Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hova lehetne bejelenteni az...

Hova lehetne bejelenteni az állatkínzást?

Figyelt kérdés

A szomszédunkban egyszerűen botrányos ahogy tartva vannak az állatok. Van vagy 8 kutya kikötve, mind sovány és ápolatlan, az egész udvaruk egy szemétdomb és az állatok a szemét közt mászkálnak, van több macskájuk, baromfijuk, amik már kerülfordul nálunk vannak mert nincs normális kerítésük, van kecskéjük és birkájuk is. Helyük nincs, csak az amit a hülye fiuk összetákolt szekrény meg minden féle maradványokból. A birka és kecske bevan préselve a lóhoz és a szamárhoz, olyan szűk a helyük hogy nem igaz, nem mellesleg bármikor összeomolhat. Most már van malacuk is azt nem egészen tudom hogy hol tartják, de hasonló helyen. A gyerek nem normális, ha rájön neki esik a kutyáknak és veri őket. A szamarat és a lovat kihajtja, de nincsennek normálisan táplálva. Múltkor úgy szájon vágta a szamarat ököllel hogy összeesett a szerencsétlen és ekkor elégeltem meg. Jeleztük a problémákat a helyi önkormányzatnak akik aztmondták hogy az egész Jászságban (itt élünk) egy ilyen szemétfelszámolási program indult, nyugodjunk meg már alapból is bejelentették őket többen is és majd intézkednek. Valóban ki is jöttek, még a rendőrség is kint volt, csináltak pár képet, amit az oldalukra feltöltöttek büszkén hogy ők milyen "sokat" tesznek ez ügyben és azóta se történt semmi. Annyit értek el hogy a gyerek nem hordja a portára tovább a szemetet, hanem helyette kiviszi a határba, valamint az itthon lévő szemetet meggyújtották és hetekig fuldokoltunk a rendkívül büdös, mérgező fekete füsttől. Az állatokkal meg semmit se kezdtek, ugyanolyan horrorisztikus állapotban vannak mint azelőtt. Ezért már nem is szeretnék az önkormányzathoz vagy a rendőrséghez fordulni, mert röhejesen cselekvésképtelenek. Nincs esetleg valamilyen állatvédelmi szervezet akik az asztalra csapnának és tudnának segíteni?

Illetve ez hogy működik? Mert őszintén annyira nem szeretnék mélyen belenyúlni, szívem szerint szólnék az állatvédőknek és majd ők intézik amit kell. Nem feltétlen szeretnék rendőrségre meg ilyenekre járni, sem pedig összetűzésbe kerülni a szomszéddal. Mire kell számítanom ha beszélek egy ilyen állatvédő szervezettel? Megköszönik és én ezzel végeztem is? Vagy nekem már nem lesz más szerepem és számíthatok diszkrécióra is? Természetesen akárhogy lesz megteszem a szükséges lépéseket, de azért jó lenne előtte tudni hogy mire számítsak.


Utolsó kérdésem pedig az lenne hogy Jász-Nagykun-Szolnok megyén belül melyik szervezethez kéne fordulnom? Emailt fogadják vagy telefonon kell felhívni őket?

Személy szerint a Kéz a Mancsért vagy az Állatmentő Szolgálat Alapítványt figyelgettem hogy ők Jász-Nagykun-Szolnok megyében tevékenykednek, de náluk csak kutyás macskás képeket látok. Nem tudnák elvállalni ők? A lovakkal meg egyéb NEM kutya vagy macskával tudnának mit kezdeni?



2022. aug. 24. 00:42
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Önkormányzat, jegyző. Rendőrseg.
2022. aug. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekik már jeleztem és nem csináltak semmit😅
2022. aug. 24. 02:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szeméttel foglalkoznak. Azt jelentették nekik eddig. Te meg jelentsd hivataosan az állatkínzást.
2022. aug. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körbe a neten, a környék melyik állatvédő szervezethez tartozik. Jelentsd nekik is a helyzetet.
2022. aug. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És akkor hiába voltak kint? A szeméttel se csináltak semmit. Nem mellesleg kint voltak és láthatták azt is hogy milyen körülmények közt vannak az állatok. Vagy ha gyilkosságot láttak volna is annyi lenne hogy ,,áh nem ezért jöttünk, a szemétre panaszkodtak". Ez siralmas szerintem. Nyilván nem téged okollak ezért kedves 3-as, de érted mit akarok mondani.
2022. aug. 24. 10:12
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Állatvédőrség. Szurkolók az állatokért. PCAS-az egész országból mentenek,jó harcias a vezetőjük!
2022. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5, a rendőrség azzal foglalkozik i nyitott ügy náluk. Nem fognak maguktól újat nyitni. A szemét dolog megoldása lesz vmikor, értsd nem határidős.


Az állatkínzás és állat veszélyeztetése már az. Ott hamarabb lenne eredmény, de nem azonnal az se!

2022. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* i = ami
2022. aug. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!