Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ez állatkínzás?

Ez állatkínzás?

Figyelt kérdés
Facebookon láttam egy videot ahol egy fiú a saját kutyáját "tanítja" rugdosva, egy pulcsit szétszaggatva vele.Direkt uszítja...ilyenkor mit lehet tenni?mi minősül bántalmazásnak?

2013. júl. 29. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Az állatvédőknek lehet szólni, de nem tudom mit tehetnek ez esetben.A rugdosás bántalmazás, tehát állatkínzás.
2013. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Imola Ágnes ***** válasza:

Nem láttam a videót...de az is lehet hogy örző védőre tanult vele. Abban az a lényeg hogy a kutya harapjon, ne engedjen. Ha tényleg az volt, akkor a rugdosás, az nem konkrét rugdosás, csak lábbal érintés, hogy ne ijedjen meg ezektől a dolgoktól.

http://www.youtube.com/watch?v=QlR2jyIG_P8

Ha megnézed ezt a videót, itt is érintik a kutyákat, mintha ütve lennének, mégsem állatkínzás. Egyszerű kiképzés, a kutyának nem esik baja, nem ütik meg. A Roti mellesleg az enyém:)

2013. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
privat uzit ha irsz egy emailt, elkuldom a videot
2013. júl. 30. 13:35
 4/7 Valletta ***** válasza:
100%
Állatkínzás "az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása, vagy olyan hatást eredményező beavatkozás, bánásmód, valamint szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást okozhat"
2013. júl. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
51%
IGEN! állatot nem szabad bántani.
2013. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szoktam pofozni a kutyámat, és a macskámat az nem számít állatkínzásnak, de ha ez a fiú direkt uszítja, és erősen rugdossa, az már annak számít
2013. aug. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én írtam egy állatmenhelynek, de semmi reagálás... valaki tudna segíteni?
2013. aug. 23. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!