Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Azok akik nem támogatják az...

Azok akik nem támogatják az abortuszt, miért ajánlják lelkesen a vemhes állatok ivartalanítását?

Figyelt kérdés
A gyerek szülessen meg, de a kiscmacskáktól, kiskutyáktól meg kell szabadulni, mert tömve vannak a menhelyek. Egyszerűen nem értem magát a gondolatmenetet.

2022. márc. 14. 22:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
21-es: így van, szerencsére. De legalább az ilyenek, mint a 11-es nem vállalnak gyereket. Bölcs döntés. Pokollá tennék az életét, vagy meg is ölnék.
2022. márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Eltávolították...

Egyébként a megelőzés mindkét esetben jobb, ha nem szeretnénk utódot. Embernél-védekezés, állatnál-ivartalanítás.

Az abortusz meg szerintem a legvégsőbb megoldás. Amikor olyanok a körülmények.

2022. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
23%

"Normális értékrenddel bíró emberek vannak többségben."


Bár úgy lenne. 😂

2022. márc. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ja!-🙂
2022. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
50%

Le leszel ponzozva állatok témakörben, de az ember és az állat nem ugyanaz a jogi és etikai kategória. Ha késsel elvágod egy ember torkát az gyilkosság. Ha leszúrsz egy macskát az nem az, legfeljebb állatkínzás. De ha haszoállatról beszélünk, és leszúrjuk a disznót, akkor meg egy természetes dolog.

Tudom, hogy a mai világban ez egyeseknek fáj, de igen: az emberélet etikai szempontból többet jelent. Égő házból is először az embereket fogják kimenteni, ha pedig olyan helyzet van, hogy választani kell, hogy egy ember vagy egy macska égjen bent, akkor az embert fogják menteni és a macskát hagyják.

Az abortusz azért vitatott orvosetikai szempontból, mert egy emberi lény elpusztítása a kérdés.

2022. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy ismer bárki ilyen embert? Én pl most nem tudnék senkit sem mondani az ismerőseim közül, aki ellenzi az abortuszt, pedig feljött már néha a téma, de mindenki csak támogatta.


Sokaknak meg az is új, hogy vemhesen is ivartalanítanak, szimplán azért, mert nem is gondolkodtak el ilyenen. Na, ők mind elborzadtak, mikor elmondtam nekik, hogy is megy a mentésnél... Első gondolat az, hogy szegény kölyköket megölik és ez így nagyon nem jó, aztán a többség belátja, hogy ez szükséges rossz, a maradék meg továbbra sem tartja jó dolognak, de persze jobb megoldás sem jut eszébe...

2022. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
68%
Én az abortuszt is egy szükséges rossznak tartom, nem tudok olyan szituációt elképzelni hogy én ilyesmit csináljak (legfeljebb akkor ha amúgy belehalnék a terhességbe), de a másik embernek meghagyom a döntés szabadságát, ki vagyok én hogy ítélkezzek? Az ivartalanítást viszont jó ötletnek tartom, noha nem vemhes állat esetén, az nekem eléggé kegyetlennek meg szadistának hangzik, véleményem szerint a gazdi felelőssége hogy amint lehetséges ivartalanítsa az állatát, illetve vigyázzon rá amíg nem sikerül. Mert bizony akár egy házikedvencről, akár egy emberről van szó (és mindkettő állat) ha az adott egyed utódot vár, akkor ott a lehetőség hogy egy kifejlett élőlény legyen valamikor abból a terhességből, és egyik esetben sem "sejtek halmaza" az anyaméhben lévő teremtény. Ennek ellenére az abortuszra, de akár a vemhes állat ivartalanítására is szükség lehet nagy ritkán, noha egyik se túl jó dolog.
2022. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
11%
🤣🤣🤣🤣Ez komoly kérdés?Az ha egy élőlény meg sem fogan,jobb mintha megölnék nem?Ez olyan mint mikor egy nő kipakoltatja magát,mert nem akar több gyereket!Hogy lehetsz ilyen sötét?
2022. ápr. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nem sikerült értelmezni a"vemhes" szót a kérdésben... Biztos hogy én vagyok a sötét?
2022. ápr. 29. 08:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!