Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezt hogy élhette túl a macska?

Ezt hogy élhette túl a macska?

Figyelt kérdés
Hajnali 3 körül mentem, mikor egyszer csak az út szélén közvetlen az autóm előtt elkezdett az úttestre sétálni egy tarka macska. Lefékeztem hirtelen de nem tudtam megállni mert vizes volt az útvés csúsztam egy keveset és a hátsó kerékkel átmentem rajta. Mikor megálltam kinéztem, láttam, hogy a macska sétál nyugodtan tovább be a ház kerítésén. Az autó egy városi terepjáró volt szóval nem is könnyű. Ezt hogy élhette így túl?
2021. febr. 4. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Úgy, hogy 9 élete van teee..

Vagyis már csak 8.

2021. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy megzúzódott valamilyen testrésze, de még el tudott menni? Nekünk is ütöttek már el macskánkat, a kertig még be tudott vánszorogni, vagy "menni", ott pusztult el, belő vérzés miatt.Lehet,hogy úgy kapta el a kerék,hogy nem a hasán, vagy a fején ment keresztül. Nem tudhatod ha nem győződtél meg róla. Sajnos ilyen, bármikor előfordul.
2021. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Más ötletem nekem sincs. :D Remélem nem kapott belső vérzést....
2021. febr. 4. 14:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem a második válaszoló kommentjén nevetek, csak mikor kiírtam, akkor még nem láttam, hogy van egy második válasz is.
2021. febr. 4. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy túlélte. Nálunk volt egy nagyon vad macska, akit kiskorában bántott a gazdája.

Forgalmas út mellett laktunk, és amikor csalogattuk oda, megijedt valamitől és kifutott az útra, egy átlag autó kereke vagy átment vagy megütötte, nem tudom melyik de volt hangja. A macska tiszta erőből vágtatott egy teljes kört, és átfutott az úton és elment valahová. Nem találtuk, azt hittük minden rendben, mert ahogy elvágtatott, nem úgy tűnt hogy baja lenne. Meg nem is találtuk.

Ez este felé volt, valamikor éjszaka elő jöhetett, mert a szembe oldalon a kapubejáróban el volt dőlve. :(

2021. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan atmentel rajta?
2021. febr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
73%
Lehet elment megdögleni. Az adrenalin és a sokktól utána még simán elszaladnak belsővérzéssel. A tyúk is szaladgál fej nélkül. :D
2021. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen. Vadnyulat már ütöttem el késtszer. Tudom milyen.
2021. febr. 4. 14:43
 9/10 Grimfox ***** válasza:
100%
Amíg a gerince, és legalább 3 végtagja, a feje, és a szíve sértetlen, még akkor is képes elsétálni, ha amúgy csak másodpercei vannak hátra a sérülései miatt. Ha a gerince eltörik, és belül összezúzódik, sokszor még akkor is elvonszolja magát egy félreeső helyre. "fókázik", ahogy a helyi állatorvos mondta, amikor a macskámat elvittem hozzá gerinctöréssel. Ha a sérülése halálos is, a macska túlélési ösztönei akár még napokig életben tudják tartani őket. Nem véletlen van a mondás, hogy kilenc életük van. A törött gerincű macskám sem pusztult volna el még napokig, ha nem viszem el állatorvoshoz, aki elaltatta. Ha kap inni, még jobban elhúzódik az agóniája. Ha tényleg átmentél rajta a kerékkel, és nem csak félrelökted vele, akkor valószínűleg a macska már elpusztult.
2021. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szegény cica :-( valószínű hogy meghal. Átment a kicsi testén 1,5 tonna ha nem több :-(
2021. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!