Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » 8 hónapos Amstaff 1. tüzelése...

Princo1310 kérdése:

8 hónapos Amstaff 1. tüzelése és meg történt a baj. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
8 hónapos Amstaff nőstényem tüzel és nem is gondoltam volna de egy 10 hónapos amstaff kutya befedezte, kihívtam az orvost beadott neki egy injekciót másnap amit rá 1 hétre mégegyszer bekell adni neki. kérdeztem tölle hogy utánna még lehetnek-e kölykei mert én szeretném hogy legyen és hogy nem-e lesz mellékhatása. Azt mondta semmi baja nem lessz ez csak kitisztítja a méhét és nagyon szép kölykei lesznek majd késöbb. De miután beadta hányt a kutyusom és nem volt a legjobb paszban nemtudom hogy be-e adassam a 2. injekciót. Mi a véleményetek? Segítsetek
2013. aug. 22. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elkezdted az elhajtást, csináld végig. És igen....vannak, lesznek mellékhatásai.
2013. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, legalább olvasd végig és gondolkodj el rajta:

[link]


Egyébként sajnos az ilyen injekcióknak vannak mellékhatásaik, a legjobb lenne, ha tüzelés után ivartalanítanátok...

2013. aug. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem nem azért akarok kis kölyköket sok ismerősömnek adtam volna ingyen és mi lenne ha Magyarországon magyar emberek vagy akrámilyen emberek nem mindig csak kötekednétek??? tisztelet a kivételnek, és köszönöm a sok hasznos választ. Lehet magadból indulsz ki és te voltál az apródon aki ajánlgatta. ÉS nem értem miért többes számba beszélsz hogy nem értjük a kérdést mikor más megértette?! Sajnos már megkapta az első injekciót azóa jobban van de még hétfőn kell beadni neki eggyet és orvos semmilyen mellékhatásról nem beszélt az a gyanum hogy egyre több orvos csak zsebre jászik.
2013. aug. 23. 10:58
 4/18 anonim ***** válasza:

nem tudom, a dokid mit használt. Ez egy erre a célra használt készítmény pl.

[link]

2013. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Nézd,felesleges kutyát akarnod,mivel rengeteg kölyök kutya végzi kidobva,összeverve,megkínozva,jobb esetben menhelyen vagy sintértelepen...

Ezek mind gazdára várnak,különben elaltatják őket.És sok esetben nem keverék kutyákról,hanem akár fajtatiszta kutyákról is beszélünk,hála az emberek felelőtlenségének.


Minek neked pontosan kutya?

Ha születik mondjuk 12 kölyköd,aminek 100-150ezer ft a felnevelése 8 hetes korukig..azt majd te elosztogatod ingyen?

Hol találsz 12 felelős embert,aki rendesen tartja majd őket és nem viadalra viszi vagy egy disznóólba zárja,hogy ott rohadjon meg?

A tenyésztők is csak akkor hoznak le almot,ha bőven van előjegyzése gazdákra és mindegyiket leellenőrizte és szerződést hajlandó kötni vele.


Másik oldalról,a kutyád nyilván nem törzskönyves (de ha még az is,te nem értesz a tenyésztéshez),nem jártok kiállításra és nincsenek meg a szükséges szűrései.Nem tudod milyen kannal érdemes fedeztetni,hogy jó minőségű kölykök legyenek és végképp nem tudod,hogy esetleg milyen betegségeket örökít a kutya.


A kedves állatorvosod pedig azért örült,mint majom a farkának,amikor megtudta hogy ezek után még kölyköket akarsz,mert ő azokból a kölykökből fog magának új autót vásárolni,mert egy ilyen injekció kúra után minimális az esélye a szövődmény nélküli ellésnek.Vagy a szuka miatt,vagy a kölykök miatt,vagy legrosszabb esetben mindkettő miatt fogsz hozzá járni súlyos tízezrekért,a kölykök oltásairól,féreghajtásáról,általános vizsgálatról nem is beszélve.Ha a szülésnél komplikáció merül fel,és dokit hívsz,akkor már az is 20-25 ezer ft,ha császározni kell akár 50-60 ezer is lehet.Ha nem hívsz dokit,akkor meg nyilván belepusztulnak.


Életekkel akarsz játszani,felelősségtudat és hozzáértés nélkül.

2013. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nézd ha olvastd volna barátaimnak családtagjaimnak akartam elosztogatni ingyen, ahol meg tudom őket nézni nap mint nap ismerem őket annyira hogy nem disznó olba, harcoltatni fogják a kutyákat nem tudom hogy te hol laksz vagy miként gondolkodsz a fajról hogy egyből ez jut eszedbe. ezért szeretnék kölyköket köszönöm a túlzottan okos hozzászolásodat nagyon sokat segítettél. gondolom embereknél is meg nézed ki milyen nemzetíségűvel foglalkozik stb...
2013. aug. 23. 14:51
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

É honnan tudod,hogy a barátaid közül egy sem fogja családi ok vagy bármi miatt később továbbadni "jó helyre"?Esetleg ő azt hiszi,jó helyre adta szimpatikus embereknek,közben mégsem.

Nem kell fajtatiszta stafford alom sem.Nemrég pl.az egyik menhelyen láttam egy 6 kiskutyából álló stafford almot,pár hetesek voltak és egész egyszerűen bedobták őket a menhelyre,mert senkinek sem tudták elajándékozni ingyen sem.Belőlük pl.még van gazdikereső.

A barátaid most azt mondják,kérnek majd kiskutyát.Egyrészt nem biztos,hogy fel vannak rá készülve,másrészt pedig az ilyen esetekben MINDIG visszamondja pár,mikor el lehet vinni a kölyköket.Addig esküdöznek,hogy kell,utána jön az allergiától családi okig ezerféle mese.Eladni nem tudod őket,tele vannak a hirdetési oldalak szép kis "stafford"kölykökkel 10 ezertől.Hogy miért?Mert mint mondtam,senkinek sem kellenek.

A kutyád legjobban akkor jár,ha mielőbb ivartalanítod.

2013. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
te honnan tudod hogy ha ilyen lenne hogy ,, családi okok miatt megválnának tölle" akkor nem venném vissza? ennyi nem ivartalítom ki ivartalanítsd ki magad te/ön honnan tudod mi a jó az én kutyámnak mikor ez a természetes nálluk is? de persze kössünk bele és térjünk el a kérdésemtől.
2013. aug. 23. 20:52
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A szukád egy kiállításgyőztes, tenyészszemlés, betegségekre szűrt, törzskönyves kutya? A leendő fedezőkan szintén törzskönyves, tenyészszemlés, kiállításgyőztes, szűrt? Tanultál pl. genetikát, anatómiát? Mi a tenyészcélod az új alom lehozásával? Van több százezer forintod felnevelni egy almot (állatorvosi költségek, szűrések, oltás, minőségi táp stb)? Ha bármelyikre a válasz nem, akkor ne szaporíts! Különben simán megtörténhet, hogy beteg kölykök születnek, vagy a szuka belepusztul az ellésbe, esetleg elkap egy jó kis herpesz vírust, amiben a kölyök is elpusztulnak...
2013. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A természetes az,ha minden tüzelésnél,mint már most is befedezik,ellik egy almot,amiből X számú kölyök elhullik.A szuka évekkel kevesebbet él,mint egy nem elletett,hanem mondjuk ivartalanított társa.

Ha ennyire el vagy ájulva a természetességtől,akkor orvoshoz sem viszed,nem oltatod,nem kezelteted?Ugyanis ez sem természetes.

Ez a jobb,a természetes?

2013. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!