Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mondanátok olyan állatvédő...

Mondanátok olyan állatvédő egyesületeket, akiknek tudnék utalni?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal amikor 10000 ft-nyi apróm összegyűlik, akkor azt szeretném elutalni egy állatvédő szervezetnek. Ötleteket kérnék tőletek. :)

2021. okt. 14. 12:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
21%
??? Miért az jobb, hogyha random helynek odaadja a pénzét és benyelik?
2021. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
1-2 ilyen fordul elő az egész országban. De azokról tudjuk is hogy ilyenek. Pont ezért soroltunk fel többet is, akik megbízhatóak. Akiket pl én írtam rendszeresen közzéteszik a számlákat is + személyesen ismerem őket. Szerinted majd benyelik a pénzt, mikor egy csomó állatról kell gondoskodniuk? A városunkban pl a menhelyen 2 fizetett alkalmazott van, akik az önkormányzattól kapják a pénzt, mert a menhely ezt nem engedhetné meg magának. Egyébként meg önkéntes alapon működik ott minden, nem elvesznek, hanem rengeteg időt és pénzt ölnek bele.
2021. okt. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Kisebb szervezeteknek utalj, akik nem kapnak az adók 1 százalékából.

Pl Wefenn, együtt a kisállatokért alapítvány

2021. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
Akiknek én utalok, bennük megbízom. A madarak a szívügyem, mert elsősorban madártartó voltam mindig, és tudom, hogy őket kevesebben támogatják úgy általában, és kevés a madarakhoz értő állatorvos is. A Border Collie Fajtamentő Egyesülettől van a kutyám, nagyon korrekt, idén kaphattak először 1%-ot, őket ezért támogatom. A Spitz mentéstől majdnem lett kutyám, de nem passzoltunk, és velük is jó a tapasztalatom, sokat küzdenek.
2021. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ertelmes válaszokat köszönöm és felpontozom. :) Szerintem semmi rossz nincs abban, ha ekkora összeget kb havonta utalok egy menhelynek, mert ennyibe én sem halok bele,de nekik lehet segítség. Mindenki azt kezd a pénzével,amit csak szeretne. :)
2021. okt. 15. 08:52
 16/19 anonim ***** válasza:
18%

"

Én őket támogatom rendszeres adománnyal:


Border Collie Fajtamentő és Rehabilitációs Egyesület


Spitz Fajtamentő Alapítvány


Fehér Holló Vadmentő Alapítvány és Természetvédelmi Mentőközpont


Hortobágyi Madárpark - Madárkórház Alapítvány


Vadmadárkórház Sukoró"



Ezzel azért nem értek egyet, mert mindenki ezeket a francia bulldog, mopsz fajtamentéseket szinte felesleges támogatni a tényleg nehezebben kezelhetőekhez képest.


A bulldog, spitz és társainál sorban állnak egymást lökdösve a vevők, és ezen kutyák etetése fillérekből megvan, akkor is ha 20 ilyet tart valaki.

Állatorvosi költség is töredéke egy nagyobb fajtáénak.



Én azt mondanám, ha már kutya fajtát akarsz támogatni,akkor az legyen olyan, ahol azt tényleg el tudják költeni rendes dolgokra.


Például:


rottweiler fajtamentés

1000x inkább támogatnám ilyen spitz mentés helyett


10x annyit eszik, mint egy ilyen kistestű, az már önmagában költség.

Állatorvosi ellátása is jóval magasabb.


Rehabilitáció: ennek a fajtának valóban szüksége van rá, hogy stabilan adják gazdához, szemben egy csivavával, ami ha megharap, semmi sem történik


Illetve tényleg soknak szüksége van rehabilitációra, mert sok esetben azért is kerül leadásra, mert meghal a gazdája.

És ez a fajta iszonyatosan tud kötődni a régi gazdájához, ezért jóval problémásabb az örökbeadása ezeknek az egygazdás kutyáknak, tényleg van vele meló, nem olyan ,mint egy spitz, hogyha jó helye van az új helyen, elfogadja, és nem keresi a régi gazdáját, nem lesz depressziós stb.


Miközben a kereslet is kisebb a kevésbé cuki fajtákra.


Tehát jóval érdemesebbnek találok olyanokat támogatni, akiknek 1000 akkora szüksége van rá, mint a spicceknek. az 1000sorba álló tömegből, meg aki örökbe tud fogadni, arról úgy is legombolnak egy jókora összeget ellátás címen, ez rotiknál nincs így

2021. okt. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
utolsó vagyok, a madár fajtamentést nem ismerem, ahhoz laikusként hozzászólni nem tudok, de a kutyákra nagyjából rálátok
2021. okt. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
A borderesek idén először kaphattak 1%-ot, előtte csak önkéntes adományokat kaptak, fiatal egyesület, és tapasztalataim alapján megbízhatók, segítőkészek, és nem sóznak rá senkire olyan kutyát, amivel nem bírna, nem szabadulni akarnak a kutyáktól, nincs nagy telephelyük sem, mint mondjuk a REX-nek. Nem írtam a kérdezőnek, hogy őket támogassa, én leírtam, hogy kiket támogatok, és azt is leírtam később, hogy miért. Mindenki azt támogat, akit akar.
2021. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Csak állat menhelynek akarsz utalni?

Rengeteg kisgyermekeket segítö alapítvány is van.

2022. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!