Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyire szenvednek az állatok...

Mennyire szenvednek az állatok, amikor elvágják a torkukat, hogy megegyék az emberek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 18:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ attól hogyan ölik meg.A humánosabb módon (gyorsan,éles késsel) vagy a kevésbé humánosabb módon (hagyják vergődni,szenvedni).Én nem szeretem az ilyet nézni,segíteni benne,mert sajnálom az állatot,de én biztosan csak abban az esetben esnék neki ha biztos vagyok abban,hogy az állat sem szenved.
2023. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos sokszor láttam, hogy vergődnek egy ideig a szárnyasok, amikor levágják őket." Nem mindegy, hogy teljes dekapitáció után, vagy sem. Ha teljesen lefejezik az állatot, nem szenved, alig tudatosul a fájdalom, ami rángatózást látni, az nagyrészt gerincvelői reflexek, értelmetlen idegi jelek. Ha csak a légcső és ütőér kerül elvágásra, akkor bizony még szenved az állat.


Éppen ezért használnak nagyüzemben kábítást minden jószág levágásánál (fajtől függ, hogy ennek mi a módja), kivéve a halal (avagy kóser) vágásnál, ahol az állat végig életben van, míg ki nem véreztetik.


Háztájiban a nyúl és baromfi kábítását az EU-s állatvédelmi törvények nem írják elő, így az a fontos, hogy éles késsel dolgozzunk, mivel az gyors és kíméletes. Nyulat ettől függ fejbe szokták ütni (tarkón, vagy van fejbelövő pisztoly is), mivel ott nehezebb a vaskos nyakat átvágni, a csigolyák közötti részbe betalálni.

2023. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én falun nőttem fel. Csirkevágást sokat láttam,az pár másodperc csak. Ott egyáltalán nem szenvednek. Mást nem láttam,nem is szeretnék.
2023. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
24%

Annyira, mint az emberek, csak ők nem depisek, hogy meg akarnának halni.


Sok emlősnek, és madárnak megközelíti az IQ ja az emberek alsó határanak IQ-ját, ami meg nem számít betegsegnek (70-es IQ).

2023. máj. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!