fogóval megfogják, és szétdarabolják ezt a gyereket, ó, hogy harcol ez az apró lény az

életéért!


560 Láttam, hogy megremegett és megborzongott az Úr, mikor ezek ezt a lelket a kezéből

kiszakították. Amikor egy ilyen babát megölnek, az olyan keservesen sír, hogy az egész

menny megremeg és reng. Az én esetemben, amikor megölettem a babámat, szívtépő

kiabálást hallottam, hangosat és erőset.


561 Hallottam, amint Jézus nyögött a kereszten, és láttam fájdalmát e miatt a lélek miatt,

és minden olyan lélek miatt, akit elhajtottak, és elvették tőle a jogot az élettől. Jézus

pillantása a kereszten tele volt fájdalommal, leírhatatlanul szenvedett. Aki ezt látná, biztos,

hogy soha többé nem végeztetne abortuszt. (Megszakítja az előadást, és újra sírni kezd.)


562 Kérdezem önöktől, hány abortuszt végeznek ezen a világon? Egy nap? Egy

hónapban? Le tudják mérni bűneink rettentő méreteit? A tömeggyilkosság mértékét, a

fájdalmat és szenvedést, amit az Istennek okozunk, neki, aki olyan kegyes hozzánk, és

szeret minket, mi pedig, mint szörnyetegek egyre csak bűnözünk.


563 És mindaz a fájdalom, amit saját magunknak is okozunk, és életünk gonoszsága, ami

minket is hatalmába kerít.



Az abortusz a legsúlyosabb bűn, ami minden bűnnél nagyobb



564 Minden alkalommal, amikor egy magzat, egy ártatlan gyermek vére kifolyik,

tűzáldozatot mutatunk be a Sátánnak, hatalma egyre jobban nő a Földön. Ez a lélek


kétségbeesetten segítségért kiabál, de senki nem tudja, vagy nem akarja meghallani! Még

egyszer megismétlem önöknek: ez érett, felnőtt lélek, ha nincs is kifejlődött teste, de minden

része már megvan. Mint az almamagban, minden benne van, hogy terebélyes fa legyen

belőle.


565 A testnek fejlődni és nőni kell, de a lélek már készen van. Ez a kiáltás, ami a fiatal

életből kitör, amikor megölik, megrázza az eget. A pokolban győzelmi ordítás tör ki, mint egy

futballmeccsen, amikor gólt rúgnak. A pokol olyan, mint egy stadion, óriási belátható

területen rengeteg démon, ördög és alördög van, akik diadalittasan ordítanak.


566 A démonok rám öntötték a gyermekem vérét, ami a lelkiismeretemben volt, és

azoknak a vérét, akiket arra bíztattam, hogy vétesse el a gyermekét. És az én világos

lelkem átláthatatlan sötétséggé vált. Miután elvétettem a gyermekemet, érzéketlen lettem a

bűnökre, valóban azt hittem, hogy nincsenek bűneim.

2010. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:
78%
Utsónak!Te hü.lye vagy b@zmeg!Egész életed során mondásokból éljél, soha ne legyen őnálló gondolatod, mi a fas.nak alapon!
2010. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
17%

az előző válaszolónak üzenném, hogy elég sok önálló gondolatot irtam már abortusz témakörben...olvasd el az összes pozitívat..mindet...az talán kielégíti majd a vágyad egy önálló gondolat iránt...


na, de téged aztán tényleg megölhetett volna anyukád a pocijában...gondolkozz el ezen

2010. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim válasza:

te atya úr isten....én soha többé nem fogok megszakításossal lefeküdni a barátommal :|

Iszonyat mód félek h terhes vagyok, és ezek után...jézusom...nem tudom mit fogok kezdeni a helyzettel.

2010. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!