Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédelem - kihez forduljak?

Állatvédelem - kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Az állatvédőrség honlapján azt látom, az önkormányzatnak írjak... de egy olyan faluban élek, ahol az a normális, hogy a kutyát kutyába sem veszik... csak szólnak a sintérnek, és kész.


Szóval egy kicsi rácsos kennelben van egy kutya egy rozoga kutyaházzal, egy másik láncon, egy harmadik kikötve, és 2-3 kölyök is született (meg ha a gazdán múlik, még fog is születni pár alom...)


az egyik kutya néha kiszökik, egyszer egy hatalmas hasított seb volt az oldalán, elvittem állatorvoshoz, bevarrta, láthatóan nem friss volt a seb, nem nagyon foglalkoztak vele...


ezt a kutyust nagyon megszerettem, egy tündér, olyan békésen tűrte még azt is, hogy a sebében kotorásszak... de mivel én már így is túlvállaltam magam, annyira jó volna, ha kaphatna egy új esély a társaival együtt...


(Egy másik gazdát is feljelentettem már a hanyagsága miatt, nem tettek semmit, a vége az lett, hogy elütötte a kutyájukat egy autó...)


Szóval na nem akarok túlbuzgó lenni, de gondoltam, megpróbálok segítséget kérni nekik, hátha...



Tudnátok adni valami olyan címet, akikhez ilyenkor fordulni lehet? (állatvédőrség e-mail címe, vagy más szervezeté...)



Előre is nagyon köszönöm!


2012. szept. 24. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

pusztán google-t használva:


[link] --> innen a következő link az ország területenként lebontva tartalmazza az elérhetőségeket


[link] /index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=41&Itemid=60


[link]


[link]


hajrá :) egyébként tisztelendő, hogy ennyire foglalkoztat a dolog, én is ilyen ember vagy de már feladtam...le se tojják az ember fejét ha kicsit is foglalkozik azzal, hogy az állatoknak mi a jó és ezt szóvá is teszi az adott törvénysértő gazdának...

2012. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

simán megvárnám, hogy sötétben találkozzak a gazdival :)

elmondanám neki szépen, hogy min változtasson és azt is, hogy mi lesz a következménye ha nem változtat. Aztán várnék 2-3 napot, hogy megnézzem a változást^^ ha nincs változás ismételten megvárnám sötétben és már csúnyábban közölném vele amitől biztos, hogy változtatna!


Amúgy hívd ki a rendőröket, hogy tegyenek valamit és hazudj a rendőröknek mint, hogy pl. veri a kutyákat meg ilyesmi. Meg pl. cask 3naponta eteti meg meg hasonlókat! csak tesznek már ellene valamit!

2012. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A radikális állatvédők helyetted is elbeszélgetnek vele. De mi lesz azután?
2012. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az állatvédőrség honlapján a címeket már én is megtaláltam, oda írtam, de nem reagáltak semmit. Az csak az önkormányzathoz irányít...

Ami azért sem jó, mert nálunk az intézkedés annyiból áll, hogy felszólítják a változtatásra, vagy felszólítás nélkül viszi a sintér a kutyákat a gyepire.

Na ezt NEM akarom.


Mivel láttam, hogy az állatvédőrség rendőrökkel együtt működik, gondoltam így megkerülhetném az önkormányzati bejelentést, és nem kellene kockáztatnom, hogy a kutyusokat esetleg a sintér vigye el. (Aki nem épp állatbarát nálunk...)


Megfenyegetni eszem ágában sincs, nagyon jól tudja, ki vagyok, hol lakom, 3 percébe telne, hogy bosszúból mondjuk megmérgezze a kutyáimat...

+ nem az a fajta ember, aki ettől olyan nagyon besz.rna. Lekeverne két nagy pofont, és viszont látásra...


Változtatni magától nem fog.

Elég szegények, szerintem alkoholista is...

Gondolod, hogy majd lebontja a kennelt, elolvas pár kutyás könyvet és rendezi a viszonyát a kutyáival, hogy azok ne szökjenek, és ne kelljen láncon tartani őket?

Hirtelen még sétáltatni is elvinné őket?...


Nem is értem, minek neki annyi kutya...

Szerintem a kötelező oltásaik sem lehetnek meg.


Lássuk be, a kutyákat vagy onnan rögtön egy állatvédő szervezet viszi el és elhelyezik őket valahol - ideiglenesnél mondjuk -, vagy ott maradnak, és ki tudja, hány almot hoznak még a világra, vagy elviszi őket a sintér és akkor vége a dalnak...



Köszönöm mégegyszer a válaszokat, átböngészem a címeket, amiket adtál!


Ha van még valami ötletetek, kihez fordulhatnék, örülnék, ha megírnátok!

2012. szept. 25. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,hogy hiába vinnék el a kutyákat előbb-utóbb úgyis szerezne magának másikat.Ez falun nem olyan nehéz.Én bele sem merek gondolni hány ember tartja így a kutyáit,megszakad a szívem,de egyszerűen nagyon nehéz mit tenni.Láthatod hogy mennyire nem foglalkozik vele senki,pedig ez a jegyző hatáskörébe is tartozna.Még ennél is szigorúbb állatvédelmi törvény kellene mint ami most van.Bilincsbe elvinni az ilyeneket mint Amerikában,és fizesse az összes felmerülő költséget.
2012. szept. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy állatvédelem Mo.-n sajnos nem létezik :( Egy-két egyesület van, ahol beveszik a kóbor kutyákat, ezzel ki is merül az állatvédelem fogalma... A radikális állatvédők? Azzal szórakoznak, hogy elmennek a menhelyekre, bemennek az elzárt területre és beteg kutyákat fényképeznek, hogy jaj, de rossz körülmények között vannak, és hogy néznek ki...

Sajnos nem tudsz tenni semmit, tényleg semmit. :( Ez van.

2012. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!