Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet csinálni ilyen...

Mit lehet csinálni ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés
Szomszédunkban laknak olyan mocskos, szemét emberek, hogy azt nem lehet szavakkal kifejezni. Az hagyján, hogy a kölykeikkel együtt putriban laknak, egy romos kis szar házban, nem értem hogy a gyerekeiket, hogy nem vitték még el tőlük, de ezeknek még állataik is vannak. 2 kutya, az egyiknek sajnos sérült a lába. Kint tartják őket védelem nélkül télen, nyáron és az egyiknek télen megfagyhatott az egyik lába, másik "szimplán" láncra van b*szva 0-24-ben. Egyszer már a másik oldalról a szomszédok kihívták az állatvédőket, de sz*rt se csináltak velük. Pedig még a vak is láthatja, hogy szegény kutyák nem kapnak enni rendesen és milyen szar nekik ott. A mai nap a kertben voltam, hátsó kerteknél átlátni egyenesen a másik telkére) hallgattam már egy ideje, hogy "ciceg" az egyik kölyök és pár perc múlva meg már fogta szerencsétlen cicát, amit lecicegett a fáról és oda dobta a kutyáknak. Hát normális az ilyen?! Átüvöltöttem neki, de erre elhúzta a belét. Teljesen ki vagyok akadva, hogy ki csinál ilyet b*szki?! Úgy fel idegesítettem magam. Gondoltam most én leszek az, aki szól az állatvédőknek. Másodszorra már csak csinálnak valamit, de nincs semmi bizonyítékom. A cica elszaladt, amennyire tudott de tuti megtépték szegényt a kutyák. Nekem is van cicám és kutyám is, a sajátjaim össze vannak szoktatva és nem is mászkál el sehova az én macskám a mi portánkon kívül. Én ezt annyira nem tudom felfogni, hogy hogy csinálhat egy ember ilyet?! Biztos vagyok benne, hogy nem normálisak azok az emberek. Be kéne őket zárni. Ha nem is szereti valaki a macskákat, akkor is miért kell bántani? Kit zavart az a cica? Ahogy jött, úgy ment is volna a dolgára tovább. A szomszédos házakból császkálhatott el, de miért kell bántani? Mit tudok tenni ebben az esetben? semmiképpen nem akarom ennyiben hagyni a dolgot? Nekem nagyon elegem van már ezekből az emberekből. Ma már közel jártam hozzá, hogy átmenjek és fejbe b*sszam valamivel őket. Tudom nem a legokosabb, de egyszerűen már megelégeltem. Évek óta hallgatjuk szegény kutyák sírását, télen éjszaka, gondolom fáznak, nyáron szomjasak, éhesek. Most meg ez a szegény cica, és még kitudja miket csinálnak ha nem látja őket az ember, hiszen én se ülök állandóan a kertemben és veszem észre ezeket. Én nem tudom elhinni hogy léteznek ilyen mocskos szörnyetegek a világon.

2020. júl. 26. 12:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%

Szia! Sajnos az állatvédelembrn rengeteg az "ál" állatvédő, valószínű te is ilyet fogtál ki.

Érdemes felhívni több állatvédő szervezetet is, biztosan lesz aki segít. Közösen megkérhetitek a gazdát, hogy mondjon le az állatairól. Ha a szép szó nem segít, felkereshetitek a rendőrséget, ha egyedül hívod ki, nagy valószínűséggel nem fognak ezzel foglalkozni. Esetleg Facebook posztot is felrakhatnál.

Sajnos hazánkban annyira nincsenek jogai az állatoknak, hogyha életet akarsz menteni, az nem fog könnyen menni. Sok-sok telefonhívást, utánakeresést igényel.

2020. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést, hogy nem sajnálok egy olyan hülye gyereket, aki egy ártatlan cicát a kutya elé dob szórakozásképp. Degenerált barmok mind. Az én szememben azok a kölykök semmit nem érnek. Talán normálisan kéne viselkedni és akkor az ember szánná őket, hogy hova születtek. Tisztában vagyok vele, hogy a szülők is a hibásak. Ők nevelték, De tényleg, most őszintén? Minek ellett le 3 kölyköt a putriba a nő, ha ennyire szarul élnek? A gyerekeket majd megoldja a gyámügy, meg az akinek ez a munkája. Viszont ezekkel a szegény állatokkal senki nem foglalkozik.
2020. júl. 26. 13:59
 13/17 anonim ***** válasza:
27%

Ne hidd, hogy aki ilyet ír, a kisujját is megmozdítja a szegénységben élő gyerekekért.

Az emberen mindig segítünk, de egy védtelen állaton már nem divat.

Mindenképp hívj fel állatvédő szervezeteket, esetleg sunyi fotót is lőhetsz és átküldheted Facebook-on állatvédőknek, hogy lássák a helyzetet.

2020. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
36%
Mindenképp az állatvedőkkel, próbálkozz újra! Az etetésük,pedig nem rossz ötlet. Gyerekek,pedig a szülők dolga,az ember tud dönteni, gondolkodni,elmondani,hogy mi baja van,a kutya nem,szóval ne a gyerekeket sajnáljátok.
2020. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező!


Kellemetlenül demagóg vagy.


A gyerek a hibás, mert odadobta a macskát a kutya elé.


Ha egy kutya harapna meg valakit, vagy ugatna egész nap, akkor az nem egy degenerált barom? Gusztustalan kettős mérce.


A gyerek sem tehet róla, hogy őt sem nevelik.



Akik meg az állatvédőket ajánlják, azok mit gondolnak?

SZERENCSÉRE az állatvédők nem hatóság, SEMMIT sem tehetnek, magánterületre sem tehetik be a lábukat.


A jegyzőnek kell szólni! Ha nem hajlandó cselekedni, akkor szólítsd fel, hogy ezt adja írásba, egyből tudni fogja a dolgát.

2020. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
41%
Állatvédők beszélhetnek a gazdával, hogy az ő érdekükben mondjon le róluk. Általában működik, de ha a szép szóból nem ért, felkeresik a rendőrséget állat elhanyagolása/kínzása okából. Ők elkobozhatják tőle.
2020. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyen ember egy szót sem fog váltani az állatvédőkkel.


Leírom újra, jegyzőnek kell bejelenteni!

2020. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!