Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui szerintetek mit...

Jehova Tanui szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve tanulmányozom a Bibliát egy kedves JT testvérnővel akivel azóta barátnők lettünk. Őáltala és a Biblia által úgy vélem jobban megismertem Istent mint valaha. Viszont a tanaik között van néhány amit egyszerüen nem tudok elfogadni. Pl. az ünnepek tiltása. Még a karácsonnyal és a húsvéttal nincs is nagy gondom de van 3 gyermekem akiknek a születésnapját képtelen vagyok kiiktatni az életünkből! Van még pár dolog de a legnagyobb nehézséget ez okozza. A férjem is tanulmányoz és ő ugyanúgy vélekedik mint én. Nagyon úgy érzem hogy így sosem lesz belőlünk igazán hithű JT. Mit tegyek??

2014. okt. 27. 10:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
79%
Szeretnétek örök életet vagy inkább hergelitek a teremtőt?
2014. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 anonim ***** válasza:
19%

Mit tegyél? Maradj normális. Keresd Istent magadban, az emberekben a világban, a természetben, és a szentkönyvekben is. Ez emberi méltóságunk fundamentuma, hog kereshetjük Őt. Ettől vgyunk Isten gyermei.

A kő, rózsa, a mókus Isten teremtménye egész megjelenésével Őróla szól, nem kell keresnie Őt. És nem is keresi (talán az imádkozó sáska:))

Vagy egy olyan világnézetnek nem tudsz ellenállni, ahol azt hiszik attól valami jobb lesz, hogy nem köszöntöd születésnapján a szeretteidet - akkor már késő, beszippantott a szekta.

2014. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/120 anonim ***** válasza:
28%

***hogy kereshetjük Őt. Ettől vagyunk Isten gyermekei.

1Jn 3.1

Nézzétek, mekkora szeretettel van irántunk az Atya: Isten gyermekeinek hívnak minket, és azok is vagyunk.

2014. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
35%

Ne a Jehovák Bibliáját olvasd, és ne az ő tanításaikat hidd el. Egy agymosott szekta, a Bibliájuk hamisított. Életidegen embereket nevelnek.

Isten nem tilt meg ilyeneket. Mit tennél, ha valamelyik családtagodnak vérátömlesztésre lenne szüksége: Hagynád meghalni, mert a Jehovák nem engedik a vérátömlesztést?

Keress másik vallást, ha vallásos akarsz lenni.

De valláshoz tartozás nélkül is hihetsz Istenben. Olvasd a Károli-Bibliát ehhez.

2014. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 A kérdező kommentje:

10.34! De akkor hova járjunk gyülekezetbe vagy Istentiszteletre? Pál zsidókhoz írt levelében kérte hogy "nem hagyva fel egybegyülésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátoritva egymást, éspedig minél inkább közeledni látjátok azt a napot" Héb. 10:25

Nagyon sok vallást megvizsgáltam az évek alatt, éspedig pont azért hogy megtaláljam az "igazit", ahol együtt imádhatom Istent a többi hívő emberrel egy közösségben. Nagyon szkeptikus voltam a Tanukkal szemben is, hallottam róluk mindent csak jót nem. Aztán ahogy megismertem őket közelebbről teljesen más kép alakult ki róluk.

2014. okt. 27. 11:00
 6/120 anonim ***** válasza:
30%
" ahol együtt imádhatom Istent a többi hívő emberrel egy közösségben" És nem találsz ilyet, csak a szektákban? Szomorú. Pedig van. A falutokban nincs templom? Ortodox, kat, görögkatolikus, evangélikus vagy református? Ezekben az csinálják, amit az idézett mondatodban vársz és összejövetelek is vannak általában karitatív céllal, vagy s szentiratok tanulmányozására. Különféle egzotikus kitételek nélkül, pl hogy nem állnak fel a himnusznál, vagy nem ünneplik a születésnapokat, többek közt Jézus Krisztusét sem.
2014. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/120 anonim ***** válasza:
29%
A Baptistákat próbáltad?
2014. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 anonim ***** válasza:
14%
Adventisták, babtisták, esetleg mormonok? Az ő tanításaikat is megvizsgáltad alaposan? Mellesleg még egy Tanú sem állította azt hogy ha nem tartozol a szervezetéhez akkor Isten által nem üdvözülsz, elvégre ő a szívek vizsgálója.
2014. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/120 A kérdező kommentje:
Igen, megvizsgáltam más vallást is, ami a Biblia alapu vallás. Ugyanis én a bibliában hiszek. " évig mást sem csináltam mint 3-4 féle Bibliát forgattam (egy 105 éves Bibliát Károli félét, egy görög eredetiből fordítottat, az Újvilág fordítást meg még egyet, azt most nem tudom melyik volt mert kölcsön adtam...) szóval tanulmányoztam és kutattam ezerrel, és bizony arra jutottam hogy a JT áll a legközelebb a Biblia igazságához. Ja és hogy miért nem járok el a helyi templomok valamelyikébe??? Hát pont onnan menekültem ki, a sok képmutató mormolt imákat mondogató álszent emberek közül, pont ebből lett elegem. Nem azt mondom hogy nincs egy igaz szivű katolikus vagy református vagy evangélikus stb. Dehogy nincs!!! És én tisztelem is őket, de a legtöbbjük csak álszentségből megy el a templomba....ez az igazság. Évekig én is köztük ültem a padokban...
2014. okt. 27. 14:49
 10/120 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem Isten irányítását kéred? A jehovisták nem keresztények, ahogy Jézus sem csak egy angyal. Imádkozz! Nélkülük! Ne vizsgálódj, hanem térj meg, fogadd szívedbe Jézust és öt kérd meg az irányítóvá!
2014. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!