Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutya macska összeszoktatás?

Kutya macska összeszoktatás?

Figyelt kérdés
Ma hoztunk el egy kutyát egy rossz helyről. 7 hónapos. Van kettő cicám, egy 4 éves és egy 10 hónapos. Hogy szoktassam őket össze? A kutya ugat a macskára (igaz még csak 1 napja van itt) az előző helyén is volt macska, vele nem volt gond. Megszokják egymást?
2021. márc. 2. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy meg fogják szokni egymást. Az elején csak akkor találkozzanak amikor ott vagy, hogyha bármi van akkor közbe tudj lépni. Majd egyre többet legyenek együtt, és amikor kialakul benned egy bizalom, hogy nem fogják egymást bántani, akkor hagyhatod őket együtt felügyelet nélkül.
2021. márc. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem van egy 8 éves kutyám és kb 1 éve nevelünk egy kis cicát is kiskölyök kora óta és ez alatt a kb 1 év alatt csak annyira tudott a macskám meg a kutyám összeszokni hogy nem tépik egymást meg elvannak egymás mellett is. De szerintem olyanra ne nagyon számíts hogy együtt fog játszani a kutya meg a macska meg összefognak bújni meg stb mert ezek nyílván nagy eséllyel nem fognak bekövetkezni
2021. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám együtt nőtt föl a cicánkal, összebújva aludtak és nagyon szerették egymást. Sajnos a cicust elütötték és látszódott a kutyán hogy hiányzik neki.

Lett egy újabb cicánk vele már nincs jóban annyira. Ott tart a kapcsolatuk (kb 4 éve van az új cica) hogy a kutya nem bántja, viszont nagyon fél a cica tőle, szóval lehet hogy volt nézet eltérésük és ott a kutya nyerhetett.

2021. márc. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg fiatal, igy valoszinuleg megszokjak egymast, tedd porazra a kutyust, es ugy ismerkedjenek, elozo kutyainknal szuleimnel ez valt be, csak en szarnyasokkal (kacsa, tyuk) baratkoztattam meg oket, pedig mar felnott kutyak voltak. Barmi rossz mozdulatnal tiltod a kutyat, csak szaglaszni ér. A nagyobb kutyank egy nap alatt megszokta, a tacsi kevereknek kellett 3 nap, aztan szabadon voltak egyutt, annyira jol kijottek, hogy amikor a kacsa elveszitette a parjat, akkor a kutyakkal volt ejjel nappal, most egy serult tyukunk van ugyanigy szuleimnel.

A sajat kutyammal mar nehezebb a helyzet, menhelyrol van, par eves, elmondtak hogy a macskakat nem szereti, oke, nincs macskank, a szomszedban viszont van vagy 6 db, athoztam egy szelidebb kolykot keritesen at megmutatni neki, hat remegett az idegtol a kutya, morgott, vicsorgott, igy nem eroltettem tovabb, o sosem lesz macskabarat. Ha foglalkoznek a problemaval komolyabban, talan elfogadna, de baratok nem lennenek, de nem szeretnek macskat, igy nem igazan erdekel, tyukjaink lesznek tavasszal, veluk majd meg kell baratkoznia, nincs mese.

2021. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!