Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogy vegyem rá anyucit hogy...

Hogy vegyem rá anyucit hogy vegyen kutyát a 6 éves hugicámnak?

Figyelt kérdés
Szegény kis hugicám hetek óta sír hogy szeretne kutyát. Nem átvitt értelemben hanem naponta minimum 1 órát sír rendesen könnyekkel de Anyuci mégse akar neki venni. Én 17 éves vagyok, otthon élek, nincsenek százezreim, menhelyen pedig nem adnak ki kutyát 18 év alatt, mit tegyek?
2022. jan. 9. 03:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
kutyát csak az vegyen, aki vállalja érte a felelősséget. ha anyuka nem vállalja, akkor ennyi. egy gyerek saját magáról sem tud gondoskodni.
2022. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld le a hugicát. Ha anyádék nem akarják, akkor nem lesz.

Az ő házuk. Nekik kellene etetni, oltatni, orvoshoz vinni (ezek komoly pénzek), a sz4rt takarítani utána stb.

Ha esetleg hugica bent akarja tartani, és tönkretesz valamit a kutyuli akkor szintén csak a szülőnek sz4r.

Ha kint van, kell kutyaház ami rohadt drága, a kerítést is meg kell csinálni ha nem jó. Ha átmegy a szomszédba gondok lesznek.

2022. jan. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
"Napi kamu." ---> örülök, hogy számodra kamu, hogy egy kislány szeretne egy házikedvencet
2022. jan. 9. 08:15
 14/25 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező várjatok meg amíg a hugid nagyobb lesz és akkor lesz kutyája
2022. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretnék sok mindent, mégsem kapom meg. Egy 6 évesnek nem való kutya, nem fog gondoskodni róla. Levinné -7 fokban sétálni? Még nekem sem volt kellemes érzés. Nagy felelősség, etetni-itatni, oltásait beadatni amik nem kevés összegek. Nevelni is kell, nem hagyni nőni mint a dudvát. Hol tenné meg ezeket egy 6 éves? Isten mentsen, hogy aztán a menhelyen kötne ki szegény állat, mert volt egy felelőtlen taknyos gazdája.
2022. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam is könyörgött évekig, hogy vegyünk kutyát. mondtam, hogy majd, ha kertes házban lakunk. egy éve megvan a kutya. én foglalkozom vele főleg. mondjuk tudtam előre, én akartam. de egy gyerek nem is tudja, hogy ez mivel jár. egy 6 éves pláne nem.
2022. jan. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Na leírom a saját sztorim, hátha ti tanultok belőle.


6-7 évesen és akartam egy kutyát, ami bent lenne velem a lakásban. Kb elsős voltam, kb márciusban meg is lett a kutya. Eleinte anyám még elhordta oltásra, szobatiszta volt, stb.

Viszont utánna kikerült az udvarra(felmászott az asztalra és megette apám vacsoráját, így kibaszta...)utánna vagy 4 évig az udvaron élte mindennapjait a törpepincser. A cicákkal bújt össze, így nem fagyott meg.

Viszont anyám pasiügyei miatt egy csomót költöztünk, így a "kutyám" a mamáéknál kötött ki.

Ők nem igazán foglalkoztak oltással meg ezekkel, a kutya el is hízott.

Én hordom orvoshoz a 11 éves kutyát, mert szívnagyobbodása, rossz fogai, emlődagata van, és el is van hízva.


A lényeg a történetemből az, hogy gyereknek nem veszünk kutyát, mert egy gyereknek nem mindig van ideje, kedve hozzá(persze elvittem sétálni, de annál többet nem tudtam tenni 12 évesen), és a gyerek nem tudja elvinni orvoshoz, kitakarítani a fülét, stb.


Ennek ellenére jóanyám képes még mindig a pofámba vágni, hogy az én kutyám. Igen az enyém, a nevemen van, én gondozom, gyógyszerezem már. Mert 17 évesen elegem lett hogy nézem a beteg kutyát, így elvittem orvoshoz, ha már az enyém🙄.

Kiskoromban is ennyivel hárított anyám, az én kutyám...

De ha a szülő háziállatot vesz a gyereknek, az esetek 98%-ban a szülő saját magának veszi a jószágot.


Továbbá a már említett tények:

A kutyát vinni kell sétálni(azt is, amelyik kertes házban él!)

Ha szobakutya, szobatisztává kell nevelni, ha bepisil/bekakil véletlen föl kell takarítani

Etetni is kell hogy sz@rjon

Orvosi költségek is vannak:chip, oltások, szívféregteszt évente, neadjisten baleset éri, azok költségei(pl egyszerű keresztszalag szakadás, aminek a műtétje 150.000Ft minimum)

Szükségesek parazita ellenes készítmények(bolha, bélféreg stb ellen)

Nevelni is kell, hogy ne legyen egy idegbeteg kutya, aki a nevére se hallgat

És ott vannak az "egyszeri" kiadások is, mint: póráz, itató-etetőtál, ha benti a kutya akár kutyaruha, fekhely, kinti kutyának hőszigetelt kutyaház

Meg egy kutya 15+ évig is élhet, így gondolni kell arra, mi lesz ha mondjuk kolis lesz középsuliba?


Ezeket érdemes átnyálazni, hogy ne érje meglepetés a családot. De mire egy ilyet megbeszélnétek anyuddal, addigra lehet nem is kutya, hanem mittomén milyen hörcsög kell majd neki.

2022. jan. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%
Azért egy törpe pincsert kitenni az udvarra, akár így -7 fokban is... kimeríti az állatkínzás fogalmát, meg úgy az egész élete. Beteg, elhízott, daganatos... borzalom. Lehet a halál megváltás lenne neki inkább, mert mindent kapott szegényke, csak szeretetet és törődést nem.
2022. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha medvéért sìrna most az próbálnál szerezni??
2022. jan. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖#5-ös ként ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

❎ Én azt szoktam ajánlani, hogy járjatok el valakihez, akinek van kutyája.

1️⃣ Etessétek

2️⃣ És takarítsátok fel a kutyaszart az egész udvarban !

3️⃣ Hidd el, eljártok egy néhány helyre, néhány napig KUTYASZART takarítani !

4️⃣ Egyből le fog tenni a dologról ! :)

5️⃣ És meg elégszik annyival, hogy csak át megy és megsimizi egy kicsit a kutyulit aztán csókolom.

✅ NEM AKAR OTTHONRA : KUTYÁT / KUTYASZART TAKARÍTANI !

✅ Szépen elviteted KUTYASZART TAKARÍTANI, az majd elveszi a kedvét a KUTYA AKARÁSTÓL ^^

2022. jan. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!