Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Bejelenthetem a szomszédot...

Bejelenthetem a szomszédot amiért van vagy 10 macskája és mind beteg?

Figyelt kérdés

Egy idős asszony, igazi fertő a környéke, rengeteg nagy kandúr macskája van, mind bent lakik vele, meg járnak oda a környékről is enni más macskák, eteti őket de nyilván nem elég annyinak, ami legrosszabb hogy nagyon beteg meg sovány mind. Meg vannak taknyosodva csipasak el van torzulva többnek a feje..

A jegyzőnek már szólt a másik szomszéd, nem csinál semmit.

Tudnátok mondani olyan állatvédőket akik kimennek elviszik onnan őket? Borsod megye. Hiába beszélünk a néninek hogy orvosra van szükségük, nem érdekli. Folyamatosan fialnak, majd betegek lesznek és meghalnak ez megy évek óta.


2023. jan. 28. 13:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nappal azért vannak kint is gyakran, meg átmennek a szomszédokhoz is de némelyik alig bír már menni.
2023. jan. 28. 13:09
 2/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem fogják elvinni őket. Max kijön valaki, és párat ellop hogy ivartalanítsa, aztán visszacsempészi, mert az ilyen idióták azt se nagyon szokták megengedni.
2023. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Illusztráció: https://www.youtube.com/watch?v=EXyrFdg5IIA


Amúgy igen, feljelenthető érte, kínozza őket ezzel.

2023. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nem engedi, így van, viszont a környék többi macskáját is lefertőzik.

Valami megoldás csak kellene mert ez ránk sem nézve állapot, meg éheznek is.

2023. jan. 28. 13:22
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Amelyiket meg tudod fogni, vidd el te, ivartalaníttasd, kezeltesd, oltasd be majd engedd el ott ahol megfogtad. Mindent nem lehet a szervezetekre tolni, főleg ilyen cicákat, akiket nem tudnak úgysem örökbe adni.
2023. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
3. Ezen a videón legalább szép egészséges macskák vannak, de látnád ezeket, torzszülöttek. Nem is tudom azokkal mit lehet kezdeni. Meg csupa fos a hatsójuk, lábuk, a szemük távol van egymástól, mintha downkórosok lennének.
2023. jan. 28. 13:25
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
3-as: fúj, elmebeteg macskagyűjtő! ezek pszichiátriai esetek
2023. jan. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ráment a szemükre a macskanátha, meg a ki tudja hányféle cicavírus, ami ilyenkor ki-be szambázik a populációban. Baromi egészségtelen helyzet nekik az, ahol egyetlen táplálékforrás közelében élnek és ivartalanítás nélkül koncentrálódnak. A cicák az éhezéstől nyomik, kölyök korukban nem tudott rendesen kialakulni a vázrendszerük. És valószínűleg a beltenyészet is felüthette már a fejét. Ezeket az embereket szigorúan korlátozni kéne a kártékony ténykedésükben. Az én egyik cicám is egy ilyen kolóniából származik amúgy, ő is kicsit torz. Ott az elmebeteg némber egy földszinti városi lakásban valósította meg ugyanezt. A saját cicámat én ki tudtam kupálni, de senkitől sem várható, hogy annyit fordítson egy macskára, mint amennyit én az enyémre (idő, türelem, pénz), ráadásul ilyen macskából van általában vagy 40 az ilyen helyeken. Ezek ilyen nagyon rossz állapotú kolóniák, mindenhol előfordulnak sajnos az egész világon, az etetés és a nem ivartalanítás tartja fenn őket, a hülye ártány szelepes macskagyűjtögető bolonddal az élen. Valahogy meg kéne próbálni felszámolni, ha a hülye ellenkezik, akkor meg valahogy bekussoltatni, hogy együttműködjön, de legalábbis ne akadályozza a dolgot. Bár ezek mindig megpróbálják.
2023. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Minél több állatmentő szervezetre rá kéne írni ezzel kapcsolatban, jelezve, hogy tarthatatlan.

Végső megoldásként ott szokott lebegni, hogy a médiával kell fenyegetőzni, és akkor megszoktak mozdulni. Sajnos az ilyen már nem csak, hogy állatkínzás, de ha beteg állatok, akkor közegészségügyi kockázat is lehet.

2023. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Hogy fial folyamatosan az a rengetegnagy kandúr macska?
2023. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!