Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez már kimeríti az állatkínzás...

Ez már kimeríti az állatkínzás fogalmát?? (Fotóval)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bács-Kiskun megyében szállítok árut és Tass határában észrevettem egy kutyát láncra verve az egyik tanyán. Mindig figyelek, mikor elmegyek arra és sajnos azt veszem észre, hogy az a kutya 0-24-ben a láncon van. Reggel-napközben-este... Ez Tass széle, amint elhagyom a települést Kunszentmiklós felé, konkrétan a kocsiút mentén van a tanya,meg a kutya. Rákerestem google térképen, tökéletes látszik a fotón, hogy ott fekszik láncra verve. Link:


[link] ,19.0435126,3a,86.5y,303.85h,87.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sltJFrZTb7V_1hUMpQXO1-w!2e0!7i16384!8i8192


Ma megálltam a tanyánál, barátságosan és keseredetten próbált a kutya az autó felé,azaz hozzám jönni.

Szerintem ez nincsen rendben. Vagy a hely mérete,amit láttok a képen, megfelelne a szabályoknak és ez így rendben lenne?

Ha nem,mit lehet tenni? A közeli jegyzőhöz kellene fordulni? Lesz annak valami eredménye? Köszönöm


2021. dec. 9. 21:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%
9es ha nagyon fogni akarják akkor semmibe nem kerül egy kennelt felhúzni
2021. dec. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
9%

Ez nem fotó, hanem utcakép.


Ha elengedi láncról, akkor elszökik.


Fel bírod ezt fogni?

2021. dec. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%

11,az lehet de a lánc olcsóbb,nem fognak kennelre költeni.Ha akarnának annyit kiadni vagy érdekelné őket annyira a kutya akkor most nem ott lenne láncon.


Még mindig nem értek ezzel egyet,de nap mint nap bele futok.Már nem is fárasztom magam vele.Sajnálom a kutyákat,de ha saját kezüleg tennék valamit akkor más tulajdonát piszkálnám amiért megütöm és meg is ütöttem egy párszor a bokám,ha pedig feljelentést teszek tojnak rá.


Egyszer egy kb 4 méteres láncról szedtem le egy pulit,heti 1x (!) ment ki a gazdája a telekre hozzá,"őrizni" volt ott a kutya a telket.Igen,úgy,hogy 4 méteres láncra kötötte,logikus..

Egy zsák olcsó sz*r táp volt kirakva neki egy nagy lábasba,meg egy kis gyerek medence volt megtöltve neki vízzel,gondolhatod nyáron poshadtan az hogy nézett ott ki.Fedve semmivel nem volt,így ha esett is az a táp csak ázott és száradt az egy hét alatt.

Szőre és karma túlnőve,büdös volt,szerintem bolhás is volt,be volt gyulladva a szeme (vagy legalábbis amennyit láttam belőle,tiszta csipa volt és össze volt állva..),és még ki tudja mi baja volt.

Amikor másodjára jártam arra leszedtem a láncról és bevittem egy menhelyre,ott rendbe rakták.Mire egy hónap múlva újra arra jártam a gazdájánál volt megint pont ugyan úgy.Vissza adta a menhely neki.


Egy másik csávó valami nagyon keverék,magas,vékony alkatú kutyát tartott kint hasonló módon szintén úgy,hogy csak pár naponta járt ki.

Rövid és drótszerű szőre volt,ott vacogott kint.

Feljelentést tettem fotókkal mindennel együtt,az a kutya a mai napig ott van.

2021. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

Állatvédelmi törvény ide vagy oda ameddig nem haldoklik,nincs válságos állapotban senki nem fog vele foglalkozni,hidd el.Ha már haldoklik vagy meghalt is csak azért,mert jó cikket lehet belőle csinálni az internetre meg az újságokba (de egy gusztustalan dolog ez..).Hamarabb felkapják azt,hogy a szegény kutyát láncon tartás nyírta ki,mint a folyamatos "ez történt a berkiék gyerekével" cikkeket,szóval nekik megéri és akármilyen szomorú,erre mennek nem arra hogy tényleg segítsenek.(mert most a csapból is ez folyik.'hírességek',korona vírus téma,ki halt meg a héten,megint elmegy egy aszteroida a föld mellett...)


Állatvédő szervezeteknek,jegyzőnek,rendőrségnek lehet szólni,de le ismétlem ha nem szenved és rendben vannak az oltásai le tudja rendezni a kedves gazdi annyival,hogy.:

-El szokta engedni a kutyát?

-Igen.

-Akkor jó,viszont látásra.

Nem ér semmit a törvény,ha egyszer egy "nem is" jellegű válasszal minden alól ki tudsz bújni.

2021. dec. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
1%
Ez egy zsák a kêpen
2021. dec. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
9%
Igen,abszolút.
2021. dec. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
42%

Elképesztően szomorú ami az egész világon folyik. Embereket, állatokat kínoznak kedvtelésből, arroganciából vagy nemtörődömségből.

Sajnos mindenkit nem tudunk megmenteni, de óriási szükség van ilyen segítő, odafigyelő emberekre! Lehet hogy pont TE vagy az utolsó reménye, utolsó esélye szegény ártatlan kis lelkemnek!!!


Próbáljunk odafigyelni egymásra! (Mind egy helyről származunk, mindannyiunknak a Föld a szülőbolygója, hagy részesedjen a boldogságból minden lélek)

2021. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
70%

Hogy ez milyen..sablonos duma volt.

De van benne igazság,ha tudunk mindig segíteni kell egymáson.

Viszont! Más kutyáján max a saját károdra tudsz tenni valamit,azon felül hogy fel/bejelentést teszel ha rosszul tartott állatot látsz.

2021. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
58%
olyan sablonos duma volt hogy hányingerem lett
2021. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
47%
Akit megbotránkoztatott a válaszom kívánom hogy még sokat fejlődjön emberileg
2021. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!