Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui szerintetek mit...

Jehova Tanui szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 éve tanulmányozom a Bibliát egy kedves JT testvérnővel akivel azóta barátnők lettünk. Őáltala és a Biblia által úgy vélem jobban megismertem Istent mint valaha. Viszont a tanaik között van néhány amit egyszerüen nem tudok elfogadni. Pl. az ünnepek tiltása. Még a karácsonnyal és a húsvéttal nincs is nagy gondom de van 3 gyermekem akiknek a születésnapját képtelen vagyok kiiktatni az életünkből! Van még pár dolog de a legnagyobb nehézséget ez okozza. A férjem is tanulmányoz és ő ugyanúgy vélekedik mint én. Nagyon úgy érzem hogy így sosem lesz belőlünk igazán hithű JT. Mit tegyek??

2014. okt. 27. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/120 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Kérlek imádkozz és őszintén tárd fel az érzéseidet Istennek.

Bátran beszélhetsz a kételyeidről is vele és hidd el, biztosan segíteni fog.


És ha tudod, akkor ugyan ilyen őszintén beszélgess el erről a barátnőddel - megérdemli, hogy bízz benne.


Amúgy a 20 válaszadóból érdemben csak 3 tudtak, hozzád szólni, de a kérdésből is kitűnik, hogy nem a többség személyes véleményére voltál kíváncsi.


Biztos vagyok benne, hogy jól fogsz dönteni és Isten helyeslését fogod élvezni.

2014. okt. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/120 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező!

Sajnos az általad választott vallás kárhoztatja a híveit a születésnap megünnepléséért, és még sok esztelen rideg és életellenes emberi parancsot tartat be a tagjaival, pl. nem adhatnál vért Te sem és más sem a saját gyermekednek ha valamilyen súlyos baleset érné.

De azt kell szem előtt tartani, hogy Isten életközpontú és szeretetcentrikus, míg a holt vallások életidegenek, sokszor életellenesek. Akárcsak Jézus korában a farizeusok Jézust meg akarták ölni, ha most bemenne Isten Fia Jehova Tanúi közé, akkor nem ölnék meg, hanem csak kiközösítenék és eretneknek bélyegeznék.

Isten nem kárhoztat Téged és senkit sem egy születésnap megünnepléséért:


Kol 2:16 Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:

2014. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/120 xeniah ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Ha olvastad az Ószövetséget, biztosan annyira megismerted Istent, hogy nagyon szereti, ha az ő gyermekei örülnek és ünnepelnek. Nem véletlenül rendelt el annyi ünnepet az ő népe számára. Aztán szomorúan látta, hogy mindezek betanított parancsolatokká váltak Izrael számára, sokszor nem örömmel, hanem kötelességből ünnepeltek. Az Újszövetségben nem rendelt el ünnepet, hanem rábízta a gyermekeire, hogy úgy és akkor ünnepeljenek, ahogy nekik tetszik. Én keresztyén családban nőttem fel, és mindig ünnepeltük a szülinapokat. Ilyenkor mindig hálát adtunk Istennek azért, akinek szülinapja volt, megemlékeztünk a sok áldásról, amit az addigi életében adott az Úr és az ajándékok mellett áldást kértünk a további életére. Olvasd át a Bibliát még egyszer, nem fogsz olyan helyet találni, ahol Isten tiltaná az ünneplést az ő gyermekeinek, azt, hogy örüljenek az ő színe előtt.


De egyébként szerintem nem az ünneplés a kulcskérdés, igazából az is lehet Isten gyermeke, aki soha nem ünnepel, csak szerintem egy olyan jó dolgot hagy ki az életéből, amitől Isten soha nem akarta megfosztani. A Jehova Tanúi sajnos nemcsak ebben értelmezik félre a Bibliát, hanem nagyon sok mindenben. Rajtuk keresztül egy olyan Istent fogsz megismerni, aki elvár dolgokat, és a magad erejéből kell betartanod törvényeket, előírásokat (amik egy része nem isteni törvény, hanem emberi előírás). Ha őket követed, nem fogod megismerni azt a szabadságot, ami Krisztusban van. Ha Krisztust behívod az életedbe, akkor ő fogja végezni a munkáját benned, és nem neked kell görcsölnöd azon, hogy mit hogyan tartsál be. Én inkább erre bátorítanálak.

És igen, fontos a közösség is. A legtöbb városban van élő keresztyén gyülekezet (nem egyetlen konkrét egyházra gondolok), ahol tiszta szívvel keresik az Urat. Ha esetleg érdekel, és privátban megírod a lakhelyedet, biztosan tudok ajánlani gyülekezetet (akár többet is, de mindenképpen keresztyént), ahova ellátogathatsz, és megnézheted, hogy tényleg a Biblia szerint élnek-e (az ellátogatás még nem jár elkötelezettséggel).

2014. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/120 anonim ***** válasza:
10%

Kedves kérdező! Látod, sokféle választ kaptál a kérdésedre, a Tanúk válaszán kívül néhány előítéletes, néhány pontatlan, néhány biblikusan félrevezető ..., pedig hát a jó és Írás szerinti válasz neked is a rendelkezésre áll, ha tanulmányozol Jehova Tanúival. De persze más megtalálni, és más felismerni valamint elfogadni a helyes választ.


Felületes válaszokból sok és sokféle van, pl. ez is:


"A biblia sehol nem tiltja az ünnepet az ünneplést.

Szerinted ha bűn lett volna pl egy születés nap megtartása vagy egy ünnepelt felköszöntése nem hivta volna fel rá a figyelmünket,hogy NE TEDD?"


Érdekes a fogalmazás, mivel mindenfajta ünnepet összemos egymással, mintha bármit, amit az ember kitalál, bármely célból, az Isten előtt elfogadható lenne, csak mert az embernek "örömet okoz". Pedig hát tökéletesen tudjuk a Szentírás alapján, hogy Istennek nagyon nem mindegy, mit és milyen céllal gyakorolnak és ünnepelnek a szolgái, mert MINDENNEK KÖVETKEZMÉNYE VAN.


A kedves 16-os válaszoló erre még rákontráz a másik idézett mondatával, és azt állítja, hogy ha valamit nem "tilt kifejezetten" a Biblia, akkor azt szabad tenni. :-) Rafinált, de azt is tudjuk, hogy ez miért nem igaz? Igaz??? Tudjuk?! Ugye jól tudjuk, hogy ezen vélemények miért nem biblikusak. Mert ha nem, akkor még van mit tanulnunk, sőt még az után is lesz mit tanulnunk ... :-)


Nos, az efféle kijelentések azért nem biblikusak, mert a Biblia nem pusztán törvénygyűjtemény, mint valami paragrafus, mely tilalmak és szabályozások sorozatából áll, hanem főleg a Keresztény Görög Iratokban Jézus sokkal inkább alapelvekben tanított. Az alapelvek a törvények alapjainak tekinthetők. Ezen ALAPELVEK kiválóan képesek irányítani bennünket. Számtalan olyan dolog van a modern világunkban, amit közvetlenül nem tilt, vagy nem meg sem említ Isten Szava, de ezen alapelvek segítségével mégis tudjuk, hogy helyes, vagy helytelen foglalkozni velük!


Képzelj el egy olyan "szentírást", ami csak arról szól, hogy felsorolja mindazokat a dolgokat, melyekkel szabad, és melyekkel nem szabad foglalkozni, vagyis tilos. Vajon milyen vastag lenne ez a száraz és lélektelen könyv? :-) Ez a válaszoló valami ilyesmiről ábrándozik?


Kedves kérdező! Kérlek benneteket, hogy legyetek nagyon alaposak és körültekintők. Ne hagyjátok, hogy az érzelmek befolyásoljanak az ajándékozás kérdésében. A születésnapnap, névnapnak, stb., mint ünnepeknek valójában SEMMI SZEREPE nincs abban, hogy milyen szeretetteljes kapcsolatban vagyunk mi emberek egymással, gyermekeinkkel. De abban meghatározó szerepe van, hogy milyen kapcsolatban vagyunk az igaz Istennel. Ezt sohasem felejtsétek el.

2014. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/120 anonim ***** válasza:
5%

Kedves xeniah!


"Nem véletlenül rendelt el annyi ünnepet az ő népe számára."


Azt azért nem árt megjegyezni, hogy CSAK és KIZÁRÓLAG Írás szerinti ünnepekről volt szó, melyeknek Isten akaratának a szellemében kellett zajlania.


"Aztán szomorúan látta, hogy mindezek betanított parancsolatokká váltak Izrael számára, sokszor nem örömmel, hanem kötelességből ünnepeltek."


Sokkal inkább az volt a probléma, hogy hamis istenek felé fordultak, s az ünnepeikben (és a viselkedésükben) pedig ez tükröződött. Ma ugyanez igaz erre a világra! Nézzél csak körül. :-)


"Az Újszövetségben nem rendelt el ünnepet, hanem rábízta a gyermekeire, hogy úgy és akkor ünnepeljenek, ahogy nekik tetszik."


Dehogynem, Jézus elrendelt ünnepet. És mégsem ezt ünnepli az ún. "keresztény" világ. Nem Jézus halálát, hanem a feltámadását és a mennybemenetelét ünneplik azok az egyházak, melyek a magukat kereszténynek tartók túlnyomó többségét teszik ki.


Továbbiakban pedig xeniah szövegéből kiderül, hogy nem csak a Bibliát értelmezi félre, hanem Jehova Tanúi tanításairól is felületes és pontatlan ismerete van.

2014. okt. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/120 anonim ***** válasza:
83%

"Ha nincs feltámadás, akkor Krisztus sem támadt fel.

Ha pedig Krisztus nem támadt fel, hiábavaló a mi igehirdetésünk, s hiábavaló a ti hitetek." 1Kor16,13-14


Előző. Nektek egy vezető fejetekbe véste: ne köszöntsétek a szeretteteket születésnapon.

Ez szomorú. Ahhoz, hogy Istenhez mennyire közelítesz, ennek semmi köze. Ezt egy 60-as IQ-val is meg lehet érteni. De a szektatagok valahogy nem értik. Miért van ez??? Milyen tragikus elváltozás okoz a tudatokban szekta tagnak lenni? Ha akarnátok sem tudnátok ebből szabadulni? Nagyon sajnálom ezt.

A keresztények ünnepeiről, meg ha semmit sem tudsz, kérlek ne beszélj. A Jézus Krisztus halálát kell ünnepelni a feltámadást nem? A passióban a halálát is gyönyörűen megünneplik. És majd a feltámadást is örömmel.

J.S.Bach, János passió

http://www.youtube.com/watch?v=-d9FLEIQfME

2014. okt. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/120 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Köszönöm kedves és bátorító válaszaitokat....sajnos méginkább elbizonytalanodtam. Hát igen minden éremnek két oldala van, pro és kontra....stb. az én dolgom meg eldönteni hogy mit tegyek.

Imádkozom továbbra is és várom a Teremtőtől a választ...

2014. okt. 28. 10:16
 28/120 anonim ***** válasza:
33%

Hát igen, mindennek két oldala van. (jó kifogás)

Ha megeszed a gyerekeid, lehet hogy ízleni fognak és költeni sem kell rájuk. (nekik meg nem kell többet tanulni) Ugye milyen morbid?

Nem igazán értem, hogy mi a másik oldal? Miért volna baj megünnepelni a szülinapot?

Vagy azt tetszik gondolni, hogy mindenben van jó is meg rossz is. Mert akkor óóne örök élet. Sőt tanúnak is rossz lenni. Vagy a legkisebb rosszat kell keresni?

Mert aztán az tényleg gonosz, hogy megleped a gyerekeid.

Az Úr nem egy elmebeteg. Igazságos, bölcs és szerető. Képes racionálisan gondolkodni és nem fogja a megtagadását látni abban, ha a gyerekeidnek örömet okozol.

2014. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/120 anonim ***** válasza:
70%
Ja és jó a Bach zene:)
2014. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/120 anonim ***** válasza:
18%

Kedves 26-os válaszoló! Szerintem sokkal okosabb lenne, ha nem mellé beszélnél, hanem a konkrét témában tudnál logikus és bibliai érveket felhozni. Idéztél egy verset, ami sem azt nem bizonyítja, hogy helyes, sem azt, hogy helytelen a születésnap ünneplése. Ha megfigyeled a szövegösszefüggést, Pál itt egész más témában érvelt, de azt egyértelműen és nagyszerűen. Érdemes tőle tanulni, mert Ő is Krisztustól tanult, aki pedig Istentől. :-)


"Ahhoz, hogy Istenhez mennyire közelítesz, ennek semmi köze."


De miért? Azt kéne bibliai alapokon elmagyarázni nektek, hogy MIÉRT nincs köze bizonyosfajta ünnepek megtartásának az Istenhez való közeledésünkhöz?! Ezt egyikőtök sem teszi meg, csak összemostok mindent mindennel. Azt tanítja tán a Biblia, hogy Istennek mindegy, milyen fajta napot ünnepelsz, csak "ünnepelj" és örömködj, tekintet nélkül arra, hogy az adott ünnepnek milyen eredete és hogy alapvetően milyen célja van? Tényleg ezt tanítaná a Biblia? Mert én meg vagyok győződve arról, hogy ennek éppen az ellenkezőjét tanítja. :-)


Kérlek, ne állítsd már úgy be ezt, mintha a levegőtől fosztana meg valaki, hiszen az ilyesfajta ünnepek mindig is kultúrafüggők voltak. Különben is, mindenkinek a SAJÁT felelőssége és LELKIISMERETE, hogy mit tesz a bibliai igazság birtokában, vagy anélkül. Aki a születésnapok Írásellenes mivoltát felismeri és úgy dönt, hogy elhagyja azokat, az és a családtagjai valójában SEMMI ÉRTÉKESRŐL nem maradnak le, amit a világ legtermészetesebb módján nem tudnának pótolni máskor és más módon!


Tehát azzal az állításoddal szemben, hogy ez az Istenhez való közeledésünket nem befolyásolja, valójában újra leírnám:


"A születésnapnap, névnapnak, stb., mint ünnepeknek valójában SEMMI SZEREPE nincs abban, hogy milyen szeretetteljes kapcsolatban vagyunk mi emberek egymással, gyermekeinkkel. De abban meghatározó szerepe van, hogy milyen kapcsolatban vagyunk az igaz Istennel."


Nem véletlen, hogy Jehova Tanúi arról ismertek, hogy igazán szeretik egymást világviszonylatban is. Sőt, akkor is, ha ennek az ellenkezőjére kényszerítik őket gyilkos eszmékkel, vagy közvetlenül! Nos, legyünk őszinték: ez általában nem nagyon jellemző a magát kereszténynek tartó világra. :-)


(Ja, és az ún. "kereszténység" vasárnap tényleg Jézus halálát ünnepli? Egyáltalán a legtöbb hívő komolyan foglakozik azzal, amit Jézus a Biblia szerint meghagyott? Ugyan már, ne akarj már meghazudtolni, én is katolikus voltam)

2014. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!