Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tartanak olyan emberek...

Miért tartanak olyan emberek is állatot, akiknek nincs meg a megfelelő anyagi háttere pl. egy váratlan műtét fedezésére?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már olyan szituációt, hogy váratlanul kellene 50-150e Ft-ot költeni a kutyára/macskára valami miatt (pl. baleset), de ez ilyen-olyan okok miatt nem megoldható.

Sokan ilyenkor az állatorvosokat támadják, hogy hogyan mernek ilyen drágán dolgozni, meg hol van a hivatástudat, amikor meg kellene menteni Fifikét. Az ilyen emberek miért tartanak állatot? Az állatorvos sem viccből járt 5,5 évig egyetemre és képezi tovább magát évről évre, neki is van családja akit el kell látni, arról nem is beszélve, hogy egy rendelő fejlesztése (pl. ultrahang, röntgen) több tízmilliós nagyságrendű időnként. Én örülök, ha rendelő, ahová járok tud fejlődni, és magasabb színvonalú szolgáltatást tud nyújtani, de ez nem lehetséges ha ingyen dolgoznak (amit én nem is várok el). Néhány ember szerint ezeket az összegeket az állatorvosnak saját zsebből kéne állnia?

Miért nem értik néhányan, hogy az állat nem olyan, mint egy kocsi, amit elég 1 hónap múlva megcsináltatni, ha éppen nincsen rá pénz?



2022. jan. 21. 01:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki írja hogy "mert aki befogadja inkább hagyja ott?". Állategészségügyben dolgozom, és pont nem azok rinyálnak akiknek befogadott állata van, és amúgy teszem hozzá a befogadott keverék Buksinak nincs is annyi baja mint a 60 ezerért szapitól vett Fifikének. Aki VÁSÁROL egy állatot, igenis számítson rá hogy Fifike nagy valószínűséggel allergiás lesz, táp 5000/kg, allergia elleni gyógyszer minimum 10-15000 ft/hónap, gyógysampon 5-7000 ft, stbstb. Ja és nem szakadt kocsival jönnek általában hanem sport merci, Audi terepjáró, 5x elmondják, hogy bichooon, yorkiiie. Aztán 1500 forinttól hanyatt vágják magukat 😅 a legjobb pedig aki arra fogja hogy a gyereknek vette. Mit vár? Majd a 8 éves gyerek kifizeti a 40 ezres orvosi számlát? Sőt, van aki már azon sokkot kap hogy kell neki chip meg oltás ami több ezer forint rövid időn belül, aztán amúgy bolhás is, ja meg hasmenése is van mert ugye szaporítótól vette. Nem kötelező állatot tartani. Ha az enyémmel lenne valami inkább hitelt vennék fel mintsem kidobjam vagy elaltassam, de azért szerintem nem akkora dolog 2-300 ezer forintot félretenni ha bármi történik. Mellesleg aki mondja hogy 20 ezer az órabére egy állatorvosnak. Egyébként szerintem ez nagyon ritka, de tegyük fel. Kapásból lejön az adó, marad kb 15 ezer, fizetni kell az asszisztenst, a rezsit, a hely bérleti díját, anyag ár sem olcsó (pl az injekció amit bead neki), a gépek is több tízmilliós tételek amikkel dolgozik, azokat meg kellett venni. Szóval nem úgy működik hogy zsebrevágja a 20 ezret 😅 De A lényeg, nem kötelező állatot tartani 😊
2022. jan. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%

Mert önző és felelőtlen?

A válasz nem ilyen egyszerű, mert attól is függ, hogyan és miért került hozzá az állat. Továbbá lehet, hogy inkább lemond saját javairól az állat javára és bárhogyan is, de összeszedi a pénzt a műtétre. Magával szúr ki, de van egy állatkája, ami érzelmileg sokat adhat az egyénnek. Szóval nem lehet egy kalap alá venni az összes esetet, egyént.

2022. jan. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
24%
#10 ez nagyon túlzó hasonlat, annak az esélye, hogy a gyerekednek olyan betegsége lesz, aminek a kezelési költsége többszázmillió, nagyon csekély. Még a lottó 5-ösre is nagyobb esélyeid vannak. Ellenben arra van esély, hogy a kutyádnak az élete során szüksége lesz egy mondjuk 100-150 ezres műtétre, ezzel minden gazdinak számolnia kell. Akinek ez nem férne bele, az inkább ne vállalja az állatot.
2022. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
88%

13, Jó, de hol a lélektani határ? Az 50ezres műtét nem jelentene gondot, talán még a 150es se. De ha vizsgálat 50ezer, műtét 100ezer, meg a gyógyszer, meg a kontroll, meg ultrahang meg a tökömtudja, és három héten belül kifizettem fél millát a százezres műtétre, ott lehet, hogy picikét szívnám a fogam. Pedig ez is teljesen reális lehet egy nagyobb gond esetén, nem túlzó hasonlat, mint a tizesé.

Szóval honnantól vagyok jó gazdi? Ha a 150ezres műtétet még megoldom, akkor már mehet? Vagy félmillától már annak számítok? De várj, két cicám van, akkor legyen egy milla, mert mi van ha duplán kell?


Azért ez nem ennyire fekete-fehér, hogy számolj egy műtéttel és akkor vállonveregetés.

2022. jan. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
58%

#13

Két helyen is utaltam rá,hogy túlzás.

Az inkább ne eseteken lehetne filozofálni.

Inkább ne segíts egy kicsit sem,ha nagyot nem tudsz?

Érdekes meglátás.

2022. jan. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
27%
Ugyanazért, amiért sokan a csupasz p1csájukra vállalnak gyereket. Nincs agyuk, nem tudnak bele gondolni hogy pénz is kellene hozzá.
2022. jan. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
14%
#14 félmillát nagyon ritka esetben kell otthagyni az állatorvosnál. Én azt gondolom, hogy ilyen vészhelyzetekre az embernek legyen legalább 200-300 ezre félretéve. Akinek ennyi problémát jelent, az azért gáz…
2022. jan. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%

Nemcsak a családot kell eltartani, de egy rendelőnek kőkemény díjai vannak. Rezsi, asszisztens, számlák a kisebb része. A berendezés már több tíz milliós (röntgen, Altató gép, műszerek, gyógyszerek stb) es ezeket fejleszteni is kell, ám, ép annyira, hogy minimális beavatkozásokat el lehessen végezni, nem beszélve a komoly műtétekről.

Ezt nem látják az emberek.

Hivatas tudatbol senki nem él meg, ezt rendszeresen hozzá vágják az orvosok, allatorvosok fejéhez. Nagyon szomorú.


Azt is tudom, hogy vidéken, falun mély szegénység van, de akar Budapesten is élnek nagyon rossz anyagi körülmények között emberek, sajnos nem az állatokra költik a kis megsporolt pénzeket, ha van egyáltalán nekik.


Mi allatorvosunknal, rendszeresen hagynak ott dobozban beteg állatokat anonim. Pénze nincs kifizetni a kezelést, ezért ott lerakjak éjszaka, majd a doktor meggyógyítja, ha látja hogy szenved. De mi lesz utána az elárvult állattal, ha meggyogyitjak, ki fogja gondozni?! Borzalmas.

2022. jan. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
90%
A magyar VALÓS átlagfizukkal nem sok embernek lenne háziállata. Ezen a környéken a nettó 150 k-s fizetés már hatalmas csoda... Sajnos a legtöbb magyarnak semmilyen megtakarítása nincs, vagy ha van is akkor hiába van mert nem fér hozzá azonnal a pénzéhez. Nekünk pár hónapja kellet volna egy rendkívüli dolog miatt, a bankban igénylés után 3 munkanap mire a saját pénzünkhöz hozzáfértünk volna, amiből ténylegesen 5 nap lett mert a dolog pénteken történt, így csak a következő hét szerdán kaptunk pénzt... persze fizetni azonnal kellet volna..
2022. jan. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
23%

#19 “A magyar VALÓS átlagfizukkal nem sok embernek lenne háziállata.”


És ez miért is lenne baj? Még a végén csak jó helyre kerülnének az állatok és sokkal kevesebb kerülne menhelyre vagy az utcára, sokkal kevesebbet tartanának láncon és éheztetnének…hát ez tényleg szörnyű lenne (irónia).

2022. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!