Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik az abortusz?

Hogyan történik az abortusz?

Figyelt kérdés
2007. aug. 1. 20:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos a hüvelykúp, krém, tabletta stb. mellett sok a terhesség.Óvszer mellett pluszban használva jó.

Az idegességtől is késhet a menses.Tesztet csináltatok már? Az abortusznak Rátok, a testi - lelki egészségetekre nézve is lehet következménye.Nem egyszerű kérdés ez, nagyon át kell gondolni, mielőtt végleg döntötök.

2010. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim válasza:
66%
én most várom hogy terhes vagyok e. nem tarthatom meg a babát 3 gyermekem van a pici most 4 hónapos abortuszom még nem volt soha védekezzetek mert a műtét előtti idő is borzalmas mert tudod mit fogsz tenni,és én már tudom mit veszitek de ez mindenképp az én felelősségem akár honnan nézem. a legjobb ha megelőzzük.
2010. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim válasza:
28%

Elképesztő h mi folyik itt:'(

A képek borzasztóak!! Sírtam... Emberek nem veszitek észre hogy ez kegyetlen gyilkosság?? Nincs mentség rá!! Kivétel akkor, ha a baba már meghalt magától és ezért kötelező kivenni!!! Hogy lehet valaki ilyen kegyetlen?? Annak a magzatnak joga van az élethez!!! És megértem ha az orvosok úgy bánnak az ilyen nővel, mint egy utolsó kapcával!! Megérdemli!!! Akinek nincs pénze vagy kedve arra hogy megszüljön eg gyereket, akkor annak nem kell szexelni!! Vagy biztonságosan kell védekezni( óvszer+ spermicidek; fog.gátló; vagy fog.gátló+gumi) és akkor szinte tuti hogy nem lesz baba!! És a szülőknek jobban kéne figyleni a lányukra, hogy ne szexeljen 12-13 évesen!!

Összefoglalva:Nincs mentség az abortuszra, ha szexel valaki vállalja a következményeit!!

*csillag*

2010. ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim válasza:
77%

Szerintem meg elég nevetséges ez a kiakadás az abortusz utáni képeken - ha valaki erre adja a fejét, nyilván el tudja képzelni, hogy nem margarétákat húznak elő a hasából. Éppen ezért óriási lelki megterhelés ez egy nőnek, és igenis van olyan eset, amikor az abortusz jobb döntés, mert például anyuka nem akarja magát mással eltartani, ha nyilvánvaló, hogy nem tud mindent megadni annak a szerencsétlen gyereknek.

A sok álszent ítélkezőtől kérdezném: oké, anyuka megtartja. Fizetitek?

Egyszerűen hihetetlen mennyire képmutató az emberek többsége. Komolyan azt képzelik, hogy a nők röhögve mennek kikapartatni magukat? Milyen emberek vagytok? (Pláne, hogy a felmérések szerint az abortuszok kb 80 %-ára a nőt a párja, vagy a családja kényszeríti.)

Mi az, hogy „megérdemli”? Milyen ember képes ilyen gonoszságot mondani? Honnan tudjátok, mi van mögötte, mi vitte rá azt a szerencsétlen nőt?

A „legalább él” érvre pedig a válaszom: Terry Schiavo is „legalább élt”. Húsz évig bénultan feküdt, egyedül a szeme mozgott, az sem tudatosan, mire a férje ki tudta kapcsoltatni az életfenntartó gépeket. Csodálatos élet, gratulálok.

2010. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig védekezem,a barátommal alig 10hónapja vagyunk együtt..16éves korom óta szedek gyógyszert,mindenféle fogamzásgátlót és egyéb gyszereket kellett szednem,mert az orvosok szerint kicsi,fejletlen méhem van,és magamtól nem menstruálok.Váltottam többször orvost.A legutóbbi szerint,természetes ha kicsi a méh,mert az csak terhességkor nő meg.Laborvizsgálatokból fog kiderülni(még kb 2hónap),hogy miért is nem menstruáltam még sosem.(mert ugye a fog.gátló mesterséges menzit csinál csak).Viszont a doki azt mondta,ez még nem zárja ki,hogy ne essek véletlenül teherbe,mert olyan nők is lesznek terhesek,akik nem menstruálnak,így is lehet peteérés.Ezért én minden hónapban tesztelek.22éves vagyok,nem tartanám meg ha mégis becsúszna,hisz a szüleim tartanak el,és nem érzem magam késznek rá,még az iskolából is visszavan.Hiába van mögöttem erős szülői+anyagi támogatás,tudom,hogy nagyot csalódnának bennem a szüleim.A párom abortusz ellenes,de szerintem még ő sem gondolt bele abba,hogy milyen következményekkel jár egy korai baba.

2éve kb volt szellemcsíkom.Ma két tesztet csináltam,az egyiken volt szellemcsík,de csak 1órával a teszt elvégzése után,aztán egy későbbi teszt már neatívat mutatott.Holnap ismét tesztelek reggel.Ha pozitívat mutatna sajnos nem tartanám meg.Aztán úgyis megyek orvoshoz is kontrollra.

Szörnyűek voltak a képek,de én filmet és más képeket is láttam már,elrettendő példa valóban.Mégis úgy gondolom,aki úgyérzi,hogy nem tudna felnevelni egy gyermeket mert még korai,nem tudná miből eltartani,az saját felelősségre az még időben menjen el abortuszra.Sajnos pontos fogamzásgátló szedése mellett is lehetséges a terhesség(1 barátnőm úgy fogant meg).

2010. máj. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok:szóval még úgy is lehetséges a terhesség,hogy valaki nem menstruálna egyébként és évekóta pontosan fogamzásgátlót szed.
2010. máj. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
5%
14.55-nek:Hogy jön ide az élőhalott kómás asszony? Nem arról volt szó, hogy beteg lenne, hanem az, hogy a magzat érdekére hivatkozni -"jobb neki, ha meg sem születik"- szerintem álságos.
2010. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
87%

Az ítélkezőknek üzenem: Ti azt se tudjátok, miről beszéltek. Azt se tudjátok, ki miért csinálja, csak ítélkeztek. Igenis van, amikor csak ez a megoldás jöhet szóba. Nekem is volt terhességmegszakításom, mert a párom részegen úgy megvert, hasba rúgott csomószor, hogy tuti nem lett volna egészséges. Amúgy sem kellett volna még gyerek, még tanuló vagyok, és nem tudtam volna neki 100%-osan megadni mindent. Még mielőtt leszólnátok, védekeztünk is. Persze valaki ilyenkor azzal jön, hogy kombináljuk a védekezési módszereket. Hát nekem egyfajta is elég drága, nemhogy kettő egyszerre. Nem vagyok milliomos. Egy barátnőmnek azért volt abortusza, mert megerőszakolták. Másiknak azért, mert szétment a párjával és mellette a munkáját is elvesztette, szülei szegények, kire támaszkodjon? Barátnőm anyukája idősebb, 3 gyerek anyukája, spirálja is volt, ennek ellenére terhes lett. Már idős volt, és azt tanácsolták neki, hogy ilyen idősen ne szülje meg, mert nagy az esélye, hogy a gyereknek baja lehet, és az anyának is szintén.

Szerintem vannak indolok, amikor nincs más megoldás... Igen, bűntudatom van még a mai napig is, de újra és újra ezt a döntést hoznám, ha hasonló helyzetben lennék. Ez van. Tele van az oldal csalódott nőkkel, akik próbálnak teherbe esni régóta, de nem sikerül nekik. Talán azért, mert nem érdemelnek gyereket. Mit tanítanának neki, hogy ítélkezzen mindenki felett, amikor nem is tud semmit? Nem kéne rögtön ítélkezni, és másra zúdítani az ő fájdalmukat sem. Minden okkal történik.

Mélyen együtt érzek az abortuszosokkal... (a legtöbbel)

2010. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
69%
Inkább elvetetem a babámat, ha arról lenne szó, és lesz nekem lelkiismeret furdalásom évekig, minthogy neki ne legyen teljes élete azét, mert én nem tudok neki mindent megadni. Inkább leszek "önző", és magammal foglalkozom, nem áldozom fel magam, és a jövőmet egy gyerekért. De én azt mondom, hogy most önző vagyok, hogy jó iskolát végezhessek, jó állásom lehessen, hogy később, ha majd gyerekem lesz, akkor teljes, boldog életet biztosíthassak majd neki. Gyilkosság, és más nem számít? Dehogyis, mindennek két oldala van! Az nem ugyanakkora kínzás, ha az egész gyerekkora csak nélkülözés, meg fájdalom? Talán ti még nem voltatok így, hogy gyerekként a szülő valamelyik nap nem tud vacsorát tenni az asztalra, vagy zsebpénzt adni neked az iskolába. Én ilyen életet nem akarnék a gyerekemnek soha. Inkább meg se szülessen.
2010. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
64%

A kettővel előttem író nagyon szomorú eseteket írt le. Valóban, ezekben a helyzetekben kevésbé elítélendő, sőt kevésbé szabad tett az abortusz, mint azoknál, akik fogamzásgátlásként használják, és felelőtlenül szexelnek...

De attól az a gyerek még él, könyörgöm! Akkor add örökbe, igen, jól írtátok, hogy mennyien várnak gyerekre, mert nekik nem lehet! Ő már él, itt nem az a kérdés, hogy hogyan fog élni, hanem hogy él-e vagy meghal. Ha te nem tudod felelősen felnevelni, add oda másnak. Hidd el, az a magzat is így választana, ha meg tudnánk kérdezni, és meg tudná mondani a véleményét.


Az előttem szólónak meg annyi, hogy nagyon bele vagyunk ragadva ma az anyagias szemléletbe: ha nem tudok neki zsebpénzt adni, vagy mindennap húst tenni az asztalra, akkor inkább megölöm... Ha magadnak sem tudod biztosítani, hogy mindennap jóllakj, öngyilkos leszel? Durva a hasonlat, de gondolj bele. Van, ahol sokkal kevesebb anyagi dologból nevelik fel a gyerekeket, és mégis szépen élnek. ÉS itt most nem azt értem, hogy valaki szül 15 gyereket és abból hat meghal, mert nincs étel, m

2010. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!