Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatvédők, vagy állatvédelmi...

Imola Ágnes kérdése:

Állatvédők, vagy állatvédelmi jogot ismerők?

Figyelt kérdés

Egy állatvédelemben dolgozó jogász ismerősömnek, Romániában, szüksége lenne néhány információra a Magyarországi joggal kapcsolatban:

Ki az a szerv aki az összeírt állatokat nyilván tartja?

Hogyan szabályozzák a szaporulatot?

Miként szabályozzák a tenyésztőket, szaporítókat és a kereskedelmet, és az importot?

Milyek körülmények vannak a Pet-Shopban árult kutyáknál/ árulnak-e egyáltalán?

Milyen törvények vonatkoznak a láncon tartott kutyákra?

Mi a helyzet a kutyatartási engedéllyel?

Chippezést hogyan oldották meg?

Van-e adó a kutyákra? Kérem aki ismeri ezeket a törvényeket, vagy tud linket adni, vagy infot, segítsen. Nagyon köszönöm!



#állatvédelem #állatvédelmi jog
2013. szept. 11. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2013. szept. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!
2013. szept. 11. 09:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Van néhány dolog, amit nem találtam meg ebben a dokumentumban. Valaki estetleg tudna mást is belinkelni..... vagy szóban elmondani a helyzetet?
2013. szept. 11. 10:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
később ha lesz több időm írok privit, amikről én tudok
2013. szept. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:

Magyar kereskedésben nem árulnak sem kutyát, sem macskát. Gondolom szabály kell hogy tiltsa, különben lenne pár kivétel, de nem tudom hol kéne keresni. Talán állategészségügyi rendelkezés lehet.


A szaporulatot elvileg nem szabályozza törvény. Az önkormányzatoknak vannak egyedi szabályai, például hogy egy háznál max. 2 kutya lehet, a szaporulat meg legfeljebb pár hónapos korig maradhat, de ez területenként változó, és azt nem köti semmi felső szabály, hogy ki hány almot hozhat le. A tenyésztői szervezeteknek mondjuk vannak szabályai, de azok csak a tagokra vonatkoznak.


Kutyatartási engedély csak a veszélyes kutyákhoz kell, ez pedig olyan kutyát jelent, ami már támadott emberre.


Adó elvileg van, de az önkormányzatok döntik el, hogy beszedik-e, és általában nem szedik. A chip és az ivartalanítás mentesít alóla.


A chipezésnél adtak úgy egy év türelmi időt, ami után kötelezővé tették minden 4 hónapnál idősebb kutya chipezését. Azóta előírt ára van, ez 3500 Ft. Előtte 10ezernél is többet kért érte némelyik orvos.


Jogász viszont nem vagyok, szóval ezeket ne vedd készpénznek, legfeljebb alapnak a további tájékozódáshoz.

2013. szept. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kereskedésekben való értékesítésről az első linkben több cikk is rendelkezik...aszerint lehet...kíváncsi vagyok arra, hogy van-e valamilyen másik jogszabály arra. A szaporulat szabályozására van valamilyen törvény, vagy direktíva???
2013. szept. 11. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Dr.Pozsonyi Anikót,a MEOE ügyvédjét kéne megkeresni,Ő biztosan szívesen segít.
2013. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!