Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui szerintetek mit...

Jehova Tanui szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve tanulmányozom a Bibliát egy kedves JT testvérnővel akivel azóta barátnők lettünk. Őáltala és a Biblia által úgy vélem jobban megismertem Istent mint valaha. Viszont a tanaik között van néhány amit egyszerüen nem tudok elfogadni. Pl. az ünnepek tiltása. Még a karácsonnyal és a húsvéttal nincs is nagy gondom de van 3 gyermekem akiknek a születésnapját képtelen vagyok kiiktatni az életünkből! Van még pár dolog de a legnagyobb nehézséget ez okozza. A férjem is tanulmányoz és ő ugyanúgy vélekedik mint én. Nagyon úgy érzem hogy így sosem lesz belőlünk igazán hithű JT. Mit tegyek??

2014. okt. 27. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/120 anonim ***** válasza:
7%

"Mert aztán az tényleg gonosz, hogy megleped a gyerekeid."


Kedves válaszoló! "Racionális" gondolkozásról beszélsz, ami előtt ezt a fentit írtad. De valóban józan és racionális gondolkozásra vall arról beszélni, hogy egy dátum szerint előre meghatározott, társadalmi kényszer által elvárt mesterséges ünneppel "megleped" a gyermekedet? Na ne!


Szerintem sokkal értékesebb a spontán és TELJES SZÍVBŐL jövő ajándék, melyet akkor és azért adsz a szeretteidnek, mert akkor és ott valóban teljes szívből ÚGY GONDOLOD, hogy adnod kell. :-)


Kedves kérdező! Nem tudom olvastátok-e a 90-es évek elején megjelent folyóirat cikket, melyben Tanú gyerekek nyilatkoznak arról, hogy ők személy szerint miért nem ünneplik ezeket az ünnepeket és hogy úgy érzik, hogy lemaradtak-e valamiről. Utána kell néznem a pontos dátumnak, de ajánlom a figyelmetekbe, ha még nem olvastátok.

2014. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/120 anonim ***** válasza:
83%

Ez elvi kérdés kedves tanú:)


Nincs semmi bajom az állításoddal és tény, hogy teljesen igazad van abban, hogy a szeretetet nem kell és nem lehet egy isdőponthoz kötni.


A bajom azzal van, hogy sátáni, pogány, elítélendő, bűnös, kárhozatot érdemlő cselekedetként adjátok el és kiközösítenétek egy ilyen szülőt, aki így viselkedik.

Ez az ami nem tetszik.

2014. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/120 anonim ***** válasza:
7%

Kiegészítés:


"Szerintem sokkal értékesebb a spontán és TELJES SZÍVBŐL jövő ajándék, melyet akkor és azért adsz a szeretteidnek, mert akkor és ott valóban teljes szívből ÚGY GONDOLOD, hogy adnod kell. :-)"


Ezt pedig semmilyen dátum szerinti ünneppel nem lehet előírni, sőt! Gyakran pontosan ezért válik gépiessé, szívtelenné, "kényszerré" az ilyesfajta ünnep.

De mondhatjátok, hogy ti nem így álltok hozzá, ti pozitívan látjátok ezen napokat. De valójában ehhez hiába álltok hozzá pozitívan, ezen jelentős problémákat nem tudjátok elkerülni, vagyis ezekkel és más bibliai alapelvekkel való ütközését nem lehet figyelmen kívül hagyni. Azaz lehet, de akkor az isteni alapelveket hagyod figyelmen kívül.

2014. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/120 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem ez nem pusztán "elvi kérdés", hiszen valójában nagyon is a gyakorlatot érinti. Tehát kedves Lucifer, te elismered az általam írt kritikákat az ünnepek ezen negatív jellegével kapcsolatban, de azt nem, hogy bibliailag szükséges ezen emberi ünnepek elvetése. Pedig bizony az eredete és a sokak általi mai használata miatt ez teljesen egyértelmű.
2014. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/120 A kérdező kommentje:

Kedves Lucifer!

Már a nick nevedből adódóan sem értem hogy beszélhetsz te Istenről, Jézusról szeretetről vagy bármi másról ami isteni lényegű dolog. A válaszaid teljesen hiteltelenek igy, nem hiszem hogy valaki is megfogadná bármely "építő" gondolatod, mégha esetleg az jó is. Gondolom nem hiába ez a neved, vagy ha provokációnak szántad sem értem hogy oszthatod az észt vallási kérdésekben. Ugyanis bármely vallás Isten imádatára alapul.Lucifer a másik oldalon áll...ha esetleg nem tudnád. A másik...mi ez a gyűlölettel teli JT ellenességed? Netán Tanú voltál, vagy ennyire rossz tapasztalatod volt velük, egyáltalán ismersz egy Tanút is?

2014. okt. 28. 14:34
 36/120 anonim ***** válasza:
Égi garnéla, az tudod mi?
2014. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/120 A kérdező kommentje:
???
2014. okt. 28. 15:32
 38/120 anonim ***** válasza:
74%

Lucifer - bár csavaros a nevű- de istenszerető. És Istent kereső. Nem bántani.

"Ha Istent keresed, már van hited" - (Augustinus)


"30Ja, és az ún. "kereszténység" vasárnap tényleg Jézus halálát ünnepli?"

Lennél szíves egy világvallást nem "'ún. valaminek titulálni?" 30-as? 1 milliárd embert nem szeretsz? Én meg nem beszélek félre. Ha nem értesz, lehet, hogy nem bennem a hiba, de elmagyarázom, amit nem értesz.

Olvasd egy kicsit a régieket, nem voltak ők olyan hülyék, mint azt gondoljátok. A görög egyházatyákat, Origenészt. A skolasztikusokat, Canterbury Szt Anzelm, Duns Scottus, Aquinói Szt Tamás. Azután a Meister Eckhart.

Azután az összes valamirevaló művész műveit, akik hitték, hogy Jézus a Krisztus, a megtestesült Logosz.

Sehol ezek a megkövesült -és tegyük hozzá teljesen fölösleges eszmék, amiket ti fennhéjázón hangoztattok.

Nem attól semmi sem jobb, ha nem köszöntöd szerettedet, ha nem állsz fel a himnusz alatt.

Vasárnap: воскресение oroszul, Feltámadás.

Mi a kérdésed? -aa-

2014. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/120 anonim ***** válasza:
90%
* воскресеnие vaszkreszenyie
2014. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/120 anonim ***** válasza:
73%
üdv. érdekes, hogy a gyermekeidre hivatkozol. őnekik mi a véleményük erről? előfordulhat, hogy ők belemennének abba, hogy havonta egy tortát és ajándékot kapjanak az évi egy helyett? elmondhatod nekik, pl, hogy szerinted az abortusz bűn, mert az élet már a fogantatás pillanatától elkezdődik, és te inkább a 9 hónappal a születésnap előtti fogantatás napját ünnepeled meg. biztos örülnek majd, ha nem kell 12 hónapot várniuk csak 3-at. azt azért leszögezhetjük, hogy az évente megtartott 5-6 milliárd születésnap elenyésző ezreléke végződik csak lefejezéssel. azt, hogy azt mond: Isten éltessen, semmi nem tíltja.
2014. okt. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!