Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért lőtték ki a svájci farkast?

Miért lőtték ki a svájci farkast?

Figyelt kérdés

Nehezemre esik feldolgozni.


[link]


Ez most orvvadászat volt vagy engedélyt adott rá a vadásztársaság? Ha igen, akkor mivel indokolják? Bántott valakit? Ha nem, akkor ki a felelős? A média, aki minden lépéséről beszámolt a farkasnak? Én úgy gondolom, hogy igen.



2023. ápr. 12. 20:58
1 2 3 4
 11/32 NTBS ***** válasza:
17%
Mert szükséges volt.
2023. ápr. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
34%
Svajcban erre törveny van, egyreszt allatvedelem miatt vedik a farkasokat (is), masreszt mas allatokat is kell vedeniük, mivel a farkas ragadozo allat. Minden evben elöfordul, hogy juhokat, szarvasokat, stb. pusztitanak el a farkasok, vagy meg az is elöfordul ritkan, hogy embert tamad meg. E-miatt a törveny olyan esetben, ha veszelyeztetve van mas allat, vagy ember, megengedi, hogy lelöjek. Pl. akinek birkai vannak, es a farkas megöli a birkait- no ekkor le lehet löni. Gondolom, ez Magyarorszagon is hasonlo lehet, ha nincs is ra törveny (ezt nem tudom). A medvekkel is igy van. Pl. a napokban egy ember, aki futott- holttestet talaltak meg Olaszorszagban, egy medve tamadta meg.
2023. ápr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
29%

Rengeteg ember él a vadgazdálkodásból, a ragadozók meg pont azokat az állatokat zabálják fel, amiket jó pénzért ki lehetne lövetni a hobbi vadászokkal. Aztán még ott van az is, hogy össze-vissza van kerítve sok helyen a vadállomány, nem túl megterhelő levadászni a vacsorát a farkasoknak.


Így is elkezdenek majd rájárni a háztáji állatokra és a kárt meg a vadásztársaságnak kell megfizetnie.


Én amúgy nem szeretném, hogy csak felügyelettel tudjam kivinni a kutyámat a kertbe, nehogy beugorjon érte valami, meg annak sem örülnék, ha az utcán egy maci ügetne velem szembe. A szomszédos országokban ez egyre gyakoribb eset.


Akik úgy gondolják, hogy ha egy őz meghal a sokktól, amit egy 10 kg-os puli okoz neki, azzal, hogy megkergeti, akkor a kutyát pórázon kell tartani vagy jogos az instant kilövése, hogy ne fordulhasson ez elő többet, azok szerint egy farkas - aki sokkal gyorsabb és jobb az állóképessége- nem fogja az őzikéket kergetni? És ha igen, akkor ez teljesen rendben van?

2023. ápr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

[link]


Kutyának nézhették... Ez az év vicce. Gondoltam, hogy jó magyar szokás ez fog elhangozni, hogy kibújjon a felelősség alól. Csak akkor nem értem, hogy miért nem jelentették be az esetet, miért vették le a jeladót róla és amúgy az mióta mentség, hogy kutyának néztek egy védett állatot??? Kutyát sem lehet csak úgy kilőni.

2023. ápr. 13. 17:30
 15/32 anonim ***** válasza:
88%

12 ha nem tudod, minek okoskodsz? Tudod mit jelent, hogy védett állat? Segítsek? 3 év börtönt kaphat érte az illető, egyéb ötlet a semmiröl? Ugyanez vonatkozik a másik, 13as szellemi analfabétára. Nem hiába tart itt ez az ország, amig ilyen sötéccség molekulák lakják..

🤮

2023. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
22%
#14 Dehogynem. Ha nem pórázon sétáltatod a kutyádat, akár mellőled is kilőhetik, van is rá számos példa, hogy ilyen történik.
2023. ápr. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%
16 ez hazugság, nem löhetik ki. Szigorú szabályok vannak erre is (emberi élet veszélyeztetése, vadhajtás), szóval nem kellene ilyen fennhangon hirdetni a butaságod. Gondolom a vadász is valami hozzád hasonló félmüvelt bohóc volt, tele van veletek az ország
2023. ápr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
26%
#17 Hűha, sikerült indokolatlan mértékben felkapni a vizet, aztán csinálni egy alaptalan személyeskedést. Még jó, ha a magamfajtákkal van tele az ország, mert a hozzád hasonlóakkal lenne tele, akkor elég sz*r hely lenne.
2023. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
70%
18 nem hiszem, hogy az én felelösségem lenne, hogy nem tudsz olvasni vagy alapvetö szabályokat értelmezni -amit már a témával foglalkozó számos médium körbejárt-, mégis a világba obégatod a hüjeséged. Tele az ország a hozzád hasonló szellemi nihilistákkal, ennél szarabb meg hova lenne az ország komolyan? Külföldön már nem lehet bevallani, hogy magyar vagyok, mert a hozzád hasonló csöcselékkel azonositanak. 😅
2023. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
29%

#19 Az a baj, hogy

1. jöhetsz itt szellemi nihilizmussal, csak az válik nyilvánvalóvá, hogy nem érted a szó jelentését

2. bunkózás helyett esetleg helyreigazíthattál volna, így veled is csak többen vagyunk

3. egyszerűen nincs igazad. Rengetegszer megtörténik, perre megy az ügy, és nagyon ritkán nem az a vége, hogy "minek ment oda", "miért nem pórázon sétáltatta", "aztat bárki mondhassa, hogy mellette volt a kutya, a másik meg mondhatja, hogy futni látta a kutyát és kiugrasztott a bokorból egy nyulat", ami már egyből indokolja a kilövést.

2023. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!