Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik az abortusz?

Hogyan történik az abortusz?

Figyelt kérdés
2007. aug. 1. 20:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:

Kedves Attila!

Nem célom, hogy ellentmondást keresgessek abban, amit írtál. Az elején mást domborítottál ki a kérdéssel kapcsolatban, már látom, hogy sok mindenben egyetértek Veled.DE...Az abortusz szörnyű dolog, és nem mindig az előre eltervezett dolgok jönnek be. A fiú szempontjából nézve, talán mondhatjuk azt, hogy a lány önző volt (bár az is lehet, hogy imádni fogja a kölyköt és hálás lesz a csajnak, hogy vállalta),de ha a lány szempontjából nézed, szerintem összetettebb ez annál, minthogy GYES-en lehet.

Az igaz, hogy én is ismerek olyan fiatal lányt, aki azért szül, hogy babázhasson és nem érzi át a felelősséget.

Én most kiegyeznék Veled abban, hogy nem lehet általánosítani és azért másképp látják ezt a nők (és méginkább másképp érzik),mint a férfiak.

Üdv.:

Éva

2010. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:

Kedves Éva!

Az abortusz szörnyű dolog, de sokszor az életünk során sokkal szörnyűbb, és durvább dolgok is történnek velünk, és ezeket ha kell át kell tudni élni, mint sok minden mást is, ami történik velünk életünk során(ha úgy érezzük, hogy nem kell átélni, és minden mindegy csak gyerek legyen, hát akkor áldásom az anyukára....), én tanultam a szüleim hibáiból, és nem követném el u.azt nem tudnék úgy gyereket nevelni, hogy nem vagyok benne biztos, hogy jó élete lesz annak a srácnak! Azaz igazság kicsit félek ettől a világtól, már nem olyan szép mint régen! Már kevés szép családot látok, inkább ők is csak elhitetik a világgal, hogy szép minden, hol ott belefáradtak már a sok munkába, problémába, és félő azt hinni, hogy majd a gyerekemnek jobb lesz, amikor már én is kevesebb vidámságot találok ebben az életben, mint anno az őseim! Eben a világban ha végig nézem egy gyerek felnövését sokszor eszembe jut, hogy talán nem is lesz neki a suli után szép élete, miután kikerül a nagy világba, hanem amolyan összevissza helyzetekben próbálja megtalálni majd a saját céljait(Itt magamból indultam ki, ezt elismerem!).

Nem kell velem egyetértened, nem is azért írtam neked a leveleimet, csak azért beszéltem ennyire bőbeszédűen erről a témáról, hogy minél jobban megértsed a mi(férfiak) helyzetünket, és a gondolatmenetünket. Szerintem itt sok esetben általánosíthatok, kivéve ha azokra a férfiakra gondolok, akik bólogató kiskutyaként szerepelnek egy családban, és nincs meg a saját véleményük semmivel kapcsolatban sem!De az legyen az ő bajuk, azt ők választották!

Az ilyen vitákban nem az a lényeg, hogy meg legyen a kiegyezés, a közös nevezőre jutás, hanem a legtöbb értelme ott rejlik, hogy megértsük egymás gondolatmenetét, és esetleg, ha találunk benne értékeset megfontolandót, akkor azt a jövőben használni tudjuk majd. A vitának soha semmilyen értelme nincs, ha csak arra törekszünk, hogy legyőzzük a másikat, azzal maximum az ego növekszik. Megállapodásra akkor van szükség, ha ismerjük egymást, és jó viszonyban akarunk maradni!

(Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem értek veled egyet bizonyos dolgokban, és azt sem, hogy most haraggal akarnék elválni...szerintem érted mire akartam kilyukadni...)

Üdv: Attila!

2010. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim válasza:
Nekem ma volt abortuszom, vagyis ma reggel történt meg a beavatkozás, és du. engedtek haza. Nem volt kellemes élmény.Sőt, nagyon rossz volt, de túl lehet élni, csak elég lelki erő, határozottság, és családi/beráti háttér kell, aki tartja az emberben a lelket. Maga a beavatkozás annyiból áll, amennyiben még nem szültél, a műtétet megelőző éjszaka be kell hogy feküdj, hogy felhelyezzenek egy ún. laminária pálcikát a méhszájadba(ez egy algából készített eszköz, amely a méhből elszívja a nedvességet, megduzzad, és ezáltal kitágítja a méhet). Ennek felhelyezése nem kellemes dolog, kicsit fájdalmas, de nem vészes, ki lehet bírni, csak el kell hogy lazítsd magad, hogy minél hamarabb fel lehessen helyezni. Ezután 2 óra hosszán át feküdnöd kell, majd a 2 óra leteltével újra felkelhetsz, de nem ajánlatos sokat mászkálni, maximum pisilni, vagy ilyesmi miatt. Majd éjféltől nem szabad sem inni, sem enni, a másnapi altatás miatt. Reggel/kora délelőtt behívnak a műtőbe, ahol fel kell hogy feküdj egy asztalra, ott a kézfejedbe szúrnak egy kis tűt, majd 3 nagyot szippantasz a maszkból, és már alszol is. Ezután már csak arra emlékszem, hogy magamhoz tértem a kórházi ágyamon. Ez volt az egészben a legborzasztóbb élmény. Bár lehet, hogy ez csak személyes félelem részemről, vagy hasonló, de nagyon megrázó élmény volt magamhoz térni. A hasam fájt, körülbelül annyira mint amikor menstruálok. Azóta is vérzek, de csak betétet szabad a gyógyulás ideje alatt használni, nehogy felsérts belül valamit. A műtét napján délután, engem az orvosom vizsgálata után 4 órakor hazaengedtek, és most itt vagyok. Szóval mindenkinek kitartást a beavatkozáshoz. Ha elhatározod, hogy jobb így mindenkinek, és erős vagy, kevésbé fog fájni :)
2010. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim válasza:
64%
Nekem tegnap volt az abortuszom. A magzat 9 hetes volt. 7-re kellett mennem a Szt.Istvánba, 07.30-kor felhelyezték a lamináriumot,ami állítólag nem fáj,de én majd bele döglöttem,úgy fájt. A lamináriumnak min. 4óráig kell tágulnia. Kaptunk 1 kórtermet,,átöltöztünk,lefeküdtünk,és vártunk a műtétre. kb 12.30-kor mentem a műtőbe úgy,h én voltam az első a listán. Beadták az altatót, aztán kiesett minden,az ágyamban ébredtem.Nem éreztem semmit.Csak megkönnyebbülést...Sokan ítélkeznek,hogy micsoda vétek az abortusz.Szerintem nagyobb vétek az,ha egy fiatal (az én esetemben 20 éves) lány meggondolatlanul,a semmibe szül egy gyereket,mindenféle anyagi és egyéb háttér nélkül, majd átpasszolja a szülőknek,mert rájön,hogy mégiscsak túl fiatal a gyerekvállaláshoz. Más idők járnak.Az ember örül,ha magát fenn tudja tartani, és egy huszonéves fiatal lány még gyereknek számít,akinek az a dolga,hogy tanuljon,és felkészüljön az életre.Régebben normális volt,h 18 évesen már gyereket szültek,ma már nem.Még egy 26-28 éves nő is elgondolkozik azon,h nem túl korai-e a gyermekvállalás. Szóval akik ítélkeznek,azok fogják csak be a szájukat,és képzeljék el,ha hasonló szituba kerülnének,mit csinálnának... üdv:***
2010. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
A véleményeim között ez a mondat nem szerepelt: Hogy egy 20 éves lánynak még az a dolga hogy az életre készült fel, de ha legközelebb ilyen kérdés elé kerülök, akkor azt hiszem ezt is beleillesztem a mondanivalómba, mert nagyon is fontos ezt is szem előtt tartani, a többi a miről írtál, azokat én is leírtam már korábbi hozzászólásaimban, kivéve az abortusz menetét. Esetleg annyival tudnám még kiegészíteni ezt a témát, hogy vannak a 18 évesen szülő értelen anyukák, akik majd naygon sok mindent nem tudnak megadni, a gyerekük fejlődése során, és majd a gyerekükből is többnyire gyári munkásokat erősítő személyiség lesz, akik pedig felelőségteljesen mindent átgondolva anyagilag is támogatva döntenek gyerekvállalásról, azok legalább erősítik annak a társadalomnak a keretét, akiknek sokkal több lehetőségük lesz az életük során jobb életkörülmények közt felnőniük, és egy kicsit nagyobb célt is elérniük majd az életükben! Tudom ilyenkor jönnének, azok a fajta vélemények amik arról szólnak, hogy ne általánosítsak, mert az én gyerekem, meg az ismerősöm gyereke, is képes volt elérni egy tisztességes életet, meg a szülési kor nem annak a függvénye, hogy felelősségteljes lesz e az anyuka a gyermeke nevelése során, vagy sem. A válaszom az ilyen felfogásban lévő anyukáknak, hogy de igenis valamilyen szinten ez lehet korlát, és majd rájönnek, hogy lesz is. Kivéve, ha valóban nagyon érettnek tudják be magukat fiatal koruk ellenére is, és megfelelő háttérrel rendelkeznek, mert ez is lehetséges, és ebbe nem kötök bele. De a többségnek 18-20 évesen ez még sehol sincs meg!
2010. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
éretlennek tartod magad, meg fel kell készülnöd az életre stb. duma, de azért szexelsz? kicsit ellentmondásos... a szex azért nemcsak játék-bár erre sajnos rá kellett jönnöd emiatt a nagyon szomorú tapasztalat miatt, sajnálom!
2010. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
67%
Utolsónak! Te miről beszélsz?? A szexre való érettséghez csak a fogamzásgátláshoz kell felelősségvállalás, a gyerekvállaláshoz meg egy egész életért kell felelned! Azért az elég nagy hülyeség ha valakit éretlennek tartanak 20 évesen a szexhez nem gondolod? Persze van aki 20 évesen még nem próbálja ki az az ő szíve-joga, de attól még érett hozzá ennyi idősen! A gyerekvállaláshoz meg nem mindenki lesz 20 évesen érett, nem mindenki rendelkezik megfelelő anyagi háttérrel sem, így jogosan lehet azt mondani, hogy nem vállal be gyereket!
2010. szept. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim válasza:

Nem hiszem el, hogy mennyi buta ember van.

Igenis van olyan, hogy becsúszik, mert elszakad a gumi...velem is ez történt, vettem be utána tablettát és még mindig nem jött meg a menstruációm. Tabletta ide vagy oda, ha mégis terhes vagyok akkor biztos, hogy nem tartom meg. Ez NEM gyerek kínzás... gondolkozni kellene mielőtt ítélkeznek...gratulálok

2011. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim válasza:

Sokan tévhitben vannak az abortuszról, azt gondolják csak a fiatal felelőtlen lányok műtéte ez, pedig nem. Sok beteg és szegény nő van akinek el kell vetetni, a másik meg hogy egy 16 éves lány kinek és minek szüljön, a saját szüleinek? Mert úgyis ők nevelnék azt a szegény gyereket.

Az abortusz menete, leginkább az intéznivalókról szól, ami beletelhet akár 1-2 hétbe is. Fontos, hogy a menstruáció elmaradása után rögtön tesztet kell csinálni és ha pozitív akkor irány az orvos, nem szabad megijedni. Az orvos elvégzi a méh tapogatásának a vizsgálatát, ha duzzadt, valószínű fenáll a terhesség. Akkor elküld családvédőhöz, és ultrahangra, vérvételre. A családvédő megpróbál meggyőzni hogy tartsd meg a gyermeket, még az orvosnak adnia kell egy hozzá szóló sárga, zöld vagy kék papírt, amit a családvédő tölt ki az abortuszhoz, de ezt csak a második konzultáció után adja ki neked. Ha hétfőn mentél hozzá először, akkor csütörtökön azaz leghamarbb 3 nap múlva mehetsz vissza, nem e meggondoltad magad, és akkor állítja ki a papírokat. Akkor már minden papírnak meg kell lenni a műtéthez. Érvényes rákszűrés, véreredmény, vércsoport, családvédős papírok, csekk befizetése, és akkor lehet időpontot kérni a dokitól. A műtét nem olyan vészes mint ahogy ezt sokan elképzelik. Érdemes azonban magánorvost felkeresni akkor valószínűleg nem lesz probléma a műtéttel, habár amúgy is kicsi az esélye. 2 napos a procedúra, azoknak akik nem szültek, mert az első nap feltesznek egy lamináriát, azaz tágítót, ami a méhnyakat tágítja ki, ez fontos. Ez a laminária természetes tengeri aléga kivonatból készült, nem árt a szervezetnek, ösztönös tágításra készteti az izmokat ott belül. Ez benned van egy napi általában másnap reggel elvégzik a műtétet, egyéként a tágítás közben enyhe menszeszes görcsök várhatóak, de fájdalomcsillapítóval elmúlik. A műtét össz vissz 20 perc, ha szerencsés vagy nem is vérzel, és egy kis hasgörccsel túlleszel rajta és 6 óra múlva hazaengednek ha nincsen egyéb panaszod, utána pár napig lehet barnás véres folyásod, de ez természetes. Nagyjából ennyi.

2011. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
Magán kórházba jelentkeztem. A dokim kezébe tenném ag életem bármikor. 7-re mentem, kaptam 2 db gyógyszeres hüvelytágítót, ami nem fájt, pedig a fájdalomküszöböm a béka segge alatt van. 11-kor lesétáltam a műtöbe, ott beadták az altatót. 1 perc múlva már ko voltam, 10 perc volt a műtét, vákummal csinálták. 15 perc múlva az ágyamban ébredtem. Minimális vérzés, pici görcsölés. Nem annyira ijesztő, mint amit sok topikban leírnak. Többet biztos nem tenném meg, de kénytelen voltam meghozni akkor ezt a döntést. Nem jó, de nem fáj senmi, nekem kellemetlen sem volt semmi, csak a branül...
2019. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!