Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszéd kutyája megöli az...

A szomszéd kutyája megöli az összes macskánkat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Macskákat tartunk a házon kívül rágcsálók miatt.Vannak nekünk is kutyáink,jól kijönnek egymással,de mivel a macskát nem tudjuk bezárni(meg nem is áll szándékunkban) ezért néha átmennek a szomszédba,ahol a szomszéd kutyája végez velük.A nagyok természetesen nem mennek át,de a kicsik gyakran áttévednek. Az elmúlt hetekben a saját szemünkkel láttuk,ahogy végzett 3 macskánkkal.Szóltunk a kutya gazdájának,de ő mindent tagadott,még akkor is ugyanúgy viselkedett,amikor közöltük vele,hogy a saját szemünkkel láttuk az esetet.Ezen felül szemtanúi voltunk annak is,amikor a saját kutyáját nem megbüntette a megfogott macska miatt,hanem megdicsérte és arra buzdította a kutyát,hogy a kerítésük túloldalán lévő macskát is fogja meg.Egy ilyen gazda/kutya ellen mit lehet tenni?

2013. aug. 21. 22:53
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
63%

Ne a kutyát mérgezd meg, hanem a szomszédot!

Ha normális lenne, nem a kutyáját tanítaná be, hogy támadjon rá a cicákra, hanem az urasága beszélné meg veletek a problémát! Egy kutyát, ha nagyon akarod, meg lehet arra tanítani, hogy csak megkergessen egy macskát és ne kapja el!

Mennyit foglalkozik az az ember egyáltalán a kutyájával?


A kutyát nem lehet hibáztatni. Csak a szomszédot lehet. Meg téged, bár sajnállak, de ilyen körülmények között a macskák nem maradnak meg.


Kíváncsi lennék, mit szólnának azok a hozzászólok, akik azzal jöttek, hogy mi a baj azzal, hogy egy kutya megöl egy macskát: Mit szólnának, ha egy macska kikaparná a kutyájuk szemét? Akkor meg a szemét macska? Nem! Védekezett!

2013. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
70%

"A szomszéd kutyája megöli az összes macskánkat, mit lehet tenni?"

Talán abbahagyhatnátok a macskaszaporítást. Az egerek ellen kitűnő más módszerek vannak. Nem kell csak ezért egy kutyával felzabáltatni a cicákat. A szomszéd kutya egyrészt otthon van, a saját területén, másrészt nem lehet hibáztatni egy ösztönös cselekedetért. Más kérdés, hogy a szomszéd nem szidja le, de a kutya akkor is széttépné a macskáidat, egy felnőtt kutyának már nem olyan egyszerű megtanítani, hogy ne tegye.

Szóval egérírtó, és ne tartasz macskát, ha kicsit is szereted őket.

2013. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
74%

Lemerem fogadni ,hogy elhanyagolva tartjátok a cicáitokat. Miből hiszem?:

-Nincsenek ivartalanitva

-Szerintem beoltva sincsenek

-Nincs neki kint egész nap rendes táp ,hogy egerésszenek

2013. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom ti hogy vagytok vele de a macskák érző lények! Ugyanannyira tudják szeretni a gazdájukat mint a kutyusok... Amikor édesapám macskája meghalt felnőtt férfi létére úgy el kezdett zokogni mint egy kisgyerek, mintha a legjobb barátját vesztette volna el! Szóval lehet azzal jönni hogy a kutya a területét védte( tudom, mert nekem is van kutyusom ) de akkor sem valami dicsérendő dolog tőle( főleg hogy a szemetek láttára tépte szét ). Én minimum elbeszélgetnék a kutya gazdájával és felhúzatnék egy macska kerítést( vagy hogy hívják azt )...
2013. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Ezt a kerítést nemsokára intézni fogjuk,köszönöm a tippeket.Nem tudom páran honnan vették,hogy meg akarom mérgezni,de ez nem áll szándékomban, hiszen pontosan tudom,hogy ezt ő ösztönből tette. A fő probléma valójában a szomszéd hozzáállásával van.Nem hinném, hogy az lenne a megoldás a problémára,hogyha nem szereti a macskákat,akkor megölesse őket.A macskák idekerülése előtt,személyesen "engedélyt" kértem tőle,hiszen ismertem a kutyája agresszív viselkedését(nekik is van macskájuk,de nem igazán tartózkodik otthon,mivel őt sem tűri meg a kutya,annyi különbséggel,hogy nem öli meg,csak "barátian" üldözi,ha meglátja).Amikor erről beszéltem vele,azt mondta nyugodtan tarthatok cicákat,mert a kutyája meg van nevelve,nem fogja bántani őket.Értem én,hogy rengeteg itt a "kutyabarát"(szépen fogalmazva),de azt is meg kellene érteni,hogy a kutyán kívül más állatoknak is vannak érzései,amit előttem is írtak.Eddig nem tudtam,hogy létezik ilyen kerítés,ezért nem alkalmaztuk.A macskát meg több ok miatt nem ivartalanítjuk: 1. A családban mindenki szereti a kismacskákat. 2. Ismerősök,munkatársak körében mindig van igény macskára,gyakran "előrendelnek" pár cicát házi állatnak.Ebből természetesen nem szerzünk semmilyen hasznot,ingyen adunk bárkinek macskát,aki megígéri,hogy gondját viseli és ellátja őket,azzal amivel kell.

Kezdetekben tényleg csak arra kellett a macska,hogy eltávolítsa a rágcsálókat,de az idők során a család kedvencévé váltak,ezért kizárt,hogy ne legyen még több a háznál.

Azokat a megnyilvánulásokat pedig egyszerűen felháborítónak találom,amelyek azt taglalják,hogy én(mi) egyszerűen rossz tulaj(ok) vagyok/vagyunk,amit egyesek úgy állapítottak meg,hogy nem is ismernek,hanem csak egy tragikus történet áll a birtokukban.Lehet,hogy ez furcsán fog hangzani egyesek számára,de az embernek dolgoznia is kell (igen kell,még ha te ezt nem is végzed,mert még csak iskolába jársz),ezért nem lehet a nap 24 órájában háziállata mellett.Ezen felül azt is biztosíthatom neked,hogy egyetlen macskám sem éhezik,inkább én halnék éhen,mint hogy egyetlen egyet is éhesen küldjek aludni.Abban tényleg igazad van,hogy nincs nekik rendes táp az udvaron,mivel szabad bejárással rendelkeznek a házhoz és ott kapják meg eledelüket,nap mint nap többször. Igaz,hogy egerész macskáknak indultak,de szobacicusokká nőtték ki magukat,több okból is.Ezen felül azt se felejtsd el,hogy nem én vagyok az aki a szomszédos állatokat mészárolja,csak azért mert ettől jobban érzi magát.Értem én,hogy szeretnénk + százalékokat vadászni,ezért egy olyan kérdéshez írunk,ahol valószínűség szerint sokan szimpatizálnának velünk még akkor is ha hülyeségeket írunk.Az utolsó pár gondolatot egy(es) ember(ek)nek szánnám,a többiektől meg bocsánatot szeretnék kérni,hogyha ezt sértőnek találták.A választ megkaptam amiért idejöttem,aki rendesen,komolyan válaszolt a kérdésemre annak szeretnék köszönetet mondani és a tanácsok nagy részét alkalmazni is fogom.Több választ azonban már nem szeretnék kapni e kérdéssel kapcsolatban.

2013. aug. 23. 01:04
 16/38 anonim ***** válasza:
72%

Az neked milyen lenne, ha bejönne hozzád a kutya? Te mit csinálnál? Elkergetnéd a macskáiddal XD, vagy hagynád, hogy teleszarja a kerted, megkarmoljon, megharapjon... He?

A kutyának ez a dolga. Nekünk van egy kerti tavunk, elég nagy. Vannak benne teknősök, kecsegék, és egyéb más halak. Mi láttuk egyszer, hogy a napozó teknőst egy macska bántotta. a fejét szétkarmolt. A teki nem élte túla sérüléseit. A macska is kapott egyet a lábába, mert kiengedtük a kutyát. Mit lehetett volna tenni? Azóta nem lopják a halakat azok a macskák, mióta a kutya ki van zárva a kertbe. Vigyázz a macskáidra. Az a te hibád, hogy hagyod őket csavarogni. Inkább egye meg a kutya a macskát, mint hogy a macska egye meg az én teknőseimet. Ennyi.

2013. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
23%

Engem most tuti le fognak pontozni de nem érdekel!

Nekem is hasonló a problémám, bár én nem tartottam kint a cicáimat, hanem amikor nyitottam az a bejárati ajtómat kisurrantak és egyből át a szomszédba! Az a kutya még a gyerekeket is szét akarja tépni, félnek tőle az utcában pedig a kerítés mögött van.

Már azon gondolkodom h megmérgezem.

2013. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
66%

Kedves utolsó, a saját területén azt csinál a kutya, amit akar.

Az én kutyámat is ba*gatták a gyerekek kis korában, hát most nem mehet hozzá oda egy se, nem is hiányzik se nekünk, se neki, a sz/*ros macskák meg főleg nem.

2013. aug. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
61%

Én agyonverném a szomszédot, a kutyáját nem bántanám, mert ő csak egy kutya, magamat meg után képzésre küldeném, mert nem normális, hogy végignézek 3 macskámnak a halálát, és nem teszek ellene semmit.

Meg olyan környezetet kell teremteni, ahol nincsenek egerek, nem a szemétdombban élni, és akkor nem pusztulna el több macska a saját hülyeségünk miatt.

2013. aug. 24. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:
Pár évvel ezelőtt a másik szomszédba költözött egy "kisebb" roma család és ezután kezdtek megjelenni ezek a kártevők is. Azelőtt sosem voltak nálunk rágcsálók.Nem akarok senkit sem megbántani,de biztos vagyok benne,hogy az ő életvitelük vonzotta ide őket.Ez a kutyás szomszédot is érintette,ő mérget rakott le a kerítés végéhez.Én azért a macskák mellett döntöttem,mert a házban gyerekek is élnek és féltettem őket.
2013. aug. 24. 10:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!