Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui szerintetek mit...

Jehova Tanui szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve tanulmányozom a Bibliát egy kedves JT testvérnővel akivel azóta barátnők lettünk. Őáltala és a Biblia által úgy vélem jobban megismertem Istent mint valaha. Viszont a tanaik között van néhány amit egyszerüen nem tudok elfogadni. Pl. az ünnepek tiltása. Még a karácsonnyal és a húsvéttal nincs is nagy gondom de van 3 gyermekem akiknek a születésnapját képtelen vagyok kiiktatni az életünkből! Van még pár dolog de a legnagyobb nehézséget ez okozza. A férjem is tanulmányoz és ő ugyanúgy vélekedik mint én. Nagyon úgy érzem hogy így sosem lesz belőlünk igazán hithű JT. Mit tegyek??

2014. okt. 27. 10:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/120 Balázs Ida ***** válasza:
46%

És még kedves Kérdező, hogy a kérdésedre is válaszoljak! (Ahogyan itt néhányan mások is mondták neked már!)

Örülsz a gyermekeidnek? Hálás vagy értük Istennek? A férjednek is örülsz? Szereted őket?

Akkor mi a gondod? Ünnepelni akarsz?! Miért ne tehetnéd? Ha majd újjászületsz/születtek, akkor Jézus, az Atya, és a Szent Lélek is veled/veletek fog ünnepelni, örülni! A karácsonynak, a húsvétnak, a pünkösdnek, és a többi ünnepnek!


5 Móz. 12,12 És örvendezzetek az Úrnak, a ti Isteneteknek színe előtt, mind ti, mind a ti fiaitok, és leányaitok,....

5 Móz. 12,15 Mindazáltal a te lelkednek teljes kívánsága szerint vághatsz barmot és ehetel húst, minden te kapuidon belől, az Úrnak, a te Istenednek áldásához képest, a melyet ád néked;....


Csel. 21,25 A pogányokból lett hívők felől pedig mi írtunk, azt végezvén, hogy ők semmi ilyenfélét ne tartsanak meg, hanem csak oltalmazzák meg magokat mind a bálványoknak áldozott hústól, mind a vértől, mind a fúlvaholt állattól, mind a paráznaságtól.


Gal. 5,3 Bizonyságot teszek pedig ismét minden embernek, a ki körülmetélkedik, hogy köteles az egész törvényt megtartani.


Ez azt jelenti, hogy, ha a zsidó szokások, előírások, és a törvény alá veted magad, akkor mind a 631-et (vagy talán több is van)köteles vagy megtartani. És, ha 1-et megrontasz, akkor az egész törvényt megrontod...!


Ján. 1,17 Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett.


Gal. 5,4 Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.


Zsid. 13,9 Különböző és idegen tudományok által ne hagyjátok magatokat félrevezettetni; mert jó dolog, hogy kegyelemmel erősíttessék meg a szív, nem ennivalókkal, a melyeknek semmi hasznát sem veszik azok, a kik azok körül járnak.


Róm. 14,5 Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.

Róm. 14,6 A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.


Róm. 14,4 Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.


Gal. 5,1 Annakokáért a szabadságban, melyre minket Krisztus megszabadított, álljatok meg, és ne kötelezzétek meg ismét magatokat szolgaságnak igájával.


Gal. 5,2 Ímé, én Pál mondom néktek, hogy ha körülmetélkedtek, Krisztus néktek semmit sem használ.

Gal. 5,4 Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.


(Ha törvény alá helyezed magad, akkor nem leszel kegyelem alatt.)

2014. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/120 anonim ***** válasza:
No, megjelent a kiragadás és félreértelmezés egyik mestere. :-)
2014. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/120 Balázs Ida ***** válasza:
46%

Nem kedves 52-es! Nem a félremagyarázás, és kiragadás újabb "mestere", hanem Isten egy újabb gyermeke jelent meg (az itt lévő néhány mellé), aki érti az Isten beszédét!


Jn 8,47 Aki az Istentől származik, megérti az Isten beszédét; ti azért nem értitek meg, mert nem az Istentől származtok.

2014. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/120 anonim ***** válasza:

Kedves Ida! Teljes mértékben egyetértek veled abban, hogy Isten egyik "gyermeke" vagy te is - Ádámról származtatva. :-) Azt sem vonom kétségbe, hogy nagy a buzgalom benned Isten iránt, de sajnos nem a pontos igazság szerint. Már önmagában ez utóbbi kitétel, amit Jehova Tanúi gyakran mondanak, sokaknak teljesen idegenül hangzik. Mert a magukat kereszténynek vallók többsége csupán a "hitre" helyezi a hangsúlyt, hogy az a hit milyen - igaz, vagy hamis, kevésbé érdekes a számukra. Sokan egyszerűen abban a durva tévedésben élnek, hogy csak legyen őszinte a hitünk vagy buzgalmunk "Istenben", az Neki biztosan elég és tetszik. De őszintén hinni bármiben lehet, az attól még nem lesz igaz. Márpedig a Biblia Istene az IGAZSÁG Istene. Jézus azt mondta Jehováról, hogy "a te szavad igazság". Tehát nem engedhetjük meg, hogy nem az Ő szavát szóljuk, csak mert éppen másra tanítottak a saját egyházunkban, vagy a szellemi irányzatunk mást tanít.


Márpedig a vallásos zűrzavar óriási a világban, annak a "kereszténynek" mondott részében is! Mindenkinek nem lehet igaza. Te/ti kedves válaszoló(k) úgy állítod be, mintha csak mi lennénk, Jehova Tanúi és ti, az egységes és megkérdőjelezhetetlenül igazat mondó kereszténység. :-) Ugye milyen mókásan hangzik ez? Ha valóban őszinte vagy, felismered ebben az állításban a nagy-nagy tévedést, hiszen SZÓ SINCS "egységes kereszténységről" rajtunk kívül, sőt! Gyakran a végletekig megosztott, ellenségeskedő csoportok halmaza vagytok. Te, kedves válaszoló, vajon melyiknek vagy a része?


"Örülsz a gyermekeidnek? Hálás vagy értük Istennek? A férjednek is örülsz? Szereted őket?

Akkor mi a gondod? Ünnepelni akarsz?! Miért ne tehetnéd?"


Ezt a kérdést tényleg csak ilyen FELÜLETESEN kell Isten előtt lerendezni? Nem kéne megvizsgálni a TELJES Írást e tárgyban, a kiragadott és azt is félremagyarázott szövegrészek helyett?! Dehogynem. Akkor kérdezzük meg magunktól ŐSZINTÉN:


1. A Biblia szerint az ókori zsidók is örültek a gyermekeiknek? Igen.

2. Hálásak voltak-e érte Istennek? Igen.

3. A zsidó nők örültek-e a férjüknek? Igen.

4. Szerették-e a családjukat? Igen.

5. Akartak-e, szerettek-e ünnepelni az ókori zsidók? Igen.

6. Mindezen felbuzdulva átvették-e pogány népek szokásait, ünnepeit, pl. a születésnapot, melyek szelleme ellentétesek voltak a Szentírással? NEM!!


Tehát komoly tévedés úgy beállítani kedves Ida, hogy érzelmi kérdést gyártasz a témából, majd közlöd, hogy csak ünnepeld bátran ahogy akarod, ne foglalkozz azzal, hogy milyen eredetű az az ünnep, csak érezd jól magad, és ajándékozz meg másokat, mindegy milyen keretek között. Tényleg mindegy volt a Biblia tanítása szerint??? NEM! Nem volt mindegy, hogy mivel, és hogyan örömködtek a zsidók.


De ez teljességgel logikus is. Lehet ma is számtalan "örömforrást" találni, mely arra való, hogy elszórakoztasson, elringasson, ELALTASSON. Sok ezek közül fizikailag és pszichikailag is káros az emberre, de mégis léteznek és napirenden vannak, igaz? Vannak olyanok is, melyek a SZELLEMISÉGEDRE károsak, mert ELTÁVOLÍTANAK az igaz Istentől, mint ez is. Akkor mégsem mindegy, hogy mivel örömködünk, mit tartunk helyesnek, Isten előtt is elfogadhatónak az örömünnepeinkkel kapcsolatban? Tán előfordulhat, hogy bizonyos vallásos színezetű ünnepek HELYTELENEK Isten előtt?


Vajon mennyire kritikusak ebben a kérdésben ma, a magukat kereszténynek vallók általában? A válasz az, hogy szinte MINDEN POGÁNY EREDETŰ ünnepet elfogadtak és ünnepelnek!

2014. nov. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/120 Balázs Ida ***** válasza:

Kedves Válaszoló!


Nem, én nem Ádám szerinti teremtménye, gyermeke vagyok Istennek, hanem a Krisztus szerinti. Ha az 5. oldalon lévő válaszomat is elolvasod, akkor talán többet megtudhatsz róla, hogy hogyan is lehet valaki azzá. Továbbá nem arról van szó, hogy csak az Isten iránti buzgalom a nagy bennem ( vallásos szinten, ahogyan az nálatok, ill sok keresztény egyházban is létezik ), hanem, ahogyan az írva is van: Róm. 8,14 Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.

Ehhez pedig az kell, hogy újjászüless. Hogy azt hogyan teheted meg, arra az 5. oldalon lévő válaszomban adtam feleletet a Kérdezőnek, de neked, illetve nektek is ajánlom, hiszen anélkül csak vallásos vitát tudnánk folytatni veled!


" Azt sem vonom kétségbe, hogy nagy a buzgalom benned Isten iránt, de sajnos nem a pontos igazság szerint. Már önmagában ez utóbbi kitétel, amit Jehova Tanúi gyakran mondanak, sokaknak teljesen idegenül hangzik. Mert a magukat kereszténynek vallók többsége csupán a "hitre" helyezi a hangsúlyt, hogy az a hit milyen - igaz, vagy hamis, kevésbé érdekes a számukra."


Nem pontosan értem, hogy mire is gondoltál ezzel, mert se én, se az itt lévő újjászületett keresztény válaszolók nem éppen ezért adnak tanácsot Kérdezőnek. Ha a hit lenne csak a fontos, és nem az igazság, akkor nem tartom valószínűnek, hogy bárki koptatná a billentyűzetet a válasz miatt! De, mivel számunkra az Igazság a fontos, ezért szeretnénk, ha ti is megismernétek Őt, és azt, még a mostani életetekben, hiszen utána már nincs korrekcióra lehetőségetek! A "durva tévedésről" írt mondatoddal is egyetértek természetesen, csak az a gond, hogy ebben ti is benne vagytok sajnos.

Azzal is egyetértek, hogy Isten szava az igazság, csak megint az a probléma, hogy Isten beszédét, csak Isten gyermekei érthetik meg. Ahogyan azt a tanítványainak mondotta Jézus: Luk. 8,10 Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkait értsétek; egyebeknek példázatokban, hogy látván ne lássanak, és hallván ne értsenek.Ján. 3,6 A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

Azok, akik a Szent Lélek általi újjászületés által születnek be Isten családjába. És azok az Isten gyermekei, akiket Isten Lelke vezérel. Továbbá akiben nincs a Krisztus Szelleme, az nem az Övé!: Róm. 8,9 .... A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

(Persze természetesen az evangélium megtérésre hívószavai sincsenek bepecsételve a Bibliában!)


" Tehát nem engedhetjük meg, hogy nem az Ő szavát szóljuk, csak mert éppen másra tanítottak a saját egyházunkban, vagy a szellemi irányzatunk mást tanít."


Így igaz! Tökéletesen egyetértek veled ebben is. Ezért is nem értem, hogy ha tanulmányozzátok a Bibliát, akkor hogyan nem tűnik fel nektek, hogy csak azoknak adatott a lehetőség, hogy Isten fiaivá váljanak, akik befogadták Krisztust a szívükbe!: Ján. 1,12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;


"Márpedig a vallásos zűrzavar óriási a világban, annak a "kereszténynek" mondott részében is! Mindenkinek nem lehet igaza. Te/ti kedves válaszoló(k) úgy állítod be, mintha csak mi lennénk, Jehova Tanúi és ti, az egységes és megkérdőjelezhetetlenül igazat mondó kereszténység."


Az is tökéletes megfogalmazás, hogy nem lehet mindenkinek igaza! Igazság csak 1 van. Azt viszont nem mondtam, és még csak nem is próbáltam úgy beállítani, hogy ti és mi vagyunk az igazmondók. Hiszen ti még csak keresztények se vagytok, a többi vallásossal egyetemben, akik csak hivatkoznak Jézus Krisztus nevére, de nem ismerik őt. Illetve csak értelmi ismerettel rendelkeztek Róla, de személyesen, szellemben, és lélekben nem ismeritek, hiszen nem lakozik bennetek a valóságban, és nem kaptatok Róla kijelentést a szívetekbe Istentől. Nincs az életetek, lelketek, szellemetek Istenben elrejtve Krisztussal! Kol. 3,3 Mert meghaltatok, és a ti éltetek el van rejtve együtt a Krisztussal az Istenben.



" :-) Ugye milyen mókásan hangzik ez? Ha valóban őszinte vagy, felismered ebben az állításban a nagy-nagy tévedést, hiszen SZÓ SINCS "egységes kereszténységről" rajtunk kívül, sőt! "


Azért nekem nincs nagy kedvem ezzel mókázni, hiszen az az idő , amit itt a földön töltünk elég rövid ahhoz.

Viszont a kereszténység, az eklézsia, Krisztus teste az egységes. Csak éppen nem tartoznak a tagjai közé azok, akik csak az emberek tanításai által kreált vallásokban élnek. A kereszténység: Jézus bennem, én Őbenne!

Persze a különböző "egyházak", gyülekezetek, és felekezetek tagjai között is megtalálhatók Isten gyermekei is, de nem minden azokban található személy tartozik az Eklézsiába! Mert Isten országa bennünk van ebben a korban, és ahogyan Úr Jézus is mondta, ebben az időben még nem láthatólag jött el: Luk. 17,20 Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.


"Gyakran a végletekig megosztott, ellenségeskedő csoportok halmaza vagytok. Te, kedves válaszoló, vajon melyiknek vagy a része?"


Egyiknek se! Én az Eklézsiához tartozom! És kizárólag a Bibliát fogadom el szellemi zsinórmértéknek, a Szent Lélek kijelentésében, tanításában! És nem is kell más név egy kereszténynek, amin neveztetnie kellene a Jézus Krisztusén kívül!


"Örülsz a gyermekeidnek...

Nem kéne megvizsgálni a TELJES Írást e tárgyban, a kiragadott és azt is félremagyarázott szövegrészek helyett?!"


Mint mondtam, az a baj, hogy amíg nem születsz újjá, illetve nem születtek újjá, addig nem is tudjátok értelmezni, megérteni a Biblia szövegeit. Addig azt se tudjátok, hogy mi a kiragadott szöveg, és mi az, amit "kiragadhatsz" a szövegkörnyezetből, mert magában is megáll. Arról nem is beszélve, hogy maga a Szentírás igéi "többrétegűek", és a Szent Lélek kijelentésében, magyarázatában olyan mély igazságok is feltárulnak Isten gyermekei számára belőle, amelyet emberi értelem által nem is lehetne "kihámozni" belőle!



A születésnap, és egyéb ünnep megtartásával kapcsolatosan:

2 Kor. 3,17 Az Úr pedig a Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.


Kol. 2,20 Ha meghalván a Krisztussal, megszabadultatok e világ elemi tanításaitól, miért terheltetitek magatokat, mintha e világban élők volnátok, efféle rendelésekkel:

Kol. 2,21 Ne fogd meg, meg se kóstold, még csak ne is illesd.

Kol. 2,22 (A mik mind a velök való élés által elfogyasztásra vannak rendelve), az emberek parancsolatai és tanításai szerint?

Kol. 2,23 A melyek bölcsességnek látszanak ugyan a magaválasztotta istentiszteletben és alázatoskodásban és a test gyötrésében; de nincs bennök semmi becsülni való, mivelhogy a test hízlalására valók.


De erre vonatkozóan, már a vitatott hozzászólásomban is írtam igeverseket.


A többi kérdésedre válaszolva:


Ha testileg , és vallásilag zsidó akarsz lenni, akkor légy az! Akkor ott a törvény, és akkor tarts be azt! Mert aki betartja a törvényt, él( megtartatik) általa!


De vagy Krisztust "hallgatod", és követed, vagy Mózest, és a prófétákat! ( Ez előbbi, az újjászületés által lehetséges, a másik pedig a körülmetélkedés, és a zsidó vallás felvétele, illetve betartása által!)


"6. Mindezen felbuzdulva átvették-e pogány népek szokásait, ünnepeit, pl. a születésnapot, melyek szelleme ellentétesek voltak a Szentírással? NEM!! "


Igazából sokkal többet is tettek, hiszen azért vették el tőlük a "szőlőt", és lehetett az Isten országa a pogány népeké is!

De ezt is csak akkor tudod majd meglátni, ha segítségül hívod az Úr Jézus nevét, megtérsz, és újjászületsz!

Mert más a kegyelem alatt élni, és más a törvény alatt. ( Bár a törvény alatt se volt bűn, ha valaki a születésnapot ünnepelte. És az se, ha nem ünnepelte azt!)


És igaz az is, hogy nem minden "örömforrás" használ az embernek, de akit az Isten Lelke vezérel, az úgyis tájékoztatva van/lesz ezek felől. És Isten az, aki megmondja, hogy mi a helytelen, és mi a helyes.


"Vajon mennyire kritikusak ebben a kérdésben ma, a magukat kereszténynek vallók általában? A válasz az, hogy szinte MINDEN POGÁNY EREDETŰ ünnepet elfogadtak és ünnepelnek!"


Azt, hogy azok mennyire kritikusak, nem tudom, de akik az Isten gyermekei, azok tudnak különbséget tenni azok között!

2014. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/120 anonim ***** válasza:

Megfigyeltem, hogy nem mindenki érti ugyanazt az újraszületés szó alatt. Ha azt érted ez alatt, hogy elfogadtam-e Krisztust Megmentőmnek, akkor igennel válaszolhatok. Jehova minden Tanúja ezt teszi. De számunkra az újraszületés sokkal többet jelent ennél.

Amikor Jézus az újraszületésről beszélt, azt mondta, hogy erre ahhoz van szükség, hogy valaki bejusson Isten Királyságába, azaz részese legyen Isten Királyságának, az ő égi kormányzatának (Ján 3:5). A Biblia azt is feltárja, hogy az Isten akarata szerint viselkedő emberek közül sokan a Királyság boldog alattvalóiként itt, a földön fognak élni (Zsolt 37:29; Máté 6:10).


Te azt állítod, a szellemtől újjászülettél. Ez azt jelenti, hogy te arra vársz, hogy egy napon Krisztussal együtt lehess az égben? Gondolkoztál-e már azon, hogy mit csinálnak majd azok, akik az égbe mennek? Királyok és papok lesznek, és Krisztussal fognak uralkodni (Jel 5:9, 10; 20:6). Jézus azt mondta, hogy ezek csupán egy ’kicsiny nyájat’ alkotnak (Luk 12:32). De miért? Ha ők királyok lesznek, kell lenniük alattvalóknak is, akik felett uralkodni fognak. Kik lesznek ezek? Én igen érdekesnek találtam a következőket, amikor nekem is felhívták a figyelmemet rájuk: Zsolt 37:11, 29; Péld 2:21, 22; Máté 5:5.


Az újraszületés magában foglalja a vízben való megkeresztelést (’víztől születik’) és Isten szellemétől való fogantatást (’szellemtől születik’), ami által az illető Isten egyik fia lesz, Isten Királyságának várományosa (Ján 3:3–5). Jézus átélte ezt, valamint a 144 000 is, akik társörökösei az égi Királyságban.


-----


Miért fontos a keresztényeknek újraszületniük?


Isten úgy döntött, hogy az égi Királyságban meghatározott számú hűséges ember csatlakozzon Jézus Krisztushoz


Luk 12:32: „Ne félj, kicsiny nyáj, mert a ti Atyátok helyesnek látta, hogy nektek adja a királyságot.”


Jel 14:1–3: „láttam, és íme, a Bárány [Jézus Krisztus] ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren . . . , akiket a földről vettek meg.”


------


Abban teljesen igazad van, hogy csak azok osztozhatnak az égi Királyságban, akik újraszülettek, azaz Isten fiaivá lettek. De minden "jó ember" újjá fog születni a szellemtől és az égbe megy?


Ján 1:12, 13: „mindazoknak, akik befogadták [Jézus Krisztust], hatalmat adott, hogy Isten gyermekeivé legyenek, mert hitet gyakoroltak a nevében; és ők nem vérből vagy test akaratából vagy férfi akaratából születtek, hanem Istentől.”


A „mindazoknak, akik befogadták” kifejezés nem vonatkozik minden olyan emberre, aki hisz Krisztusban. Figyeld meg, hogy a 11. vers [„övéi”, vagyis a zsidók] szerint kiről van szó. Ugyanez a kiváltság az emberiségből másokra is ki van terjesztve, de csak egy ’kicsiny nyájra’.


Róma 8:16, 17: „Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk. Ha tehát gyermekek vagyunk, akkor örökösök is: igen, örökösei Istennek, társörökösök pedig Krisztussal, feltéve, hogy vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk.”


1Pét 1:3, 4: „Áldott legyen Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istene és Atyja, mert nagy irgalmassága szerint új születést adott nekünk élő reménységre Jézus Krisztusnak a halottak közül való feltámadása által, romolhatatlan és beszennyezetlen és el nem hervadó örökségre. Ez az egekben van fenntartva számotokra.”


-------


Mit csinálnak ők az égben?


Jel 20:6: „az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt.”


1Kor 6:2: „nem tudjátok, hogy a szentek a világot fogják ítélni?”


Tehát logikus, hogy NEM MINDENKI fog ilyen jutalomban részesülni, lesznek még sokan, akik más reménységűek.

2014. nov. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/120 anonim ***** válasza:

Megmenekülhet-e, aki nem újraszületett ember?


Jel 7:9, 10, 17: „Ezek után [miután János apostol hallotta azoknak a számát, akik újraszületnek, akik majd a szellemi Izraelt alkotják, és Krisztussal lesznek az égben; vesd össze: Róma 2:28, 29; Galácia 3:26–29] láttam, és íme, egy nagy sokaság, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből; és a trón előtt és a Bárány [Jézus Krisztus] előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltják harsány hangon: »A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a Báránynak!« . . . »a Bárány, aki a trón közepén van, terelgetni fogja őket, és elvezeti őket az élet forrásvizeihez.«”


A keresztény kor előtti sok hithű felsorakoztatása után a Héberek 11:39, 40 ezt írja: „mindezek, noha hitük által tanúságot nyertek, mégsem kapták meg az ígéret beteljesedését, mivel az Isten valami jobbról gondoskodott számunkra, hogy tőlünk függetlenül ne jussanak tökéletességre.”


Kiket jelent a „számunkra”? A Héberek 3:1 rámutat, hogy ’az égi elhívás részeseiről’ van szó. A keresztény kor előtti hithű személyek tehát mindenképpen abban reménykedtek, hogy nem az égben, hanem valahol máshol élnek majd örökké.


Zsolt 37:29: „Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak.”


Jel 21:3, 4: „Íme! Az Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakozni, azok pedig az ő népei lesznek. És maga az Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”


Lehet-e olyan, hogy valakiben megvan Isten szelleme, pedig még nem született újra?


Keresztelő Jánosról ezt mondta Jehova angyala: „telve lesz szent szellemmel már az anyja méhétől fogva” (Luk 1:15). Jézus később kijelentette: „az asszonyoktól születettek között nem támadt nagyobb Keresztelő Jánosnál, de az egek királyságában a kisebb is nagyobb nála. [Miért? Mert János nem kerül az égbe, ezért nem is kellett újraszületnie.] Keresztelő János napjaitól pedig mindmostanáig [amikor Jézus ezt mondta] az egek királysága a cél, amelynek elérésére törekednek az emberek” (Máté 11:11, 12).


Jehova szelleme ’működött’ Dávidon, és „beszélt” általa (1Sám 16:13; 2Sám 23:2), de a Biblia sehol sem mondja, hogy ő újraszületett. Neki nem is volt szüksége arra, hogy újraszülessen, hiszen a Cselekedetek 2:34 azt írja, hogy ’Dávid nem ment fel az egekbe’.


Csak ezt szerettem volna elmondani. Jehova Tanúi álláspontja lehet hogy nem is olyan téves, mint ahogy hiszed. :-)

2014. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/120 Balázs Ida ***** válasza:

"De számunkra az újraszületés sokkal többet jelent ennél.

Amikor Jézus az újraszületésről beszélt, azt mondta, hogy erre ahhoz van szükség, hogy valaki bejusson Isten Királyságába, azaz részese legyen Isten Királyságának, az ő égi kormányzatának (Ján 3:5). A Biblia azt is feltárja, hogy az Isten akarata szerint viselkedő emberek közül sokan a Királyság boldog alattvalóiként itt, a földön fognak élni (Zsolt 37:29; Máté 6:10)."


Azért gondolom, ha elolvastad, amit írtam, akkor te is észrevetted, hogy számunkra se csak egy ima elmondását jelenti az újjászületést. A többi, amit mondtál, nagyjából rendben lenne ( kivéve a 144 000-ről alkotott nézetedet, hiszen azok kizárólag szűz zsidó férfiak, akik Izrael 12 törzséből valók.) , az Ige szerint. De persze itt, most, ebben a kegyelmi korszakban, most a választottakról, és a hivatalosakról beszélünk. Mármint persze azokról, akik hallották az evangéliumot, és Krisztusban, és Krisztus megváltó munkája által, választást, illetve meghívást kaptak az Istennel való szellemi közösségre , a vele való összekapcsolódásra, egyesülésre. Mert akiben a Fiú van, abban az Atya is benne van. Ján. 17,3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.

A többiekről pedig az Ige azt írja, hogy majd Isten fogja őket megítélni, a cselekedeteik szerint. ( Persze ezt írtad te is.) Viszont nem találhatunk arra utalást a Bibliában, hogy mi magunk választhassuk meg, hogy melyikek akarunk lenni. Tehát, ha az ószövetség alatt születtem, akkor az ott található ígéret szerinti pozíció lehet max az enyém, ha választott vagyok, akkor választott vagyok, ha hivatalos, akkor hivatalos.

Ha ezek egyike se, akkor maradnak a lelkiismeret általi jó, illetve gonosz cselekedetek, amik által megítéltetem. És akkor örökölhetem a földet, szelídként, vagy mehetek kárhozatra gonoszként. ( Ami (kárhozat) természetesen az előbbi két esetben is előfordulhat, ha nemet mondok a hívásra, illetve, ha nem tartok ki hitben, és Jézus követésében végig.)


"Te azt állítod, a szellemtől újjászülettél. Ez azt jelenti, hogy te arra vársz, hogy egy napon Krisztussal együtt lehess az égben?"


Én már most is Krisztussal vagyok itt a földön is, és a mennyben is. De valóban, az én ígért jutalmam nem a földhöz kötődik.


Továbbá az Írás azt mondja, hogy a mennyei Jeruzsálem földre ereszkedése után, az új földön: Jel. 21,24 És a pogányok, a kik megtartatnak, annak világosságában járnak; és a föld királyai az ő dicsőségöket és tisztességöket abba viszik.

 És annak kapui be nem záratnak nappal ( éjszaka ugyanis ott nem lesz); És a pogányok dicsőségét és tisztességét abba viszik.


Vagyis itt se már, nem a millenniumi királyság szerinti uralkodásról van szó ( ahol is a nagy nyomorúság mártírjai fognak Krisztussal uralkodni), hanem a pogányok királyairól.



"Az újraszületés magában foglalja a vízben való megkeresztelést (’víztől születik’) és Isten szellemétől való fogantatást (’szellemtől születik’), ami által az illető Isten egyik fia lesz, Isten Királyságának várományosa (Ján 3:3–5). Jézus átélte ezt, valamint a 144 000 is, akik társörökösei az égi Királyságban. "


A 144 000, mint az az Igéből egyértelműen látható, kizárólag zsidó férfiak, Izrael 12 törzséből, akik a nagy nyomorúság idején lesznek elpecsételve, és nekik akkor, és Izrael millenniumi korszakában lesz szerepük, nem pedig a gyülekezet korszakában. A gyülekezet korszakában a keresztények Krisztus társörökösei.

Róm. 8,16 Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.

Róm. 8,17 Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.


"Miért fontos a keresztényeknek újraszületniük? "


Újjászületni!


"Isten úgy döntött, hogy az égi Királyságban meghatározott számú hűséges ember csatlakozzon Jézus Krisztushoz "


Valóban meg van határozva a szám, de itt most még menyasszony gyűjtés is folyik Krisztusnak ebben a korszakban. Továbbá a hivatalosok elhívása, akik a Bárány menyegzőjére lettek hívva.



"A „mindazoknak, akik befogadták” kifejezés nem vonatkozik minden olyan emberre, aki hisz Krisztusban."


De igen. Azokra, akik hisznek, azokra vonatkozik. (Itt nem olyan hitről beszél az Ige, ami hiszi, hogy Jézus élt, meghalt, majd feltámadott, és hogy Isten Fia, és stb...! Ezt az ördögök is hiszik, illetve pontosan tudják. Éppen ezért szeretné, ha az emberek ezzel, ennyivel, meg is elégednének, és élnének úgy tovább, ahogyan akarnak, mert az a széles út, és az a kárhozatra visz.) Az Ige itt folyamatos hitről beszél, amely Istenben, és Krisztusban, és az Ő kereszten elvégzett munkájában, teljes körű megváltásában hisz a Szent Lélek kijelentése által. Olyan hívőről, aki befogadta Jézust, az Ő szelleme van benne, Isten Lelke vezérli, és alárendeli magát neki, és aki felveszi a keresztjét, és követi Őt. Olyan hitre, amelyben a Szent Lélek munkálkodni tud az emberben, és Krisztus képére tudja őt formálni.


És ez mindenkire vonatkozhatna, ha valóban akarnák. Igazából a legtöbb vallásos ember nem akarja, hogy Krisztus uralkodjon felettük. Szeretnének üdvözülni, és a mennybe menni, de a saját lelküket, életüket is megtartani.( Nem akarják meggyűlölni azt, ami elkerülhetetlen abban az esetben, ha a Szent Lélek munkálkodik bennünk.) Nem akarják átadni a kormányzást Jézusnak, hanem csak "segítséget" kérnek Tőle bizonyos dolgaikhoz.


Itt az Ige is arról tesz tanúságot, hogy, ha akarnák az igazságot, megmenekülhetnének:

2Thessz 2,11 Mivel azonban nem az igazságot szerették, Isten megengedte, hogy a megtévesztés és hazugság ereje uralkodjon rajtuk, és hogy elhiggyék a hazugságot.

2Thessz 2,12 Mindez pedig azért történik, hogy akik nem hittek az igazságban, hanem a gonoszságban lelték örömüket, ítélet alá kerüljenek.


" Figyeld meg, hogy a 11. vers [„övéi”, vagyis a zsidók] szerint kiről van szó. Ugyanez a kiváltság az emberiségből másokra is ki van terjesztve, de csak egy ’kicsiny nyájra’."


Igazából csak azért kicsiny a nyáj, mert csak kevesen mennek be a szoros kapun, és csak kevesen akarnak a keskeny úton járni.


"Jel 20:6: „az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és királyokként fognak uralkodni vele az ezer év alatt.”


Itt csak a nagy nyomorúság mártírjairól beszél az Ige.


"Tehát logikus, hogy NEM MINDENKI fog ilyen jutalomban részesülni, lesznek még sokan, akik más reménységűek."


Ez rendben is van, hiszen a 7 gyülekezetnek írt levélben is erről van szó, de akik ebben a korban, a kegyelem, és a gyülekezet korában, ha halljuk Isten evangéliumát, és értjük azt, akkor vagy igent mondunk Krisztusra, vagy nemet. ( 2 Kor. 4,3 Ha mégis leplezett a mi evangyéliomunk, azoknak leplezett, a kik elvesznek:

A kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe.) )Viszont aki Istené, azoknak mindenkinek Istentől tanítottnak kell lenniük, és nem emberektől. Vigyáznunk kell, hogy milyen evangéliumot, és tanítást teszünk magunkévá, mert vannak más evangéliumok, amelyek más Jézusról, nem a bibliairól szólnak, és más szellem jár velük. : 2 Kor. 11,4 Mert hogyha az, a ki jő, más Jézust prédikál, a kit nem prédikáltunk, vagy más lelket vesztek, a mit nem vettetek, vagy más evangyéliomot, a mit be nem fogadtatok, szépen eltűrnétek.

Ezért is van az, hogy mindent meg kell vizsgálnunk a Biblia, Isten írott Igéje , és a Szent Lélek által.

2014. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/120 xeniah ***** válasza:

Kedves JT, az a gond, hogy ti az árnyékkal foglalkoztok, a lényeg mellett pedig, aki Krisztus, elsiklotok. Pedig az Ószövetség rámutat, az Újszövetség pedig róla szól.


"Amikor Jézus Cézárea Filippi vidékén járt, megkérdezte tanítványaitól: „Mit mondanak az emberek rólam, kicsoda az Emberfia?” „Egyesek azt mondják, hogy te vagy Bemerítő János, mások Illésnek, vagy Jeremiásnak, vagy a régi próféták közül az egyiknek tartanak” — válaszolták."

Akkoriban még nem voltak Jehova tanúi, így nem tehették hozzá azt, hogy "megint mások pedig Mihály arkangyalnak". ;)

Ezzel szemben a valóság az, amit Péter is válaszolt, amiről egyértelműen olvashatunk az Újszövetségben más helyeken is: Jézus Krisztus a megígért Messiás, Isten egyszülött Fia, akinek nevére meghajol minden térd, mennyeieké, földieké, és föld alatt valóké. Az Ő menyasszonya vagyunk, és értünk fog visszajönni az idők végén.


Ez az ígéret mindenkié, aki befogadja Őt, sehol nem olvasod azt, hogy ez a létszám le lenne limitálva. Nézd, mit üzen MINDAZOKNAK, akik győznek:

"Aki győz, és mindvégig engedelmeskedik parancsaimnak, azt a nemzetek feletti hatalommal ruházom fel. Vasból készült királyi jogarral fog uralkodni rajtuk, és összetöri őket, mint a vas a cserépedényeket. Úgy adom neki a hatalmat, ahogyan én is kaptam Atyámtól, és neki adom a Hajnalcsillagot." Jelenések 2:26

"Aki győz, annak megengedem, hogy velem együtt üljön trónomon, mint ahogy én is győztem, és az Atya maga mellé ültetett a trónjára." Jelenések 3:21

Ha ezeket nem vonatkoztatjátok mindenkire (amit semmi sem indokol), akkor a következőt sem vonatkoztathatjátok: "Aki győz, annak nem árt majd a második halál." Jelenések 2:11


A Vőlegény hamarosan érkezik a menyasszonyáért. A menyasszony Krisztus teste, akiért Krisztus vissza fog jönni, hogy magához vegye, és mindörökké együtt legyenek. Krisztus teste most szét van szórva a világban, és mindenki tagja, aki befogadta őt, akinek az élete termi a gyümölcsöket, mindegy milyen névről neveztetik. Minden keresztény egyházban/gyülekezetben vannak, akik valódi gyermekei Istennek, és vannak, akik csak névleg azok. Krisztus valódi teste akkor válik nyilvánvalóvá, amikor visszatér és magához gyűjti az övéit.

Ez a magyarázata annak az igének is, amit idéztél: „az asszonyoktól születettek között nem támadt nagyobb Keresztelő Jánosnál, de az egek királyságában a kisebb is nagyobb nála."

János volt az utolsó ószövetségi próféta, hiszen az új szövetség Krisztussal kezdődik. Az esküvőn a vőlegény barátja vagy a menyasszony a nagyobb? Ezért mondta azt Jézus, hogy a legkisebb is nagyobb lesz Jánosnál, mivel Krisztus testének legkisebb tagja is a menyasszony.


A gond itt nem egyes igék félreértelmezésével vagy másképp értelmezésével van, hanem azzal, hogy Jézus nem az Őt megillető helyen van számotokra. Amíg nem fogadjátok el Jézust annak, aki ő valójában, nem válhattok a menyasszonyává. És a tét nem annyi, hogy a mennyben leszek, vagy a földön, mert az Újszövetség Krisztusról és a menyasszonyáról szól. Ha nem fogadjátok el őt, akkor az utolsó napon azt fogja mondani, hogy "Nem ismerlek titeket..." :(

2014. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/120 anonim ***** válasza:

"Kedves JT, az a gond, hogy ti az árnyékkal foglalkoztok, a lényeg mellett pedig, aki Krisztus, elsiklotok. Pedig az Ószövetség rámutat, az Újszövetség pedig róla szól."


Hogy ez mennyire nem igaz, erre csak egyetlen idézetet írnék:


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Ezt maga Jézus mondta, tehát hogy mennyire nem pusztán róla szól a Keresztény Görög Iratok szent szövege, ebből is jól látszik. Jézus e kijelentése szerint nem is lehet "egyenlő" az Atyjával a háromság meghatározásai szerint, hiszen ha bizonyos jellemvonásaiban "egyedülinek" vagy "egyetlennek" nevezte Atyját, akitől határozottan elválasztotta magát, NEM LEHET vele egyenlő.


De így tette ezt Pál is az 1Kor 8:6-ban és az 1Tim 2:5-ben is.


Most nincs időm, majd bővebben is írok.

2014. nov. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!