Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tartanak olyan emberek...

Miért tartanak olyan emberek is állatot, akiknek nincs meg a megfelelő anyagi háttere pl. egy váratlan műtét fedezésére?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már olyan szituációt, hogy váratlanul kellene 50-150e Ft-ot költeni a kutyára/macskára valami miatt (pl. baleset), de ez ilyen-olyan okok miatt nem megoldható.

Sokan ilyenkor az állatorvosokat támadják, hogy hogyan mernek ilyen drágán dolgozni, meg hol van a hivatástudat, amikor meg kellene menteni Fifikét. Az ilyen emberek miért tartanak állatot? Az állatorvos sem viccből járt 5,5 évig egyetemre és képezi tovább magát évről évre, neki is van családja akit el kell látni, arról nem is beszélve, hogy egy rendelő fejlesztése (pl. ultrahang, röntgen) több tízmilliós nagyságrendű időnként. Én örülök, ha rendelő, ahová járok tud fejlődni, és magasabb színvonalú szolgáltatást tud nyújtani, de ez nem lehetséges ha ingyen dolgoznak (amit én nem is várok el). Néhány ember szerint ezeket az összegeket az állatorvosnak saját zsebből kéne állnia?

Miért nem értik néhányan, hogy az állat nem olyan, mint egy kocsi, amit elég 1 hónap múlva megcsináltatni, ha éppen nincsen rá pénz?



2022. jan. 21. 01:50
1 2 3 4
 1/33 gehdjfztuz válasza:
67%
Mert nem érdekli őket.
2022. jan. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Ha befogadok egy macskát, hogy ne az utcán legyen, akkor inkább ne tegyem, mert csóró vagyok?
2022. jan. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem arra készülnek, hogy beteg lesz vagy életveszélyes körülmény alakul ki.


Egyébként szerintem magyar fizetésből élőknek nincsen fixen milliós összeg félrerakva a számláján. Nem is lenne értelme, mert elinflálódik. Ami be van fektetve, azt meg nehéz kivenni ugye bukás nélkül.

2022. jan. 21. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%

Ki mondta hogy ingyen dolgozzon az állatorvos?

Na de kérdezek valamit, köhög rá egy választ, majd közli hogy egy huszas lesz?

Túlárazott fszok, és "el kell látnia a családját?" ne viccelj már kérdező, neked húszezer az órabéred?

2022. jan. 21. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

Állatorvos beárazása.


Anno 2 véglet volt.


A.: A haszonállat, pláne a nagy, a család szó szerinti túlélését jelenthette. Ilyen esetben, pl.: a szántó ló, vagy a vemhes tehén nagy érték volt. Tehát fizettél.

B.: Gazdagék kedvence. SOKAT fizettek.


Mára a ló túloldalán van sok tulajdonos, lásd sokan még azt is megkérdezik, hogy ihate-e a jószág csapvizet, meg drága tápok, és utazás 200+ km.-t "ekzoikás" állatorvoshoz, egy 300 forintos rágcsálóért, aminek a műtétje 134.000 + ...számla kell? >:)

2022. jan. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes mondja.

Sok esetben nem úgy lesz háziállata valakinek,hogy eldönti,aztán pénzért vesz egyet.

Legtöbbször kóbor kisállatot fogad be az ember,szánalomból.

Mert sajnálja az út szélén hagyni vagy egyéb humánus okokból.

Ilyenkor nehezebb olyan döntést hozni,hogy á,hagyom az autók között rohangáló kutyát, inkább üssék el,mert nekem nem biztos,hogy lesz pénzem 7,5 év múlva egy 150 ezres műtétre.

Sőt, dönthetsz te felelősen is,de évek múlva megváltozhatnak a körülményeid neked is.

Én pl úgy jártam,hogy lett egy macskánk és két kutyánk Mind úgy,hogy tudatosan nem akartunk , csak mégsem tudtunk elmenni mellettük.

Évekig nem volt semmi gond.

Aztán egyszer a cica beteg lett.

Doki, pénz,gyógytáp stb..

Megoldottuk két fizetésből.

Aztán költözés, felújítás ,majd elváltunk.

Kifizettem a párom, hitel kellett hozzá és az állatok velem maradtak.

Onnantól,hogy egyedül voltam gyakorlatilag minden ünnepnap, hosszú hétvégére volt valami hol az egyikkel,hol a másikkal.

Nem ilyen százezres tételek,de minden kiadás mellé még ez is,hát nem egyszerű.

Próbálja megoldani az ember.

Mégcsak azt se mondanám,hogy felénk annyira drága lenne egy állatorvos.

De az biztos,hogy mindig a lehető legrosszabbkor történik valami.

Bizonyára van tőlem jobb gazda.

De mindezeket tudva sem biztos,hogy másképp döntenék,mint akkor.

2022. jan. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
16%

Árak.


1X leírta ide az állatorvos, de akkor is töröltettétek, hogy a doki azt is nézi, hogy mit viszel be, és mivel és miben.

Azaz: Drága eb + merci a parkolóban + Omega óra a csuklódon + bolti cicis csajod kísér = 50.000-ről indulunk, és 1500 lesz a 500 forintos injekció. >:)

2022. jan. 21. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%
Azért tartanak, mert megtehetik.
2022. jan. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
23%

A legtöbb ember úgy van vele, hogy az első ilyen nagyobb műtétnél inkább elaltatják, aztán szereznek másikat. Én nem tartanék úgy kutyát, ha nem lenne rá pénzem és azokat sem értem, akik 3-4-et tartanak, kizártnak tartom, hogy ennyire lenne normálisan pénzük. Ahhoz milliomosnak kell lenni.


#2 miért lenne muszáj befogadnod egy állatot, ha nincs rá pénzed? Senki nem kényszerített rá. Beadhattad volna menhelyre is, aztán remélhetőleg találnak neki olyan gazdit, akinek van rá pénze. Pont az olyanok miatt van annyi kóbor állat, akik befogadják, aztán mikor költeni kéne rá, inkább kiteszik az utcára…

2022. jan. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%

Kis túlzással olyan , mintha azt mondanád,hogy minek vállal az ember gyereket,ha nem tudja fizetni az orvosi kezelés költségeit.

Az elmúlt pár évben megszaporodtak a nyilvánossághoz forduló szülők, akik gyűjtést szerveztek,mert a gyerekük valami ritka és nagyon drága gyógymódra szorulnak.

Extrém,de az életből vett példa pl az sma-s gyerekek.Nem is emlékszem pontosan, talán hétszázmilliót gyűjtöttek össze az elsőnek.

Nem ez a lényeg, hanem az elv.Szerinted mindenki aki gyereket vállal felelőtlen,csak mert nincs lerakva ennyi megtakarítása,mert hát mi van ,ha szükség lesz rá és nincs?

Sőt,ki tudja mi jöhet még, legyen inkább egymilliárd?

Ezzel az erővel az életben semmihez nem kéne hozzáfogni,mert mi van ha ez vagy az történik.

Szerintem csak emberséges és optimista az, aki egy szerencsétlen sorsú állatot befogad,holott tudja, hogy csak a lehetőségeihez képest tud megadni dolgokat.

Sokkal többre tartom ezt a hozzáállást, mint kifogásokat sorolva elfordulni.

2022. jan. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!