Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Büntetnétek a beteg állatok...

Büntetnétek a beteg állatok megölését?

Figyelt kérdés
Én igen, az élet betegen is nagyon nagy és értékes dolog, az állatoknál is.

2021. ápr. 8. 15:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ, hogy milyen betegség. Ha gyógyíthatatlan és szenved és kb megváltás, kegyes halál lenne az altatás, akkor az nem lenne fair, ha büntetendő lenne.
2021. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Ha olyan betegségről lenne szó, ami miatt nem tudna élni, vagy hamar elpusztulna tőle akkor igen.
2021. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem, mégpedig azért nem, mert ha az állat már csak szenved, akkor megváltás neki a halál. Sok embernek is megváltás lenne az eutanázia, amikor már csak a lélegeztetőgép és a fájdalomcsillapító tartja életben.
2021. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sok dologtól függ. Ha mondjuk a kutyám már nagyon beteg lenne és csak szenvedne, valószínűleg elaltattatnám az állatorvossal. A természetben megoldja a tápláléklánc. A húsiparban pl nem tudom mi a helyzet, de ott is képesek elég elvetemült dolgokra. Nem vagyok állatvédő, de fontolgatom a hús elhagyását. Jó tapasztalat szerintem egy embernek, ha akár időszakosan is, de nem eszik húst.
2021. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, elírtam az utolsó részt: akkor nem*
2021. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Ha gyógyítható (és az nem jár irreális költségekkel) , akkor meg kell adni az esélyt a felépülésre.

Sok esetben a beteg állatok leölése a legjobb alternativa, főleg ha fertőző betegsége van az állatnak és az a többi állatra vagy emberre veszélyes.

Nem tudom a kérdés a nagyüzemi állattartásra vagy a "falusira" vonatkozik-e.

2021. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
2021. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Helyzettől függ.

Ha gyógyíthatatlan betegsége van és már csak szenved, akkor kötelesség biztosítani neki a kegyes véget.

Járványoknál is muszáj sajnos néha, például, ha sertéspestis üti fel a fejét egy tenyészetben.

Kellett már saját kézzel véget vetnem egy állat szenvedésének, de nem bántam meg.

2021. ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ. A macskám 17 évesen lett daganatos, a doki nem vállalta be a műtétet. Undorítóan agresszíven növekedett, a macskám meg folyamatosan fogyott. Amíg jól érezte magát és evett addig hagytam, de amikor már enni sem akart és felkelni sem, akkor kihívtam az orvost.


Szenvedni nem hagynám. Ahogy én is inkább úgy lennék vele, hogy inkább öljenek meg, ha fájdalmaim vannak és 0 esélyem a felépülésre.

2021. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%
Szerintem a világ legönzőbb tetteinek egyike ha valaki hagyja szenvedni az állatát az eutanázia helyett mert ,hogy “jaj, az élet már önmagában értékes!” de az nem jutna eszébe ,hogy szerencsétlen állatnak iszonyat fájdalmai vannak s már csak pár hetes-hónapos vegetálás/ leépülés van hátra. Egyáltalán nem büntetném, sőt inkább embereknél is legális lehetőséggé tenném, persze szigorú protokollal de ha jól tudom van pár ország ahol van ilyen. Inkább eutanázia minthogy öngyilkos legyen az ember (ami lehet nem is sikerül és/ vagy akaratlanul árt másoknak mint az az ember aki leugrott egy épületről és egy babakocsiba csapódott).
2021. ápr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!