Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Nem hiszem, hogy ez normális....

Nem hiszem, hogy ez normális. Vagy tényleg én fújom fel? (állatkínzás)

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mesélte, hogy egy ember a környékükön agyonverte a kutyájukat, mert az megölt néhány csirkét.

Én baromira kiakadtam ezen, és nem tudom felfogni, hogy lehet egy ilyen borzalmat, vigyorgós fejekkel leírni. Mikor kérdőre vontam, azt mondta, h persze h ő is sajnálja, de vidéken ez nem olyan nagy szám, meg hogy az az ember amúgy is idős volt, már nem tudta megtanulni a mostani "szokásokat". És hogy régen a jószág védelme volt az első, és ha a kutya kárt tett valamelyikben, azt megölték. Nekem tökmindegy, hogy mi volt régen a szokás, én nem tudom megérteni azt, ha valaki ezt természetesnek veszi, és nem botránkozik meg rajta. Én vagyok a hülye? Meg lehet érteni az ismerősöm felfogását?


2013. júl. 6. 21:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*nem kutyájukat, hanem kutyáját. tehát az az ember a saját kutyáját ölte meg.
2013. júl. 6. 21:39
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos falun meg sok helyen el a regi felfogas, hogy az allat csak allat es tulajdon, pl.kis macskak vizbe fojtasa, stb.

Minden esetre az allatkinzast bunteti a torveny, egy ilyen teytert, ha valaki kutyat bant vagy agyonver, borton jar.

2013. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Megesik sajnos. Pedig ez megelőzhető a a tyúkokat gondosan elkeríti... Vannak ilyenek. Semmirevaló az ilyen, mert bár ez az ő hibája, az állatot bünteti, jelen esetbe megöli.


Nemrég ahol lakok ott volt 3 sztafi. 2 elaltattak. Miért? Mert védték az otthonukat. Egy nő a kerítésre támaszkodott, megharapták. Azé pusztult kettő, mert egyforma volt s nem tudták megmondani melyik. Am persze az ellenőrzések után stb... Tuti inkább jutalmaztam volna ha az enyém, nem kinyírom, de vannak ilyenek...

2013. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Te elfogult vagy, mert szereted a kutyákat, de objektíven nézve ez is állat meg az is. Ugy is mondhatnám, hogy milyen jogon döntöd el, hogy egy kutya élete többet ér, mint egy csirké?! Namost innentől fogva az ember dönt, hogy melyik neki a fontosabb, esetünkben nem a kutya nyert. Egyébként törvény szerint sem feltétlenül állatkínzás, hanem lehet jogos védelem is.
2013. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
régen vidéken ez volt a szokás, van ahol még most is az, valamint egy idős ember már nem úgy gondolkodik, mint egy fiatalabb
2013. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es valaszolo, mi az, hogy jogos?????

Egy vedtelen allatot agyonverni nem jogos, te mirol beszelsz????!!!

2013. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van kutya is és csirke is. A német juhász kutyánk míg nem voltunk itthon nagy mészárlást csinált a tyúkudvaron mire haza értünk a csirkéket megharapta, megette de nem bántottuk a kutyát tudtuk, hogy a mi hibánk volt mivel a kerítés nem volt megfelelő. Azóta beton kerítés van a tyúkudvaron. Mi is falun élünk, de itt is előfordul, hogy pl. a szomszédunknak van egy kölyök kutyája persze játszik mindig láb alatt van el viszi a cipőjét és olyanokat üt rá, hogy szegény kutya vonyít.. a múltkor apukám szólt át neki ha még egyszer megüti azt a kutyát feljelenti és az orrát eltöri, azóta nem bántotta a kutyát. Mi nagyon szeretjük a kutyákat, a mi kutyánk kinti-benti kutya ha bent szeretne lenni akkor ki tudja nyitni az ajtót és bejön.
2013. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolso valaszolo: ez a beszed, sok ilyen jo ember kellenen, nem lenne ennyi allatkinzas.
2013. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
6-os, ki beszélt az állatról? Itt a te jogaidról beszélünk, márpedig neked sem jogi, sem erkölcsi alapod nincs azt mondani, hogy egy kutya többet ér, mint egy disznó, kecske, akármi. Élet az élet, márpedig ha egyenlőként kezeled az állatokat, akkor mért is fogadod el egy csirke levágását (a kedvedért amúgy ugyanúgy védtelen állat), és mért nem egy kutyét? Mért jobb ha kinyírsz valamit hogy megedd, mint azért, ha kínyírsz valamit hogy ne okozzon neked kárt? Mért elfogadható egy róka kilövése aki öli a csirkéid, és mért nem egy kutyé? Az a nagy baj, hogy neked halovány fingod sincs erről a világról, de egy picit képzeld el, hogy otthon nevelgeted a pár állatkád, akit ha hasznonállatként is tartasz, akkor is van velük kapcsolatod, az a disznó bízik benned, barátkozik stb. Amikor levágod, alsóhangon árulónak érzed magad. Párszor... Aztán megtanulodsz kegyetlennek lenni hasonlóan pl az állatorvoshoz, ő sem kezd el nyafogni azon, hogy jajj de fáj szegénykének, meg de csúnya seb stb. hanem nekiáll, vág, varr stb. Nem kever bele érzelmeket, hanem húst és vért lát, meg egy elvégzendő munkát. Ugyanilyen egy állat levágása is, nincs érzelem, mert máshogy nem lehet, mert máskülönben beleőrülsz. Lehet ezt fikázni az egekig akárhogy nem tetszik, de te is húst eszel, deha te nem is, a kutyád igen... Márpedig ha élvezed a gyümölcsét a folyamatnak, akkor megintcsak milyen erkölcsi alapon ítéled el a piszkos munkát, amit "te rendelsz meg"? Viszont ennek van egy következménye is, mert ugyanilyen alapon, ha az ember már kegyetlen, nemcsak a disznónak, de pl a kutyának is nekimegy, ha alapos oka van rá. Ezt próbáld meg felfogni, hogy milyen az, amikor az ember már egyenlőként kezeli az állatokat!
2013. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Húúúú de hülyék vagytok........
2013. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!