Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tartanak olyan emberek...

Miért tartanak olyan emberek is állatot, akiknek nincs meg a megfelelő anyagi háttere pl. egy váratlan műtét fedezésére?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már olyan szituációt, hogy váratlanul kellene 50-150e Ft-ot költeni a kutyára/macskára valami miatt (pl. baleset), de ez ilyen-olyan okok miatt nem megoldható.

Sokan ilyenkor az állatorvosokat támadják, hogy hogyan mernek ilyen drágán dolgozni, meg hol van a hivatástudat, amikor meg kellene menteni Fifikét. Az ilyen emberek miért tartanak állatot? Az állatorvos sem viccből járt 5,5 évig egyetemre és képezi tovább magát évről évre, neki is van családja akit el kell látni, arról nem is beszélve, hogy egy rendelő fejlesztése (pl. ultrahang, röntgen) több tízmilliós nagyságrendű időnként. Én örülök, ha rendelő, ahová járok tud fejlődni, és magasabb színvonalú szolgáltatást tud nyújtani, de ez nem lehetséges ha ingyen dolgoznak (amit én nem is várok el). Néhány ember szerint ezeket az összegeket az állatorvosnak saját zsebből kéne állnia?

Miért nem értik néhányan, hogy az állat nem olyan, mint egy kocsi, amit elég 1 hónap múlva megcsináltatni, ha éppen nincsen rá pénz?



2022. jan. 21. 01:50
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%

Ez elég összetett dolog, ha így nézzük akkor kis hazánkban nem sok gazdi lenne. Nem mindenkinek van 500 ezres fizetése, de attól még nagyon szeretheti az állatokat és szeretne is nevelni egyet-kettőt.

Jó pár éve egy kóbor kutyát fogadtam be, majd idősebb korában beteg lett, műteni kellett. A műtét ára ha jól emlékszem 60 ezer körül volt, nem is bírtam kifizetni egyszerre, de szerencsére az állatorvos nagyon rendes volt, így részletfizetéssel rendeztem az anyagiakat 3 hónap alatt.

Attól mert nem volt 100-200 ezer ft félretett pénzem ilyen esetre, nem tartottam magam rossz gazdának, mindig kapott finom falatokat, sokat játszottunk és boldog élete volt.

Nyilván nem azt mondom ezzel, hogy aki szegénységben él vállaljon kiskedvencet, mert az etetni sem fogja tudni minden nap.

2022. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne tartana? Nem arra gondolok, ahol kenyérre is alig futja, de azért ne a felső tízezer kiváltsága legyen az állattartás. Simán lehet, hogy soha semmi baja nem lesz az adott állatnak. És akkor ne biztosítsak neki boldog életet, csak mert LEHET hogy egyszer lesz egy 2-300 ezres műtétje? Ha ilyen lesz, akkor majd valahogy megoldom, kénytelen leszek. Nem gondolom hogy ilyen összegű megtakarítás nélkül ne lehetne állatot tartani. Ha az utcán találok egy kartondobozban kidobott rühes kismacskát, akkor hagyjam ott emiatt? Vagy "adjam le egy menhelyen"? Tele van az összes, és ők is sokszor adományokra támaszkodnak, nem fognak azért befogadni egy macskát, mert te perpill nem tudsz kifizetik zsebből egy százezres nagyságrendű műtétet.
2022. jan. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanazért, miért gyerekeket is sorra vállalnak a putriba, mikor még kaja sincs.

Szerintük ehhez joguk van, és "csak a szeretet számít". Felelőtlenek, gondolják majd valahogy úgyis megoldódik, max mástól kuncsorognak pénzt vagy sorsára hagyják az állatukat, úgyis lesz másik.

2022. jan. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
90%

A te logikád mentén haladva, szerintem senkinek nem lenne állata Magyarországon. Lennének sokkal jobb megoldások annál, mint hogy mindenki pengesse a százezreket az orvosoknak. Lehetne pl. szabályozni az árakat. Kicsit elájultam, mikor meghallottam, hogy a fővárosban egy macskát van, ahol 30-40 de akár 50 ezerért miskárolnak ki. Budapesttől 40 km-re élek, itt 13 ezer forintot fizettem érte az orvosnak... Pedig ő is elvégezte az 5,5 éves egyetemet. Vagy lehetne az állatokra kötelező biztosítást bevezetni, mint pl. Angliában.

Mondjuk amit a 23-as ír, az egy kicsit másik téma, mert pl. a macskámat, akit konkrétan bedobtak ide az udvarra és itt ragadt, nem én szültem, de még csak nem is terveztem hogy lesz, ja és támogatás se jár utána az államtól mint pl. a gyerekek után (sokan szülnek most a CSOK meg hasonlók miatt, ebből ugye profitálnak a szülők, én a macskámtól tényleg csak kb. szeretet kapok). De ja, végülis valahol igaz, ennyi erővel gyereket se lehetne vállalni, de akkor senkinek se. Ott van pl. Zente is, akinek nem kevés dellát gyűjtöttek össze innen-onnan, hogy megkapja az életmentő kezeléseket... Akkor a szüleitől is megkérdezhetjük, hogy ha egy ilyen komplikált esetre nem volt félretéve 700 milla akkor minek vállaltak gyereket?

Sajnos, egy ilyen világban, pláne egy olyan országban ahol annyi félretett pénze van az embereknek, hogy munkanélküliségben talán 1-2 hónapig húzza, felesleges a miértekről beszélni. Legalábbis, szerintem.

2022. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
33%

#24

Ha maximalizálnák az árakat, akkor szimplán bezárna az állatorvosi rendelők nagy része. Ez miért lenne olyan jó?

A kötelező biztosítás jó ötlet, azt támogatnám.

A hozzád bedobott macska nyilván más tészta, hiszen nem te vállaltad.

Zente esete azért nem nevezhető mindennaposnak, és az emberi egészségügy alapvetően nálunk tb-finanszírozott, az állatorvosi ellátás nem, tehát nem igazán összehasonlítható. Viszont igen, szerintem egy gyereknél is bele kell kalkulálni, hogy lehet hogy lesz szüksége erre-arra egészségügyi okokból. Lásd pl. menstruációs szegénység, ahol a család nem kalkulálja bele, hogy ha lányuk születik akkor szüksége lesz bizonyos eszközökre, mégis vállalnak gyereket. De ez kicsit más téma, nem azért írtam hogy offoljak, nem akarom a gyerekvállalás fele terelni a témát, csak azért említettem, mert az ok ugyanaz: felelőtlen, "majd lesz valahogy" illetve "majd mások pénzéből megoldom" mentalitás.

2022. jan. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

#2: Megteheted, de akkor az állatorvosoknak az összes befogadott ó, kóbor állatot anyagköltségen kéne ellátnia, mert aki befogadta csak jót akar? Hamar becsődölne néhány rendelő.


#4: Nekem sajnos nem, de a mosógépszerelő, aki kijön és megcsinálja az elromlott mósógépem is ennyit kér el minimum, pedig neki nincs sok befektetett idő és pénz a munkájába (mielőtt félreértené bárki is nem nézem le egyik ilyen szakmát sem, csak a szemléletesség miatt montam)


#10: Jogos, bár szerintem ez inkább a szűkebb réteg. Több milliós kiadásra nem lehet felkészülni, ha pl. valami olyan betegsége van a gyereknek-kutyának, de valamilyen tartaléknak kell lennie a "kisebb" problémák megoldására.


#24: arra nem gondoltál, hogy egy pesti rendelő bérleti díja azért többszöröse egy vidéki kisfalu rendelőjének? Az alkalmazottaknak járó fizetésről nem is beszélve.

2022. jan. 21. 12:43
 27/33 anonim ***** válasza:
90%
#25, 26: Ezért hoztam fel pl. az ivartalanítást példának, az egy olyan kezelés amit lehetne maximalizálni és alap dologgá tenni. Mert pl. ez az alapja mindennek, hogy túl sok a szaporulat macskákból, kutyákból. Ha nincs pénz Cirmit ivartalanítani akkor pár hónap alatt 5 Cirmi lesz a háznál, fél éve múlva meg 20, de nem a háznál, hanem szétszórva mindenhol, mert már az 5 Cirmire se volt pénz. Meg hát sokan azért jutnak állathoz pénz nélkül, mert annyi van belőlük mint a szemét, már elnézést. És igen, ha egy "megdöglik" akkor 2 perc szerezni máshonnan egy másikat stb. Ha az ivartalanítást alap dologgá lehetne tenni az sok mindent megoldana, aztán a combnyaktörés kezelésre kérjék el a 200 ezret meg a hasonló "kirívó" esetekért. Persze ez is csak egy opció volt, nem mondtam hogy ez egy kizárólagos és a legjobb megoldás...
2022. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
85%

#27

Én ezt értem, de őszintén, miért tartana nyitva továbbra is egy rendelő, ha kötelezik arra, hogy veszteségesen üzemeljen? Az állatorvosi rendelők piaci alapon működnek, ha nincs profit akkor bezár, és máshol (ilyen esetben pl. más országban) kinyit ismét.

Én az ivartalanítást kötelezővé tenném, aztán mindenki eldöntheti, hogy tudja-e vállalni vagy sem. (Természetesen ehhez az kellene, hogy jobban legyen ellenőrizve a dolog, állítólag kutyákba kötelező a chip, mégis rengeteg kutyában nincs, senki nem ellenőrzi...)

2022. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Kössetek biztosítást a kutyára. Havi max. 2 ezer forint és fizetik a váratlan műtéteket, legalábbis a nagy részét.
2022. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

#28 Persze, fixen nem ellenőrizné ezt senki. Ahogyan pl. azt sem, hogy hiába tilos (pontosabban bírság jár érte) a kutyákat életvitelszerűen láncon tartani, mégis sokan megteszik.

#29 Igen ez lenne egy jó megoldás csak az a baj vele hogy opcionális. Kötelező biztosítás kéne.

2022. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!