Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez már kimeríti az állatkínzás...

Ez már kimeríti az állatkínzás fogalmát?? (Fotóval)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bács-Kiskun megyében szállítok árut és Tass határában észrevettem egy kutyát láncra verve az egyik tanyán. Mindig figyelek, mikor elmegyek arra és sajnos azt veszem észre, hogy az a kutya 0-24-ben a láncon van. Reggel-napközben-este... Ez Tass széle, amint elhagyom a települést Kunszentmiklós felé, konkrétan a kocsiút mentén van a tanya,meg a kutya. Rákerestem google térképen, tökéletes látszik a fotón, hogy ott fekszik láncra verve. Link:


[link] ,19.0435126,3a,86.5y,303.85h,87.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sltJFrZTb7V_1hUMpQXO1-w!2e0!7i16384!8i8192


Ma megálltam a tanyánál, barátságosan és keseredetten próbált a kutya az autó felé,azaz hozzám jönni.

Szerintem ez nincsen rendben. Vagy a hely mérete,amit láttok a képen, megfelelne a szabályoknak és ez így rendben lenne?

Ha nem,mit lehet tenni? A közeli jegyzőhöz kellene fordulni? Lesz annak valami eredménye? Köszönöm


2021. dec. 9. 21:39
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Sajnos a linket nem rakta be jól, ha egyben kimásoljátok és rákerestek működni fog, egyből a ház előtt van a fotó.
2021. dec. 9. 21:39
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Eléggé kimeríti. Mondjuk a helyet elnézve elég nagy büdös paraszt is lehet a tulaj.
2021. dec. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

[link]

Eleve már azt nem értem, hogy az ilyen minek tart kutyát...Megfelelő kerítés sincs, hogy szabadon lehessen, ergo csak a lánc marad. Nyilván nem ismerjük a körülményeket, de nem hiszem, hogy egy boldog kutya lehet, aki szabadon mozoghat a nap legtöbb részében, viszik rendszeresen sétálni, játszanak vele, stb. Ez szerintem már jelentendő egyébként, bár nem tudom mennyire foglalkoznak vele sajnos.

2021. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
3/3-as. Egyébként egy állatvédő egyesületnek szólnék először, hogy mit lehet csinálni ilyen esetben, nyilván ők ezt jól tudják, aztán hátha jobb sorsa lesz a kutyának.
2021. dec. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Én már jelentettem be a bunkó szomszédomat, a google-n látható kutya még paradicsomi állapotok szerint van tartva ahhoz képest. :(

De nagyon nem foglalkoztak velem, meg kissé tartok ettől a baromtól, már többször nekiment késsel itt a településen embereknek...

2021. dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Pont ma mutattak a híradóban egy kutyát aki ki volt kötve és már haldoklott mire valaki bejelentette, végül nem élte túl :(

Fel is hívták a figyelmet, hogy aki ilyen tartási körülményeket lát, az értesítsen valakit.

Azt mondták hogy a rendőrséget, de nem vagyok benne biztos hogy őket érdekli... A bemutatott esetben is a rendőrségnek szólt valaki, de érdekes módon nem azt mondták hogy a rendőrség intézkedett, hanem hogy egyetlen állatbarát rendőr saját indíttatásból felhívta a legközelebbi állatvédő alapítványt, és ők hozták el.

2021. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Január 1-től szabálysértés, addig nem, úgy nézem az a lánc meg van 8 méter. De nem hiszem hogy január után hirtelen meglesz a normális kerítés és el lesz engedve a kutya.

Érdemes bejelenteni, de én a rendőrségre jelenteném be a helyedben. Tudom, nem minden állatvédő ilyen, de amelyik nálunk van, az csak a pénzt szedi, de pont leszarja hogy konkrétan majdnem a szomszédjában láncon van ugyanígy egy bull típus.

2021. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező! Jobban teszed, ha nem avatkozol bele más dolgába! Ilyen alapon az országban több tízezer családhoz kihívhatnád az állatvédőket, mert nagyon sokan tartják láncon a kutyáikat!

Ráadásul, a kutya láncon való tartása nem minősül állattartásnak! Nem Amerikában vagyunk, ahol az állatokat jobban védik, mint az embereket...

Törődj bele, hogy ami nem a te dolgod, abba legtöbbször jobb nem beleavatkozni, mert könnyen megütheted a bokád!

2021. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%

Jobb mintha kiszökne és az úton csavarogna,vagy mások kutyáinak menne neki.

Nem értek egyet a láncon tartással,de biztos okkal lett megkötve.(mondjuk nem lett megnevelve..)

Ha X méternél nagyobb a lánc akkor a kutya se fog foglalkozni azzal,hogy ő oda ki van kötve,de ha gondolod egy feljelentést megérhet neked a dolog.

2021. dec. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%

Sok tízezer családnál felül is kéne ezt vizsgálni.

Nem kell jobban védeni az állatokat, mint az embert, de szerencsétlen nyomorultat nem kell megkeseríteni egy életre.

Néha megköti az ember oké, de 0-24-ben túlzásnak érzem.

2021. dec. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!