Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui szerintetek mit...

Jehova Tanui szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve tanulmányozom a Bibliát egy kedves JT testvérnővel akivel azóta barátnők lettünk. Őáltala és a Biblia által úgy vélem jobban megismertem Istent mint valaha. Viszont a tanaik között van néhány amit egyszerüen nem tudok elfogadni. Pl. az ünnepek tiltása. Még a karácsonnyal és a húsvéttal nincs is nagy gondom de van 3 gyermekem akiknek a születésnapját képtelen vagyok kiiktatni az életünkből! Van még pár dolog de a legnagyobb nehézséget ez okozza. A férjem is tanulmányoz és ő ugyanúgy vélekedik mint én. Nagyon úgy érzem hogy így sosem lesz belőlünk igazán hithű JT. Mit tegyek??

2014. okt. 27. 10:16
 61/120 xeniah ***** válasza:

"Most nincs időm, majd bővebben is írok."

Nem szükséges bővebben kifejteni, ismerem az álláspontotokat, tudom, hogy tagadjátok Jézus istenségét. Én sem ragozom tovább, mert tapasztalatom szerint felesleges a győzködés. Ezért írtam, amit írtam, figyelmeztetésként, hogy rossz úton jártok, a lényeget nem értitek a Bibliából, amikor Jézust egy angyalnak gondoljátok. Ha nem érdekel a figyelmeztetés, a ti dolgotok, szabadságotok van azt hinni, amit akartok. A farizeusoknak is meghagyta Jézus a szabadságukat.


" Én és az Atya egy vagyunk."

Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék.

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?"

A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat." János 1:30-33

2014. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/120 Balázs Ida ***** válasza:

"Kedves JT, az a gond, hogy ti az árnyékkal foglalkoztok, a lényeg mellett pedig, aki Krisztus, elsiklotok. Pedig az Ószövetség rámutat, az Újszövetség pedig róla szól."


"Hogy ez mennyire nem igaz, erre csak egyetlen idézetet írnék: "


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Pedig úgy igaz, ahogyan Xéniah is mondja. : Ján. 5,39 Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;

Ján. 16,13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

Ján. 16,14 Az ENGEM DICSŐÍT MAJD, mert AZ ENYÉMBŐL VESZ, és megjelenti néktek. 2 Thess. 1,12

Hogy dicsőíttessék meg a mi Urunk Jézus Krisztusnak neve ti bennetek, és ti is ő benne, a mi Istenünknek és az Úr Jézus Krisztusnak kegyelméből.


Továbbá: Jn 1,1 Kezdetben [már] volt az Ige, az Ige Isten felé [fordult], és ISTEN VOLT AZ IGE.

Jn 1,2 Ő kezdetben az Isten felé [fordulva] volt.

Jn 1,3 Minden rajta keresztül támadt, s egyetlen létező sem lett Őnélküle.



Jel. 19,11 És látám, hogy az ég megnyílt, és ímé vala egy fehér ló, és a ki azon ül vala, hivatik vala Hívnek és Igaznak, és igazságosan ítél és hadakozik.

Jel. 19,12 És az ő szemei olyanok, mint a tűzláng; és az ő fején sok korona; az ő neve fel vala írva, a mit senki nem tud, csak ő maga.

Jel. 19,13 És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve ISTEN IGÉJÉNEK neveztetik.


Ezekben a versekben, mint látod Jézusról van szó. Ő az aki már kezdetben volt, és Ő Isten /volt. ( Nem az Atya Isten, hanem a Fiú Isten! pl, ha nekünk embereknek gyerekünk születik, akkor az maga is ember. Ha Istennek gyereke született, az Isten!) Ő Isten Fia, Isten élő Igéje, és a Biblia Isten írott Igéje.


Itt a folytatás:

Jn 1,9 Az Ige volt az igazi világosság, amely megvilágosít minden e világra született embert.

Jn 1,10 E világon volt már (az igazi világosság), és jóllehet a világ Őáltala teremtetett, a világ mégsem ismerte el Őt.

Jn 1,11 A maga tulajdonába jött, és az övéi nem fogadták el Őt.

Jn 1,12 Azonban mind azoknak, akik őt elfogadták, akik hisznek az Ő nevében (személyében), megadta azt a méltóságot, hogy Isten gyermekeivé legyenek;

Jn 1,13 ezek nem vérből, sem testi ösztönből, sem valamely férfiú akaratából, hanem Istentől születtek. ( Dr. Budai Gergely fordítás)

Jn 1,14 így lett az Ige testté, és vett lakozást miköztünk, és mi láttuk az Ő dicsőségét, mint az Atyától küldött egyszülött Fiúnak dicsőségét, aki kegyelemmel és igazsággal teljes.


Magában az írott Igében tesz bizonyságot Isten az Ő Fiáról, hogy Ő kicsoda! Miután pedig befogadtuk Jézust a szívünkbe, akkor a szívünkben is bizonyságot tesz Róla, és arról, hogy ki Ő! : 1 Ján. 5,10 A ki hisz az Isten Fiában, BIZONYSÁGTÉTELE VAN ÖNMAGÁBAN. A ki nem hisz az Istennek, hazuggá tette őt; mert nem hitt abban a bizonyságtételben, a mellyel bizonyságot tett Isten az ő Fiáról.


Továbbá még az is probléma, hogy ismeretet szerezni valakiről, az nem ugyanaz, mint megismerni valakit. Sajnos a Bibliátokat is eléggé eltorzították a fordítással. ( Bár ez nem csak a ti fordításotoknál van így sajnos.)Ján. 17,3 Az pedig az örök élet, hogy MEGISMERJENEK téged, az egyedül igaz Istent, ÉS AKIT ELKÜLDTÉL, a Jézus Krisztust.


Szóval ismeretet szerezhetek rólad, ha utánajárok fellelhető írásoknak, képeknek, történeteknek, és hasonlóknak. Elég sokat megtudhatok rólad, anélkül, hogy valaha láttalak volna, és találkoztam volna veled. Viszont megismerni csak akkor tudlak, ha személyes kapcsolatba kerülök veled, illetve hosszabb ideig veled élek. ( Ahogyan a magyar közmondás is mondja: lakva ismerni meg a másikat...!)

Viszont ez a megismerés Isten esetében csak akkor lehetséges, ha Jézust, mint Isten egyszülött Fiát ( nem csak elvben elfogadom, hogy Ő a megváltó ), hanem befogadom a szívembe, mint a saját megváltómat, és urammá teszem Őt.

Ugyanis, ahogyan az Ige írja: Luk. 10,22 Mindent nékem adott az én Atyám: és senki sem tudja, kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya, hanem csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.


Innét is láthatjuk, hogy csak, és kizárólag akkor ismerhetjük meg az Atyát, ha Jézus Kijelenti nekünk! ( A Biblia olvasással ismeretet szerezhetünk Róla, de megismerni, csak a Fiú belső, szellem általi kijelentése által fogjuk tudni!)


De, ehhez még az is hozzátartozik, hogy erre egyetlen angyalnak sincs hatalma, hogy a szellemünkkel kapcsolatba kerüljön. Úgyanis ők teremtett lények, míg Jézus, az Isten Fia, maga is Isten. És a teremtésünk is úgy történt, hogy a szellemünkkel kizárólag Istennek van lehetősége egyesülni, kapcsolódni. ( pl, az ördögök is, ha az embert megszállják, csak a testüket tudják megszállni, és a lelküket, értelmüket befolyásolni, ill kisebb-nagyobb uralmat venni afelett. De a szellemet nem érhetik el. Ott vagy Isten lakozik, vagy halott.

Továbbá erről az Istennel való egyesülési lehetőségről a Krisztus Jézusban, és a Szent Lélek által, maguk az angyalok is érdeklődnek, tudakozódnak. : 1 Pét. 1,12 A kiknek megjelentetett, hogy nem magoknak, hanem nékünk szolgáltak azokkal, a melyeket most hirdetnek néktek azok, a kik prédikálták néktek az evangyéliomot az egekből küldött Szent Lélek által; a mikbe angyalok vágyakoznak betekinteni.


Csak Isten képes életet adni. Egyetlen angyal se képes erre, akármekkora hatalommal is rendelkezne. ( És bár valóban Ádámot is fiának nevezi, és az angyalokat is olykor, de "a Fiának", csak Jézust!)


Zsid. 1,1 Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk FIA ÁLTAL,

Zsid. 1,2 A kit tett mindennek örökösévé, AKI ÁLTAL A VILÁGOT IS TEREMTETTE,

Zsid. 1,3 A ki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, a ki hatalma szavával fentartja a mindenséget, a ki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban,

Zsid. 1,4 ANNYIVAL KIVÁLÓBB LÉVÉN AZ ANGYALOKNÁL, a mennyivel különb nevet örökölt azoknál.

Zsid. 1,5 MERT KINEK MONDOTTA VALAHA AZ ANGYALOK KÖZÜL: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?

Zsid. 1,6 Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.

Zsid. 1,7 És bár az angyalokról így szól: Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává,

Zsid. 1,8 Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája.

Zsid. 1,9 Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.

Zsid. 1,10 És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek;

Zsid. 1,11 Azok elvesznek, de te megmaradsz, és mindazok, mint a ruha megavulnak.

Zsid. 1,12 És palástként összehajtod azokat és elváltoznak, te pedig ugyanaz vagy és a te esztendeid el nem fogynak.

Zsid. 1,13 Melyik angyalnak mondotta pedig valaha: Ülj az én jobbkezem felől, míglen ellenségeidet lábaidnak zsámolyává teszem?

Zsid. 1,14 Avagy nem szolgáló lelkek-é mindazok, elküldve szolgálatra azokért, a kik örökölni fogják az idvességet?


Mihály a zsidó népért "álló" főangyal, Istentől kinevezve:


Dán. 10,13 De Persiának fejedelme ellenem állott huszonegy napig, ÉS ÍMÉ MIHÁLY, EGYIKE AZ ELŐKELŐ FEJEDELMEKNEK, eljöve segítségemre, és én ott maradék a persa királyoknál;


Dán. 10,21 De megjelentem néked, a mi fel van jegyezve az igazság írásában; és senki sincsen, a ki én velem tartana ezek ellenében, hanem csak MIHÁLY, A TI FEJEDELMETEK.


Dán. 12,1 És abban az időben felkél MIHÁLY A NAGY FEJEDELEM, a ki a te néped fiaiért áll, ...


Júd. 1,9 Pedig MIHÁLY ARKANGYAL, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!


Jel. 12,7 És lőn az égben viaskodás: Mihály és az ő angyalai viaskodnak vala a sárkánynyal; és a sárkány is viaskodik vala és az ő angyalai;


Na most gondold meg! Miért kellene Isten Fiának, aki által minden ( az univerzum ), maga a Sátán, és az Ő angyalai is teremtettek, viaskodni velük?! Suhint egyet, és írmagjuk is eltakarodik előle!


Viszont mint láthatod a fenti igeversekből, Perzsiának is van angyal fejedelme. Ahogyan a többi népnek is !



Gábriel, az Úr angyala ( ha valamit intézni kell, akkor őt küldi/küldte)

Luk. 1,11 Néki pedig megjelenék az Úrnak angyala, állván a füstölő oltár jobbja felől.... Luk. 1,19 És felelvén az angyal, monda néki: Én Gábriel vagyok, ki az Isten előtt állok; és küldettem, ...


"Ezt maga Jézus mondta, tehát hogy mennyire nem pusztán róla szól a Keresztény Görög Iratok szent szövege, ebből is jól látszik. Jézus e kijelentése szerint nem is lehet "egyenlő" az Atyjával a háromság meghatározásai szerint, hiszen ha bizonyos jellemvonásaiban "egyedülinek" vagy "egyetlennek" nevezte Atyját, akitől határozottan elválasztotta magát, NEM LEHET vele egyenlő. "


Az egész megváltás, és az egész újszövetség Róla, Krisztusról szól! ( Az ószövetségi áldozatok, mind Krisztusra mutató áldozatok voltak!De, már Ádámnak, és Évának is meg lett ígérve a megváltás bekövetkezte!)

Az, hogy Jézus azt mondta, hogy "egy az Atyával", az azt jelenti, hogy mindenben egységben vannak, és egylényegűek, de természetesen különböző személyiségűek, és különböző személyek. Az Atya az Isten. Az Úr Jézus Krisztusé is! ( Ahogyan pl az Apa-Fiú között is az a viszony, hogy az Apa a "főnök". De ettől még a két személy között, mind a szeretet viszony, mind a tisztelet egymás iránt megmarad. ( Mármint nálunk, abban az ideális esetben, amelyben lennünk kellene nekünk embereknek is, a teremtés szerint.)

Viszont most, ebben a korszakban, az Atya a Fiút dicsőíti meg, neki adván minden hatalmat a mennyben, és a földön. Mát. 28,18 És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Amit majd a végén visszaad Istennek, az Atyának.


Viszont senki nem mehet a Fiúhoz, csak az Atya vonzása által:

Ján. 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Ján. 6,37 Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Ján. 6,45 Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, ÉN HOZZÁM JŐ.

(Ezért, ha az Atyát akarod, akkor a Fiút kell befogadnod!)


De, ebben a korban az Úr Jézus Krisztusról kell bizonyságot tennünk: Mát. 10,32 Valaki azért vallást tesz én rólam az emberek előtt, én is vallást teszek arról az én mennyei Atyám előtt;Mát. 10,33 A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.


És, mint tudjuk, az ítélet is az Ő kezébe adatott ebben a korszakban: Ján. 5,22 Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;


Csak az utolsó ítélet lesz Istené! De oda ne akarjunk eljutni!

2014. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/120 anonim ***** válasza:

"Nem szükséges bővebben kifejteni, ismerem az álláspontotokat, tudom, hogy tagadjátok Jézus istenségét."


Kedves xeniah! Látod, még ebben is pontatlan vagy, mi EGYÁLTALÁN nem tagadjuk Jézus istenségét, sőt! Mi azt tagadjuk, hogy Jézus a Mindenható Isten, vagy a népszerűbb háromságos magyarázat mellett, azzal "egyenlő" jellemzőkkel bír! Óriási különbség. Jézus isteni tulajdonságokkal rendelkezik, és ahogy a Biblia az "Isten" szót használja, úgy Jézust is Istennek lehet nevezni, de NEM a Mindenható igaz Istennek, vagy vele "egyenlőnek" (1Kor 8:6).


Amikor Jézus ezt mondta: „Én és az Atya egy vagyunk”, vajon arra gondolt, hogy "egyenlőek" vagy egymással azonosak? A háromság néhány szószólója ezt állítja. De a János 17:21, 22-ben Jézus így imádkozott a követőiért: „mindnyájan egyek legyenek”, majd hozzátette: „egyek legyenek, ahogy mi egyek vagyunk.” Az „egy” kifejezésére itt ugyanazt a görög szót (hen) használta mindegyik esetben. Jézus tanítványai nyilván nem részei a háromságnak. De úgy, mint Isten és Krisztus, ők is egyek az Atyával és a Fiúval a szándék tekintetében.


A János 5:18-ban ugyanilyen történet szerepel. Jézust a zsidók HAMIS INDOK alapján akarták megkövezni:


"18 Emiatt aztán a zsidók még inkább azon igyekeztek, hogy megöljék őt, mert nemcsak hogy megszegte a sabbatot, hanem Atyjának is nevezte az Istent, egyenlővé téve magát az Istennel.

19 Jézus azért még ezt mondta nekik válaszul: „Bizony, bizony mondom nektek, a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak amit lát, hogy az Atya tesz. Mert amiket Az tesz, azokat teszi hasonlóképpen a Fiú is."


Tehát Jézus a válaszában ELLENTMONDOTT annak a rosszindulatú zsidó vádnak (a sok közül), melyben azzal vádolták, hogy Ő "egyelővé tette magát Istennel". Ez hazugság volt. De milyen érdekes, ezt a HAZUGSÁGOT ma is ismételgetik a háromságban hívők!

2014. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/120 anonim ***** válasza:

Kedves Balázs Ida, miért terelsz, miért nem válaszolsz az általad is idézett verse, amit a háromság ellen hoztam fel bizonyítéknak? Ez igaz az előtted író xeniah-ra is, ő is csak terelt és kikerülte az egyenes választ. Ez párbeszéd, itt is csak én válaszolok rátok, de ti csak mellébeszéltek!!!


"Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

Ján. 16,14 Az ENGEM DICSŐÍT MAJD, mert AZ ENYÉMBŐL VESZ, és megjelenti néktek. 2 Thess. 1,12"


Ezt nagyon egyoldalúan és torz módon emelted ki, ez így teljesen ellentmond a bibliában. Helyesebben így kellett volna:


"Mert NEM Ő MAGÁTÓL SZÓL, hanem AZOKAT SZÓLJA, AMIKET HALL, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

Ján. 16,14 Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek. 2 Thess. 1,12"


Szégyen, ahogy Jézus Atyját, a MINDENHATÓ Istent, Jehovát így ledegradáljátok, és csupán a Fiát toljátok előre, pedig Jézus is mindig Atyjára irányította a figyelmet, HOZZÁ IMÁDKOZOTT, függött Tőle és mindig is "Istenének" nevezte - még a Jelenések könyvében is, tehát a feltámadása és az égbemenetele után is.


Egyébként az "hogy Jézusnak, a mi Urunknak a neve megdicsőüljön bennetek ..." szövegrész úgy érthető, ha NEM RAGADSZ KI, hanem más Írásszövegekkel veted össze ezt is, pl. ezzel:


Róma 15:5, 6

"A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, 6 hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


És még sok más helyen EGYÉRTELMŰEN arról van szó a bibliában, hogy KIZÁRÓLAG Jézus Atyját és Istenét szabad csak imádni.


Sajnos a háromság eltávolította a benne hívőket az igaz Istentől azzal, hogy elhomályosította az Ő EGYEDÜLÁLLÓ személyiségét, a mindenhatóságát!

2014. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/120 anonim ***** válasza:

"Ezekben a versekben, mint látod Jézusról van szó. Ő az aki már kezdetben volt, és Ő Isten /volt. ( Nem az Atya Isten, hanem a Fiú Isten! pl, ha nekünk embereknek gyerekünk születik, akkor az maga is ember. Ha Istennek gyereke született, az Isten!) Ő Isten Fia, Isten élő Igéje, és a Biblia Isten írott Igéje."


Jehova (JHVH) Istenről olvasunk-e olyant, hogy "kezdetben volt"??? Nem, neki nem volt kezdete, Ő öröktől fogva létezik. Márpedig mindegy, hogy "született" vagy "teremtetett", a lényeg ugyanaz, VOLT a létezésének KEZDETE. Amit te írtál, csak az 'Isten' cím, vagy rang nem Írás szerinti hangsúlyozása, ugyanis Istennek az angyalokat, egyes kiemelkedő embereket, hamis isteneket, vagy magát Sátánt is nevezi a Biblia. Nem véletlen, hiszen maga a szó, csak egy rangot jelöl. Semmilyen bizonyítóerővel nem bír a te olvasatodban. Az Isten szó nem isteni "fajt" jelöl, hanem rangot, nem mindegy.


"Továbbá még az is probléma, hogy ismeretet szerezni valakiről, az nem ugyanaz, mint megismerni valakit. Sajnos a Bibliátokat is eléggé eltorzították a fordítással."


Görög nyelvet kutató tudósok szerint az „ismeretet szerez” úgy is fordítható, hogy „ismer”. A két kifejezés kiegészíti egymást, és mindkettő fontos. Az ismeretszerzés folyamatos cselekvésre utal, és ennek az eredményeként lehet részünk abban a megtiszteltetésben, hogy ismerhetjük Istent. Ám a világegyetem leghatalmasabb személyét ismerni többet foglal magában annál, mint hogy tisztában vagyunk a tulajdonságaival és a szándékával. Azt is jelenti, hogy szeretetteljes kapcsolatban vagyunk vele és a hittársainkkal. A Biblia ezt így fogalmazza meg: „Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent” (1Ján 4:8).


"De, ehhez még az is hozzátartozik, hogy erre egyetlen angyalnak sincs hatalma, hogy a szellemünkkel kapcsolatba kerüljön. Úgyanis ők teremtett lények, míg Jézus, az Isten Fia, maga is Isten."


Hol is ír ilyent a Biblia? Csak mert nagyon szeretem, ha próbálnak megvezetni egyesek, ki nem állhatom, ha csalnak. Most te csalsz, mert ilyen következtetés nincs a Szentírásban, igaz?! :-)


"Csak Isten képes életet adni. Egyetlen angyal se képes erre, akármekkora hatalommal is rendelkezne."


Így van, tehát Jehován kívül SENKIT nem is nevez Teremtőnek a Biblia. :-) Jézust sem, gondoltad volna? Jézust használta fel Jehova a teremtési munkájában, de nem Jézus mégsem a Teremtő.


"Zsid. 1,4 ANNYIVAL KIVÁLÓBB LÉVÉN AZ ANGYALOKNÁL, a mennyivel különb nevet örökölt azoknál."


Mennyivel is kiválóbb Jézus az angyaloknál? Amennyivel KÜLÖNB NEVET ÖRÖKÖLT náluk. Látod, megint rossz helyre tetted a hangsúlyt. Tehát nem lényében különb Jézus az angyaloknál, hanem a "NEVÉBEN"!


"Na most gondold meg! Miért kellene Isten Fiának, aki által minden ( az univerzum ), maga a Sátán, és az Ő angyalai is teremtettek, viaskodni velük?! Suhint egyet, és írmagjuk is eltakarodik előle!"


Pontosabban:


"És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, 8 de nem diadalmaskodott, és többé már helyet sem találtak számukra az égben. 9 Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt. 10 És hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben:


'Most lett meg a megmentés, az erő+ és a királyság a mi Istenünktől, és az ő Krisztusának hatalma, mert levetették testvéreink vádlóját, aki éjjel-nappal vádolja őket a mi Istenünk előtt. 11 És legyőzték őt a Bárány vére miatt és tanúskodásuk szava miatt, és még a halállal szemben sem volt kedves a lelkük. 12 Ezért örvendjetek, ti egek, és ti, akik azokban lakoztok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.'"


Úgy hangzik ez, mint amikor keserves és kiélezett csata történik? Szó sincs róla. Csak te megint egy pontatlan fordítás félrevezető szavából indulsz ki.

De vajon minek a leírás ez??? Ez kérlek szépen éppen 100 évvel ezelőtt történt, amikor kitört az első vh.! Ez után bolondult meg a világ oly módon, hogy addig nem látott és tapasztalt szenvedés zúdult rá. És ennek az eseménynek köszönhető, hogy az "utolsó napokban" élünk.

"Nagy a haragja", mert "tudja, hogy kevés ideje van". Igen, nemsokára Armageddon elsöpri ezt a rendszert.


"Az egész megváltás, és az egész újszövetség Róla, Krisztusról szól!"


Érdekes, Jézus ELSŐSORBAN jellemzően mégsem magára irányította a figyelmet, hanem Arra az Istenre, Akitől Ő is MINDENT kapott, Akitől Ő is függött, Akihez Ő is imádkozott, s Akit mindig is 'Istenének' nevezett, még a feltámadása és az égbemenetele után is.


"Az, hogy Jézus azt mondta, hogy "egy az Atyával", az azt jelenti, hogy mindenben egységben vannak, és egylényegűek"


NEM MONDJA sehol sem a Biblia, hogy Jézus "egylényegű" lenne az Atyjával, a szó meg sem található a Szentírásban. Ez a szó egy pogány filozófiai 'szakszó' a háromsággal kapcsolatban.

2014. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/120 Balázs Ida ***** válasza:

Kedves JT!


"Kedves Balázs Ida, miért terelsz, miért nem válaszolsz az általad is idézett verse, amit a háromság ellen hoztam fel bizonyítéknak?"


Bocsáss meg, de melyikre gondolsz?! Valószínűleg elkerülte a figyelmemet! De terelni nem szoktam!

Egyébként meg, ha a Szent Lelket ismernéd, akkor ismernéd, és nem hoznál fel bizonyítékokat ellene. Ő az Istenség harmadik személye, akár elismeritek, akár nem.

Kor. 13,13 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Mát. 28,19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,

Márk. 13,11 Mikor pedig fogva visznek, hogy átadjanak titeket, ne agg... mert nem ti vagytok, a kik szólotok, hanem a Szent Lélek.

Luk. 12,12 Mert a Szent Lélek azon órában megtanít titeket, mit kell mondanotok.


Nem az írja az írás, hogy Atyátok megtanít, hanem a Szent Lélek megtanít!


Csel. Csel. 13,2 Mikor azért azok szolgálának az Úrnak és bőjtölének, monda a Szent Lélek: Válaszszátok el nékem Barnabást és Saulust a munkára, a melyre én őket elhívtam.


Itt is azt olvashatod, hogy a Szent Lélek hívta el...!


" Ez párbeszéd, itt is csak én válaszolok rátok, de ti csak mellébeszéltek!!! "


Nem tudom, hogy mire gondolsz! Pl, az én válaszomra semmit nem írtál....! Akkor mi a kérdésed...?!


"Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

Ján. 16,14 Az ENGEM DICSŐÍT MAJD, mert AZ ENYÉMBŐL VESZ, és megjelenti néktek. 2 Thess. 1,12"


Ezt nagyon egyoldalúan és torz módon emelted ki, ez így teljesen ellentmond a bibliában. Helyesebben így kellett volna:


"Mert NEM Ő MAGÁTÓL SZÓL, hanem AZOKAT SZÓLJA, AMIKET HALL, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

Ján. 16,14 Az engem dicsőít majd, mert az enyémből vesz, és megjelenti néktek. 2 Thess. 1,12"


Már ne haragudj, de miért lenne torz a kiemelésem?! Hiszen én éppen arra szerettem volna felhívni a figyelmedet ezzel a verssel, hogy maga Jézus mondta, hogy Őt, Jézust fogja dicsőíteni a Szent Lélek, ha eljön. Mert ebben az üdvtörténeti korszakban az Atya a Fiút dicsőíti meg! ( Szerintem, maradj annál, hogy azt értelmezd, amit én kiemelek, és arra válaszolj, amit én mondok, ne pedig arra, amit szerinted kellett volna mondanom, és ami szerinted helyes lett volna! Én is azt olvasom, amit te írsz, és arra válaszolok!)


"Szégyen, ahogy Jézus Atyját, a MINDENHATÓ Istent, Jehovát így ledegradáljátok, és csupán a Fiát toljátok előre, pedig Jézus is mindig Atyjára irányította a figyelmet, HOZZÁ IMÁDKOZOTT, függött Tőle és mindig is "Istenének" nevezte - még a Jelenések könyvében is, tehát a feltámadása és az égbemenetele után is."


Mi is az Atyát imádjuk! Viszont Jézus Krisztus a Megváltó, akin keresztül mehetünk az Atyához! Kizárólag az Ő megváltásán, és befogadott személyén keresztül!

Ján. 14,6 Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

És azért emeljük ki Jézust, mert nekünk Őt, az Ő általa elvégzett megváltást kell hirdetnünk. Mert az az evangélium! Isten Őbenne békéltetett meg magával bennünket! És csakis Őbenne!

1 Kor. 15,1 Eszetekbe juttatom továbbá, atyámfiai, az evangyéliomot, melyet hirdettem néktek, melyet be is vettetek, melyben állotok is,

1 Kor. 15,2 A mely által üdvözültök is, ha megtartjátok, a minémű beszéddel hirdettem néktek, hacsak nem hiába lettetek hívőkké.

1 Kor. 15,3 Mert azt adtam előtökbe főképen, a mit én is úgy vettem, hogy a Krisztus meghalt a mi bűneinkért az írások szerint;

1 Kor. 15,4 És hogy eltemettetett; és hogy feltámadott a harmadik napon az írások szerint;

Róm. 4,25 Ki a mi bűneinkért halálra adatott, és feltámasztatott a mi megigazulásunkért.


"Egyébként az "hogy Jézusnak, a mi Urunknak a neve megdicsőüljön bennetek ..." szövegrész úgy érthető, ha NEM RAGADSZ KI, hanem más Írásszövegekkel veted össze ezt is, pl. ezzel: "


Ne akard megmondani , hogy hogyan kell értelmezni az Isten Igéjét! Nektek emberek tanítják, hogy mit gondoljatok egy-egy igeversről, és, hogy hogyan értelmezzétek, nekünk viszont a Szent Lélek jelenti ki azt! Ha az igazságra vagy kíváncsi valóban, és nem csak egy valláshoz akarsz ragaszkodni, akkor Istenhez fordulsz majd, ha Tőle kérdezel Jézusról, és akkor Ő kifogja jelenteni neked Jézust! És, amikor újjászületsz majd, akkor te is érteni fogod az Isten beszédét! ( De ezeket is mind leírtam már, és nem akarom újra, mert visszatudod olvasni.)Mert csak a mennyei Atya, és a Szent Lélek kijelentése által tudhatjuk, hogy Jézus kicsoda! ( Ahogyan Péternek is, és az összes kereszténynek eddig mindig a mennyei Atya jelentette ki, azután a Szent Lélek!) De ezeket is leírtam, de téged nem érdekel.


"Róma 15:5, 6

"A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, 6 hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


Ezzel nincs is baj. Mint mondtam, mi is az Atyát imádjuk! De ti még Krisztus személyéről se tudtok semmit, ezért is beszélünk nektek is Őróla!

Csel. 4,12 És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.

1 Ján. 5,11 És ez az a bizonyságtétel, hogy örök életet adott nékünk az Isten és ez az élet az ő Fiában van.

1 Ján. 5,12 A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.

1 Ján. 2,23 Senkiben nincs meg az Atya, a ki tagadja a Fiút. A ki vallást tesz a Fiúról, abban az Atya is megvan.


Márpedig, amíg azt gondoljátok, hogy Mihály arkangyal a Krisztus, addig nincs kijelentésetek az Atyától Róla!


"Sajnos a háromság eltávolította a benne hívőket az igaz Istentől azzal, hogy elhomályosította az Ő EGYEDÜLÁLLÓ személyiségét, a mindenhatóságát!"


Ezt csak ti hiszitek! Mi pontosan tudjuk, hogy ki-kicsoda közöttük, mert személyesen ismerjük őket!



"Ezekben a versekben, mint látod Jézusról van szó. Ő az aki már kezdetben volt, és Ő Isten /volt. ( Nem az Atya Isten, hanem a Fiú Isten! pl, ha nekünk embereknek gyerekünk születik, akkor az maga is ember. Ha Istennek gyereke született, az Isten!) Ő Isten Fia, Isten élő Igéje, és a Biblia Isten írott Igéje."


Jehova (JHVH) Istenről olvasunk-e olyant, hogy "kezdetben volt"??? Nem, neki nem volt kezdete, Ő öröktől fogva létezik. Márpedig mindegy, hogy "született" vagy "teremtetett", a lényeg ugyanaz, VOLT a létezésének KEZDETE. Amit te írtál, csak az 'Isten' cím, vagy rang nem Írás szerinti hangsúlyozása, ugyanis Istennek az angyalokat, egyes kiemelkedő embereket, hamis isteneket, vagy magát Sátánt is nevezi a Biblia. Nem véletlen, hiszen maga a szó, csak egy rangot jelöl. Semmilyen bizonyítóerővel nem bír a te olvasatodban. Az Isten szó nem isteni "fajt" jelöl, hanem rangot, nem mindegy. "


1: A kezdetben már volt, ez az igevers arra is utal, ami a teremtés kezdeténél van írva. Vagyis, hogy Jézus, Isten Igéje, egyszülött Fia, már a teremtés kezdete előtt már volt! Megszületett! Egyébként Őrajta keresztül teremtette Isten, az Atya a világot. mennyekestől, angyalostól, földestől, stb!

Ján. 1,3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

Mihály még akkor meg se teremtetett!


"Semmilyen bizonyítóerővel nem bír a te olvasatodban. Az Isten szó nem isteni "fajt" jelöl, hanem rangot, nem mindegy. "


Bizony fajt is jelöl, nem csak rangot! És, hogy az én olvasatomban nem bizonyító erejű?! Pedig az van odaírva! Amíg személyesen nem ismered meg őket, addig nem igazán tudod érteni, amit mondok.

1 Ján. 5,7 Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.

1 Ján. 5,8 És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön, a Lélek, a víz és a vér; és ez a három is egy.

1 Ján. 5,6 .... És a Lélek az, a mely bizonyságot tesz, mert a Lélek az igazság.



"De, ehhez még az is hozzátartozik, hogy erre egyetlen angyalnak sincs hatalma, hogy a szellemünkkel kapcsolatba kerüljön. Úgyanis ők teremtett lények, míg Jézus, az Isten Fia, maga is Isten."


Hol is ír ilyent a Biblia? Csak mert nagyon szeretem, ha próbálnak megvezetni egyesek, ki nem állhatom, ha csalnak. Most te csalsz, mert ilyen következtetés nincs a Szentírásban, igaz?! :-)


Eszem ágában sincs csalni, és megvezetni se! Ugyan minek?! Ez bizony benne van a Bibliában. De, ha azt akarod hinni, hogy Jézus angyal volt, akkor hidd azt! Ahogyan Xéniah is mondta, szabad akaratod van!( Bár, mint mondtam, ezt csak akkor értenéd, ha újjászületett lennél!)


"Csak Isten képes életet adni. Egyetlen angyal se képes erre, akármekkora hatalommal is rendelkezne."


Így van, tehát Jehován kívül SENKIT nem is nevez Teremtőnek a Biblia. :-) Jézust sem, gondoltad volna? Jézust használta fel Jehova a teremtési munkájában, de nem Jézus mégsem a Teremtő."


Minden általa lett! És nélküle semmi nem lett, ami lett!

1 Móz. 3,22 És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy....

Zsid 1,2 ezekben a végső időkben azonban Fia által szólt minékünk. őt Isten mindennek örökösévé tette, és őáltala alkotta a világot is;

Zsid 1,3 ő Isten dicsőségének kisugárzása és Isten lényének mása, ő hatalmas szavával fenntartja a mindenséget, és azután, hogy az embereket bűneiktől megtisztította, a mennyben a Felségesnek jobbjára ült;


"Zsid. 1,4 ANNYIVAL KIVÁLÓBB LÉVÉN AZ ANGYALOKNÁL, a mennyivel különb nevet örökölt azoknál."


Mennyivel is kiválóbb Jézus az angyaloknál? Amennyivel KÜLÖNB NEVET ÖRÖKÖLT náluk. Látod, megint rossz helyre tetted a hangsúlyt. Tehát nem lényében különb Jézus az angyaloknál, hanem a "NEVÉBEN"! "


Én arra a helyre tettem a hangsúlyt, amit ki akartam neked emelni! Ne te akard megmondani, hogy nekem mit kellene mondanom! De, ha Jézus számodra csak egy angyal volt, és ebben a hitben is akarsz maradni ( ha nem érdekel az igazság, amit csak Isten jelenthet ki neked ), akkor higgy abban! Mi csak annyit tudunk tenni, mint emberek, hogy bizonyságot teszünk az Úr Jézus Krisztusról, és Isten benne adott kegyelméről! De az a te dolgod, hogy Istenhez fordulj válaszért! De, ha neked Mihály Arkangyal, akkor legyen Mihály!

Én ott is gyűjtöttem neked igeverseket, amely arról szól, hogy kicsoda Mihály, és ki az Úr Angyala! És kicsoda Jézus! ( De, látom, hogy nem érdekeltek, vagy meg se láttad azokat! De, ahogyan az Ige írja: 2 Thess. 2,10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, a kik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.

2 Thess. 2,11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;...)


Pontosabban:


"És háború tört ki az égben: Mihály és angyalai harcra keltek a sárkány ellen, és a sárkány is harcra kelt angyalaival együtt, 8 de nem diadalmaskodott, és többé már helyet sem találtak számukra az égben. 9 Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt. 10 És hallottam, hogy egy harsány hang ezt mondja az égben:


"Úgy hangzik ez, mint amikor keserves és kiélezett csata történik? Szó sincs róla. Csak te megint egy pontatlan fordítás félrevezető szavából indulsz ki."


Remek! Akkor az a háború, nem is háború! ( Egyébként a Sátán már legyőzött ellenség. Krisztus legyőzte őt a kereszten.)


"De vajon minek a leírás ez??? Ez kérlek szépen éppen 100 évvel ezelőtt történt, amikor kitört az első vh.! Ez után bolondult meg a világ oly módon, hogy addig nem látott és tapasztalt szenvedés zúdult rá. És ennek az eseménynek köszönhető, hogy az "utolsó napokban" élünk.

"Nagy a haragja", mert "tudja, hogy kevés ideje van". Igen, nemsokára Armageddon elsöpri ezt a rendszert. "


Ez csak egy olyan magyarázat a részedről, amit valaki beléd nevelt, és te elhitted! ( Pedig már az se értette, aki ezt kitalálta! Ha értette volna, akkor ti most nem lennétek ebben a vallásban, mert nem is létezne! De meg is van írva, hogy az utolsó időkben sok hamis próféta fog támadni, és sokan fogják azokat követni....! Sajnos!) Ez a levettetés, a nagy nyomorúság kezdetén történik meg, ami 3 és fél évig fog tartani. Persze lesz még egyéb dolog is akkor, de abba nem érdemes belemenni! Az igaz viszont, hogy Armageddon közel!


"Az egész megváltás, és az egész újszövetség Róla, Krisztusról szól!"


"Érdekes, Jézus ELSŐSORBAN jellemzően mégsem magára irányította a figyelmet, hanem Arra az Istenre, Akitől Ő is MINDENT kapott, Akitől Ő is függött, Akihez Ő is imádkozott, s Akit mindig is 'Istenének' nevezett, még a feltámadása és az égbemenetele után is. "


"NEM MONDJA sehol sem a Biblia, hogy Jézus "egylényegű" lenne az Atyjával, a szó meg sem található a Szentírásban. Ez a szó egy pogány filozófiai 'szakszó' a háromsággal kapcsolatban."


Jn 1,1 Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.

Jn 1,2 Ő kezdetben az Istennél volt.

Jn 1,1 világ kezdete elõtt már létezett az Ige. Az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.

Jn 1,2 A világ kezdete elõtt az Ige együtt volt Istennel.


Erre is írtam neked igeverset, ahol egyértelműen írja a Biblia, hogy Jézus neveztetik Isten Igéjének! Aki Istentől született, és Aki maga is Isten! Mivel Isten Fia! És önmagában való élete van, amely azt jelenti, hogy ha az Atya "meghalna", Ő , és a Szent Lélek, akkor is élne! Csak egy Istennek van önmagában való élete!


De, mint már írtam, legjobb lenne, ha az igazságra lennél kíváncsi, és Istenhez fordulnál, és tőle kérnéd a világosságot! Mert csak Ő plántálhat !

2014. nov. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/120 xeniah ***** válasza:

"Látod, még ebben is pontatlan vagy, mi EGYÁLTALÁN nem tagadjuk Jézus istenségét, sőt!"

Az a gond, hogy számodra már fel sem tűnik az ellentmondás abban amit írsz/vallotok. Jézus vagy angyal, vagy Isten, a kettő nem szinonima, és teljesen más személy. Ti abban hisztek, hogy Jézus egyenlő Mihály arkangyallal, ami nemcsak hogy nem található meg a Bibliában, hanem döbbenetesen ellentmond Isten Igéjének.


A Zsidók 1, amit Ida is idézett, mintha éppen miattatok lett volna megírva, mintha Isten tudta volna előre, hogy lesz egy vallási csoport, akik Jézust angyalnak fogják gondolni ;), ez a rész végig Jézus és az angyalok közötti különbségről szól, ha ezt nem értitek meg, akkor nincs miről beszélni. Az angyalok Isten teremtményei, akik szolgáló lelkek, az emberek felé is szolgálnak.

"Vajon ezek nem szolgáló lelkek-e mind, akik azokért küldettek szolgálatra, akik örökölni fogják az üdvösséget?" Zsidók 1:14


Az angyalokat nem szabad imádni.

"Én, János, hallottam és láttam ezeket, és amikor hallottam és láttam, leborultam az angyal lába előtt, hogy imádjam őt, aki megmutatta nekem ezeket. De ő így szólt hozzám: "Vigyázz, ne tedd, mert szolgatársad vagyok neked és testvéreidnek, a prófétáknak, és azoknak, akik megtartják e könyv igéit: az Istent imádd!"" János 22:8-9


Ida is idézett igéket a Bibliából, amik Jézus imádatáról szólnak, ebből is tudhatnátok, hogy Ő Isten. A farizeusok is pontosan tudták, Jézus mit értett alatta, hogy Ő és Isten egy, ezért akarták megkövezni (az igehelyet véletlenül elírtam, János 10, nem János 1).


"És láttam, és sok angyal hangját hallottam a trónus, az élőlények és a vének körül, számuk tízezerszer tízezer és ezerszer ezer volt; és így szóltak hatalmas hangon: "Méltó a megöletett Bárány, hogy övé legyen az erő és a gazdagság, a bölcsesség és a hatalom, a tisztesség, a dicsőség és az áldás!" És hallottam, hogy minden teremtmény, a mennyben és a földön, a föld alatt és a tengerben, és minden, ami ezekben van, ezt mondta: "A királyi széken ülőé és a Bárányé az áldás és a tisztesség, a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké!"

A négy élőlény így szólt: "Ámen!" És a vének leborultak, és imádták őt." Jelenések 5:11-14


Igazából tudom, hogy felesleges vitába szállni veletek, mert ugyanaz a vakság van rajtatok, mint a farizeusokon volt. Eredetileg azért szóltam hozzá a kérdéshez, mert úgy tűnt, hogy a Kérdező még keresi az igazságot. És sose lehet tudni, lehet, hogy más kereső is elolvassa ezeket a válaszokat.

2014. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/120 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg, ha a Szent Lelket ismernéd, akkor ismernéd, és nem hoznál fel bizonyítékokat ellene."


Kedves Ida! Először is szent szellem, nem 'lélek', bibliailag nagyon nem mindegy, ugyanis teljesen mást jelent. És itt cseppet sem számít, hogy a magyarban és sok más nyelvben hogyan módosult a jelentése a szónak, mennyire tért el az eredeti értelmezéstől, hiszen ha ez számítana, akkor gyakran a félrevezető és torz tanítások létezhetnének csak.


Másodszor, a szent szellem ellen nem én érvelek, hanem azok, akik Bibliaidegen tanításokkal hamisítják meg az isteni igazságokat.


"Ő az Istenség harmadik személye, akár elismeritek, akár nem."


Már hogy ismerhetném el azt, ami NINCS a bibliában, sőt, az ELLENT MOND neki. A szent szellemről a Szentírás túlnyomó többségben személytelen erőként beszél. A zsidók mindig is így értették. Csupán kis %-ban személyesíti meg élénk költői képpel, mint amikor azt mondjuk, hogy "szól a rádió". Ez csupán a szellem működése jobb megértésének az eszköze volt, mivel akkor még nem ismerték az elektromágneses hullámokat, melyekhez hasonlíthatni lehetett volna a szent szellem működését.


"Az Úr Jézus Krisztus ki nem érdemelt kedvessége és az Isten szeretete legyen mindnyájatokkal, és legyen része mindegyikőtöknek a szent szellemben!"


Ez csupán CSAK FELSOROLÁS, semmi több! Ez annyi, mint amikor azt írja a Biblia, hogy "János, Jakab, Péter ..." De miért költesz ebbe bele olyant, hogy e három felsorolt mindegyike "személy" és hogy "ők" mindhárman "egyenlőek" korban és hatalomban, tudásban ...??? Ezt írja ez a vers? NEM Ezt írja valahol a Biblia, NEM! Akkor?


Mát. 28,19 "Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében"


A szent szellemnek van-e neve? Nincs! Tehát akkor hogyan is értsük? Mindhárom felsorolt ELISMERÉSÉVEL kell megkeresztelkedni. Ugye tudod mit jelent gyakran a bibliában a "nevében" kifejezés? Ezt olyan jól tudjátok, mikor Jehova nevéről van szó, gondolom most sem okoz gondot. :-) És itt vajon szerepel-e, hogy ez a három "egyenlő" a felsorolt tulajdonságokban és hogy mindnyájan "Istenek"? NEM!


Csak néhány helyen szerepel mindhárom felsorolt, a legtöbb helyen csak Jézusról és az Atyjáról van szó, a szent szellemről még csak szó sincs. Pl. ott amikor "azt a napot és órát SENKI sem tudja, csak az én Atyám EGYEDÜL ...", nincs megemlítve a szent szellem. De miért??? Hogy-hogy nem tudta a szent szellem? Azzal szoktatok kibújni a kérdésünk szorításából, hogy Jézus nyilván a földi természete korlátozta, azért nem tudott mindent. Na persze, de akkor a szent szellem MIÉRT NEM tudta?!

2014. nov. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/120 anonim ***** válasza:

"Nem az írja az írás, hogy Atyátok megtanít, hanem a Szent Lélek megtanít!"


De bizony, NAGYON SOK helyen írja azt az Írás, hogy Isten a szellemén KERESZTÜL cselekszi meg mindazt, amit cselekszik! Nem tudtad? Akkor légy oly kedves és olvasd el alaposabban. Nem szép dolog meghazudtolni a Bibliát, sőt mást félrevezetni sem éppen előnyös.


"Nem tudom, hogy mire gondolsz! Pl, az én válaszomra semmit nem írtál....! Akkor mi a kérdésed...?!"


Mire nem válaszoltam, melyik válaszodra? Éppen te hagytad figyelmen kívül a három vers háromság-szellemű magyarázatát: János 17:3, 1Kor 8:6, 1Tim 2:5. Csak érintetted, de a konkrét felvetésemre semmi választ nem írtál. Elbeszéltél mellette.


"Már ne haragudj, de miért lenne torz a kiemelésem?! Hiszen én éppen arra szerettem volna felhívni a figyelmedet ezzel a verssel, hogy maga Jézus mondta, hogy Őt, Jézust fogja dicsőíteni a Szent Lélek, ha eljön."


Csakhogy a háromságos magyarázat KIZÁRÓLAG Jézust isteníti, róla beszél, holott ha a szövegösszefüggésben látod az egészet, akkor bizony kiderül, hogy MINDENT Jehovának köszönhet, a Mindenhatónak és Ő köszönte is RENDSZERESEN Neki, de ti csak Jézusról beszéltek. Ez itt a Probléma.


"Már ne haragudj, de miért lenne torz a kiemelésem?! Hiszen én éppen arra szerettem volna felhívni a figyelmedet ezzel a verssel, hogy maga Jézus mondta, hogy Őt, Jézust fogja dicsőíteni a Szent Lélek, ha eljön."


Ez szépen hangzik, csak tudom, hogy nagyon sok háromságimádó Jézushoz imádkozik, holott ezt NEM TEHETNÉ a Biblia szerint. Tehát még ebben sem vagytok egységesek. :-)


"És azért emeljük ki Jézust, mert nekünk Őt, az Ő általa elvégzett megváltást kell hirdetnünk."


Mi is azt a munkát hirdetjük, melyet elvégzett Jézus értünk, csakhogy mindez JEHOVA ISTEN AKARATÁBÓL történt, csakis azért történt, mert Isten úgy akarta és úgy irányította a dolgokat.


""Egyébként az "hogy Jézusnak, a mi Urunknak a neve megdicsőüljön bennetek ..." szövegrész úgy érthető, ha NEM RAGADSZ KI, hanem más Írásszövegekkel veted össze ezt is, pl. ezzel: "


Ne akard megmondani , hogy hogyan kell értelmezni az Isten Igéjét!"


Látod, egyből és MEGGONDOLATLANUL TÁMADSZ, pedig pontosan a bibliai összefüggésekre hívtam fel a figyelmed. ELŐÍTÉLET, amit csinálsz, vak előítélet. És ez a következő megnyilvánulásodból látszik jól:


"Nektek emberek tanítják, hogy mit gondoljatok egy-egy igeversről, és, hogy hogyan értelmezzétek, nekünk viszont a Szent Lélek"


Eleve nincs is olyan a Bibliában, hogy "Szent Lélek", csak félrevezető és pontatlan fordításokban. És még te bírálsz minket azzal, hogy emberek tanításainak hiszünk? Akkor csak gondolkozz el azon, amit Jézus a "jó gyümölcsökről" tanított, hiszen arról lehet EGYÉRTELMŰEN felismerni az Ő tanítványait, ha szeretet van köztük és jó gyümölcsöket teremnek. Nos, Jehova Tanúi ezt világviszonylatban megteszik, de jól tudom, hogy a háromságban hívő ún. "kereszténység" túlnyomó többségben olyan megosztott, hogy sohasem tudott tartósan békében élni saját hittestvéreivel sem!! Nos, ennyit az "emberi tanokról". Én Jézusnak hiszek. :-)


"Ezzel nincs is baj. Mint mondtam, mi is az Atyát imádjuk! De ti még Krisztus személyéről se tudtok semmit, ezért is beszélünk nektek is Őróla!"


Akkor olvasd el A Legnagyobb ember, aki valaha élt c. könyvünket, vajon tényleg nem tudunk semmit Jézusról? Vajon a magukat kereszténynek tartók hány százaléka érti és fogadja el a krisztusi semlegességet? Nagyon kis %. Te tudod miről beszélek a Biblia alapján?


"Ezt csak ti hiszitek! Mi pontosan tudjuk, hogy ki-kicsoda közöttük, mert személyesen ismerjük őket!"


Igen, valakit ismertek, aki szintén szellemszemély. :-) Ha a háromsághívők TÉNYLEG tudnák kiről beszélnek és ismernék az igaz Istent, akkor a gyümölcseik általában pozitívak lennének, de a valóság sokkal borzalmasabb, pont az ellenkezője! És ez nem vicc.



"1 Ján. 5,7 Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy."


Látod-látod, míg HAMISÍTOTT betoldásokat propagálsz, semmire sem mész! Ez a vers a hírhedt "jánosi betoldás", melyet a közkeletű Károli még tartalmaz, de az újabb, revideált Károliból is kivették már.


Ezzel kiválóan bizonyítottad, hogy nem vagy hiteles érvelő, csak VAKON hiszel annak, amit eléd raknak. Szomorú, de ez van. Nem engem vezetnek emberek, hanem téged.


Még egy idézet a végéről tőled:


"De, mint már írtam, legjobb lenne, ha az igazságra lennél kíváncsi, és Istenhez fordulnál, és tőle kérnéd a világosságot! Mert csak Ő plántálhat !"


Én ugyanezt kívánom neked, a különbség csak annyi, hogy én ALAPPAL.



Még egyszer: nem vagy hiteles a világnézetedben. Hogy ezt magadnak mikor fogod beismerni, hogy be fogod-e ismerni, nem tudom. De nagyon remélem ... :-)

2014. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/120 anonim ***** válasza:

"ez a rész végig Jézus és az angyalok közötti különbségről szól, ha ezt nem értitek meg, akkor nincs miről beszélni. Az angyalok Isten teremtményei, akik szolgáló lelkek, az emberek felé is szolgálnak.

"Vajon ezek nem szolgáló lelkek-e mind, akik azokért küldettek szolgálatra, akik örökölni fogják az üdvösséget?" Zsidók 1:14"


Jézus vajon hány helyen nevezik a bibliaírók, vagy maga Jehova Isten "szolgának", vagy "szolgám"-nak?


"Ida is idézett igéket a Bibliából, amik Jézus imádatáról szólnak, ebből is tudhatnátok, hogy Ő Isten."


Ez értelmetlen szócsata olyanokkal, akik Jézusból bálványt csinálnak azzal, hogy imádat tárgyává teszik. Én valóban EGYÉRTELMŰ verseket idéztem arról, hogy CSAK Jézus Atyját és Istenét szabad imádni, ezzel Ida is egyetértett (ezek szerint ti sem vagytok egy véleményen eme egyik legfontosabb kérdésben sem - de erről beszéltem). A Róma 15:5, 6 is erről beszél, de még sok más helyen is erről írnak. Amikor Jézus "imádatát" fordítanak egyes fordításokban, csak zavart keltenek a laikus hívekben, akiknek így ráadásul sokkal könnyebb beadni a háromság bálványimádó meséjét. Ugyanis az "imádatnak" is fordított szó nem csak a szó szoros értelmében vett Istenimádatot jelenti, hanem "hódolatot", vagy "tiszteletet" is, amit magas rangú személyek előtt leborulással is kifejeztek az ókori időkben.


Jézus esetében tehát a szó a magas rangú személynek (király vagy elöljáró) kijáró hódolatot jelenti, mivel egyéb más helyeken viszont egyértelművé teszi a Biblia, hogy CSAK Jézus Atyját, A MINDENHATÓ ISTENT szabad imádni, nem pedig Jézust, vagy Jézust is.


"A farizeusok is pontosan tudták, Jézus mit értett alatta, hogy Ő és Isten egy, ezért akarták megkövezni (az igehelyet véletlenül elírtam, János 10, nem János 1)."


Én pedig leírtam, amit te már jellemzően NEM idéztél, vagyis hogy Jézus a válaszában egyik esetben sem (mert hogy két hasonló történet van) állította, amit te bele akarsz magyarázni. Sőt, a szóban forgó esetben azzal érvelt, hogy Ő nem tehet semmit magától, csak azt teszi, amit Atyja mond neki. Így érvelne az, aki a zsidók HAZUG RÁGALMÁRA helyeslően reagál??? Tudod mi a szomorú? Az, hogy ti a zsidók rágalmazásának jobban hisztek, mint Jézusnak, vagy a Jézus gyalázó, vesztét kívánó farizeusok pártán vagytok a háromságotok kedvéért! Na látjátok, egy hamis tan milyen sok bajt okoz. :-)

2014. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!