Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szomszéd kutyája megöli az...

A szomszéd kutyája megöli az összes macskánkat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Macskákat tartunk a házon kívül rágcsálók miatt.Vannak nekünk is kutyáink,jól kijönnek egymással,de mivel a macskát nem tudjuk bezárni(meg nem is áll szándékunkban) ezért néha átmennek a szomszédba,ahol a szomszéd kutyája végez velük.A nagyok természetesen nem mennek át,de a kicsik gyakran áttévednek. Az elmúlt hetekben a saját szemünkkel láttuk,ahogy végzett 3 macskánkkal.Szóltunk a kutya gazdájának,de ő mindent tagadott,még akkor is ugyanúgy viselkedett,amikor közöltük vele,hogy a saját szemünkkel láttuk az esetet.Ezen felül szemtanúi voltunk annak is,amikor a saját kutyáját nem megbüntette a megfogott macska miatt,hanem megdicsérte és arra buzdította a kutyát,hogy a kerítésük túloldalán lévő macskát is fogja meg.Egy ilyen gazda/kutya ellen mit lehet tenni?

2013. aug. 21. 22:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
19-es! Ezt magyarázd meg egy olyan szomszédnak aki abból él h disznókat meg csirkéket tart. (az olyan környezet teremtésre gondoltam ezzel, ahhol nincsenek egerek)
2013. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Mi volt, hogy majdnem 200 disznót tartottunk, és nem a falu végén laktunk, hanem bent. De annyira tisztán voltak tartva, hogy soha senki nem panaszkodott, hogy büdös lett volna (még nyáron 35 fokban sem). Egerek és patkányok sem voltak. Szóval ez nem feltétlenül az állattartással jár együtt, hanem szerintem a nem megfelelő állattartással.
2013. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
8%

Ez érdekes, hogyan papolnak páran hogy ha kutya területére téved be egy kisebb állatka, amit aztán kinyir a kutya, az nem gond- természetes dolog.

Ám multkor olvastam hogy egy házhoz tévett be egy idegen kutya, amit a tulaj (egy apuka volt) agyon ütött lapáttal. Persze a gyermeke kiírta ide kédésnek, hogy mi a teendő. Mindenki meg akarta verni a szülőt, plussz fel akarták jelenteni.

2013. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
22-es! Az egerek nem a disznószarra mennek, hanem a tápra. Nem hiszem el h egy egér sem volt nálatok...
2013. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
16%
Mi is vertünk már meg kutyát amelyik kb ötödik alkalommal szökött be az udvarunkba. Egyszerűen átugrotta a kerítést. Kedves kutyások! Szerintetek mi lett volna a helyes eljárás? A gazdának is lett szólva h zárja el a kutyáját.
2013. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
97%

Na akkor: nem azért kaptál annyi választ a kutya mellett, mert mindenki kutyabarát, legalábbis szerintem.


Kívülállóként azt mondanám sajnálom a cicád és tudom milyen nehéz rájuk figyelni, mert több háztömbnyi a területük.


DE. Vannak törvényeink is és akármilyen gerinctelennek tűnik is a szomszédod, nem vét ellene. A macskáid viszont bemásznak az ő magánterületére. Innentől ha tetszik ha nem, a szomszédnak van igaza.

Mit szeretnél, hogy azért, mert a te macskáid folyton átmászkálnak hozzá, ő felügyelje a kutyáját 0-24ben és tiltsa le a macskákról? Neked is meg kellene értened az ő álláspontját.

Bár el tudom képzelni milyen ember lehet, viszont a kerítés felhúzásán kívül nem sok mindent tudsz tenni, neked kell megelőzni a további bajt.

2013. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"..Nem hiszem el h egy egér sem volt nálatok..."

Nekem meg teljesen mindegy, hogy te elhiszed-e vagy sem.

2013. aug. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal vannak olyan kutyafajták, amik ösztönösen irtják vagy tartják távol a rágcsálókat a területüktől. Macska helyett szerezz be egy ilyet, vagy tanítsd be a kutyáidat, hogy kapják el őket.

Néha nálunk is az udvaron vagy a kertben egy-egy patkány vagy egér, de a 8 hónapos "sima" keverék kutyánk önszántából elkapdossa őket, és tanítás nélkül viszi az összeset a kuka mellé. Hálából kap tejet, meg komolyabb odafigyelést, hogy ha netán gond lenne, azonnal vihessük állatorvoshoz.

2013. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
Adjál a szomszéd kutyájának rovarirtóba áztatott tápot. Az idegméreg, így ha észre is veszik a mérgezést kevesebb eséllyel tudják megmenteni, mintha patkánymérget adnál neki.
2013. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
75%
És miért is kell megölni a kutyát, ha a feladatát végzi, mondd már meg, utolsó!
2013. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!