Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan történik az abortusz?

Hogyan történik az abortusz?

Figyelt kérdés
2007. aug. 1. 20:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
87%
Az elöttem szólónak szeretnék annyit reagálni,hogy... Nem lett volna egészséges a baba,és védekeztünk gyógyszerrel úgy jött közbe. munkám nem volt,albérletben lakunk párommal. ha megszülöm így a gyereket az NEM HALÁLRA KÍNZÁS??????? és szerintem meg nem kell bűntudatot gerjeszteni abban akinek volt abortusza. elhiszed,hogy fel tudnám kötni magam egy fára??? nem értem,hogy az emberekbe miért nem szorult egy kis EMPÁTIA! kb három hónapot zokogtam végig megállás nélkül.,mindegy,nem is vitatkozom én itt,felesleges...remélem neked egészséges és boldog babád lesz
2009. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó előttinek. Nagyon megrázó képek, viszont igazad van teljesen. Már már divatszámban és merő önzésből megy manapság az abortusz. Ez egy nagyon komoly dolog. És nincs mentség arra, ha valaki abortuszra megy, semmilyen mentség nincs rá! Életről van szó!!!
2009. szept. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
85%

Itt valamit akkor nagyon felre ertettel.

Nyilvan, ha valakinek beteg a babaja vagy az anyuka egeszseget karositja a varandosag az mas.

En arrol beszelek amikor a 13 eves kislany bebaszcsizva meg..... magat es teherbe esik utanna meg sir, hogy vetessuk el.

Ugy beszelnek emberek errol az egeszrol, mintha egy zacsko cukorkat veletlenul kiontott volna a foldre.

Ha beteg lenne a babam nyilvan en is igy tennek.Nem szeretnem kinozni egy eleten at.

Viszont ha egeszseges akkor nem ertem miert van erre szukseg.

Egyebken meg van a mondas akinek nem inge ne vegye magara.

Most Te sajnos olyan inget vettel fel ami nagyon nem rad lett szabva :S

Sajnalom ami Veled tortent, de ugye azt mindenki belatja, hogy gyogyszer mellett kicsi az eselye , hogy egeszseges legyen :(

Kerlek ne vedd magadra amit irtam, mert az tenyleg csak az egeszgeses terhesseg "megszakitasrol" szolt.

Remelem rendezodik az eleted es lehet egy egeszseges es szep babad.

2009. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
82%

Úristen még a vidit úgy a hogy kibírtam, de ezek a képek:O sokkot kaptam, még mindig remegek.

Holnap tesztelek, és már nem tudom mit csinálnék, bár eddig se tudtam..:S Mert nem vagyok gyilkos.

2009. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 anonim válasza:
91%

1. A kérdésre a válasz, hogy hogyan történik: Első kérdés, hogy szült e már az illető, vagy még nem. Ha nem, akkor a műtét előtti este be kell feküdni a kórházba. Este (6-7 óra) felhelyezik a tágító pálcikát (laminária). Utána min. 2 óráig feküdni kell. Szerintem nem fájdalmas, kb 1-2 perc, és csak egy kis csípésszerűt érez az ember, bár valószínűleg egyéne válogatja. Éjféltől sem enni, sem inni nem lehet (az altatás miatt). A műtétet valamikor másnap végzik. Nekem 11 órakor. Elaltattak, 20 perc múlva az ágyamban éreztem. 2 órahossza fekvés, nem lehet még se enni, se inni. 2 óra után el lehet menni WC-re, de óvatosan, mert még dob a buci az altatás miatt. Műtét után kb 5-6 órával már ki is engednek. Én estefelé már szinte nem is véreztem...

2. Vélemény: ez nem kis döntés. És ha az ember lánya rászánja magát az abortuszra, annak igenis oka van, amit szerintem meg lehet érteni. Nekem is nehéz volt meghoznom a döntést 26 évesen. 300 km-re a családtól, egyedül egy albérletben, munka nélkül, suli mellett (100.000 Ft/félév a tandíj) - ugyan miből tudtam volna felnevelni egy gyereket?! Én már hozzászoktam ahhoz, hogy hónap végén nem eszek, mert nincs pénz, de egy picúrnak ezt hogy magyarázza nem az ember? Sehogy... Hozzáteszem, én lelkileg/szellemileg érettnek érzem magam az anyaságra, DE amíg nincs meg a kellő anyagi háttér, ami az alapszükségletek kielégítéséhez elég, addig nem lehet gyermeket vállalni. Egyébként nekem hüvelytabletta mellett csúszott be a terhesség (már 2 éve ezt használom, de eddig nem volt semmi gixer...)

3. Ami meglepett/kiakasztott: A 14 éves kislány a kórházban, akinek szintén abortusza volt. illetve a 16 éves szülés előtt álló anyuka, akinek ezelőtt a terhessége előtt volt már 2 abortusza. Nem azokra kéne véres rongyként nézni, akiknek felelősségük teljes tudatában bárminemű védekezés mellett véletlenül összejön a baba, és rákényszerülnek arra, hogy elvetessék! Inkább az ellen kéne tenni valamit, hogy a világ ne romoljon ilyen rohamosan, és visszábbvegyünk a rosszból! Jobban oda kéne figyelni a fiatalokra ebben a rohanó világban, és nem hagyni beletörődve, hogy 12-14 évesen agyba-főbe szexelnek, meg alkoholizálnak. 10-15 évvel ezelőtt még nem volt ilyen a helyzet... Akkoriban 14 évesen, még rá sem mertem nézni egy fiúra, nem hogy hancúrozzak vele... Nem hiszem azt, hogy a mai tizenévesek a hibásak azért, mert olyan életet élnek, amilyet... Az ok sokkal inkább a szülőkben kereshető, akiknek nincs idejük arra, hogy neveljék a gyereküket, törődjenek velük, megtanítsák, mi a helyes irány...

2009. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/82 anonim ***** válasza:
83%
Igen, van akinek a tágítás is gyötrelmes, a műtét utánpedig láz, görcsök, vérzészavarok jelentkezhetnek.Szerintem senkit sem kell "véres rongynak"nézni, akár fiatal, akár nem.A fiataloknál még a baba kihordása is kockázatosabb.Sajnos a hüvelytabletta/kúp/krém stb. nem túl biztonságos védekezés, gondolj csk bele: egy csaj (a petesejt) és egy pasi (a spermium) ott állnak, pár cm.-re egymástól tökre begerjedve és csak egy kis savas vegyhatású trutyi választja el őket hát?!?
2009. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim válasza:
75%

Nekem 6 hete volt abortuszom.Nem volt egyszerű,de inkáb lelkileg viselt meg.Én is ellenzem az abortuszt , de ha másképp nem megy akkor nincs más megoldás.

Miután eldöntötted hogy elveteted,el kell menni a nő gyógyászhoz és kérni kell egy ultrahang eredményt hogy bizonyított aterhesség.Utána a családvédelmi szolgálathoz kell menni,ahol kapsz egy kis fejmosást,és tartanak egy kis felvilágosítást is.

A nőgyógyász kiír olyan vizsgálatokat,mint a vérvétel,vizelet vizsgálat,EKG.Utána időpontot ad az orvos.Ha első abortusz és még nem szültél akkor két nap,mert az első nap feltesznek egy tágítót.Valaki írta hogy iszonyatosan fáj,nagyon rossz.Lehet hogy ember függő,de nekem abszolút nem fáj,sokkal rosszabra számítottam.A műtét kb fél óra vagy 45 perc.Altatással csinálják így semmit nem érzel.A műtét után kicsit kábult és fáradt leszel,de pihenni kell,sokat enni ,inni.

Fontos hogy olyan emberek között legyél akik segítenek feldolgozni.Még nekem sem sikerült teljesen

Rmélem tudtam segíteni,és gondold meg jól,ha nincs más lehetőséged akkor tedd meg!

2009. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
37%
Én 15 éves vagyok és a barátommal 4 éve járok.Csak gyerekszerelemnek indult de nagyon komoly lett. Sosem akartam hamar elveszteni a szüzességemet, de megtörtént minden védekezésel együtt. Ő 19 éves. Tegnap volt abortuszom janos nem volt más választásom. Gabi nagyon gondoskodó mindig odafigyel rám és emiatt is magát okolja. Óvszerrel védekeztünk de kiszakadt nem értem hogy mert azelőtt sosem fordult elő. Apjától kaptam esemény utáni tablettát de mégis becsúszott. Gabi apuja magánnőgyógyász mindent el tudott nekem intézni. Apám amerikában él énekes. Anyum amikor az abortusz volt angliában dolgozott 1 hónapig a hotelokat ellenőrizte. Nekem 13 körül rakták fel és kb 5-6 óra alatt altattak. Gabi végig ott volt mellettem. Nagyon nyugtató volt. Nekem a tágító nagyon fájt. Amikor felébrettem Gabit láttam meg először nagyon jól esett. 8 hetes terhes voltam amikor abortuszom volt. A szívem szakadt meg azért, hogy nem tarthattam meg. Gabi már esküvőre gondol előre és egyet értek vele. Nagyon sajnálom, hogy egy ember életet vontunk el de nem tehettünk róla, és az apja, hogy nagyon komoly szívproblémaja van. Ha akarni sem tarthattam volna meg.
2009. okt. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
72%
JAVÍTOK: 5-6 órát volt fent aztán altattak
2009. okt. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
100%
javítás az utólsó előtti mondat: a babának súlyos szívpróblémaja volt
2009. okt. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!