Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui szerintetek mit...

Jehova Tanui szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve tanulmányozom a Bibliát egy kedves JT testvérnővel akivel azóta barátnők lettünk. Őáltala és a Biblia által úgy vélem jobban megismertem Istent mint valaha. Viszont a tanaik között van néhány amit egyszerüen nem tudok elfogadni. Pl. az ünnepek tiltása. Még a karácsonnyal és a húsvéttal nincs is nagy gondom de van 3 gyermekem akiknek a születésnapját képtelen vagyok kiiktatni az életünkből! Van még pár dolog de a legnagyobb nehézséget ez okozza. A férjem is tanulmányoz és ő ugyanúgy vélekedik mint én. Nagyon úgy érzem hogy így sosem lesz belőlünk igazán hithű JT. Mit tegyek??

2014. okt. 27. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/120 anonim ***** válasza:
90%

Az én szemszögemből nézve nem az fájdalms,hogy tartják magukat egy bizonyos "mesterséges" törvény betartásához,ha nekik így jó hát akkor legyen!

Ne emlékezz meg a szüléd születés napjáról,ne emlékezz meg a gyereked születés napjáról,ne végy anyudnak egy csokor virágot anyák napjára...kit érdekel a te dolgod,hogy mit teszel,de ha már törvényről,pogányságrol beszélünk akkor ne válogass és tartsd be az összeset és ne tégy kivételt.

Tanúk miért hordtok nyakkendőt?

Miért vesztek Nike cuccokat?

Miért ültök esetleg Mercédesbe?

És még sorolhatnám...

Ezzel csak azt szeretném hangsúlyozni,hogy mennyire ragaszkodtok ti valamihez ami ártalmatlan miközben szinte naponta használtok olyan tárgyakat,eszközöket,öltözeteket amelyeknek valamien módon köze van a pogánysághoz.

Már csak ha cipőd fűzőét bekötötted egy pogány szimbólummal lettél gazdagabb....amit magadon hordassz. :)

Egy születés nap nem arról kell szóljon,hogy jól leisszuk magunkat,meg kitudja még mit csinálunk hanem a szeretetről.

Én már lassan 10 éve évente egyszer találkozom a lányommal a távolság miatt és minden évben úgy intézi a dolgait,hogy amikor a születés napom van haza jön és nekem ez a legnagyobb ajándék és köszönöm az Úrnak,hogy még egy évet adott nekem,hogy találkozhattam a gyerekemmel.

Egy szóval sem kértem soha tőle,hogy akkor utazzon haza ez az ő döntése volt.

A másik meg az,hogy míg Isten nem tíltja...:) tiszta a lelkiismeretem.

Foggal körömmel ragaszkodtok valamihez,miközben a másik oldalon észre sem veszitek,hogy sokkal "ártalmasabban" éltek...dehát legyen hitetek szerínt. :)

2014. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/120 anonim ***** válasza:
0%

T. 38-as válaszoló! Akkor most Lucifer "istenszerető", vagy "Istent kereső"?! A kettő egyszerre nem lehet igaz. :-) Ha Istent keresi, akkor ez azt jelenti, hogy még nem találta meg az igaz Istent. Ha pedig nem találta meg az Istent, nem ismerheti Őt VALÓJÁBAN, tehát olyannak, amilyen Ő igazából a Biblia szerint! Jézus egyértelműen fogalmazott, amikor azt mondta, hogy Istent "szellemmel és igazsággal" kell imádni. Hogyan szerethetünk és imádhatunk valakit IGAZSÁGGAL, akit nem is ismerünk?! Na most, ha Neki nem tetsző dolgokat gyakorlunk, mert nem ismertük meg Őt és az akaratát igazából, vagy szándékosan elutasítjuk a Róla szóló mélyebb ismeretszerzés lehetőségét - pl. előítéletből (az Ő megismerése utáni szándékos elutasításról nem is beszélnék, pedig sajnos ilyen is van), akkor hogyan beszélhetünk valódi "istenszeretetről"?!


Emberek! Ébredjünk már fel! A bibliai istenszeretet sokkal több annál, mint amit itt sokan elképzelnek, vagy amit egyesek tanultak erről. Az ún. "kereszténység" nagy része nagyon lazán, vagy torz módon értelmezi az istenszeretetet, még ha hívő, akkor is. Tudom, erre tanítják őket, mint ahogy engem is erre kondicionáltak, míg oda tartoztam közéjük!!! Ezért történt a "keresztény" történelemben és jelenben annyi szörnyűség.


"Lennél szíves egy világvallást nem "'ún. valaminek titulálni?" 30-as? 1 milliárd embert nem szeretsz?"


A hitehagyott kereszténységre gondolsz? :-( Tudod, ennek semmi köze az "emberszeretethez". Ennek csak a hazug, lélektelen, és gyümölcstelen eszmékhez van köze (mint pl. amikről szó van), ja és azokhoz az eszmékhez, melyek időről-időre gyilkos testvérháborúkba sodorják az általad védelmezett 1 milliárd embert. Azokat, akik kereszténynek vallják magukat, de sajnos önhibájukból, vagy önhibájukon kívül, de nem azok. Nos, én ezen eszméket gyűlölöm és utasítom el, mert Krisztus-követőnek tartom magam csakúgy, mint minden Jehova Tanúja, s azok, akik még nem azok, de ezen az úton vannak!


"Azután az összes valamirevaló művész műveit, akik hitték, hogy Jézus a Krisztus, a megtestesült Logosz."


Pontosan ebben hiszünk mi is, ugyanis ez a bibliai igazság. Megleptelek? Jó lenne tudni, hogy mit is tanítunk pontosan, mert már találkoztam itt velünk kapcsolatos súlyos tévedéssel.


"Nem attól semmi sem jobb, ha nem köszöntöd szerettedet, ha nem állsz fel a himnusz alatt."


Persze, nyilvánvaló, ha csak elvetjük a hiábavaló tetteinket, de nem tesszük, ami jó Isten szemében, nem tettünk semmit. Ámde Jehova Tanúi általában nem éppen a gyümölcstelenségükről ismertek. Vannak olyan dolgok az életben, melyek önmagukban, az emberi gondolkozás szerint nem tűnnek rossznak, sőt ártatlannak, pozitívnak látszanak, hiszen "ugyan mi rossz lehet abban, ha ..." - mondjátok folyton.

Csakhogy a Biblia írói is beszéltek olyan cselekedetekről, melyek önmagukban nem voltak gonoszak, de mégis "gyümölcsteleneknek", vagy "hiábavalónak" jellemezték őket, melyek arra valók, hogy eltereljék Isten igazságairól a figyelmet, és értéktelenné tegyék Isten szolgálatát.


(1Péter 1:18, 19) "Mert tudjátok, hogy nem romlandó dolgokon, ezüstön vagy aranyon szabadítottak meg titeket az ősatyáitoktól hagyományként kapott, gyümölcstelen viselkedésformátoktól, hanem értékes véren, mint egy szeplőtlen és szennyfolt nélküli bárányén, igen, Krisztusén."


Van-e kivetnivaló abban, hogy részt veszünk nem keresztény eredetű ünnepeken, ha azt nem vallásos szándékkal tesszük?


(Ef 5:10, 11) "Állandóan bizonyosodjatok meg arról, hogy mi elfogadható az Úr előtt, és ne vegyetek többé részt velük a sötétséghez tartozó gyümölcstelen cselekedetekben, hanem inkább még feddjétek is őket."


Ha valaki őszintén szereti Jehovát, és az minden vágya, hogy elnyerje a tetszését, az segítségére lesz abban, hogy megszabaduljon a keresztényhez nem illő szokásoktól, amelyekhez korábban talán kötődött érzelmileg. Aki valóban ismeri és szereti Jehovát, az nem érzi úgy, hogy valamiképp meg lesz fosztva a boldogságtól, ha menekül olyan szokásoktól, melyek hamis isteneket tisztelnek, vagy amelyek a hamisságot mozdítják elő. Az őszinte szeretet arra indítja, hogy örvendezzen, de ne az igazságtalanságnak, hanem az igazsággal. (Lásd: 1Korintusz 13:6.)


Márpedig a születésnapnak nem keresztény eredete van, hanem spiritiszta és többek között még ma is sokan erre használják.


És akik védelmezik ezen cselekedeteket, azokról ezt írja a Biblia:


(Júdás 12, 13). "Ők a víz alatt rejtőző sziklák a szeretetvendégségeiteken, miközben együtt vendégeskednek veletek; pásztorok, akik magukat legeltetik félelem nélkül; szelektől ide-oda hajtott, víztelen felhők; késő őszi, ám gyümölcstelen, kétszer elpusztult, gyökerestől kitépett fák; vad hullámai a tengernek, akik saját szégyellnivalóikat tajtékozzák fel; pálya nélküli csillagok, akiknek a sötétség feketesége van fenntartva örökre."

2014. okt. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/120 anonim ***** válasza:
0%

"Az én szemszögemből nézve nem az fájdalms,hogy tartják magukat egy bizonyos "mesterséges" törvény betartásához"


Kedves 41-es válaszoló! "Mesterséges"?! Nem semmi! Még te mondod, hogy "mesterséges" az a gondolat, miszerint a szereteted kimutatását NEM LEHET dátumhoz kötni, előírni??

Ha nem tetted, olvasd el légy szíves a 31, 33-as válaszom. Ha elolvastad, kérlek olvasd el figyelmesebben. Köszi!


Az általad felsorolt dolgok pedig nem tartoznak semmilyen hamis, nem keresztényi (eredetű) vallásos kategóriába, tehát rossz példák.


"... szinte naponta használtok olyan tárgyakat,eszközöket,öltözeteket amelyeknek valamien módon köze van a pogánysághoz."


De milyen módon? Ez a nem mindegy. Ha észrevetted, mindig ez alapján döntjük el valamiről, hogy a bibliai alapelvekkel összeegyeztethető-e, vagy sem. Ha történetesen valamit nem keresztény ember talált fel, attól az még nem biztos, hogy valamely vallás "segédeszközének" minősül, azaz sok-sok dolgot használunk, melyek nem kötődnek semmilyen bibliaellenes szokáshoz, hittételhez, emberi hagyományhoz.


"Már csak ha cipőd fűzőét bekötötted egy pogány szimbólummal lettél gazdagabb....amit magadon hordassz. :)"


Ez pedig egy marhaság!


"Egy születés nap nem arról kell szóljon,hogy jól leisszuk magunkat,meg kitudja még mit csinálunk hanem a szeretetről."


Mégis túlnyomórészt erről szól, de ez igaz szinte az összes más vallásos ünnepre is. De ez csak ennek az értéktelen és gyümölcstelen cselekedeteknek a következménye. Ismeretes az ok-okozat törvénye, ugye? Mert ugyanis valójában nem tartalmas, NEM IS LEHET Isten szemében is elég tartalmas egyetlen ilyen ünnep sem, már csak az előző válaszaimban leírt okok miatt sem. Holt cselekedetek, gyümölcstelen, haszontalan dolgok, mert NEM LEHET SENKINEK ELŐÍRNI, hogy mikor ajándékozzon, mikor mutassa ki a szeretetét!!!! Vagy te úgy képzeled magatokat, mint valami robotokat, amik be vannak programozva erre? Sajnos valami hasonló módon működik ez a világ - bármennyire is nehéz ezt beismerni.


Csak kérdés, hogy honnan való az a szellem, mellyel ilyenekre "programozzák" a tömegeket?!

2014. okt. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/120 anonim ***** válasza:
90%

Tisztelt utolsó! :)


Mivel hozzám intézted utolsó hozzászólásodat nem szeretnélek válasz nélkül hagyni.

Röviden csak annyit szeretnék "mondani",hogy nem szeretnék vitatkozni.

Nincs semmi próblémám veled és egyetlen Tanúval sem.

Mint ember,mint keresztény ember tisztelettel és szeretettel próbálok közeledni a témához.

Távol áll tőlem,hogy sértegessek bárkit is.

Leírtam a véleményem és...nagyjából ennyi!

Itt több vallásu emberek találkozunk,beszélgetünk és persze mindenki tartja az övét de...mi az igazság? :)

Te tudod?

Én úgy gondolom (persze magamból indulva ki),hogy egy születés nap megtartása az Úrral az nem vétek és nincs semmi rossz benne,ha te ezt nem így látod én erről nem tehetek de talán ha egyszer kipróbálnád akkor talán megváltozna a véleményed. :)

Én csak ezt tudom mondani.

Nincs mindenkinek lehetősége,hogy naponta láthassa a gyerekét vagy a szüleit,mert ilyen ez a világ és erről mi nem tehetünk.

Isten áldjon!

2014. okt. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/120 anonim ***** válasza:
0%

Te jó ég ennyi elvetemült majmot. Gondolkozz már kicsit kérdező. Van HÁROM gyereked, 2 perc alatt felnőnek és képes lennél egy idióta vallás miatt nem ünnepelni semmit. Hát térjél már magadhoz ember, csak nem gondolod hogy ilyen halhatatlanság meg mese igaz. Nem tudom, hogy hány éves vagy, de X év múlva ugyan úgy ott fogsz feküdni egy koporsóban mint mi, csak te egy olyan élettel a hátad mögött amit egy olyan mesére alapoztál amit pár ökör kitalált. Ha a gyerekeidbe szorul egy kis realitás nem nagyon fognak veled együtt érezni és a Jehova baromságaiddal.

Nekem a legszebb emlékeim voltak az ünnepek a karácsony meg születésnap, hidd el nem vagyok egy vallásos ember de ezek kellenek. Vagy költözz el messzire, ilyeneket nem bír el ez a társadalom.

2014. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/120 anonim ***** válasza:

"Itt több vallásu emberek találkozunk,beszélgetünk és persze mindenki tartja az övét de...mi az igazság? :)

Te tudod?"


Hogy 'mi az igazság'? Mivel keresztény embernek tartod magad, biztosan tudsz arról, hogy a bibliában Pilátus ugyanezt a kérdést tette fel Jézusnak. (János 18:38) :-) Úgy tűnik, hogy Pilátust csupán az általános értelemben vett igazság érdekelte, amikor feltette ezt a kérdést, már ha lehet egyáltalán érdeklődésről beszélni az ő esetében. Jézus ez előtt ezt mondta neki: „Én azért születtem, és azért jöttem a világba, hogy tanúságot tegyek az igazság mellett” (János 18:37, 38). Pilátustól eltérően Jézus az Istentől jövő igazságra utalt.

A lényeg az, hogy Jézus konkrétan az isteni igazságról beszélt, azt tanította meg a tanítványainak, ők pedig Isten ihletése alatt ezt az igazságot írták le a Szentírásban. Ezt az igazságot pedig Isten megőrizte nekünk az évezredek alatt a szent Szavában. Tehát az isteni igazság létezik, megismerhető, csak alapos kutatás és őszinte akarás kell hozzá, hogy megismerd.


Nehogy félreérts: nem minden ismeret tudásáról beszélek, hanem arról, melyet feltárt nekünk Jehova Önmagáról és szándékáról. Ez azért sokkal több, mint amit a legtöbb magát kereszténynek tartó ember ma tud, vagy tudni vél erről.


"Én úgy gondolom (persze magamból indulva ki),hogy egy születés nap megtartása az Úrral az nem vétek és nincs semmi rossz benne,ha te ezt nem így látod én erről nem tehetek de talán ha egyszer kipróbálnád akkor talán megváltozna a véleményed. :)"


Látod? Erről beszéltem. Pl. az előítélet miatt nem látják sokan a megismerhető igazságot, azaz nem ismerik fel, pedig ott van a szemük előtt! Én pontosan ismerem ezeket az ünnepeket, mint ahogy nagyon sok Jehova Tanúja is ismeri, mert sokáig gyakoroltuk. De bizony rájöttünk, hogy ezeknél a gyümölcstelen dolgoknál sokkal értékesebb és maradandóbb is van. Ismerem pl. a karácsony hangulatát, mely olyan "varázslatos" volt, és addig, míg nem ismered az ettől az érzésnél ÉRTÉKESEBBET és nagyszerűbbet, addig természetesen nem is hiszed, hogy van értékesebb és BOLDOGÍTÓBB a világon egy ilyen ünnepnél. Pedig bizony van!


A lényeg még mindig az, hogy ISTEN ELŐTT elfogadható legyen. Márpedig a születésnapnak és a karácsonynak is Krisztus-ellenes, pogány VALLÁSOS eredete van, mely eredetű ünnepeket Isten sohasem fogadott el a Biblia szerint.


Kívánom a családodnak, hogy minél gyakrabban láthassák egymást, de ugye ezt máskor is meg lehet tenni? :-)

2014. okt. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/120 anonim ***** válasza:
T. 45-ös válaszoló! Ez a nagy-nagy ragaszkodásod az ünnepekhez, pl. a karácsonyhoz, hogyan fér össze a világnézeti türelmetlenségeddel? Jól megvannak? :-)
2014. okt. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/120 A kérdező kommentje:
Kedves 45-ös! Ami neked MESE az sok millió embernek maga a valóság!Igen, van 3 gyermekem és ha hiszed ha nem mi nem csak születésnapkor ünnepelünk. Pl. a házassági évfordulónkon ott volt az egész család plusz a barátaink, együtt vacsoráztunk beszélgettünk és nagyon jól éreztük magunkat. Simán felért egy karácsonyi vacsorával, bár ez júliusban történt. Természetesen ugy neveltük eddig a gyerekeinket hogy megtartottuk a születésnapokat, pont ez a nehézségem amiért fel is tettem ezt a kérdést. Pedig legbelül tudom hogy máskor más módon is lehet ajándékozni és olyan szuper napokat szervezni amikre ha felnőnek majd a gyerekek is szívesen fognak emlékezni...
2014. okt. 30. 09:13
 49/120 xeniah ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező! Ez az ünnepek tiltása kb. olyan, mint mikor Jézust megszólták a mosdatlan kézzel való evés miatt. Sehol nem írt erről semmit az Írás, a farizeusoknak viszont megvoltak a maguk előírásai, amit mindenkire vonatkoztatni akartak. Még azt is részletesen leírták, hogy mi számít a szombatnap megrontásának, mi nem. Jézus ezzel szemben azt mondta, hogy a szombat lett az emberért, nem az ember a szombatért, amikor megszólták a szombatnapi kalásztépés miatt a tanítványait.

Van a Bibliában olyan ünnep is, amit teljesen emberek jelöltek ki, mégis Istenről szól és Istentől való: az urim és purim ünnepe Eszter könyvéből (ezt a napot sátáni sorsvetéssel jelölte ki Hámán, és Isten ekkor fordította jóra a gonosz tervet). Megtapasztalták Isten hatalmas szabadítását, és állítottak erre egy ünnepet, hogy mindig megemlékezzenek róla.


Van itt sok hozzászólás a JT részéről, amit nem igazán tudok hova tenni, de egyébként értelme nincs erről vitatkozni, ezt tapasztalatból tudom, többször jöttek hozzánk tanúk, és úgyis csak azt mondják, amit megtanítottak nekik.

Elhangzott valami olyasmi, hogy nem Jézus halálát, hanem feltámadását ünneplik az egyházak - ezt nem teljesen értem, mire alapozza a kommentelő. Nagypéntekkor Jézus halálára emlékezünk, emellett minden kenyértöréskor/úrvacsora vételekor szintén. Én azt tapasztalom, hogy jó, ha van egy különleges nap, amikor megemlékezünk Isten hatalmas tetteiről, azokról is, amik Jézus életében történtek (születése, halála, feltámadása, a Szentlélek kitöltetése) és azokról is, amik a mi életünkben történtek. A házasságkötés, a gyermekszületés szintén ilyen alkalmak, nem látok rá okot, hogy a kettő bármi miatt is külön legyen kezelve. A gyermekeid születésének időpontjához semmi köze semmilyen pogány vallásnak, ezt az időpontot Isten jelölte ki. A házasság időpontját meg ti jelöltétek ki. Szabad ünnepelni és megemlékezni mindkettőről, hiszen biztos vagyok benne, hogy mindkettő hatalmas boldogságot jelentett annak idején, és jó minden évben hálát adni az Úrnak ezért.


Te döntesz, hogy a farizeusokhoz hasonlóan az emberi megkötésekhez, előírásokhoz akarsz ragaszkodni, vagy a Krisztus által kapott szabadságban élni. Érdemes elolvasni azt is az Újszövetségben, hogy az apostolok mit írtak elő a pogányokból lett keresztyének számára. Nem egy hosszú listát ;)


"Krisztus szabadságra szabadított meg minket, álljatok meg tehát szilárdan, és ne engedjétek magatokat újra a szolgaság igájába fogni." Galata 5:1

Erről a szabadságról szól az Újszövetség. A lényeg Krisztus, és a tiszta, szabad élet, amit ő ad nekünk. A keresztyén életünk nem előírásokról kell, hogy szóljon.

4 éve tanulmányozod már a Bibliát, akkor ne az előírásaikat hallgasd, olvasd, hanem magát a Bibliát. Nézd, milyen szabadságról ír Pál apostol a hívők számára az ünnepek kérdésében:

"Ez az egyik napot különbnek tartja a másik napnál, az pedig egyformának tart minden napot: mindegyik legyen bizonyos a maga meggyőződésében. Aki az egyik napot megkülönbözteti, az Úrért különbözteti meg. Aki eszik, az is az Úrért eszik, hiszen hálát ad az Istennek. Aki pedig nem eszik, az Úrért nem eszik, és szintén hálát ad az Istennek." Róma 14:5-6

"Senki el ne ítéljen titeket ételért és italért, ünnep, újhold vagy szombat miatt. Hiszen ezek csak árnyékai az eljövendő Krisztusnak, aki a valóság." Kolossé 2:16-17


Biztosan ezeket az igéket is meg fogják neked magyarázni a saját tanaik szerint, pedig jó lenne, ha el tudnál azoktól vonatkoztatni, és csak magát az Igét olvasni, és felismerni, hogy Pált teljesen más Lélek vezette. Nem adott előírásokat a hívőknek ilyen dolgokban, mint ünnep, evés stb. A bűnre mindig figyelmeztette őket, hiszen a bűn által elveszítjük a Krisztusban kapott szabadságunkat, de egyébként meghagyta a szabadságukat az embereknek, hogy úgy szolgálják Istent, ahogy a lelkiismeretük szerint helyesnek tartják. Jehova Tanúi között vajon találkoztál-e ezzel a szabadsággal, hogy "Mindenki a saját értelme felől legyen meggyőződve"? Én nem ezt tapasztaltam a részükről, hanem, hogy mindent előírnak, az élet minden területén, hogy mi a helyes, és mi nem. Pedig, ha tanulmányozod Pál leveleit, felismerheted, hogy őbenne teljesen más Lélek volt. Isten áldjon!

2014. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/120 Balázs Ida ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem tudom, hogy milyen vallásból jöttél ki, de azt látom, hogy nem vagy megtért, újjászületett keresztény! Márpedig, amíg nem születsz újjá, a Szent Lélek által Krisztusban, addig akármilyen vallást követsz is, nem lelsz üdvösséget!

Ján. 3,3 Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.

Ján. 3,5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

Ján. 3,6 A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

1 Ján. 5,12 A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.


Ezt pedig úgy érheted el, hogy a szívedben megbánod bűneidet, imádkozol, és segítségül hívod Jézus Krisztus nevét. Megkéred Jézust, hogy legyen a Megváltód, és költözzön a szívedbe. Ha őszintén kéred, azonnal megteszi. Köszönd meg Neki, hogy megváltott téged, és kérd, hogy bocsássa meg a bűneidet, és legyen Ő az életed ura ezentúl. (Ez együtt jár majd a bűnbánattal ( valószínűleg azonnal), amikor is minden bűnöd eszedbe fog jutni. Akkor valld meg Neki, és Istennek, és kérj értük bocsánatot. Ekkor megfogod látni szellemben, hogy Jézus elhordozta helyetted bűneid büntetését, és, hogy ezáltal üdvösséget szerzett néked, megbékéltetvén téged Istennel. Róm. 5,1 Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által,)


Róm. 10,13 Mert minden, a ki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik.


Ekkor újjá fogsz születni a Szent Lélek által , és személyes Kapcsolatba kerülsz Jézussal, és általa az Atyával.(1 Ján. 2,23 Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.) Azonnal meg fog nyílni előtted a Biblia olvasás közben, és érteni fogod. Tudni fogod, hogy az Isten írott Igéje, beszéde. És ekkor tudni fogod, hogy mi Isten gondolata azokkal a kérdésekkel kapcsolatosan is, amelyet kérdeztél. (Ján. 14,26 Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.) És a továbbiakban minden kérdéseddel hozzáfordulhatsz, és a Szent Lélek által, aki egyebek között tanítónkul is küldetett nekünk, minden kérdésedre megadja a választ. ( Lehet, hogy embereken keresztül, de akkor is tudni fogod, hogy az Istentől jövő válasz-e, vagy sem. Ugyanis semmilyen választ nem kaphatsz Istentől, ami nem egyezik a Bibliában kijelentett szavával, amit, mint mondtam, a Szent Lélek fog neked világossá tenni.)


Zsid. 4,16 Járuljunk azért bizodalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy irgalmasságot nyerjünk és kegyelmet találjunk, alkalmas időben való segítségül.


Róm. 8,9 ... A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


Csel. 22,16 Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.


A Jehova Tanúinál pedig sajnos biztosan nem találod meg, mert ők tagadják, hogy Isten ( a Fiú Isten, az egyszülött Fiú) jelent meg testben:


1 Tim. 3,16 És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Márpedig, aki nem tudja a Szent Lélek által, hogy az Úr Jézus Krisztus , Isten egyszülött Fia, aki testet öltött a mi megváltásunkért (Róm. 4,25 Ki a mi bűneinkért halálra adatott, és feltámasztatott a mi megigazulásunkért.), és ezáltal elsőszülött Fiúvá vált az emberek között, az ugyancsak nem született újjá, és akiben nincs a Krisztus , az nem az Övé.


1 Ján. 4,15 A ki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban, és ő is az Istenben.


1 Ján. 5,5 Ki az, a ki legyőzi a világot, ha nem az, a ki hiszi, hogy Jézus az Isten Fia?!


1 Ján. 5,12 A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.


Viszont lehet "erkölcsös" életet élni újjászületés nélkül is. De a "széles út", nem az életre vezet!


Kol. 2,18 Senki tőletek a pálmát el ne vegye, kedvét találván alázatoskodásban és az angyalok tisztelésében, a melyeket nem látott, olyakat tudakozván, ok nélkül felfuvalkodván az ő testének értelmével.



Zsid. 1,4 Annyival kiválóbb lévén az angyaloknál, a mennyivel különb nevet örökölt azoknál.


Zsid. 1,5 Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

2014. nov. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!