Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kihez fordulhatnék segitségért?

Kihez fordulhatnék segitségért?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve lakunk az új társaslakásunkban de sajnos a közvetlen szomszédunknak a kutyája rühes az első 2 lábától az egész háta lábai..stb... nagyon félek nehogy elkapjuk,már voltak állatvédők,voltak állatorvosok megvizsgálták a kutyát és azt mondták ennek a kutyának megváltás lenne az altatás..nem egy kezdő ruhességről beszélek sajnos hanem véres,sebes neki.. gusztustalan,és a házunk előtt járkál,a gazdája egy idős néni aki kijelentette,hogy,ő sajnálja el altatni,de azon kívül hogy ad neki étel maradékot,és néha vizet és neha úgy csinál mint ha foglalkozna vele..mert pórazra teszi és viszi sétáltatni,ezen kívül nem foglalkozik vele..sajnos udvarunk sem kertünk sincs,csak egy járda.. amire a kislányomat,ki tudom engedni játszani.. van eby kicsike virágos kertem amit szépen gondozok,de állandóan oda piszkol,multkor elkaotam hogy a gazdája elkapta és úgy huzta vissza hogy ne piszkolnon oda.. de az itteni utcába mindenki fel van háborkdva erre a kutyára ,kijárkál magától,és összevissza járkál az utcában piszkol oda ahol épp a kutyának jól esik,az utcában van pár gyermekés baba is mint ahogy nekem is egy 4 hónapos pici.. már a lábamszárát összevissza csipkodták a bolhák,nem győzöm fujogatni magam és a kislányom..

Nemntudom már kihez tudnék fordulni segitségért,sajnos a polgármesterünk egy bunkó,bármikor kérünk segitséget,elutasít..

Mit tudnék csinálni??


2022. aug. 7. 06:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Ennyi marhaságot összehordani... :D
2022. aug. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha ez mind igaz, akkor az állatorvos aki vizsgálta a kutyát és megállapította hogy rühes, miért nem gyógyította meg?


Ez a történet enyhén szólva furcsa.

2022. aug. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%

"de az itteni utcába mindenki fel van háborkdva erre a kutyára"

Lehetne több eszetek, és felháborodhatnátok inkább a gazdira a szerencsétlen kutya helyett, ugyanis az egészről az ember tehet.


Meg mondjuk hívhatnátok állatvédőket akik el is veszik tőle a kutyát és megmentik, mert ezt a kutyát meg kell menteni, csak sajnos mindenki szarik rá, nincs köztetek egy épkézláb, intelligens ember.

Kizártnak tartom hogy állatvédők voltak kint nála. Egyetlen állatvédő sem hagyta volna ilyen körülmények között a kutyát.

2022. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem egy kopasz kutyát vagy májzlit tart a szomszéd véletlen? 🤣
2022. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Esti mese: a rühesség kezelhető, késői szakaszban is. Az állatvédők meg majd kisétálnak, se el nem veszik a kutyát, se a kezelését nem segítik? Hagyjál már kérdező a hülyeségeiddel.
2022. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Most akkor bolhas vagy ruhes? Ha a te labadat bolhak csipik, akkor talan ki kene pucolni a hazat, nem? Ott nagy fertozes lehet.


Nem tudom, a szomszedom kutyaja volt bolhas, konkretan en vettem eszre rajta,ahogy simogattam keritesen keresztul, de attol meg az en kertemben nem jelentek meg, nem csiptek meg es az en kutyam se lett az.


Itt valami nem kerek.

A kislanyodat meg nem a jardara kene kibaszni, hanem jatszoterre vinni, azt meg talan elvezne is :D

Mi is laktunk egy idoben lakasban, soha nem a haz elott bohockodtunk, elmentunk szepen a jatszoterre vagy barhova.


Nem tudom megallapitani, hogy most mi igaz vagy nem igaz a sztoribol, de ha van egy rossz allapotu kutya, hisztizes helyett valoban be kell jelenteni, jegyzonek, allatorvosnak, rendornek, allatvedoknek, stb.

2022. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Olyan megható, csak az a baj hogy kevésszer írtad le, hogy gyerekeid vannak, szerintem ezt a részt fejtsd ki bővebben.
2022. aug. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Voltak kint állatvédők, állatorvos.

Megállapították, hogy nagyon beteg kutya és hazamentek. Ezután a nagyon beteg kutya sétálgat vígan a környéken amiért mindenki felháborodik.


Értem.

2022. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de ha valóban igaz ez a történet, és valóban annyira súlyos lenne a kutya állapota, akkor az állatvédők elvitték volna. Az állatorvos meg elkezdte volna kezelni... Elég kamu szaga van...
2022. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Mi célból szeretnéd kirakni a kislányodat a járdára? :D
2022. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!