Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért erőltetik ránk a menhely...

Miért erőltetik ránk a menhelyi gyepmestertelepi öreg ivartalanított beteg kutyákat?

Figyelt kérdés

Ha én 1. Ivarost akarok. (hogy később 1etlen egyszer szülhessen és az imádott kutyámtol legyen utánpotlas így könnyebb feldolgozni ha meghal egyszer.

2. Kölyök kutyát akarok.

3. Olyat ami tetszik megfog (ez lehet akár keverék is)

4. Nem értem minek ez a rábeszélés érzékenyítés. Ha nem szaporítótól vagy tenyésztőtől venném akkor s kellenének a menhelyi korcsok.

5. Másrészt mi közöm nekem ahhoz hogy majd én azért ne engedjen szülni a kutyusom mert mások miatt sok kutya gazdátlan? Semmi közöm hozzá. Nem én felelősségem vegyétek ki ti.

6. Aki attól fél hogy mert beteg lenne nos ez az állatvilágban természetes szelekció sok állat megeszi a beteg kölykeit ha érzi hogy nem egészségesek. Szóval szerintem célszerű lenne minden szép egészséges kutyának (gazdi felelősségére) engedni 1szeri szülést alá írni egy papírt hogy vállalom az álmot és a jó helyre kerülését és 1et meg is tartok. Szerintem így kéne lennie. Nem úgy hogy azért vegyek ki egy ronda kutyát hogy a ti lelki vilagotok megnyugodjon csak mert mások elbaszták és 10szer fialtattak 10 kutyát.



2021. júl. 17. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Sajnállak a lelkivilágod miatt, szerintem semmilyen kutyád ne legyen, a kutya érdekében.
2021. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%
Mert kommunizmus van,de már nem sokáig.
2021. júl. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Tesco plüssállatpolcot neked találták ki.
2021. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

4-es, mit hamarosan? Megis mit tudnal tenni? Semmit. 🤣

Gratulalok es a kerdezonek is, hogy a szaporitas mellett vagytok. Ne is legyen kutyatok.

2021. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

A jobb menhelyeken ivartalanítják a kutyákat, részben mert nincs annyi hely, hogy külön legyenek és ne legyen szaporulat. Így nem tudnak adni ivaros kutyát.

Fiatal kutya aránylag kevés van a menhelyen, mert tele van a beteg, öreg kutyákkal, akik valószínűleg soha nem kerülnek már gazdához, de nem altatnak akkor se, ha már soha nem fog meggyógyulni és borzasztó öreg is, aki alig tud járni. Ezzel nem értek egyet, én az élet híve vagyok és nem az egyéné, véleményem szerint egy határt kéne húzniuk, milyen idős a legidősebb kutya, így lenne hely a kóbor fiatal állatoknak, akik nagy valószínűséggel gazdihoz kerülnek.

Ha óvatos kutyát szeretnél, akkor háztól kell kutyát venni, bár egyre többen köteleznek az ivartalanításra úgy is, de nem mindenki. Véleményem szerint nem a szaporulattal van a baj, hanem a rossz gazdákkal, akik nem vállalnak felelősséget a kölykökért ha születik, és nem is ivartalanítanak, így azok a kiskutyák, akik ilyen helyen születnek, ők kerülnek utcára, kukába, lapátra.

Nekem ivaros kutyám van, egyszer kölykezett, az összes kölyköt felneveltük, csodálatos kutyák lettek és egészségesek is, az összes gazdi teljesen elégedett és boldog, ugyanis tartjuk a kapcsolatot.

Sokan le fognak pontozni, de nem a kommentelők miatt írom ezeket le, hanem a kérdezőnek, hogy igenis lehet felelősséggel kiskutyákat vállalni, és egy életre szóló csoda az a minimum 2 hónap.

2021. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem lesz könnyebb elviselned 15 év múlva a kutyád halálát, ha a kölyke él. Mellette is tudsz még egy kutyát tartani.

Plusz ritkán szűl egy kutya csak egyet, mit csinálsz majd a maradék 3-4 kölyökkel, ha csak egyet akarsz majd tartaléknak?

2021. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Ha ivaros kutyát*
2021. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Csak egy kérdésem van. Egy 10-es alomnál mondjuk, hogyan vállalod a felelősséget. hogy 9 keverék kutya jó helyre fog kerülni?
2021. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

#8 ez egy jó kérdés.


Az a baj,hogy ilyenkor az ember arra gondol, hogy jó helyet keres nekik azt levan a gondja, de ez nem igaz.

Ha van 10 kölyök abból ha 1-et megtart akkor az fixen jó helyen van. Na de a másik 9-nél mi biztosítja, hogy mindig orvoshoz lesz víve ha kell illetve ha nem ivartalanítják mi biztosítja, hogy az a gazda nem fog lehozni 8 almot, almonként 10 kölyökkel és földhöz vagdossa őket mert felesleg?

Te meg nyugodtan fekszel otthon mert,hogy te jó helyre adtad. Aha persze. Az ilyen házi almoknál semmi nem garantálja, hogy jó helyre kerülnek.

2021. júl. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

1. Van kutyám

2. Nektek ne legyen kutyátok.

3. Titeket is kéne ivartalanítani egy egy alapon.

4 az a fajta egyébként amire én gondolok az elkene ingyen nem maradna gazdi nélkül ritka kutya (pár ismerősöm rokonom is jelezte hogy kell neki) és olyan kutya amit ők akarnak nincs a sintér telepen és a menhelyen

5. Ti mit szólnátok hozzá ha azt mondanánk Afrikába Túlnépesedés van legyszi ne szüljetek köttesd el magad hogy esne? Azt mondanád hogy na és tehetek én arról?

2021. júl. 17. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!