Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a simogatós...

Mit lehet csinálni a simogatós emberekkel?

Figyelt kérdés

Nem tudom úgy elvinni a kutyámat sétálni, hogy ne állítanának meg emberek, hogy megsimogassák. Mondjuk ez még a jobbik eset, mert legtöbbször kérdezés nélkül odajönnek és szó nélkül megsimogatják a kutyát, mintha a sajátjuk lenne. Párszor már az is előfordult, hogy ölbe vették őt.

Próbáltam már kedvesen megkérni az embereket, hogy ne simogassák kérdezés nélkül, próbáltam már szó nélkül tovább menni, egy kicsit agresszívabban is elmondta, hogy nem kéne őt simogatni kérdezés nélkül, de semmi nem használ.

Kiskorától kezdve simogatja őt mindenki, arra gondoltam, hogy majd abba hagyják, ha felnő, de sajnos nem.

(Már olyat is mondtam, hogy bolhás, harap, beteg, de nem érdekli őket, mert tudják, hogy rendszeresen gondozom és ez csak hazugság)

Ti mit csináltok az ilyen emberekkel?


2012. febr. 27. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
eng büszkeséggel tölt el, és örülök neki. nem lesz semmi baja a kutyának, ha megsimogatják
2012. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

egyszerűen és határozottan odaszólok, hogy ne.

bár ritkán szokott ilyen előfordulni, mert olyan méretű kutyáim vannak, hogy eleve tartanak tőlük az emberek.

2012. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem sem zavar az, ha valaki odajön és megkérdezi, hogy "meg lehet simogatni?" vagy hasonló, de az amikor kérdezés nélkül elkezdi tapizni a kutyát már annál inkább zavar.
2012. febr. 27. 12:43
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár én mindig megkérdezem,hogy megsimogathatom? (többnyire igent mondanak) de ha valaki azt mondaná,hogy nem,akkor elköszönök,és megyek tovább,nem nyúlva a kutyához.

Viszont ha téged zavar akkor tartsd pórázon a kutyádat,és amikor látod,hogy rohannak a kutya felé kinyújtott karral,simogatásra készülve,akkor fordulj meg,és menj más irányba.Ezt azért már a hülye is észreveszi,hogy nem akarod,hogy simogassák kutyát.

2012. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt hogy amikor lehajolnak megsimogatni a kutyád, te meg megsimogatod az ő fejüket! Többet nem hinném hogy megcsinálnák akár más kutyájával is.
2012. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Olyankor is megsimogatják őt, amikor pórázon, láb mellett jön.

Ezt a másik irányba menést kipróbálom:)

2012. febr. 27. 12:46
 7/15 Theorba válasza:

Gondolom, a leginkább az zavar téged a dologban, hogy kérdezés nélkül belépnek a legszemélyesebb szférádba.

Most éppen a kutyádon keresztül.

Hogy én mit tennék ilyen esetekben, az a zavarás mértékétől, a zavaró személyétől, és a pillanatnyi tűrőképességemtől függene.

2012. febr. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy fertőző bőrbetegsége van, kezelés alatt áll. Úgy visszakapják a kezüket, mintha megégették volna :))
2012. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5%
pi bull cseréld le kutyádat
2012. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
0%

Ne hinném, hogy akkora probléma lenne ez, inkább örülnöd kéne neki, hogy ilyen aranyos. Attól, hogy a te kutyád, másnak már ránézni se szabad? A mienk munkakutya, de mégis bármikor megsimogathatják, a tied csak egy kedvtelésből tartott kutya, akire te olyan kényes vagy mintha többszörös champion lenne.


Elképzelni nem tudom, mi bajod lesz tőle, ha megsimogatják, akár kérdezéssel, akár anélkül. Nem téged simogat, a kutya gondolom szereti. :)

2012. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!