Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatok teljes, feltétel...

Az állatok teljes, feltétel nélküli felszabadítását, az állatrabszolgaság megszüntetését támogatnád?

Figyelt kérdés

─ Ide értve, hogy ember semmilyen formában nem tarthatna állatot.

─ Haszon, dísz és/vagy bemutatás céljára sem.

─ Az állatok csak és kizárólag természetes élőhelyeiken lehetnének.


2019. szept. 20. 08:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
86%

Hm, igazad van.

De, akkor a gyerekszülést/gyerektartást is be kéne szüntetni, hiszen az általad írt 9 pontból 8 rájuk is teljesen igaz.

2019. szept. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
83%

Hogy hogyan csapódott az emberhez a kutya és a macska, és hogyan kezdődött a háziasításuk, őszintén nem tudom. Gondolom, hasznot hajtottak az embernek, a vadászatnál, terelésnél, otthon őrzésnél, rágcsálóirtásnál, az ember meg gondot viselt rájuk ennek cserébe. Gondolom, mindkét fél jól járt vele, különben nem működne ennyi idő után is a dolog.


De ez nagyon rég volt. Ma már a háziállat hozzászokott ahhoz, hogy az ember gondoskodik róla. Ma már akkor is, ha az állat nem hajt hasznot.


Ezzel a te "felszabadítási vízióddal" kín- és éhhalálra ítélnéd a házi kedvencek millióit. Százmillióit. Kinek lenne jó? Mert az állatnak tutti nem. Az emberről nem beszélek, mert az téged nem érdekel. De szerintem az állatok sorsa sem.


Megkérdeztem a ciccemet, akar-e az utcán aludni az ágya helyett. Határozottan tiltakozott ellene.

2019. szept. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%

Mindjárt megsajnálom szegény patkányaim sanyarú sorsuk miatt, egész nap henyélhetnek anélkül hogy bármelyik pillanatban rájuk ronthat egy ragadozó madár, korlátlanul van előttük étel ahelyett hogy potenciálisan mérgezett étel után kell kutatniuk egész nap, télen a kinti mínuszok helyett a meleg szobában alszanak és ha megbetegszenek nem halnak lassú kínhalált hanem orvosi ellátásban részesülnek és így kb 3 évet élnek a vadonban átlagos 6 hónap helyett.

Borzalmas, pokoli szenvedés, biztos azért néznek rám úgy mint Jézus második eljövetelére és ha véletlenül nyitva felejtem a ketrecet azért másznak vissza egy kis felfedezés után mert annyira menekülni akarnak.

2019. okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
4%

Egyet kell értenem a kérdezővel.

A fogvatartott állatok és fogva tartóik között a jól ismert Stockholm-szindróma működik. (Csak észre kellene venni.)

Az állatok alávetik magukat fogvatartóik akaratának, kénye-kedvének. Kiszolgálják, kedvébe járnak fogvatartóiknak, csak hogy ételt, egy kis figyelmet és/vagy szeretetet kapjanak.

Ezek a rabságban senyvedő állatok sokszor annyira ragaszkodnak fogvatartóikhoz, hogy akár életük árán is védelmezik rabszolgatartójukat.

Ezek a kedvenceknek nevezett állatok közönséges biorobotok.

2019. okt. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
82%

#14 "Az állatok alávetik magukat fogvatartóik akaratának, kénye-kedvének. Kiszolgálják, kedvébe járnak fogvatartóiknak"

Látszik hogy nem volt állatod, a legtöbb háziállat magasról tesz rá mit akar tőle a gazdi, van amelyik szeret pl trükköket tanulni napi 10-15 percet de sokan nem, ha a patkányaim annyira a kedvemben akarnának járni nem hugyoznák/rágnák szét a függőket és vernék a tamtamot az itatón hajnali 3-kor, és rendesen használnák a wc-t (amit egyébként nekem kellett kiismerni hol tetszik a nagyságos szőrös krumpliknak, ha nincs jó helyen nem használják) de pl macskások biztos tudnának cifrábbakat mesélni, a legtöbb állat nem fog a kedvedben járni, sőt, sok állattartó viccelődik azon hogy tulajdonképpen az állataink cselédei vagyunk, őket nem érdekli ha olyat csinálnak ami téged zavar, nekik így jó, folytatják. Oké esetleg a kutya a kivétel de pl megnézném ahogy megpróbálod megértetni mondjuk egy hörcsöggel hogy legyen már szíves ne éjjel 2-kor zörgetni a kereket mert aludnál, ha lenne annyi agyi kapacitása pofán röhögne.

2019. okt. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem itt egyes sötétzöldek keverik a szezont a fazonnal, ennyi erővel a gyerek is stockholm-szindrómás és a szülei rabszolgája, az még véletlenül se fordulhat elő hogy valaki valódi szeretetet érez olyan iránt aki törődik vele, foglalkozik vele és gondoskodik róla, főleg hogy szerintem sok állat fel se fogja annak a koncepcióját hogy ez rabság, ők annyit fognak fel hogy "jaj megint itt a nagy izé aki megsimiz és finomat ad és hozott nekem új puha ágyikót". Borzalmasan hangzik, ki akarna úgy élni hogy 24/7 gondoskodást kap olyantól aki szereti?
2019. okt. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
85%

Már csak azt nem értem, hogy a kérdező és társa, miért támogatna egy olyan kezdeményezést, ami által renegeteg állat szenvede, pusztulna el, konkrét fajok szünnének meg. Ma rutinból gyógyítható betegségek lassú kínhalállal végeznének sok állattal. Tehát egy "állatvédő" miért is akarja ezt? (Mondjuk egy szóvel sem írta magáról, hogy állatvédő)

Itt egész egyszerűen megint arról van szó, ami a "sötétzöldek" körében gyakori, hogy teszünk rá mi a valóság, mi történik körülöttünk, ténylegesen mi jó az állatnak. Amit én a fejemben elékpzelek, hogy az milyen jó lenne, az a tuti. :D

2019. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
90%

"A fogvatartott állatok és fogva tartóik között a jól ismert Stockholm-szindróma működik. (Csak észre kellene venni.)"


Aha, szóval aszondod, hogy te jobban tudod, mi lenne jó az állatoknak, mint ők maguk.


Kétségtelenül attól lennének boldogabbak, ha kivernénk őket az utcára, elvennénk tőlük az otthonukat, nem gondoskodnánk többet róluk.


De legalább szabadok lennének, mi? Szabadon halnának éhen, fagynának meg, végeznék autók kereke alatt.


Mondd csak, te teljesen hülyének nézed az állatokat?

2019. okt. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
90%

"Már csak azt nem értem, hogy a kérdező és társa, miért támogatna egy olyan kezdeményezést, ami által renegeteg állat szenvede, pusztulna el, konkrét fajok szünnének meg."


Hát mert nekik elveik vannak. Dehogyis törődnek az állatokkal.

2019. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
28%
Jobb állva meghalni, mint térden csúszva élni.
2019. okt. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!