Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Macska riasztó fára?

Macska riasztó fára?

Figyelt kérdés
Szomszéd 2 cicája sportot űz abból, hogy terrorizálja a madárfészkeket a telkemen levő fákon. Tegnap el is pusztítottak 1 örves galamb fészket, ma a szarkák fészkét akarták elérni. Milyen eszközökkel állíthatnám meg a macskákat a fára mászástól?

2023. máj. 28. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

"Macska riasztó fára?"

Minek egy riasztó fára macska?

2023. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem valami esztétikus, de vágsz jó tüskés akácgallyakat és körbekötözöd a fák törzsén jó sűrűn. Az aljuk min. 0.5m-re legyen a földtől és legyenek kb. 1m-esek. Majd ősszel leszeded. Abból értenek. Vannak mmacskariasztó spray-k, azzal is befújhatod a törzseket, passz, hogy mennyire hatásos.
2023. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nyestriasztó szerű kütyükre gondolsz felejtsd el. Minden állatra hatnak, sőt én szenzoros érzékenységgel is hallom.


Védenéd a fészket, de lehet a fiókák szüleit elzavarnád, ők meg szegények ott halnak éhen szörnyű zaj mellett.


Apám anno vett egyet és amikor náluk voltam, nem tudtam mi az a hang, rosszúl voltam tőle.

Amint kikapcsolta minden oké volt.


A szögesdrót jó ötlet, ha jól csinálod meg.

2023. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen fem - javasolom az aluminiumot - "gallert" tegyel a fa torzsere, korbetekerve. Legyen legalabb 1 meteres, hogy ne tudjon felfele ugrani sem. Es vedd szamitasba, hogy esetleg a kozel allo masik farol is at tud ugrani.

Csak szolok, hogy a madarfeszkeket nem csak a macskak szeretik, hanem a mokusok es a ragadozo madarak is esznek madartojasokat es par napos fiokakat.

De ez a macskak es a mokusok ellen is eleg jol ved, foleg, ha a felso reszet meg ki is hajlitod, mint egy gallert (es nincs a kozelben egy masik fa, vagy kerites, ahonnan at tudnak ugrani). A mokusok kepesek "repulni" akar 10-12 metert is.


[link]

[link]

2023. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!